Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1441
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Háát, szép lehetett a hídon.. :(
Az a legnagyobb baj, hogy ilyenkor én sokszor azért nem szívózok, mert nem tudom, hogy nincs e nála fegyver.. És szvsz nem alaptalan a félelmem.. A rendõröktõl ne várj semmit, ha látsz igazoltatást, akkor azok többsége honnan kerül ki? Nem hiszem, hogy 10 milla fölötti autók közül..
A bukót én is számolni szoktam hazafele.. 15-20 biciklisbõl 2-3-nak van.. Ma reggel egy full telós cannondale-t (valamelyik Gemini) láttam, és milyen érdekes nem volt a srácon bukó.. Lehet találgatni, hogy mennyibe is van egy ilyen gép.. Itt nem a pénzrõl van szó. Még itt a fórumon is van egy csomó ember, aki szerint tök felesleges a bukó..
De a CM-re kiváncsi vagyok én is.. Szerintem ha az ötödének lesz, akkor az már valami, lámpa dettó..

#1442
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Én megértelek. Általában is idegesítõ, amikor kerékpárúton robogók pöfögik tele az ember pofáját, de hogy még neki áll följebb, az külön bosszantó. (Quad-al még nem találkoztam). Lakott területen kívül mehet rajta, de csak 20-al. De ez lakott területen belül van, ha jól láttam.
A bukósisakhoz én eleinte nagyon úgy álltam, hogy nem veszek, mert olyan hülyén nézne ki, meg mert én nem is megyek olyan sokat, meg különbenis olyan komolykodónak látszanék benne, szóval voltak komoly kifogásaim. :) De aztán csak megvettem, és rávettem magam, hogy hordjam.

#1443
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Azt hiszem, ma hozzájárultam a biciklisek rossz megítéléséhez. :(
Az volt a szitu, hogy az északi összekötõn jöttem hazafelé és jött mögöttem egy quad :scared:. Azt ugyebár mindenki tudja, hogy az összekötõ nem olyan széles, hogy a egy ilyen 4 kerekû dög mellett bármi is elférjen. A kedves quados elkezdett qrva anyázni, hogy álljak már félre, mert menni akar. Még félre is álltam volna, csak elõttem is volt még néhány biciklis. Ha elõre engedem, akkor max a képembe töfögi a nem éppen kellemes kipufogó gázt. Ennek fényében beálltam középre és mentem a saját tempómat, ami általában 30-35 között szokott van.Amikor beértem az egyik biciklist, akkor nem elõztem meg, mert akkor tuti, hogy kivasalja a quados, úgyhogy mentem szépen mögötte amolyan hátvédként. Azt inkább nem írnám le, hogy a 4 kerekû vezetõje miket üvöltözött. Már ott tartottam, hogy leszállok és pofán nyomom a nyeregstucnival, utána meg elmagyarázom neki, hogy ez gyalog- és kerékpárút és nem közút, tehát takarodjon a rákba a quadjával együtt, de végül csak annyit tetem, hogy kitartottam a kezem, fölfordítottam az öklöm, és határozottan az ég felé mutattam a középsõ ujjammal. Természetesen, akkor jött a "dögölj meg bunkó bicklis" rész. Amikor leértünk az összekötõrõl nagy nehezen meg tudott elõzni Nánási úton, de ha nem rántom félre a kormányt, akkor gondolkodás nélkül elcsapott volna. Béketûrõ vagyok, de ez már nekem is sok volt. Amikor mögé értem, akkor rátámaszkodtam a kürtre. Rémlem 110% halláskárosodást szenvedett. Természetesen sisak nem volt rajat, úgyhogy elég nagy rá az esély...
A KRESZ szerint a quad csak zárt pályán használható. Ennek tükrében úgy csendesen kérdezném a következõket:
1. Miért van egyre több ilyen szar az utakon?
2. Mivel zárt pályán mehet csak, így rendszámot sem kaphat. Akkor hogy van az, hogy egyre több gép van renszámmal ellátva?
3. Ha már ilyen döggel közlekedik, akkor miért nem az utat használja?
4. A rendõrök miért nem kapcsolják le az ilyen állatokat?????

Amúgy meg elkeserítõ amit mostanában tapasztalok. Reggelente biciklivel járok be és elég sok kerekessel találkozok. Elvétve találok olyat akin van sisak. Ha már van egy 100ezres gép a segge alatt, akkor nem hiszem el, hogy egy alap sisakra már nem futotta. Olyan nehéz megérteni, hogy a mai világban kell az az átkozott sisak? Kíváncsi vagyok, hogy CMen milyen arány lesz a sisakos-nem sisakosok között. A világításról már ne is beszéljünk...
Nah egyszó mint száz. Most rohadtul el vagyok keseredve. :(
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1444
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

hát mondjuk a körútra én se megyek biciklivel...pedig nem ma kezdtem...


Akkor én nagyon bátor vagyok, mert szoktam, ha arra rövidebb. De igyekszem levágni,mert ugye két pont között legrövidebb út az egyenes, az meg kör. :)

#1445
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

hát mondjuk a körútra én se megyek biciklivel...pedig nem ma kezdtem...

Sajnos az illetõnek az lenne az egyetlen lehetõsége a munkábajáráshoz, mivel ott lakik és a munkahely is mondjuk, hogy onnan "nyílik"..

#1446
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Újra megnéztem a Tin által belinkelt NapiOnline cikkbõl származó fórumot és Informer hozzászólás még midnig érdekes (nem az indító).
Szerintem nem veszi észre, hogy ez a figyelem felkeltés nem arról szól, hogy dugó legyen Budapesten, hanem, hogy az emberek észrevegyék, hogy vagyunk. Nem tudom szerinte mit kellene? Kivonulni 10 ezer biciklisnek a Parlamenthez, vagy a Fõvárosi Önkormányzat elé és nem hazaengedni a politikusokat??
Az pedig egy kamu duma, hogy az autósokon semmi sem múlik, mert ez nem igaz. Számtalan ismerõsöm van, aki biciklizne, de életveszélyben érzi magát a körúton. Ez kin múlik? Biztos nem az elõzékeny autósokon..

hát mondjuk a körútra én se megyek biciklivel...pedig nem ma kezdtem...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1447
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Újra megnéztem a Tin által belinkelt NapiOnline cikkbõl származó fórumot és Informer hozzászólás még midnig érdekes (nem az indító).
Szerintem nem veszi észre, hogy ez a figyelem felkeltés nem arról szól, hogy dugó legyen Budapesten, hanem, hogy az emberek észrevegyék, hogy vagyunk. Nem tudom szerinte mit kellene? Kivonulni 10 ezer biciklisnek a Parlamenthez, vagy a Fõvárosi Önkormányzat elé és nem hazaengedni a politikusokat??
Az pedig egy kamu duma, hogy az autósokon semmi sem múlik, mert ez nem igaz. Számtalan ismerõsöm van, aki biciklizne, de életveszélyben érzi magát a körúton. Ez kin múlik? Biztos nem az elõzékeny autósokon..

#1448
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Jön valaki a Hungária krt-n?
Én csak attól félek, hogy ott lesz 40ezer bringás, és nekem az egész téren át kell verekednem magam, mert a Múzeum a túlsó oldalon van.
Mondjuk raycoon telelfonszámát tudom, majd felvesszük a kapcsolatot. :) Tiszta Sziget fílingem lesz.

Hú, de örülnék, ha át kellene verekednem magam 40 ezer!! biciklisen.. :D Egyébként nem hiszem, hogy probléma lenne, tavaly is simán lehetett mozogni.. Én Budáról fogok menni, "Rózsadomb" Margithídon át..

#1449
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Jön valaki a Hungária krt-n?
Én csak attól félek, hogy ott lesz 40ezer bringás, és nekem az egész téren át kell verekednem magam, mert a Múzeum a túlsó oldalon van.
Mondjuk raycoon telelfonszámát tudom, majd felvesszük a kapcsolatot. :) Tiszta Sziget fílingem lesz.

#1450
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Meg oltozek, meg a bringak (talan csak en leszek CC-s bringaval, amugy dirt/street, DH, stb. vasak :-) ) es az arcok ugye :bananadan

Megtaláltam az írást.. Szóval ott leszünk, vagy lesznek, vagy mi.. :)
Jja, feltûnõ, az új BMFT-s mezben.. :cry:


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1451
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Mint írtam a Szépmûvészeti Múzemnál lévõ zebránál találkozzunk.


Megtaláltam az írást.. Szóval ott leszünk, vagy lesznek, vagy mi.. :)
Jja, feltûnõ, az új BMFT-s mezben.. :cry:

#1452
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
En nem neztem. De ha oda, ako jo. Ha nem ako meg atjottok. Engem mar ismersz es szerintem eleg feltuno lesz a csapat :-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1453
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Akkor a kelly's csapat jojjon a szepmuveszeti ele. Ott lesz a bikmak forumos es tarsai tali. Jo lesz. Remelem egy csomoan mar BMFT mezben viritunk majd :bananadan

Szerintem pont oda lett szervezve.. :) Lehet, hogy nem véletlen.. :)
De majd átnézek, hátha nem..

#1454
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Akkor a kelly's csapat jojjon a szepmuveszeti ele. Ott lesz a bikmak forumos es tarsai tali. Jo lesz. Remelem egy csomoan mar BMFT mezben viritunk majd :bananadan

Szerveznénk, de kicsi a forgalom.. :)
Egyébként Kelly's-es fórumon már le lett szervezve egy hely és idõpont, szvsz oda lehetne szervezni a többit is.. Persze, ez már ott van a Hõsök terén.. Szóval végülis lehetne gyûjtõ pontokat is megbeszélni..
Ha majd több ember is érdeklõdik itt, akkor....


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1455
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tavaly is megvolt a hely, a szépmûvészeti múzeum elött a fórumosok.
és mûködött
idén sem lesz másként.
(lévén nem azonos helyrõl megy a nép, így ott pont jó)

#1456
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás


Szervezzetek egy bikemag-fórumos csapatot és gyertek eggyütt a buliba!

Szerveznénk, de kicsi a forgalom.. :)
Egyébként Kelly's-es fórumon már le lett szervezve egy hely és idõpont, szvsz oda lehetne szervezni a többit is.. Persze, ez már ott van a Hõsök terén.. Szóval végülis lehetne gyûjtõ pontokat is megbeszélni..
Ha majd több ember is érdeklõdik itt, akkor....

#1457
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás

Nem tudom. Gondolom már jó vacak idõ lesz addigra. A
zért biztos benne lesz a közlekedési hírekben. Az átadásra meghívhatnák a bringás szervezeteket is, lehetne csinálni egy kisebb vonulást a Bajcsy-n. :)


nem a járdán lesz a kialakítva a bicó-sáv, hanem az úttestbõl csípik le. Legalábbis ezt "hazudták" a bringás-szervezeteknek...

MAJD MEGLÁTJUK!
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#1458
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
!! Szervezzetek Csapatot !!

A koncepció: a város különbözõ részeirõl már du. 4-5 körül csapatok indulnak a hõsök felé.

Szervezzetek egy bikemag-fórumos csapatot és gyertek eggyütt a buliba!

Ha megvan a indulási hely/idõ/szervezõ, akkor pedig http://criticalmass.hu/?q=node/71
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#1459
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Jól hangzik! Egy pár hónap és megtudjuk.. Mikor is fejezik be?


Nem tudom. Gondolom már jó vacak idõ lesz addigra. A
zért biztos benne lesz a közlekedési hírekben. Az átadásra meghívhatnák a bringás szervezeteket is, lehetne csinálni egy kisebb vonulást a Bajcsy-n. :)

#1460
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Jól hangzik! Egy pár hónap és megtudjuk.. Mikor is fejezik be?