Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#21
K.Zsolt

K.Zsolt

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

sziasztok!!!! van egy olyan problémám,hogy vettem használtan egy fox f32 -őt és nagyon lassan jön vissza és nem jó a lockja. Mivel lehetne megoldani ezt a két problémát??



#22
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az ujabb stepcast villakrol van vmi "hosszabbtavu" tapasztalat? kibukott vmi tipushiba?



#23
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2016-os Fox 29 Terralogic villám van (FIT4), sürgősen olajcserés a lábban, hétvégén versenyeznék vele ismét.

 

RockShox terén jópár villát szedtem már szét, SoloAirt, Dual Airt egyaránt, ezekre teljes szervizt, szimmering-cserét, mindent csináltam már, simán az RS service guide-ok alapján az utóbbi 6 évben.

Ehhez a Foxhoz viszont csak egy elég általános leírást találtam eddig.

 

Szakik, a Terralogic esetén van valami spéci dolog akkor is, ha csak a lábat szeretném lehúzni és ott olajat cserélni?

 

Olajmennyiségről ezt találtam, ezek szerint 25cc levegős oldalra a lábba, 3cc levegős kamra és 30cc a csillapítás oldalán a lábba: https://www.ridefox....p?m=bike&id=649

 

Valószínűleg ez a leírás jó nekem, csak porlehúzók cseréje nélkül, ugye? https://www.ridefox....p?m=bike&id=622



#24
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Volt szimmering csere is tavaly júliusban, igaz azóta ment jópár ezret. Most januárra a patron nyomta ki magából az olajat és még lockolni sem tudtam ezmiatt

Ez megint szimmeringnek néz ki... nem lett az elôírtnál több olaj belerakva?



#25
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Volt szimmering csere is tavaly júliusban, igaz azóta ment jópár ezret. Most januárra a patron nyomta ki magából az olajat és még lockolni sem tudtam ezmiatt



#26
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Így néz ki a CTD Evolution 29" villám becsúszója egy 60-100km-es menet után terepen.

 

http://kephost.com/image/we84

 

 

Ez normális?  Januárban volt szervizen, nem elhanyagolt, új kora óta nálam van (2015-től), évente 3-4X szét van szedve

Megérett a szimmering cserére. Az hogy évente 3-4 alkalommal szét van szedve az égvilágon semmit nem jelent mert az nagy valószínûséggel csak tisztítás és olajcsere volt.



#27
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Így néz ki a CTD Evolution 29" villám becsúszója egy 60-100km-es menet után terepen.

 

http://kephost.com/image/we84

 

 

Ez normális?  Januárban volt szervizen, nem elhanyagolt, új kora óta nálam van (2015-től), évente 3-4X szét van szedve



#28
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Budapesten van olyan szerviz ahonnan tudnék kérni / venni Fox teleszkóphoz olajat?

10W green, egy adag kellene csak.



#29
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszönöm az uraknak!



#30
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Tudtok ajánlani valakit (vagy egy "rendes" szervizt) ahol tisztességesen foglalkoznak Fox szervizeléssel (Budapest)? 

Van egy kb. 2014-es Factory, Terralogicos villám, de a Terralogic mivolta nem igazán akar érvényesülni :) :( .

A középrészt is ki kellene így tél után takarítani azért írtam, hogy rendes szerviz is jó ahova nem csak a villát tudom bevinni (mást szét szoktam én szedni de ezeket nem, szerszámom sincs).

Köszönöm. 

Erdélyi Gergő: gergo.1987@gmail.com 30/504-46-83



#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Tudtok ajánlani valakit (vagy egy "rendes" szervizt) ahol tisztességesen foglalkoznak Fox szervizeléssel (Budapest)? 

Van egy kb. 2014-es Factory, Terralogicos villám, de a Terralogic mivolta nem igazán akar érvényesülni :) :( .

A középrészt is ki kellene így tél után takarítani azért írtam, hogy rendes szerviz is jó ahova nem csak a villát tudom bevinni (mást szét szoktam én szedni de ezeket nem, szerszámom sincs).

Köszönöm. 

gege91 kartárs itt, bár asszem nem nagyon olvassa , úhogy inkább fész vmi kancsó klub (tán magyar cannondale klub vagy ilyesmi) E. Gergő.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Tudtok ajánlani valakit (vagy egy "rendes" szervizt) ahol tisztességesen foglalkoznak Fox szervizeléssel (Budapest)? 

Van egy kb. 2014-es Factory, Terralogicos villám, de a Terralogic mivolta nem igazán akar érvényesülni :):( .

A középrészt is ki kellene így tél után takarítani azért írtam, hogy rendes szerviz is jó ahova nem csak a villát tudom bevinni (mást szét szoktam én szedni de ezeket nem, szerszámom sincs).

Köszönöm. 



#33
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

A karikázott rúgót honnan lehetne szerezni?

 

nem tudom, Fox kereskedőt próbáltál már?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#34
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

A karikázott rúgót honnan lehetne szerezni?

 

2015-32-P-S-FIT-CTD-Cartridge-Assy-Compl



#35
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Nem kallódik véletlenül valakinél egy 32es /140mm rlc/ fox taperes felső rész? Sikerült kicsit megkarcolni a becsúszót és amúgy is tapír nyak kéne a vázba...


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#36
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

A lábba mindegy mit raksz,hótmindegy

aha, aztán mindjárt jön Rob és leszedi a fejed :D


  • albertfish kedveli ezt

#37
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

A legtöbb 2014 utáni villához már Fox Gold 20Wt folyadék kell az alsó szárba, a 2016-osokhoz meg már csak az. Valamiért ásvámyi alapú, és a kinematikai viszkozitása 98,90 cSt 40°C-on, illetve 13,6 cSt 100°C-on (innen). Először arra gondoltam, hogy jó lesz a Gold helyett Motul Fork Expert 20W villaolaj (79,5 mm²/s 40°C-on, 10,1 mm²/s 100°C-on), mert ezt lehet motoros boltokban kapni. De ez szintetikus. Vajon tényleg jó a Gold helyett? Vagy mivel lehetne helyettesíteni?

A lábba mindegy mit raksz,hótmindegy


sala módosította - 2016. június 09. - 22:48

  • albertfish kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#38
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Fox Green és Red van meg a Float Fluid ami kék. A green helyett jó pl Motorex 10W (vagy amilyen kell) szintetikus villaolaj ez van az alsó szárakban és csak kenést szolgál a FIT-es villákban. A Float helyett 80W-s szintetikus váltóolaj jó, ez a légkamrába kell ~5ml villától függôen. A red a FIT patronba kell de azt ritkábban kell szervizelni.

 

A legtöbb 2014 utáni villához már Fox Gold 20Wt folyadék kell az alsó szárba, a 2016-osokhoz meg már csak az. Valamiért ásvámyi alapú, és a kinematikai viszkozitása 98,90 cSt 40°C-on, illetve 13,6 cSt 100°C-on (innen). Először arra gondoltam, hogy jó lesz a Gold helyett Motul Fork Expert 20W villaolaj (79,5 mm²/s 40°C-on, 10,1 mm²/s 100°C-on), mert ezt lehet motoros boltokban kapni. De ez szintetikus. Vajon tényleg jó a Gold helyett? Vagy mivel lehetne helyettesíteni?


blash módosította - 2016. június 09. - 14:59


#39
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Fox32 Float CTD Evolution telóba mennyibe kerül egy gyári szimmeringpár?

nem akarok hülyeséget irni, de kb 10, de ez egy komplett szerviz készlet

7072_1664561.jpg
 


sala módosította - 2016. május 30. - 23:21

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#40
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Fox32 Float CTD Evolution telóba mennyibe kerül egy gyári szimmeringpár?