Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4841
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia!

Nem mondok ellent magamnak, szerintem.

Sok feszültség összegyûlik az emberben kerékpárosként ha a városban is kénytelen tekerni, ezért írtam azt, hogy legalább ezen az egy napon, ami rólunk kerékpárosokról, az érdekeinkrõl és sérelmeinkrõl is szól, nem fog érdekelni az autós, gyalogos panasza!

OFF:

Amúgy azzal, hogy kerékpárral közlekedünk ha közvetlenül nem is de közvetve szennyezzük a Földet, mert a gyártáshoz energiára van szükség, a gyárakat pedig általában nem vízierõmûvek vagy szélerõmûvek látják el árammal.

Hidrogén, elektromos üzemû autók is vannak.

ON:

Természetesen hallgatok rád de nem értek egyet veled, mindenkinek mást jelent ez a felvonulás. Nekem valahol törlesztés a 364 napért.

Luki




Luki, eléggé ellentmondasz magadnak. És mivel én is rendezõ leszek, ezért most kérlek, hogy mellõzd majd az agressziódat, a "most csakazértis-megmutatom-ki-itt-az-Úr" viselkedést. Nem azért tekerünk, hogy megmutassuk a világnak, hogy a bringások milyen menõk, milyen nagyfiúk, milyen vagányak, hanem azért, hogy felhivjuk mindenki figyelmét, hogy ha bringával közlekedünk, nem szennyezzük a Földünket.

Nagyon sajnálom, ha ezt az egyetlen napot tudod felhasználni arra, hogy NE ÉRDEKELJEN a körülötted levõ világ. (mivel ezt irod: Én úgy vagyok vele, hogy amíg 365 napból 365 napon a kerékpárúton autósok hada parkol, vagy kutyát sétáltatnak és szaratnak, stb... a minimum, hogy egy napon ne érdekeljen az õ véleményük, sértõdöttségük.) Ezért most megkérek mindenkit, hogy NE EZT A NAPOT használja föl egoizmusának kimutatására, embertársainak másságának lenézésére és gyalázására. Erre ott van a többi 364 nap, amikor úgyis ezt tesszük!!!!!!


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#4842
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
még Pécsrõl is jönnek állítólag... :gwizd:

Aktuális civil


#4843
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég
az idõ tényleg elég gáz lesz.bár az jó lenne, ha legalább nem esne.tavaly csomóan voltak ugye családostól, kisgyerekekkel(legalábbis többen, mint amire én számítottam), de idén ebben a trágya idõben nem hiszem, hogy kijönnek...fakk.

amúgy duda sztem se kéne, viszont villogót hozzon mindenki jó sokat!!!:D:D:D:D

amúgy többek között ezt írták ma:"A várható létszám emelkedése miatt szükségünk van még rendezõkre. A
feladat egyszerû. A feltételeket a honlapon találhatjátok, ugyanott
lehet feliratkozni is."

!!!!!!!!!!!!!!!!!4

#4844
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Luki, eléggé ellentmondasz magadnak. És mivel én is rendezõ leszek, ezért most kérlek, hogy mellõzd majd az agressziódat, a "most csakazértis-megmutatom-ki-itt-az-Úr" viselkedést. Nem azért tekerünk, hogy megmutassuk a világnak, hogy a bringások milyen menõk, milyen nagyfiúk, milyen vagányak, hanem azért, hogy felhivjuk mindenki figyelmét, hogy ha bringával közlekedünk, nem szennyezzük a Földünket.

Nagyon sajnálom, ha ezt az egyetlen napot tudod felhasználni arra, hogy NE ÉRDEKELJEN a körülötted levõ világ. (mivel ezt irod: Én úgy vagyok vele, hogy amíg 365 napból 365 napon a kerékpárúton autósok hada parkol, vagy kutyát sétáltatnak és szaratnak, stb... a minimum, hogy egy napon ne érdekeljen az õ véleményük, sértõdöttségük.) Ezért most megkérek mindenkit, hogy NE EZT A NAPOT használja föl egoizmusának kimutatására, embertársainak másságának lenézésére és gyalázására. Erre ott van a többi 364 nap, amikor úgyis ezt tesszük!!!!!!


:taps:

Szépen, mosolyogva, villogva tekerünk és jól érezzük magunkat.
Ennyi.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4845
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás


Nem érdekel, hogy tetszik vagy nem tetszik az autósnak és a gyalogosnak, hogy feltartjuk õket, ha valamelyik beszól vagy elémjön, tuti, hogy megkapja a magáét! (Persze a kürtszóra gondolok, nem tetlegességre)

Természetesen ha a rendezõ azt kéri, hogy ne használjak ilyen szusszancsot, nem fogok.

Luki


Luki, eléggé ellentmondasz magadnak. És mivel én is rendezõ leszek, ezért most kérlek, hogy mellõzd majd az agressziódat, a "most csakazértis-megmutatom-ki-itt-az-Úr" viselkedést. Nem azért tekerünk, hogy megmutassuk a világnak, hogy a bringások milyen menõk, milyen nagyfiúk, milyen vagányak, hanem azért, hogy felhivjuk mindenki figyelmét, hogy ha bringával közlekedünk, nem szennyezzük a Földünket.

Nagyon sajnálom, ha ezt az egyetlen napot tudod felhasználni arra, hogy NE ÉRDEKELJEN a körülötted levõ világ. (mivel ezt irod: Én úgy vagyok vele, hogy amíg 365 napból 365 napon a kerékpárúton autósok hada parkol, vagy kutyát sétáltatnak és szaratnak, stb... a minimum, hogy egy napon ne érdekeljen az õ véleményük, sértõdöttségük.) Ezért most megkérek mindenkit, hogy NE EZT A NAPOT használja föl egoizmusának kimutatására, embertársainak másságának lenézésére és gyalázására. Erre ott van a többi 364 nap, amikor úgyis ezt tesszük!!!!!!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#4846
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Hááát... Tavaly mindenki ordibált, meg anyázott, ha türelmetlenkedtek az autósok, szerintem szusszancs nem gáz. Inkább az, mint szanazserte zúzott autóalkatrészek. Ha agresszív a sofõr, szóljatok a rendezõknek, majd lerendezik.És lécci - persze lehet, hogy ez hõlyeség, és eszetekbe sem jutott - de ne piázzunk közben, majd utánna.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4847
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Én úgy vagyok vele, hogy amíg 365 napból 365 napon a kerékpárúton autósok hada parkol, vagy kutyát sétáltatnak és szaratnak, stb... a minimum, hogy egy napon ne érdekeljen az õ véleményük, sértõdöttségük.

Nem érdekel, hogy tetszik vagy nem tetszik az autósnak és a gyalogosnak, hogy feltartjuk õket, ha valamelyik beszól vagy elémjön, tuti, hogy megkapja a magáét! (Persze a kürtszóra gondolok, nem tetlegességre)

Természetesen ha a rendezõ azt kéri, hogy ne használjak ilyen szusszancsot, nem fogok.

Luki


Inkább szólj egy rendõrnek az menõbb;) és persze hatékonyabb.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4848
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Én úgy vagyok vele, hogy amíg 365 napból 365 napon a kerékpárúton autósok hada parkol, vagy kutyát sétáltatnak és szaratnak, stb... a minimum, hogy egy napon ne érdekeljen az õ véleményük, sértõdöttségük.

Nem érdekel, hogy tetszik vagy nem tetszik az autósnak és a gyalogosnak, hogy feltartjuk õket, ha valamelyik beszól vagy elémjön, tuti, hogy megkapja a magáét! (Persze a kürtszóra gondolok, nem tetlegességre)

Természetesen ha a rendezõ azt kéri, hogy ne használjak ilyen szusszancsot, nem fogok.

Luki


Egyetértek. A kamionkürt csak borzolja, terrorizálja a kocsisok idegeit, és nem ez a célunk. Sajnos nagyon rossz a közvélemény a bringásfelvonulásokról, és nem is csoda, ha megnézzük, hogy ilyenkor nemcsak a bringások kréme-java, de szennye-réme is kijön parádézni, élvezkedni és növelni a felhajtást.


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#4849
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

...Nem fradidrukkerek vagyunk...


a magad neveben beszelj.

amugy tenyleg semmi szukseg ra :)

edit:
egyebkent szerintem aggasztoan kevesen leszunk :|
ilyen f*sza idoben senki nem fogja kihozni a csaladjat :(
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4850
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Egyetértek. A kamionkürt csak borzolja, terrorizálja a kocsisok idegeit, és nem ez a célunk. Sajnos nagyon rossz a közvélemény a bringásfelvonulásokról, és nem is csoda, ha megnézzük, hogy ilyenkor nemcsak a bringások kréme-java, de szennye-réme is kijön parádézni, élvezkedni és növelni a felhajtást.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#4851
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
edit: 20:40 keleti az utolsó.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4852
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás

na most valaki háromra firkantsa össze nekem gyorsan, mert lustag*ci vagyok, hogy holmikorkivelmeddig és a lényeg a meddig. nyugatiból este 8-kor utsó vonatom haza, menjek, vagy ne?
1..
2....

Szerintem gyere. Nyócig oda lehet érni a nyupihoz.
Én is megkaptam tegnap azt a levelet!!

#4853
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
na most valaki háromra firkantsa össze nekem gyorsan, mert lustag*ci vagyok, hogy holmikorkivelmeddig és a lényeg a meddig. nyugatiból este 8-kor utsó vonatom haza, menjek, vagy ne?
1..
2....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4854
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Szilveszter az más... Szerintem itt a békesség, és a szeretet a lényeg :D mielõtt az infláció romba döntené a rencert. Igy is sok lesz a köcsög. De! Egy mindenkiért, mindenki egyért! :D


Jó szóttá dezsvírem!

Szerettel Dzsínó és az Oláh család.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4855
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Szilveszter az más... Szerintem itt a békesség, és a szeretet a lényeg :D mielõtt az infláció romba döntené a rencert. Igy is sok lesz a köcsög. De! Egy mindenkiért, mindenki egyért! :D

#4856
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég

Tuti h kell még rendezõ? Csak mert regeltem, és a visszaigazoláson kívül semmi válasz nem jött még. Neked küldtek már vmi mást?


nekem 3 napja jött ez:

Kedves Rendezõk!


Mindenek elõtt nagyon köszönjük, hogy jelentkeztetek!
A rendõrségi engedély min. 100 rendezõ kiállítását köti ki, így nélkületek meg sem tarthatnánk a rendezvényt.

A feladat:

3 csapat lesz.
Egy-egy tíz fõs a menet elején és végén, aki elé illetve mögé menni nem szabad. Az eleje diktálja az ütemet, a vége pedig igyekszik felzárkóztatni a lemaradókat.

50-80 rendezõ a vonuló tömeg bal oldalán nagyjából 20 méterenként, figyelve arra, hogy a felezõvonalat senki ne lépje át, mert a szemközti sáv már nem a miénk, rendes szembejövõ forgalom lesz rajta. A rendõrök egyébként mindenkit feljelentenek, aki átteker a túloldalra, teljes joggal. (Ezt külön kiemelték!)

Minden rendezõnek közös feladata, hogy igyekezzen a lehetõ legjobban megelõzni/megoldani az autós-bringás-gyalogos, illetve bringás-rendõr nézeteltéréseket. Pl.: összetorlódott gyalogosok átengedése, rendõrökkel vitatkozó bringások leállítása, autósokat bosszantók lehiggasztása.
A futár rendezõk közül soknál lesz URH, azon bármikor kérhettek tanácsot a fõszervezõktõl.

Gyakorlatilag a rendezõk munkájától függ leginkább, hogy a rendõrség engedélyezi, vagy tiltja a várhatóan egyre nagyobb létszámú felvonulásokat (legközelebb szeptember 22. Autómentes Nap). A feladat tulajdonképpen nagyon laza, néhány rászólogatáson kívül ugyanúgy élvezhetitek a felvonulást mint a többiek.

Rendezõi pólók:

A honlapon látható narancssárga színû, szervezõ felirattal. Hátán nagy Critical Mass logo.
Fruit of the Loom márkájú, S,M,L,XL méretekben a helyszínen osztjuk ki. Önköltséges ára: 1000 Ft. Ha lehet ezreseket hozzatok, hogy gyorsan haladjunk az osztással. A 17:15 után érkezõknek nem tudjuk garantálni a pólókat, amit egyébként névre szólóan kaptok majd meg.
A felvonulás napján az ilyenkor szokásos 18-20 helyett 10-12 fok lesz, ezért kérünk, hogy olyan ruhában gyertek, amire rá tudjátok húzni a pólót, de mégsem fáztok. Elsõsorban melegebb bringásmezt, pulóvereket, és ne pufikabátot... :)

Találkozás:
A mûjégpálya fõbejárata elõtt 17:00 és 17:15 között, ahol eligazítás és pólóosztás lesz 17:40-ig.

MIVEL PONTOS LÉTSZÁMOT SZERETNÉNK TUDNI, MOST KÜLDJ EGY LEVELET A kapcsolat@hajtaspajtas.hu CÍMRE, HA MEG TUDSZ FELELNI AZ ALÁBBI FELTÉTELEKNEK:

-OTT TUDSZ LENNI MÁR 17:00 ÉS 17:15 KÖZÖTT A MÛJÉG BEJÁRATNÁL
-VAN 1000 FORINTOD A PÓLÓRA
-ÚGY TUDSZ ÖLTÖZNI, HOGY RÁ TUDD HÚZNI A PÓLÓT
-ELMÚLTÁL 16 ÉVES
-VÁLLALOD A FENTI FELADATOT

LEVELEDBEN ÍRD MEG :

TÁRGY:JELENTKEZEK RENDEZÕNEK
TARTALOM:
-NEVED
-EMAILCÍMED
-TELEFONSZÁMOD (ezt nem muszáj, de hasznos lenne, másra nem használjuk fel)

Kérünk, hogy a levélben más szöveg, adat, kérdés ne legyen.

Üdvözlettel:
Kürti Gábor
kapcsolat@hajtaspajtas.hu

#4857
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Autómentes napon is volt nagyon sok embernél, szilveszteri bulin is, sõt még 15-én is :) Amúgy sikerült találni, Praktikerbe kapni. Ha lesz idõm, elszaladok érte. Aztán használat még akkor se kötelezõ ;)

#4858
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
De izé... kell ilyen bizbasz a felvonulásra? Nem fradidrukkerek vagyunk... meg nem ellenségeket szerzünk, szerintem pár ezer bringás egyébként is elég feltünõ..

#4859
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Köszi szépen, csak az a baj, hogy eléggé messze van nekem, és addig nem lesz már idõm elmenni oda, mert dolgozom :((


Szia!

Sûrített levegõs szusszancs ügyében nekem ezt ajánlották:

http://www.vizvonal.hu


Luki



#4860
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia!

Sûrített levegõs szusszancs ügyében nekem ezt ajánlották:

http://www.vizvonal.hu

Palackos légkürt ID-00036 Feltöltött kép Leírás Ha jelezni szeretne ismerõsének, mondjuk Tihanyból Keszthelyre, csak a kódot kell megbeszélni, mert ez az iszonyat hangú kürt a többit elintézi. A palackban 18 bar nyomás van! A többit el lehet képzelni, ha figyelembe vesszük, hogy egy normál autógumi 2,5 bar-nál már erõsen pattogni kezd. Zárt térben használni "életveszélyes"!

Megjegyzés Külön-külön is kapható.

Méretek és színekÁr (Bruttó) 1990Feltöltött kép

Luki



Heeelp meeeeee! Hol lehet gázkürtüt kapni olcsón és vhol nekem közel? :)) Ja.. 15. kerbe lakom. Milyen árba vannak azok? Tesco?

Kszi
Tom


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy