Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4141
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Most akkor a duna fölött melyik hídon mehetek át? Erzsébet-híd, Lánc-híd, ezeken biztos nem, hiszen a járdán nem mehetek, az uttesten szintúgy nem, mert oda meg tilos a behajtás. Toljam át a hídon?

Vagy , lehet budán maradok..:chodz_w_r


Hát igen, elvileg tolni kellene. Nekem sajnos nem mindig van türelmem, de már próbálkozom a kifejlesztésével ;)
Kérdés: a Margit hídon át lehet tekerni a járdán? Hiszen a híd alatt a rakparton van bringaút, de odáig el is kell jutni valahogy.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4142
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
vizibiciklizzé'

#4143
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Most akkor a duna fölött melyik hídon mehetek át? Erzsébet-híd, Lánc-híd, ezeken biztos nem, hiszen a járdán nem mehetek, az uttesten szintúgy nem, mert oda meg tilos a behajtás. Toljam át a hídon?

Vagy , lehet budán maradok..:chodz_w_r

#4144
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Ilyen pont nincs a kreszben, merthogy nem mehetsz a buszsávban. Rákóczit érdemes nagy ívben elkerülni inkább...


oke, akkor a tobbi ut.
merhogy buszsavbol is van legalabb annyi, mint bringautbol :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4145
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Én is nagyon sok olyan embert ismerek, aki azért nem bringával közlekedik, mert fél az úttesten! Megjegyzem, teljesen jogosan! De szerintem, ha az üzemanyagárak így fognak növekedni, akkor egyre több ember fog kerékpárral közlekedni! Persze eleinte nem élvezetbõl, hanem kényszerûségbõl, de aztán rájön majd, hogy nem is olyan rossz ez a "bringával járok melózni, és nem is leszek idegbeteg már reggel fél 8 kor a dugótól"! És az az egy ember másik kettõnek tipped adhat, és azután már azok is bringával fognak jár! És szerintem így egyre többen leszünk, és majd akkor észreveszik a politikusok, a városvezetõk stb., hogy lehet, hogy komolyan kelleni venni a szaporodó bringások számát! Bízom benne, hogy így lesz.....

#4146
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

Jó duma, de a rendõrség nem úgy mûködik, hogy mindenkit kivezetnek bioterrorista elhárításra, amikor ezen a vonalom már túlzsúfoltság van jönnek a tömeggyilkosok, majd a kertvárosi õrült szatír, és a sor végén a hangosan zenét hallgatók. Hiába mondja az elcsípett autós, hogy miért engem büntet amiért megfordultam a záróvonalon, bezzeg a feltört lakásom ügyében nem csináltak semmit - a zsaru csak a dolgát teszi, õ a közlekedésrendészetnél van, és aznap éppen oda rendelték ki. Ebben az esetben lakossági bejelentéseket kaptak, hogy túl sok azon a környéken a járdán zúzó bringás, kinéztek, és persze gondolom a tényleg hülyegyerekek helyett elkapták az úttól parázó hétvégi bringásokat.


közlekedésfelügyletnek IS lenen fontosabb dolga pl: gyorshajtó autósok (kicsit veszélyesebb 1,5 tonna mint 80 kiló) vagy a túlterhelt tehergépkocsik amik tönkreteszik az utakat, vagy a szarul parkoló autósok akik miatt enm lehet használni a bicajutakat, stb.
ez mind hozzájuk tartozik

#4147
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

nem kell szenvedni. menjunk le az uttestre nyugodtan mind. ha az van a kreszben, hogy nekem a Rakoczin kell a piros7-est feltartva gurulnom, akkor legyen ez.

Ilyen pont nincs a kreszben, merthogy nem mehetsz a buszsávban. Rákóczit érdemes nagy ívben elkerülni inkább...

#4148
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Ha tudsz ne állj meg a rendõrnek.
minek? Rengeteg helyen nem is tud utolérni,meg nem hiszem, hogy üldözõbe vesz. Nem meri kockáztatni a szolgálati kocsi épségét;)
Átmész egy parkon és már le is van rázva:D
megjegyezni meg úgyse tud egy 2milliós városban.

Szerintem hamar le fognak kattani errõl.
nemszeretnek õk dolgozni.
bízzunk bennük! :D:D

#4149
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

csak szerintem a rendõröknek lenne fontosabb dolguk is, mint a ridereket büntetgessék, mert történnek veszélyesebb események is.

Jó duma, de a rendõrség nem úgy mûködik, hogy mindenkit kivezetnek bioterrorista elhárításra, amikor ezen a vonalom már túlzsúfoltság van jönnek a tömeggyilkosok, majd a kertvárosi õrült szatír, és a sor végén a hangosan zenét hallgatók. Hiába mondja az elcsípett autós, hogy miért engem büntet amiért megfordultam a záróvonalon, bezzeg a feltört lakásom ügyében nem csináltak semmit - a zsaru csak a dolgát teszi, õ a közlekedésrendészetnél van, és aznap éppen oda rendelték ki. Ebben az esetben lakossági bejelentéseket kaptak, hogy túl sok azon a környéken a járdán zúzó bringás, kinéztek, és persze gondolom a tényleg hülyegyerekek helyett elkapták az úttól parázó hétvégi bringásokat.

#4150
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Na jó. Szerintem most egy kicsit függesszük fel az anyázást és találjuk ki, mit csináljunk, hogy jobb legyen. Tényleg kellene valami kezdeményzés, ehhez a CM egy jó kiindulási pontot adott. Vélemény, anyone? De most komolyan. ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4151
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Már miért lenne? Hiszen a nép mákonya, a nemzet testén növekvõ fekély vagyunk! Adózol utánna? Nem! Parkolsz pízért? Nem! Veszel benzint?Nem! Ergo: semmi keresnivalód az utakon, mert azt az autósok pénzébõl építették, bizony, és az az övék bibibí. És nagyon okos dolog, hogy a rendõrség majd megbüntet. Az A8-as audis kopaszt nem meri megállítani úgyse, de bevétel meg kell neki.Lábrázásos sikítást kapok ettõl. Megyek enni.


Az a baj, hogy az autosók pénzébõl sem, hiszen a rengeteg adó ami a benzinárban van, az valakinek a zsebébe vándorol.

Na ezért nincs bringaút SEM..

#4152
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Már miért lenne? Hiszen a nép mákonya, a nemzet testén növekvõ fekély vagyunk! Adózol utánna? Nem! Parkolsz pízért? Nem! Veszel benzint?Nem! Ergo: semmi keresnivalód az utakon, mert azt az autósok pénzébõl építették, bizony, és az az övék bibibí. És nagyon okos dolog, hogy a rendõrség majd megbüntet. Az A8-as audis kopaszt nem meri megállítani úgyse, de bevétel meg kell neki.Lábrázásos sikítást kapok ettõl. Megyek enni.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4153
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
nem kell szenvedni. menjunk le az uttestre nyugodtan mind. ha az van a kreszben, hogy nekem a Rakoczin kell a piros7-est feltartva gurulnom, akkor legyen ez. a jardara ugye nem mehetek, bringaut pedig...
nagykorut detto, kicsi detto, vaci ut, thokoly, stb szinten.
en nem eroltetem, hogy buntetes fejeben ne tartsam fel az autokat, nagyon szivesen benitom en megjobban a varos kozlekedeset, ha az van a konyvben.

a kendermagosok is nekialattak most feljelentgetni magukat, hogy lebenitsak a rendorseg ezzel foglalkozo apparatusat. sikerulni is fog nekik, ha elegen lesznek a vegere.
ebben az orszagban a polgari engedelmesseggel lehet elerni valamit, nem az engedetlenseggel :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4154
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

csak szerintem a rendõröknek lenne fontosabb dolguk is, mint a ridereket büntetgessék, mert történnek veszélyesebb események is.


Hát lenne. Meg annál is lenne fontosabb dolguk, hogy hetente 3x a forgalmat integessék a körúton csúcsforgalomban. De hagyjuk.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4155
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

De értem Kutyanyul, és igazad is van. Merev a hozzáállásuk, a bringásokat nem veszik igazán komolyan, stb. Lehetne elõszõr figyelmeztetni is, szórólapokat osztani, keresni a rendõrség részérõl az együttmûködést a bringás szervezetekkel, figyelemfelhívó kampányt folyatni, és nem rögtön 10 pénzre büntetni a járdán tekerõket. Mindez így van, nekem csak a kissé demagóg hozzáállás nem tetszett, hogy a kurva anyjukat, hogy merik megcsinálni, bezzeg az autósokkal nem csinálnak semmit, mostantól háború, miegymás. Ugyanez a gázos vadkeleti mentalitás él az autósokban is, "szarok megadni a bringásnak az elsõbbséget, had parázzanak, amíg a rendõrõk nem büntetik õket tükör törésekért és a piros lámpák leszarásáért, addig majd büntetem én õket jól".


csak szerintem a rendõröknek lenne fontosabb dolguk is, mint a ridereket büntetgessék, mert történnek veszélyesebb események is.
De persze akor kussol az összes.
sok beszari szarjankó

De továbbra se állnék meg nekik.

#4156
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Oké, peace. Vágom én is,mit akarsz mondani, csak tök gáz, hogy mindig a bringás húzza a rövidebbet. Viszont ez a 200000 aláírás nem is olyan hülyeség, csak mondjuk mit akarunk mi népszavaztatni? Be lehet tartatni a szabályokat mereven, de akkor mindenkivel szemben, mert így egy kicsit - jól megszívatom a bringást, akkor nem fog bringázni többet - dolognak tûnik. Sziolgálunk és Védünk? Szopatunk, és Verünk!
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4157
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Mindez így van, nekem csak a kissé demagóg hozzáállás nem tetszett, hogy a kurva anyjukat, hogy merik megcsinálni, bezzeg az autósokkal nem csinálnak semmit, mostantól háború, miegymás. Ugyanez a gázos vadkeleti mentalitás él az autósokban is, "szarok megadni a bringásnak az elsõbbséget, had parázzanak, amíg a rendõrõk nem büntetik õket tükör törésekért és a piros lámpák leszarásáért, addig majd büntetem én õket jól".


Igazad van a demagóggal kapcsolatban, tényleg, de azért az ember agya egy idõ után eldurran - lehet, hogy te ennél többet bírsz, irigyellek ;) csak a változtatást mindig nagyon nehéz elkezdeni. Az emberek makacsul ragaszkodnak az igazukhoz, és hiába magyarázod valakinek, hogy õ volt a hülye, és neked van igazad, nem fogod meggyõzni. Ezért marad a durvulás sokszor. Nem így kéne lennie, de az ember ilyen egy állat.

Face: köszi, majd mostantól figyelek :o
Ha leszavaznák, akkor sincs semmi, mert legalább már annyi hangsúlyt kap a dolog. Egyébként meg nem hiszem, hogy nagyon ellenkeznének, ha normális kérdést tennének fel, normális megoldásokat kínálva. Nem a "bringások mindenek felett" attitûdre gondolok, csak valami olyanra, hogy tudatosítsuk az emberekben, hogy vannak autósok, bringások, meg gyalogosok, kiknek mik a kötelességei és jogai és mi mit von maga után. Szerintem ezt meg lehetne oldani. A gyalogosnak nem érdeke, hogy elüssék a járdán, az autósnak szintén nem, hogy elvegyék a jogsiját, a bringás meg nem szereti elüttetni magát.
Annyit kellene, hogy normális, érthetõ szabályok legyenek kialakítva, amihez mindenki tud alkalmazkodni.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4158
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

Tudtjátok, hogy alkotmányos jog szerint 200 000 aláírással az országgyûlés elé lehet terjeszteni egy ügyet népszavazásra? Ki kellene használni ezt a lehetõséget. Csak van Mo.-n ennyi bringás....


Igen van ennyi.
ennyi van, igen.
ennyi :(

a többi ember meg leszavazná

Egyébként meg: én közutakon még nem láttam bringázni tilos táblát, de lehet, hogy csak vak vagyok.


petracz: utóbbi eset áll fent :P
figyelj jobban, mert még elüt vmi:)
és csücsülj ki ma is a rómaipartra mert még jóidõvan:)

#4159
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
De értem Kutyanyul, és igazad is van. Merev a hozzáállásuk, a bringásokat nem veszik igazán komolyan, stb. Lehetne elõszõr figyelmeztetni is, szórólapokat osztani, keresni a rendõrség részérõl az együttmûködést a bringás szervezetekkel, figyelemfelhívó kampányt folyatni, és nem rögtön 10 pénzre büntetni a járdán tekerõket. Mindez így van, nekem csak a kissé demagóg hozzáállás nem tetszett, hogy a kurva anyjukat, hogy merik megcsinálni, bezzeg az autósokkal nem csinálnak semmit, mostantól háború, miegymás. Ugyanez a gázos vadkeleti mentalitás él az autósokban is, "szarok megadni a bringásnak az elsõbbséget, had parázzanak, amíg a rendõrõk nem büntetik õket tükör törésekért és a piros lámpák leszarásáért, addig majd büntetem én õket jól".

#4160
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Tudtjátok, hogy alkotmányos jog szerint 200 000 aláírással az országgyûlés elé lehet terjeszteni egy ügyet népszavazásra? Ki kellene használni ezt a lehetõséget. Csak van Mo.-n ennyi bringás....

Egyébként meg: én közutakon még nem láttam bringázni tilos táblát, de lehet, hogy csak vak vagyok. Ellenben bringás/ gyalogos utakra nem a kis nyomi táblát kellene kitenni, hanem jó nagy narancssárga / citromsárga alapon a következõt minden lámpaoszlopra :

FIGYELEM!
BICKILIS VESZÉLY!

Azt talán észrevenné a birka ember is.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.