Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#1461
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Nem.. Mesélj.. :)


Örülnék én is egy kiemelésnek, vagy süllyesztésnek, de ez meggátolja a gyalogost, hogy rámenjen?


A járda aszfaltozott, a kerékpárút viacolor. A bringaút a járdától kb 10 centivel lejjebb van, a kettõ között meg olyan betonelemek vannak, amik nem éles szegélyt csinálnak, hanem amolyan hullám szerûen választják el a kettõt. Stiggs mondta, hogy Hollandiában is ilyenek vannak a járda, és a bringaút között, azt hiszem azt írta, hogy arra szolgál, ha nekifut a kerék, akkor visszavezeti a bringaútra, nem ugrat fel a járdára. (azt hiszem) Mindenesetre több mint egy sárga vonal.

#1462
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Én a lelki szemeim elõtt olyan utat látok, amilyen a Nagykõrösi út mellett van egy kis szakaszon, ahol az autópálya, és a Nagykõrösi kettéválik. Jártatok már ott?

Nem.. Mesélj.. :)

álltólag ezt már úgy csinálják, hogy lesz vmi nem csak látható, hanem "érezhetõ" elkülönítés is...

Örülnék én is egy kiemelésnek, vagy süllyesztésnek, de ez meggátolja a gyalogost, hogy rámenjen?

#1463
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Azt mondták, hogy az egyik oldalra kerül a bicikliút, én ebbõl azt vontam le, hogy a járdára rakják egyszerû felfestéssel.. Olyan elképzelhetetlennek tûnik, hogy nem a járdán van, de a zoda-vissza sáv is ugyanott van.. Ne legyen igazam..


Én a lelki szemeim elõtt olyan utat látok, amilyen a Nagykõrösi út mellett van egy kis szakaszon, ahol az autópálya, és a Nagykõrösi kettéválik. Jártatok már ott?

#1464
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Annyit offoltam, gondoltam ellensúlyozom kicsit. :)

A Bajcsy melletti bringaút meg egy ígéretes kezdet. Ha nem lett volna ennyi mûsor a tévében meg a rádióban, akkor szerintem egyáltalán nem is foglalkoznának vele, megcsinálták volna az utat úgy, hogy a bringásokra nem is gondolnak egy pillanatig sem. Aztán meg 5 évig nem lehet hozzányúlni sem.
Remélem azért, hogy nem lesz igazad, és valahogy jól láthatóan elkülönítik az utat a járdától. Fontos lenne.

álltólag ezt már úgy csinálják, hogy lesz vmi nem csak látható, hanem "érezhetõ" elkülönítés is...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1465
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Annyit offoltam, gondoltam ellensúlyozom kicsit. :)

A Bajcsy melletti bringaút meg egy ígéretes kezdet. Ha nem lett volna ennyi mûsor a tévében meg a rádióban, akkor szerintem egyáltalán nem is foglalkoznának vele, megcsinálták volna az utat úgy, hogy a bringásokra nem is gondolnak egy pillanatig sem. Aztán meg 5 évig nem lehet hozzányúlni sem.
Remélem azért, hogy nem lesz igazad, és valahogy jól láthatóan elkülönítik az utat a járdától. Fontos lenne.

Azt mondták, hogy az egyik oldalra kerül a bicikliút, én ebbõl azt vontam le, hogy a járdára rakják egyszerû felfestéssel.. Olyan elképzelhetetlennek tûnik, hogy nem a járdán van, de a zoda-vissza sáv is ugyanott van.. Ne legyen igazam..

#1466
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Tök jó, hogy van ki szállítsa a friss híreket.. :)
Cak tényleg legyen belõle valami.. Úgy értem, hogy pl a bajcsin épülõ bicikli út, azért nem teljesen az.. Legalábbis, ha a járdára rakják. Csak egy újabb idegeskedési pont. Annyi gyalogos és túrista van ott, hogy szinte semmi értelme.. Tudom, legyek egy kicsit pozitív.. :)


Annyit offoltam, gondoltam ellensúlyozom kicsit. :)

A Bajcsy melletti bringaút meg egy ígéretes kezdet. Ha nem lett volna ennyi mûsor a tévében meg a rádióban, akkor szerintem egyáltalán nem is foglalkoznának vele, megcsinálták volna az utat úgy, hogy a bringásokra nem is gondolnak egy pillanatig sem. Aztán meg 5 évig nem lehet hozzányúlni sem.
Remélem azért, hogy nem lesz igazad, és valahogy jól láthatóan elkülönítik az utat a járdától. Fontos lenne.

#1467
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Úgy látszik egyre jobban értelmet nyer az egész CM, meg blog, meg minden

Ezt az elõbb olvastam.

Tök jó, hogy van ki szállítsa a friss híreket.. :)
Cak tényleg legyen belõle valami.. Úgy értem, hogy pl a bajcsin épülõ bicikli út, azért nem teljesen az.. Legalábbis, ha a járdára rakják. Csak egy újabb idegeskedési pont. Annyi gyalogos és túrista van ott, hogy szinte semmi értelme.. Tudom, legyek egy kicsit pozitív.. :)

#1468
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Úgy látszik egyre jobban értelmet nyer az egész CM, meg blog, meg minden

Ezt az elõbb olvastam.

#1469
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

jah, és ez nem volt OFF, mer jön a kis Bosch a CM-re.. :D


HÁt persze, még szükség lehet rá! Annyi bringa között... :D

#1470
DooM1A1

DooM1A1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 333 posts
jah, és ez nem volt OFF, mer jön a kis Bosch a CM-re.. :D
Már kétszer levágtunk a fejcsövembõl, de még mindig rövid... :D
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

#1471
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Ez nem olyan....brikos cucc? Mintha ott láttam volna....:chin: NÉztem is milyen
jópofa darab.


Hmm. közben meg is adtad a választ Tigger..


Szerintem a gép ugyanaz, csak a csomagolás más. Tényleg jópofa.

#1472
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts

Akkor nem egészen, mert nem fémdobozban van, hanem olyan ablakos kis táskában, amiben nagyon jól mutat, és elfér benne a töltõ, meg a kis bigyók is.
De Bosch, és van doboza. :)


Ez nem olyan....brikos cucc? Mintha ott láttam volna....:chin: NÉztem is milyen
jópofa darab.


Hmm. közben meg is adtad a választ Tigger..

#1473
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Akkor nem egészen, mert nem fémdobozban van, hanem olyan ablakos kis táskában, amiben nagyon jól mutat, és elfér benne a töltõ, meg a kis bigyók is.
De Bosch, és van doboza. :)

mindegy akkor is az.....nekem ilyen fémdobozos volt a mancsomban, a praktikerben...de nem fért a zsebembe...meg nagyon rá volt ragasztva a csipogó jeladója...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1474
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

"Egész pici, mint egy kis pisztoly. "

mostanában ez néz ki így, és dombornyomott fémdobozban árulják....
ja van ilyen nyomozós társasjáték, abba jó vagyok :)

Háát, csak gratulálni tudok.. :)
Milyen nyomozós társasjáték? Gyakorolnom kéne.. :)

#1475
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

"Egész pici, mint egy kis pisztoly. "

mostanában ez néz ki így, és dombornyomott fémdobozban árulják....
ja van ilyen nyomozós társasjáték, abba jó vagyok :)


Akkor nem egészen, mert nem fémdobozban van, hanem olyan ablakos kis táskában, amiben nagyon jól mutat, és elfér benne a töltõ, meg a kis bigyók is.
De Bosch, és van doboza. :)

#1476
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Azt tudom, de miért pont díszdobozos bosch?? :)
Nekem az adott információkból semmi nem jutott volna eszembe.. :D

"Egész pici, mint egy kis pisztoly. "

mostanában ez néz ki így, és dombornyomott fémdobozban árulják....
ja van ilyen nyomozós társasjáték, abba jó vagyok :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1477
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

Csavarhúzó.:)

Azt tudom, de miért pont díszdobozos bosch?? :)
Nekem az adott információkból semmi nem jutott volna eszembe.. :D

#1478
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts

Hú, ezt most mibõl? :)


Csavarhúzó.:)

#1479
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts

"díszdobozos" bosch ?

Hú, ezt most mibõl? :)

#1480
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

"díszdobozos" bosch ?


Igen.