Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#2741
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Nagy vonalakban: elrejtesz egy dobozt, amiben vannak bizonyos dolgok (log füzet, ajándékok) és a koordinátáit beregisztrálod a neten. Ezeket lehet megkeresni, miközben, ha jó a rejtõ, akkor olyan szép helyekre is elmész, ahova eszedbe se jutna. A ládában található kincsek közül választhatsz, de ilyenkor illik valamit betenni..
Ennél persze, sokkal bonyolultabb is lehet..
Ha érdekel, akkor nézd meg ezt.

rc



nezegettem az oldalt, ez ilyen jofejseg dolog :)
csak ezersok szabadido kell hozza, bar ketsegtelenul hasznosan toltod a raforditott orakat.

edit:
szokik lenni, hogy valaki kiuriti a ladat, aztan egyszeruen odebball?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2742
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Például a Zegin van ilyen. Sõt olyat is láttam a vekerlén hogy zákutca, kivéve binyigli.
Stiggs


mondjuk a vekerle pont az a hely, ahol tokmindegy, van-e bringaut, vagy sem :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2743
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Én pl ott szoktam, amelyik oldalon nem parkol auto... a zegin legalábbis.
Ez a cikk meg arról szól, hogy nagyon cikik vagyunk a fõvárosnak, mert rólunk dumál a sajtó, hogy szarnak a bringautakra (ami persze igaz) és most valamit irniuk kell... De nem bízom a dologban. Mondjuk el tudnám tölteni kellemesebben is a vasárnapokat mint nyirbálással. Mondjuk helyette mehetnénk túrázni, szépen karbantartott bringaútakon, egészen a zemplénig. namegpersze bilibelóg a kezem...

Stiggs


Ok, mondjuk az nem valami hosszú része az utcának, de sosem tudom, hogy ilyenkor kinek van elsõbbsége, aki nekem jobbról jön, vagy aki balról. Hirtelen nem is tudom, hogy kétirányú-e a keresztezõdés.

#2744
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

ez micsoda voltakeppen pontosan, amirol szo van?
annyit levettem, hogy gps-es jatek :)

Nagy vonalakban: elrejtesz egy dobozt, amiben vannak bizonyos dolgok (log füzet, ajándékok) és a koordinátáit beregisztrálod a neten. Ezeket lehet megkeresni, miközben, ha jó a rejtõ, akkor olyan szép helyekre is elmész, ahova eszedbe se jutna. A ládában található kincsek közül választhatsz, de ilyenkor illik valamit betenni..
Ennél persze, sokkal bonyolultabb is lehet..
Ha érdekel, akkor nézd meg ezt.

rc

#2745
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Egy félórája jelent meg az indexen..
Van azért benne valami jõvõbemutató fejlesztési terv is. Csak hát kiveszi ezt komolyan..
Én még nem is láttam olyan táblás utcát.. :)

rc

Például a Zegin van ilyen. Sõt olyat is láttam a vekerlén hogy zákutca, kivéve binyigli.
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2746
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Egy félórája jelent meg az indexen..
Van azért benne valami jõvõbemutató fejlesztési terv is. Csak hát kiveszi ezt komolyan..
Én még nem is láttam olyan táblás utcát.. :)

rc

Jó, azt látom, hogy mikor rakták fel. :-) De írhatták volna akár 3 éve is. Ezek akkor voltak újdonságok.

#2747
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Ezt mikor írták? Már létezõ kresz szabályokról beszélnek benne (itt vannak:
http://www.kerosz.hu/kresz.htm ), csak iszonyatosan ritkán alkalmazzák õket.

Ja, és nem válaszolt senki, ti sem tudjátok, hogy melyik oldalon kell menni az egyirányú utcában, amikor szemben mész a forgalommal? (tábla engedi, pl Zalaegerszeg utca, a Vekerlén)

Egy félórája jelent meg az indexen..
Van azért benne valami jõvõbemutató fejlesztési terv is. Csak hát kiveszi ezt komolyan..
Én még nem is láttam olyan táblás utcát.. :)

rc

#2748
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Én pl ott szoktam, amelyik oldalon nem parkol auto... a zegin legalábbis.
Ez a cikk meg arról szól, hogy nagyon cikik vagyunk a fõvárosnak, mert rólunk dumál a sajtó, hogy szarnak a bringautakra (ami persze igaz) és most valamit irniuk kell... De nem bízom a dologban. Mondjuk el tudnám tölteni kellemesebben is a vasárnapokat mint nyirbálással. Mondjuk helyette mehetnénk túrázni, szépen karbantartott bringaútakon, egészen a zemplénig. namegpersze bilibelóg a kezem...

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2749
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Aha, szvsz kirándulás kesselés nélkül már nem is az igazi.. :) Vittünk már egy magyar travelertag-et angliába, és talán vissza is hozzuk, mert már megjárta skóciát. Örült a "gazdája".. :)
Ami a tekerést és a kesselést érinti. Királyrétrõl indul egy multiláda, ami pont egy kerékpáros Börzsönytúra.. :)

rc



ez micsoda voltakeppen pontosan, amirol szo van?
annyit levettem, hogy gps-es jatek :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2750
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Hmm, ez olyan semmit mondó, de legalább téma..
http://index.hu/poli...apest/bckl9533/

rc

Ezt mikor írták? Már létezõ kresz szabályokról beszélnek benne (itt vannak:
http://www.kerosz.hu/kresz.htm ), csak iszonyatosan ritkán alkalmazzák õket.

Ja, és nem válaszolt senki, ti sem tudjátok, hogy melyik oldalon kell menni az egyirányú utcában, amikor szemben mész a forgalommal? (tábla engedi, pl Zalaegerszeg utca, a Vekerlén)

#2751
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Hmm, ez olyan semmit mondó, de legalább téma..
http://index.hu/poli...apest/bckl9533/

rc

#2752
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Szal Te is kesselsz?? Nu, erre majd visszatérünk, mi is szoktunk "vadászni" Stiggs-szel, de mióta bicózunk, ritkábban jut rá idõnk. Na majd... :)

Aha, szvsz kirándulás kesselés nélkül már nem is az igazi.. :) Vittünk már egy magyar travelertag-et angliába, és talán vissza is hozzuk, mert már megjárta skóciát. Örült a "gazdája".. :)
Ami a tekerést és a kesselést érinti. Királyrétrõl indul egy multiláda, ami pont egy kerékpáros Börzsönytúra.. :)

rc

#2753
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Mindenkinek köszi a biztatást! :) Kezdem úgy érezni, hogy mindenki hátul fog menni, de akkor ki lesz elöl? :)
Egyébként meg úgysem hiszek nektek, szóval menjünk el és majd "mutassuk" meg egymásnak.. :D

rc

#2754
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Kezdek megnyugodni.. :D
De a mérés biztos jó volt, mert a távolságot és az emelkedést is egy GPS figyelte.. :) Túra közben geocachingeltünk..

rc


Szal Te is kesselsz?? Nu, erre majd visszatérünk, mi is szoktunk "vadászni" Stiggs-szel, de mióta bicózunk, ritkábban jut rá idõnk. Na majd... :)

#2755
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Nem gáz az útvonal, egy teljesen elsõalkalommalmegyek kiazerdõbe munkatársamat vittem ki oda, és nem is kellet megállni soxor. Közben alternatívaként némi sziklamászás is beiktatható, illetve Királyrétig kisvasút is megy, az is - 8 kilométer, mi csak azért nem használtuk, mert mire megittuk a sört, elment a vonat, és várni kellett volna a következõre egy órát.

Nem gázos, tényleg, és nem kell hozzá két kilométer rugóút. Visszafele meg a vonat a Nyugatiban rak le, de Vácon át lehet ugrani másikra, ha éppen.

Igaz, de szerintem valamit elmértetek, mi Diósjenõre mentünk le, persze lehet ,hogy azért, és a végére megvolt a negyven. Vagy akörül....Ja, és Jenõn van egy remek pizzéria, hidegvizes strand, horgásztó, és bolondokháza is. :)

Kezdek megnyugodni.. :D
De a mérés biztos jó volt, mert a távolságot és az emelkedést is egy GPS figyelte.. :) Túra közben geocachingeltünk..

rc

#2756
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Itt mindenki lusta es gyenge, kiveve Stiggs-ek. Szoval a tempot mindenki birni fogja, csak menjunk mar ;-)


Al, ami azt illeti, lusták tényleg nem vagyunk, az erõ meg vagy velünk van, vagy nem, legfeljebb lihegünk. :)

Raycoon, ne aggódj, úgyis én leszek az utolsó, ha megyek. :)

#2757
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Ja, és Jenõn van egy remek pizzéria, hidegvizes strand, horgásztó, és bolondokháza is. :)


ebben a sorrendben... :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2758
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Hú, de szalad a fórum..
Túrában én is benne lennék, de 50 km hegy az nekem lehet, hogy sok elsõre.. A pénteki 22 után legalábbis annak tûnik.. :) Persze, ha nem annyira dúrva a terep, vagy van olyan "gyenge", vagy "kezdõ", mint én és nem kell egyedül lemaradnom, akkor mindegy.. :D

Tin: kéz-és-lábtörést holnapra..


Figyi, én nehéz vagyok, és lassú, fõleg felfelé. :-) Majd megyek én is, és lesz neked sikerélmény. :)

köszi a szurkolást!

#2759
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Hú, de szalad a fórum.. :)
Túrában én is benne lennék, de 50 km hegy az nekem lehet, hogy sok elsõre.. A pénteki 22 után legalábbis annak tûnik.. :) Persze, ha nem annyira dúrva a terep, vagy van olyan "gyenge", vagy "kezdõ", mint én és nem kell egyedül lemaradnom, akkor mindegy.. :D

Tin: kéz-és-lábtörést holnapra.. :)


nem kell aggodni, mindannyian vitrinriderek vagyunk :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2760
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Nem gáz az útvonal, egy teljesen elsõalkalommalmegyek kiazerdõbe munkatársamat vittem ki oda, és nem is kellet megállni soxor. Közben alternatívaként némi sziklamászás is beiktatható, illetve Királyrétig kisvasút is megy, az is - 8 kilométer, mi csak azért nem használtuk, mert mire megittuk a sört, elment a vonat, és várni kellett volna a következõre egy órát.

Nem gázos, tényleg, és nem kell hozzá két kilométer rugóút. Visszafele meg a vonat a Nyugatiban rak le, de Vácon át lehet ugrani másikra, ha éppen.

Igaz, de szerintem valamit elmértetek, mi Diósjenõre mentünk le, persze lehet ,hogy azért, és a végére megvolt a negyven. Vagy akörül....Ja, és Jenõn van egy remek pizzéria, hidegvizes strand, horgásztó, és bolondokháza is. :)
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum: