Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#2201
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

már vagy 2 éve nincs RLT


tavaly még vót...
Ausztria, Kenguruk földje!

#2202
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

RLT - Rebound (visszaút) / Lockout (no comment) / Treshold, azaz blow off treshold (a bizonyos határérték, ami felett a lockout kiold). Tehát az RLT villákon lehet tresholdot állítani, de persze nem tartom kizártnak, hogy az RLC is tud ijjet. A terralogic (X és Trailtune) villákon pedig a brain érzékenységét állítod az alsó kék kütyüvel.

már vagy 2 éve nincs RLT

most az RLC-k vannak azon lehet álltani low speed compress-t, meg a treshold-ot, az oem Rl-eken meg csak csilit lehet állítani, azért is mondtam hogy az jó eséllyel kõkemény lock mint a talas rl-rn is...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2203
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
RLT - Rebound (visszaút) / Lockout (no comment) / Treshold, azaz blow off treshold (a bizonyos határérték, ami felett a lockout kiold). Tehát az RLT villákon lehet tresholdot állítani, de persze nem tartom kizártnak, hogy az RLC is tud ijjet. A terralogic (X és Trailtune) villákon pedig a brain érzékenységét állítod az alsó kék kütyüvel.
Ausztria, Kenguruk földje!

#2204
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

Adott egy fox F80RL teló

Ha lockot bekapcsolva hagyom akkor egy bizonyos erõre kiold mint pl a rebánál? Az érdekelne hogy tud e sérülni a telóm vagy nem....

Válaszokat elõre is köszönöm!

szeintem nem .....a talas rl pl nem mozog

de egyszerû lockold le a telót, és nyomogasd meg, ha picit mozog akkor "kiold" ha kõmerev akkor nem, és akkor úgy nem kéne vele lokolva terepezni. -látod a rebánél sem úgy van hogy kökemény lok aztán gödörbrn akkor kikpcsol a lok, hanem lokolva is mozog picit..és az rlc-én a láb alján lehet állítani hogy mennyire mozogjon lokolva, úgy mint a rebán a (flood)gate.

szal jó eséllyel azt csak az rlc tudja, az rl keményen zár..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2205
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egyik cc-s havernak 3 hónapig volt f80x-e, neki nagyon nem jött be, fájtak tõle az izületei és visszafogta a lefeléken a rebához képest (lecserélte egy reba wc- ra), én is kipróbáltam, elég érzéketlennek tûnt (kissebb beépítési magasság mellett pont nekem való lenne), 1-1,5 hónap után meghalltak a szimmeringei (gond nélkül gariba cserélték, de akkor is...).


A sebesség mindent megold.

 


#2206
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Sziasztok!

Adott egy fox F80RL teló

Ha lockot bekapcsolva hagyom akkor egy bizonyos erõre kiold mint pl a rebánál? Az érdekelne hogy tud e sérülni a telóm vagy nem....

Válaszokat elõre is köszönöm!

#2207
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

mennyiért tudtok legolcsóbban 2007-es F80X disc-es változatot?
van egy jónak tûnõ és kíváncsi vagyok...
bár kicsit idegenkedek a terralogictól... :(

hopp, most látom, hogy lehet már kapni a 2008-as foxokat is ;)

viszont jövõre már nem lesz terralogicos

ittho 150 körül van a jobb ár
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2208
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

mennyiért tudtok legolcsóbban 2007-es F80X disc-es változatot?
van egy jónak tûnõ és kíváncsi vagyok...
bár kicsit idegenkedek a terralogictól... :(

hopp, most látom, hogy lehet már kapni a 2008-as foxokat is ;)

ne félj tõle, akinél láttam eddig az mind dícsérte!!! a srácnak elõtte egy SId volt és elõször ódzkodott tõle rendesen ajálngatta nekem(használtam volt asszem 90) ,míg végül bele nem tette a saját gépébe és azóta FOX fan lett:love1:

#2209
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
mennyiért tudtok legolcsóbban 2007-es F80X disc-es változatot?
van egy jónak tûnõ és kíváncsi vagyok...
bár kicsit idegenkedek a terralogictól... :(

hopp, most látom, hogy lehet már kapni a 2008-as foxokat is ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2210
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Köszi Tigger!

#2211
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Bár nem régóta használom, de nincs gondom az RP3-al :)
Az RP23 most már teljesen lockolható?

Üdv.
Grande

nem...alapvetõen 2 állása van ..nyitott és propedal a nagyobbik karral

namost a propedaénak van 3 állása laza közepes és kemény a tekerentyüvel

nem is lesz teljesen fixálható fox tag
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2212
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Bár nem régóta használom, de nincs gondom az RP3-al :)
Az RP23 most már teljesen lockolható?

Üdv.
Grande

#2213
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A kérdést elég egy topicban is feltenni, mert színes lap és bünti jár érte. Másodszor meg melyik alkatrész az, amire nem hoz valaki vmilyen meghibásodási történetet?:chin: Egyébként nem vezetik a meghibásodási statisztikát. Sõt...


#2214
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!Érdeklõdnék h FOX Float RP3 vagy FOX Float RP23 rugóstag mente már e valakinek szét vagy volt e vele valami technikai baja,bármiféle(levegõt,olajata eresztett,stb.....)Elõre is köszönöm a segítségeteket.

nem.....RP3 nek semmi baja 2 éve, második bringában van /coiler, dawg/ pedig nem is vagyok könnyû....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2215
xy888

xy888

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Sziasztok!Érdeklõdnék h FOX Float RP3 vagy FOX Float RP23 rugóstag mente már e valakinek szét vagy volt e vele valami technikai baja,bármiféle(levegõt,olajata eresztett,stb.....)Elõre is köszönöm a segítségeteket.

#2216
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Ejjha, akkor ezét nem tört ki a csuklóm, amikor nemrég lock alatt találkoztam egy kátyúval.
A Fox elõtt volt marzo'-m és manitoum, de messze a Foxnak a legfinomabb a mozgása, és használtan nem is volt olyan horribilis ára.

#2217
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
az RLT lockolás alatt is egy beállított nyomás után mozog.
kisebb buckákra nem reagál, de nagyobbra igen - ez állítható ugye

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2218
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Köszönöm az infót, akkor jobb, hogy az alsó két kütyüt nem tekergettem. A lock-ot azért már megtaláltam :) Abban különbözik az RL és az RLT, hogy az utóbbiban van ez a fékezésre reagálás állítás ?

#2219
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

Igen, most épp egy 2007-es Float-ot. Az augusztusi magazinban olvashatsz róla részletesen.
Pontosan mire vagy kiváncsi?


Mozgás karakterisztikája érdekelne, kb milyen egy (csúcs) marzo-hoz képest?
Az is érdekelne mennyire bírja a gyûrõdést. Szóval ha ugy igazán kapja az áldást.
Gondolom a kidolgozással kapcsolatban nincsenek hiányosságai, meg azt is feltételezem, hogy az állító bizgentyûk hatékonyak, stb...

Ja hogy Float. Mennyire más az mint egy rugós? Vagy miben más? A tömegen kívül persze.

Kösz a választ.
Augusztus még nagyon soká lesz...

#2220
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás

Sziasztok,

Érdeklõdnék hogy van-e itt köztetek olyan, aki használt/használ Fox 36-os telót.
Szóval felhasználói tapasztalatokra lennék kiváncsi. Leginkább a Van és Float típusokkal kapcsolatban.

Minden részlet érdekel.

Thx.


Igen, most épp egy 2007-es Float-ot. Az augusztusi magazinban olvashatsz róla részletesen.
Pontosan mire vagy kiváncsi?

Az F80 RLT-ben (bár nyilván a többiben is) a jobb száron felül található piros állítóval a lefelé út, míg ugyanezen oldalon alúl a kék állítóval a vissza út gyorsaság, érzékenység állítható ? Eddig nem nagyon tekergettem, de kipróbálom.


Jobb szár teteje:
Piros legfelsõ tekerentyû: Visszaút csillapítás (gyors/lassú)
Kék kis kar: Lock Out
Alsó vékony kék gyûrû: Kompresszió (alacsony sebességû, hogyan reagáljon fékezéskor/meredek lejtõn a villa)
Like a rock...