Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1601
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Nem hiszem, 31.8-as befogójú cuccokról van szó: a kormány FSA xc-180(~200g), a kormányszár pedig egy BBB quatroforce(110mm, ~190g). A rugalmasságot az acélnyakas teleszkópomhoz mérten érzem jelentõsebbnek, de lehet, hogy szõrszálhasogató vagyok, vagy csak szimplán erõs :D.

#1602
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Köszi a gyors választ! Most egyébként egy 2008-as F80-at használok egy hosszú(150mm+fejcsapágy) fejcsövû vázban, és emiatt a vékonyfalú nyakcsõ érezhetõen (néha zavaróan) rugalmas 94kg-os pillesúlyom alatt. Azért kéreztem, hogy ha esetleg vennék egy Talast, vagy Float-ot akkor annál is fennállna ez a dolog.

Szia! Én ugyan ezt a bicajt használom L-es méretben, Fox F 100 RLC és soha nem éreztem a rugalmasságot, nem lehet inkább a kormányszár vagy a kormány a ludas? Súlyom tetemes 102 kg

#1603
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,458 posts

enyém talas most lesz 2 éves

km-t nem tudom (tán 5-6 K )

de még nem volt benne semmi cserélve


De jó neked.......:) az én Floatom most kezdte engedni az olajat a baloldali szárból :(, egy év után ill.még annyi sincs
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1604
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Köszönöm még 1x :). Hát akkor ezek szerint az a ~0.05mm plusz falvastagság nem hozna jelentõs változást. Egyébként ilyen infókat honnan tudtál szerezni?

Szakmai titok:D


#1605
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Köszönöm még 1x :). Hát akkor ezek szerint az a ~0.05mm plusz falvastagság nem hozna jelentõs változást.

#1606
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Köszi a gyors választ! Most egyébként egy 2008-as F80-at használok egy hosszú(150mm+fejcsapágy) fejcsövû vázban, és emiatt a vékonyfalú nyakcsõ érezhetõen (néha zavaróan) rugalmas 94kg-os pillesúlyom alatt. Azért kéreztem, hogy ha esetleg vennék egy Talast, vagy Float-ot akkor annál is fennállna ez a dolog.

Ez könnyû válasz:)
Külsõ átmérõ: 28,58mm (+/- 0,05) - azonos minden modellnél
Belsõ átmérõ: 24,66mm (+/- 0,15) - általában minden modellnél, kivéve
Belsõ átmérõ: 24,79mm (+/- 0,15) - F80 és F100 modellek


#1607
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Köszi a gyors választ! Most egyébként egy 2008-as F80-at használok egy hosszú(150mm+fejcsapágy) fejcsövû vázban, és emiatt a vékonyfalú nyakcsõ érezhetõen (néha zavaróan) rugalmas 94kg-os pillesúlyom alatt. Azért kéreztem, hogy ha esetleg vennék egy Talast, vagy Float-ot akkor annál is fennállna ez a dolog.

#1608
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Sziasztok!
Volna egy kérdésem, mégpedig, hogy a Fox 32 F-szériás teleszkópjainak nyaka, és a 32 Float, ill. Talas villák nyakai között van falvastagságbeli különbség? Esetleg még az is jó volna, hogy ha le tudná valaki mérni nekem egy Float, vagy Talas nyakának falvastagságát, ott, ahol a kormányszár fogja.

Általában nincs különbség. A kivételhez kell az évjárat meghatározása.


#1609
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Sziasztok!
Volna egy kérdésem, mégpedig, hogy a Fox 32 F-szériás teleszkópjainak nyaka, és a 32 Float, ill. Talas villák nyakai között van falvastagságbeli különbség? Esetleg még az is jó volna, hogy ha le tudná valaki mérni nekem egy Float, vagy Talas nyakának falvastagságát, ott, ahol a kormányszár fogja.

#1610
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Ha tudsz egy kicsit angolul, akkor meg tudod nézni a www.foxracingshox.com -on a szervizintervallumokat.


Letöltöttem, holnap vagy amikor lesz idõm, elolvasom. Thanx

(Ja igen, nekem is Talas-om van, egy 32 RL)

_____________________________________________
AM rlz


#1611
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
enyém talas most lesz 2 éves

km-t nem tudom (tán 5-6 K )

de még nem volt benne semmi cserélve
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1612
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Igen, köszi az infót! A karbantartáson nem akarok spórolni, gondoltam megkérdezem. A korábban itt írt 20 óránkénti karbantartás volt kissé riasztó; bár ha annyi, akkor annyi... :)

Ha tudsz egy kicsit angolul, akkor meg tudod nézni a www.foxracingshox.com -on a szervizintervallumokat.


A sebesség mindent megold.

 


#1613
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Szia!

Én fél évente cseréltem olajat, és most , hogy 2 éves a villa cserélni kellett szimeringet is.
Kb évi 6000km-t tekerek fele beton fele terep... hátha ez segít...


Igen, köszi az infót! A karbantartáson nem akarok spórolni, gondoltam megkérdezem. A korábban itt írt 20 óránkénti karbantartás volt kissé riasztó; bár ha annyi, akkor annyi... :)

_____________________________________________
AM rlz


#1614
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts
Szia!

Én fél évente cseréltem olajat, és most , hogy 2 éves a villa cserélni kellett szimeringet is.
Kb évi 6000km-t tekerek fele beton fele terep... hátha ez segít...

#1615
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Fox Float fluid (5cc) - 600,-Ft
Fox 32mm szimmering szet - 8700,-Ft


Olajat, illetve szimmering szettet milyen gyakran érdemes cserélni?

_____________________________________________
AM rlz


#1616
wmarci

wmarci

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts
Sziasztok!

Giant XTC3 17"-os vázba milyen telót érdemes tenni? FOX F32 100 vagy 80mm-set? CC-re meg egy kis hegyi menetre kellene.

#1617
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts

Fox Float fluid (5cc) - 600,-Ft
Fox 32mm szimmering szet - 8700,-Ft


Nálam a légkamra a 5cc fluid tubust kétszerre kapja. Szóval 2,5 tettem bele.
Nem látom szükségesnek ott az 5 ml-t. ( meg a "speci" olajat sem)

#1618
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Fox Float fluid (5cc) - 600,-Ft
Fox 32mm szimmering szet - 8700,-Ft


#1619
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Egy fiolányi (5ml)float fluid 900 ft, ami állítólag 15 óránként kellene cserélni. Náron ez ugye 1- 2 hetet jelent.
Maradok az alternatív 80w-s szintetikus hajtómûolajnál, amibõl 1000 ml kerül 4000-be (így a megtakarítés 1 literre vetítve: KAPASZKODJATOK MEG! 176 000 HUF).
A szimeringnek meg fogadjunk, hogy nincs alternatívája!
Honnan, mennyiért lehet beszerezni?
Tudja valaki?

A 15órát hol nézted? A honlapon 200 óránkénti vagy évenkénti cserét ajánlanak.
A szimering árát tavaly nyáron néztem. Ha jól emlékszem 7000 ft körül volt a gyári. Lehet még beszerezni Enduroforkseals szimeringet (Valeria Victrix- nél érdeklõdj), ami hasonló árban van, én most pont egy ilyet kezdtem el használni (az általános telótopikban írtam is róla nemrég), mert a gyári nálam a csillapítás oldalon 50 óra után elkezdte engedni az olajat.


A sebesség mindent megold.

 


#1620
minoalovag

minoalovag

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Egy fiolányi (5ml)float fluid 900 ft, ami állítólag 15 óránként kellene cserélni. Náron ez ugye 1- 2 hetet jelent.
Maradok az alternatív 80w-s szintetikus hajtómûolajnál, amibõl 1000 ml kerül 4000-be (így a megtakarítés 1 literre vetítve: KAPASZKODJATOK MEG! 176 000 HUF).
A szimeringnek meg fogadjunk, hogy nincs alternatívája!
Honnan, mennyiért lehet beszerezni?
Tudja valaki?