Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

VI. Duna maraton 2005

- - - - -

  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#361
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
letörééés?:-D

amúgy hallottam valami duál dologról...
az hogy is van?

#362
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Bikertigger!
Köszi!
amúgy inkább csak a "Dh" szakaszok érdekelnek (nagyon béna vagyok lefelé), s nemcsak lelkiekben szeretnék rá felkészülni :-).

üdv..

hát az említett 2 dh szakasz a szentkeresztre lefelé az a sárga kereszt lesz, megnézem valamelyik nap azt tudom jó köves....a másik dobogókõrõl a piros3szög a királykuti nyeregbe, sztem nem olyan vészes....ha minden igaz egy "leszállásgyanús" letörés van benne, az a ciki hogy egész közel van mellette a villanypásztor....de ha aggódsz akkor sztem elõszõr próbálj meg felmenni rajta (1 része tolós..sztem) akkor már tudod mire számíts... nem tudom mennyire ismered a környéket ha nem tudod merre van megmutatom szívesen vmelyik nap...vagy elmondom hogy találod meg
még visszafelé az pap rét után az akácos árok lehet elsõre ijesztõ, ha nem szeretsz lejtõzni de az nem technikás csak az eleje meredek kicsit..
viszont ha a maratonig se az erdészet se a Harangék nem takarítják ki (akkor lehet nekünk kéne sk) a kisrigó és az erdészeti út között a kék jelzés utat az érdekes lesz..

na igy elsõre ennyi...persze ugye ezeknek a maratonoknak az útvonala akkor biztos amikor már végig mentél rajta :).....meg nézegethetjük itt a turista utakat mikor ennyi erdészeti út van, úgyis azokon lesz a pálya...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#363
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

valakinek van középtáv térképe? ha igen. át tudná küldeni az en2003@citromail.hu ra? elõre is köszönöm

hali ..
sportaktív.hu - n van "komoly" térkép, meg szintrajz, azonkívûl Pilis visegrádi hg térkép
könyvesbolt, ott a leírás doc, ha ezeket átnézted...kérdezz.....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#364
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Bikertigger!
Köszi!
amúgy inkább csak a "Dh" szakaszok érdekelnek (nagyon béna vagyok lefelé), s nemcsak lelkiekben szeretnék rá felkészülni :-).

#365
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 posts
valakinek van középtáv térképe? ha igen. át tudná küldeni az en2003@citromail.hu ra? elõre is köszönöm
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#366
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
itt van az a doc kivonat, meg kijavítva az a hiba ami volt benne
persze szerintem az útvonal még a verseny elõtt 3 nappal sem lesz végleges....

Idén három táv lesz: 100 km, 65 km és 35 km. A mezõny a hagyományoknak megfelelõen együtt rajtol, és Visegrád centrumán keresztül rácsatlakozik a Paprét felé menõ gyönyörû, végig közepesen emelkedõ erdészeti aszfalt útra (7 km). Itt bõven van lehetõség arra, hogy szétszóródjon a mezõny, amely felülrõl megkerüli a papréti erdészházat, és egy teljesen új szakaszon, Visegrád felõl érkezik Pilisszentlászlóra. Itt a rövidtáv (35 km) mezõnye visszafordul Visegrád felé. A közép- és a hosszútáv együtt megy tovább a Kisrigó Vendéglõ mellett, a kék turista útvonalon, néhol a kiszáradt patakmederben, köves, technikás részen. Majd keresztül a Szentendre felé menõ erdészeti aszfalt úton újra átmegy a pálya a patakon, és egy nagyon húzós, hosszú emelkedõn ér a Tölgyikrekig. Ezután egy lazább szakasz következik egy gyönyörû gerincúton (sárga jelzés), majd utána egy extrém DH-val (rendkívül köves, gyökeres, meredek, nagyon technikás) ér be a mezõny a pilisszentkereszti kocsmáig (a tavalyihoz képest a túloldalon). Innen a jól bevált, nagyon durva kapaszkodás következik a Fagyos Katonáig. Eddig itt vált el egymástól a közép- és hosszútáv, most azonban mindkét mezõny ugyanazon a nyomvonalon rögtön továbbmegy fel Dobogó-kõre, a Rétes boltig. Itt válik ketté a hosszú- és a középtáv. A hosszútáv nagyjából ugyanazt a hurkot csinálja meg, mint eddig, azzal a különbséggel, hogy mielõtt kiér a Pilismarótról jövõ erdészeti aszfalt útra, elõtte egy rendkívül izgalmas, technikás (sárga jelzés) ösvényen behalad Pilisszentlélekre a mezõny, áthalad a település központján, majd visszacsatlakozik a hagyományos útvonalhoz ott, ahol az aszfalt útról letérve a rendkívül meredek mászós szakasz kezdõdik. A hosszútáv innen a régi útvonalon halad, és visszacsatlakozik a Rétes boltnál a hagyományos útvonalhoz, ahol együtt megy tovább a hosszú- és a középtáv a Királykúti nyeregig (Dobogókõtõl lefelé itt egy nagyon húzós, technikás DH szakasz jön, ami a középtávosoknak remélhetõleg kellemes meglepetést okoz). Újdonság lesz még, hogy az utolsó frissítõ állomás elõtt (Vízverési rét) nem kell balra ráfordulni a köves emelkedõre, hanem a József-forrás felé tovább kell menni egy rendkívül változatos gyönyörû úton, amely késõbb egy húzós szerpentinbe megy át, és így lehet becsatlakozni a rétre, ahol frissítõ állomás lesz. Innen a pálya ugyanaz azzal kis különbséggel, hogy a Salamon-torony elõtti húzós, köves kanyart lelassítjuk, jóval biztonságosabbá tesszük tekintettel a tavalyi bukásokra. A pályainformációkat azért szóban írtuk le, mert április 1-jével készül el a hatóságokkal egyeztetett végleges, pontos pályarajz, és csak ezután jelentetjük meg hivatalosan.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#367
Tizi67

Tizi67

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok!
Esetleg egy pályaleírás nekem is jól jönne, "ránéznék" a terepre még a jövô hétig én is... :)
Mail.: tizi@fibermail.hu

Megköszönve maradtam tisztelettel: Don St. di Fülig, almira, királyi vár, félemelet balra...

#368
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Tisztelt DM topiklakók/pályabejárók!

Valaki el tudná nekem (is) küldeni a 65km leírását (mondjuk az emilemre: printer kukac sc-scan.hu)? szeretném bejárni a pályát, de levették a "pontosabb" tájékoztatót, a jelenlegi meg meglehetõsen elnagyolt. Esetleg ha nem túl nagy kérés, jó lenne pár megjegyzés, mire figyeljek, mert nehezen áll össze a kép, hogy mi merre hogyan :-):-).
:
Elõre is nagyon köffi!!

#369
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

rvilike!
Hol van leírva az új útvonal doc-ban?


Uj utvonal?hmm.. van valami valtozas rovidtavon is?

#370
nemist

nemist

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Köszi!
Inkább az emilemre küld.
nemist@freemail.hu
Happy Bike SE

#371
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Ahogy nezem mar sehol,de gyere msnre atkuldom (rvilike@msn.com)

#372
nemist

nemist

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
rvilike!
Hol van leírva az új útvonal doc-ban?
Happy Bike SE

#373
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Tessék bekukkantani a "Túrák Mo-n" topic-ba!


#374
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Akik a HÉVre pályáznak, azoknak szólok, h nem fog járni, mert felújjítják a pályáját (gondolom azt). Olyan 1-2 hét múlva fog leállni. Én is úgy akartam menni, de végül vonatozni fogok.


Asszem én is a vonat mellett döntök. Nekem is megvan a nevezésem,szal indulnom kell :)

Erõsebbnek is érzem magam, mint BM elõtt. Pedig 1 hónap kimaradt kéztörés miatt. Majd meglátjuk mi lesz. Addig is tekergek :)

#375
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 posts
Akik a HÉVre pályáznak, azoknak szólok, h nem fog járni, mert felújjítják a pályáját (gondolom azt). Olyan 1-2 hét múlva fog leállni. Én is úgy akartam menni, de végül vonatozni fogok.


#376
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts

Július 03.


Az még 3 hét- most vasárnap jún. 19.
aszem

#377
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Július 03.


#378
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
nem most vasárnap van a Dunamarci....

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#379
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Vasarnap, egyeb info gödöllö topic

Az nekem sajnos nem jó, majd legközelebb.
Megvan a Duna Maraton rajtszámom, így most már muszáj elindulni.


#380
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts

Hétvégén mikor?


Vasarnap, egyeb info gödöllö topic