Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1561
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Kérdés az rp 23-ba mekkora nyomás kell a 80 kilómhoz. Elõre is kösz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1562
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

A 32 es becsúszó, vagy a 120 lenne sok a váznak nem bírná? Végül is azt a fox-ot már elvihették mert nincs már fenn, de a dolog még azért érdekel, de nem ragaszkodok feltétlen 120- as telóhoz, csak szeretnék cserélni ..és hát ... ha van egy jó vétel va...akkor miést ne 120?


a nagyobb beépítési magassággal megváltozik a vázad geometriája, laposabb lesz a fejcsõ-szög, amit talán egy keményebb felhasználásra tervezett váz még tolerálna, de a Te meridád szerintem nem örülne.. ezen kívül mászni is érdekesebb lenne vele, szintén a lapos szögek miatt, lefelé viszont stabilabbnak éreznéd a bringát(ha nagyon nagy hülyeséget írtam volna, hát elnézést).
a helyedben 80-100 körüli villákat néznék.


on

#1563
Gááboor

Gááboor

    vendég

  • fórumtag
  • 34 posts

ha jól emléxem 507 mm

némely régebbi manitu meg magasabb volt mint az átlg szal lehet csak 3,5 centit lenne magaszbb. de az a magnezi merida annyira nem egy full túlépített váz nem kéne beke akkora telót erõltetni. meg az orrát is emlgetné jü eséllyel


A 32 es becsúszó, vagy a 120 lenne sok a váznak nem bírná? Végül is azt a fox-ot már elvihették mert nincs már fenn, de a dolog még azért érdekel, de nem ragaszkodok feltétlen 120- as telóhoz, csak szeretnék cserélni ..és hát ... ha van egy jó vétel va...akkor miést ne 120?

#1564
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Haliho.
Megtudnátok mondani, hogy mennyi a beépítési magassaága a fox f32 rlc 120 nak? Arra lennék kiváncsi mennyivel emelné meg a bicó orrát.

XC re kellene és nem tudom, hogy a mostanihoz képest mennyire módosulna? http://piacter.bikem...t=236643&cat=14 errõl van egyébként szó. Szerintetek ez 2008 -as lehet?

Elõre is köszi.

ha jól emléxem 507 mm

némely régebbi manitu meg magasabb volt mint az átlg szal lehet csak 3,5 centit lenne magaszbb. de az a magnezi merida annyira nem egy full túlépített váz nem kéne beke akkora telót erõltetni. meg az orrát is emlgetné jü eséllyel
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1565
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Talán a fox hagy rá legkevesebbet, 3-5mm-t.


A sebesség mindent megold.

 


#1566
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ha 120mm latszik ki a becsuszobol akkor valoszinu hogy 100-at mozog. mindig kicsit tobbet hagynak ra, hogy ne koppanjon a vall a szimmeringen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1567
Gááboor

Gááboor

    vendég

  • fórumtag
  • 34 posts
andris:

Na ez a dilemma. A mostani manitou villám tipusáról semmit sem tudok, -olyan régi talán azért- azt sem tudom mennyi utat jár... vagy kellene kimozognija. Viszont a magasság miatt meg kellene tudnom.
Ha megakarom tudni hány mm. gyárilag az út, akkor elég lemérnem a "kilátszó" becsúszót, vagy szoktak még 1-2 cm -t "ráhagyni".

Szóval gyanítom, hogy 100-as de ha a becsúszót mérem akkor 120.

Maga a váz egy merida magnézium, jó néhány éves már.

#1568
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Haliho.
Megtudnátok mondani, hogy mennyi a beépítési magassaága a fox f32 rlc 120 nak? Arra lennék kiváncsi mennyivel emelné meg a bicó orrát.

XC re kellene és nem tudom, hogy a mostanihoz képest mennyire módosulna? http://piacter.bikem...t=236643&cat=14 errõl van egyébként szó. Szerintetek ez 2008 -as lehet?

Elõre is köszi.

milyen vázad van?
bár szerintem xc-re felesleges a 120 mm rugóút.
valószínûleg kb 40 mm-rel lenne magasabb a bringa orra, mint a 80 mm-es teló esetében :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1569
Gááboor

Gááboor

    vendég

  • fórumtag
  • 34 posts
Haliho.
Megtudnátok mondani, hogy mennyi a beépítési magassaága a fox f32 rlc 120 nak? Arra lennék kiváncsi mennyivel emelné meg a bicó orrát.

XC re kellene és nem tudom, hogy a mostanihoz képest mennyire módosulna? http://piacter.bikem...t=236643&cat=14 errõl van egyébként szó. Szerintetek ez 2008 -as lehet?

Elõre is köszi.

#1570
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
A 2008-as Fox service manual szerinti "Dust Wiper Seal Quick Clean and Lube" pontot igyekszem végrehajtani, de olajam még nincs (a tûzre;-).

Jó sok hozzászólást olvastam végig itt visszamenõleg. Azt látom, hogy 5-7.5-10W-s intervallumba sorolható olajok lehetnek megfelelõek.
Egy lehetséges alternatíva lehetne a Motorex Fork oil?

Béna vagyok még ehhez; szóval tudom, gyakran hülyeségeket kérdezek. Nézzétek ezt el nekem! Még. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1571
Hooker

Hooker

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Sziasztok!

Nem regiben tettem szert egy 2007-es F100X telora. Azonban az oromom nem sokaig tartott ugyanis nem mukodik most az automata lockoutja.
Volt, vagy van valakinek hasonlo tapasztalata ilyen teloval?

#1572
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a tárcsafék vezeték elvezetésére szolgáló mûanyag tartót lehet e kapni valahol kis hazánkon belül?

http://www.cambriabi...RAKE HOSE GUIDE

Konkrétan erre gondolok és bár itt 5 dollár, de nem küldenek Magyarországra.


egyszerû: írj a hazai forgalmazónak... sosem értem meg, miért kell egybl külföldre rohanni vmiért??

;-)

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1573
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
vagy írj a faktornak levelet a villád típusával és hogy melyik boltba kéred:)

#1574
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Szia! Én idén tavasszal vettem ilyen mûanyag tartószemet Egerben az egyik boltban, természetesen raktáron ott sem volt, de tudtak hozatni, csak a villa típusa és az évjárata kellett hozzá. Szerintem próbálkozz be itthon 1-2 boltban, és ha van az x-factorban, akkor tudnak neked szerezni (~1200Ft).

#1575
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a tárcsafék vezeték elvezetésére szolgáló mûanyag tartót lehet e kapni valahol kis hazánkon belül?

http://www.cambriabi...RAKE HOSE GUIDE

Konkrétan erre gondolok és bár itt 5 dollár, de nem küldenek Magyarországra.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1576
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Upsz, pont lejárt a 15 perces limit az editálási lehetõségre; szóval, az orrom elõtt volt a válasz a hivatalos szervízre a Fox oldalán, szóval a dolog ezen része ezennel tárgytalan. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1577
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Ugyanez a helyzet Nálam is (2007 Talas RL) csak a becsúszó belsô felén a hídhoz közel "eldugott helyen", melyet Én késôn vettem észre. Körömmel érezhetô. Nagysága kb. mint a Te "karcod". Szét kell kapni, kipucolni alaposan.

Kérdés, hogy rendbehozható-e valamilyen úton módon ez a probléma? Olvastam régebben egy hozzászólást - nem találom - ahol valamilyen felületkezeléssel sikerült hasonló problémát orvosolni.

Hátrányát nem érzem a karcnak - bár most nem mozog jól a Foxim, de nem ennek tudom be - csak roppant mód idegesítô az ottléte...


Szintén Talasom van (2008 Talas RL). Az imént lefutottam a pincébe és megnéztem a saját villám. Nos, egy mikrokarcot én is találtam a jobb oldali becsúszón, amely csak erõs fénynél látható és körömmel nem érezhetõ - de ott van. Nem örülök, mert igyekszem vigyázni az egész bicajra, akár a szemem fényére...

Karbantartás. A bicajt kb. 20-25 órát használtam eddig, vagyis nem túl sokat. Minden használat után letöröltem a becsúszókat és bizonyos idõközönként egy bicajboltban vásárolt (ott a szervízes által erõsen preferált) spray-vel (márkáját hirtelen nem tudom) kb. minden 5 óra használat után lefújtam a becsúszókat, majd kicsit megmozgattam õket, és letöröltem a felgyülemlett port. (Természetesen igyekszem nem túl sokat fújni ebbõl az olajból, nehogy károsítsam a villa valamelyik alkatrészét - erre a bringaboltban külön felhívták a figyelmem, hogy ne fújjak túl sokat és túl gyakran.)
Viszont van egy "félelmem" - ami inkább tény... A bringám tesztbicaj volt egy boltban, amit körülbelül 8-10 alkalommal kölcsönöztek ki 1-2 órákra. Nos, az én 20-25 óra használatomból plusz a kalkulálható kikölcsönzési idõkbõl könnyen kiszámolható, hogy az 50 óra használat utáni "ajánlott" karbantartás elvégzése idõszerûvé vált.

Kérdésem: hol van ilyen (hivatalos Fox-) szervíz, ahol a garancia elvesztése nélkül megoldják nekem az olajcserét és a szükséges egyéb dolgokat?

Edit: Még egy "apróság", de most valami pozitívabb. Fantasztikus a villa, amit egyre gyakrabban kapcsolok át XC-s terepen 100 vagy 120 mm-es állásba (természetesen nem menet közben), és élvezem, mennyire vajpuhán és finoman mozog ki minden egyenetlenséget. A csillapítást középállásban használom, nekem így nagyon kényelmes is. 140 mm-es állásban pedig a forszírozottabb kívánalmaknak megfelelõen felkeményedik - egyszóval, szuper! Remélem, a rendszeres karbantartás és minden egyéb mellett sokáig hû partner lehet! :)

_____________________________________________
AM rlz


#1578
pixel

pixel

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 posts
Ha lenne valakinek egy eladó régebbi Fox Vanilla RL-je, erősen érdekelne. exseven@freemail.hu

#1579
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

Feltöltött kép

A csík (bemélyedés)alig érezhetõ a kopás meg alig látszik. Gondolom a teló aljában lehet valami mert csak ezon a pár cm-en látni ami a képenvan a többi rész tökéletes.


Ugyanez a helyzet Nálam is (2007 Talas RL) csak a becsúszó belsô felén a hídhoz közel "eldugott helyen", melyet Én késôn vettem észre. Körömmel érezhetô. Nagysága kb. mint a Te "karcod". Szét kell kapni, kipucolni alaposan.

Kérdés, hogy rendbehozható-e valamilyen úton módon ez a probléma? Olvastam régebben egy hozzászólást - nem találom - ahol valamilyen felületkezeléssel sikerült hasonló problémát orvosolni.

Hátrányát nem érzem a karcnak - bár most nem mozog jól a Foxim, de nem ennek tudom be - csak roppant mód idegesítô az ottléte...

#1580
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 posts
Feltöltött kép

A csík (bemélyedés)alig érezhetõ a kopás meg alig látszik. Gondolom a teló aljában lehet valami mert csak ezon a pár cm-en látni ami a képenvan a többi rész tökéletes.