Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemétszedés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
52 hozzászólás a témában

#21
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor csak nekem szúrja ki a szemem az a sok sok szemetes a városban? bennem lehet a hiba. nehogymá max 1 sarkot ne lehessen elcipelni.
természet, város egyre megy, egyiknek sem áll jól.
taknyos zsebi meg... orrodban nem zavar, becsomagolva zsebedben meg igen? furcsa.
és végülis.. már csak be kéne festeni piros fehér zöldre a sok sok kukát, úgy talán ki is szúrná az ember szemét...(mint talán kolozsvárott? asszem)

#22
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
ez itt most nem a természetrõl hanem a városról szól. És mosnjuk egy taknyos zsebkendõt nincs sok kedven a zsebembe dugdosni. Dehát mimást tehetnék:(
a táskám meg szemetesként is szolgál:)

Ez most úgy hangzik mintha a köztéri szemeteseket használni bûn lenne.
Azért nem kéne a paci túloldalán...

Szóval ne várjuk,hogy nõvekedjen a szemeteset használók száma ha nincs szemetes.
Kevésbé lennének szemetesek az utcák ha lennének szemetesek:)
(ezám a mondat:D )
Én is elítélem a szemetet hajigáló embereket meg aki nem bírja kocsiban használni a szemetest hanem kidobja az ablakon meg sorolhatnánk
DE legalább teremtsenek lehetõséget, hogy valahova lehessen rakni a szemetet.
És akkor is lenneének egedek ki eldobnák de lennének lyanok is akik elcipelnék az utca végéig mert "jé ott egy kuka".

#23
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kérdés: ahonnan kiveszi az ember a szendvicset/jégkrémet/pzs-t, oda nem lehet ugyanúgy visszatenni a kiürült zacsit, pzs-t, szalvétát? helyet nem foglal, és legalább elmondhatod, hogy nem szemeteltél. súlyra sem éppen sok... csak ilyenkor van az hogy minek csináljak szemetest a táskámból/zsebembõl. csináljunk inkább a természetbõl.
elsõ szemetesig kibírja az ember.

#24
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Én haza szoktam cipelni.
És a szemetes nem extra szolgáltatás hanem a civilizáció része. Nem akumlátort,pelenkát,trabantot akarok kidobni, hanem papírzsepit,jégkrém pálcikáját, üditõsdobozt vagy mondjuk a szedvicsem szalvétáját...
NEm egy alpesi túristaházhoz kéne viszonyítani egy szipla kertvárost vagy belvárost(habár ott nálunk azért kakad szemetes).
Elõsször legyen hova kidobni aztán utánna lehet bunkózni, büntetni [teljesen jogosan]

szóval nemcsak hozzáállás hanem körülmények is kellenek.
és akkor többen használnák azt ami most nincs:(

emellett továbra is cipelem az elsõ szemetesig a szemetem.:)

#25
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Szóval én csak azt mondtam , hoyg sokszor ha ki akarod dobnia szemetesbe akkor se jön össze mert nincs szemetes. És vannak akik nem cipelik hazáig ...


Ehh - de ez nem kifogás - annyira fel tud idegesíteni (bocsi, ne vedd célzásnak, de már sokszor hallottam emberektõl az utcán), ha azzal indokolják emberek a szemetelést, hogy "mert nincs szemetes". Már miért KELLENE, hogy legyen? Ha van, az egy extra szolgáltatás, de ne várja már el senki, hogy a saját mocskát bárhol befogadják. Kicsit olyan, mint amikor emberek azzal parkolnak a járdára, hogy "mert nincs parkolóhely". Aki meg nem cipeli hazáig, azt úgy büntesse meg úgy a rendõr, hogy 2 hétig csak vajaskenyéren tudjon élni. Példaként felhoznám az alpesi és turistaházakat, ahol NINCS szemetes - amit felviszel, cipeld is szépen le magadnak. Ha meg veszed a bátorságot és eldobod, s arramegy egy osztrák vadõr...hmmm...nos, mondjuk úgy, nem magyar fizetéshez mérik a büntetést. ;)

Mellesleg észrevettem, hogy Budapesten a szemetesek 80 %-a dugig van rakva, így bármi újat beleraksz, az nagy eséllyel ki is esik az elsõ szellõre.

#26
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Már csak egy nap és itt van 17-e :)
Lesz fincsi kajcsi is a résztvevõknek.

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#27
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
A részletek

http://azso.atw.hu/w...az-erdoben.html

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#28
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Szoval az esemény most vasárnap lesz.

GYertek, gyertek :)

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#29
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

A tavalyiról találtok egy kis ízelítõt a honlapunkon:
http://www.happybike...ilmesbeszamolok
Akkor a Fegyöngye környékét és a felsõ parkolókat tisztítottuk meg

Ha a kisfilmet megnéztétek, itt a szöveges beszámoló is a tavalyi szedésrõl:
http://www.happybike...tion=beszamolok
A sok beszámolóból értelemszerûen tessék választani (2004-05-08). :)

#30
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

Ehhez azért hozzáfûzném hogy ott ahol lesz ez a szemétszedés van egy kicsi parkoló,játszótér és legalább 10 szemetes.Mégis eldobálják az emberek:(


Szóval én csak azt mondtam , hoyg sokszor ha ki akarod dobnia szemetesbe akkor se jön össze mert nincs szemetes. És vannak akik nem cipelik hazáig ...

#31
Csáki

Csáki

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

Egyébként ehez azt szeretném hozzáfüzni, hogy a belvárosok ban még csak talál az ember szemetest ahova bedobhatja mondjuk a papírzsepiét, de a kertvárosokban nincs ilyen úgyhogy cipelhetem hazáig a taknyos pzs-t ,mert csak ott tudom kidobni. Talán ha tödd szemetes lene akkor pár ember
használ(hat)ná is.


Ehhez azért hozzáfûzném hogy ott ahol lesz ez a szemétszedés van egy kicsi parkoló,játszótér és legalább 10 szemetes.Mégis eldobálják az emberek:(
"Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni.Beszélgess egy csinos nõvel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás"

Albert Einstein


#32
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

ezt a topicot lassan át lehetne helyezni a szabadonfutóba :D


Én is így látom, de nem akartam elüldözni senkit :)
de ez már félig OFF-os

Végül is nem világfájdalomról van szó.hanem arról., hogy mi tenni szeretnénk és várunk mindenkit, aki segíteni akar, nem csak siránkozik :D

uff :)

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#33
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Az m;g istenes, ha piára kér! Annak adok. De annyi beteg gyerek nincs a földön, ameentinek ezek gyûjtenek. És bazdmeg - bocs - kiültetik a kölköt tök egyedül, vagy a tesójával az utcára, hogy kéregessen. Na az ilyeneket egy Tokarevvel tarkón, aszt kész.

#34
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Figyeld meg, ahogy a magyar buszsofõrök mennek Londonba vezeti, úgy mennek majd az utcaseprõk is... de addig derogál nekik itt takaritani. Mert a vicces, hogy jön kéregetni, hogy "hehe, legalább nem hazudok, piára kell", hát a kurva anyját a legtöbbjének, húzzon el sepregetni, és ne engem zargasson az utcán.

#35
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
ezt a topicot lassan át lehetne helyezni a szabadonfutóba :D:D

#36
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Hát ja. A problema ottan leledzik, hogy:

Volt egy kezdeményezés, hogy aki már naggyon régóta munkanélküli seregélyen van, az csak akkor kap lovettát, ha elmegy közmunkásnak, tisztogatni ja várost.
Reakció: Ez tiszta köncentrrációs tábor, mer az a pénz jár nekünk, hogyne, még mit nem.
Másrészt ott nem ciki szemetesnek lenni, és nem vagány dolog elhagyigálni a szemetet az utcán.
Néha figyelgetem a söprõsbácsikat, és néniket, az álldogáláson kívül nem sokat csinálnak.

#37
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 hozzászólás

Tudjátok például miért nincsenek a pályaudvarokon kukák általában? ( Londonban példul az undorgroundon sem), mert oda könnyû bombát rejteni. Harcoljunk a terrorizmus ellen! Együnk túristákat.


De ennek ellenére sokkal tisztább a város, mint Budapest.
WaNNaRiDE

#38
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Tudjátok például miért nincsenek a pályaudvarokon kukák általában? ( Londonban példul az undorgroundon sem), mert oda könnyû bombát rejteni. Harcoljunk a terrorizmus ellen! Együnk túristákat.

#39
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Na az ilyet kellene lefotózni...sztem a bulvárlapok még fizetnének is érte

#40
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
csak egy rövid történet amit hétfõn láttam:

megy a szép nagy narancsssárga locsoló kocsi... aki látott már ilyet az tudja is talán mi van az oldalára pingálva. " A szép tiszta budapestért!".... sofõr úr a munka hevében meg két kézzel szórta kifelé a papír hulladékot a vezetõfülkébõl.... olyan furcsa volt látni...