Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#521
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Az eddigi barátságos légkörhöz képest ez a gyûlölködõ stílus szerintem nem elõrelépés.
Én nagyon nem örülnék, ha a következõ felvonulásra ilyen pólókban jellene meg a többség. Azt hiszem, akkor visszafordulnék, vagy szemben mennék, vagy tudomisén, de valahogy elhatárolódnék.


Nem szoktam magam gyûlölködéssel mérgezni, a póló-dolgot is inkább poénnak szántam. (Nem 1db pólót, hanem több ezret...) Ami meggyõzõdésem szerint jobban hathat a B&B féle emberekre, mint a jelenleg folyamatban lévõ borsó-falrahányás. Bántó pedig sokkal kevésbé lett volna, mint az akció, ami kiváltotta.
Képzeld magad elé a látványt... Ha nem találsz benne semmi humorosat, akkor baj van.

#522
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Kedd este megírtam a történteket és az ajánlott linkeket a hetihetes@rtlklub.hu címre.images/icons/icon3.gif

Talán megvárták, hogy milyen lesz a felvonulás, aztán majd egyben beszélnek róla.
Bár én nem szeretném, hogy beszéljenek rólunk, elfogult nyalógép a többség, bocs azoktól, akik szeretik a mûsort. Nem számítok tõlük jóra.

#523
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég

Ne keress már mindenhol ellenséget. :) A heti hentest csütörtökön forgatják, akkor még javában bringáztunk, ha jól emlékszem.
Legalább van idejük jól átgondolni, hogy mit is mondjanak.


Kedd este megírtam a történteket és az ajánlott linkeket a hetihetes@rtlklub.hu címre.images/icons/icon3.gif

#524
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

de ettöl függetlenül hogy egy lépéssel lejjebb van, ott áll mindig a 25 túristabusz :)
ééérted.
ergó csak én vagoyk elégedetlen, de sztem nem fogunk sokra menni azzal az úttal.
sztem

de túllépek ezen :)


Majd tesznek oda D. karókat.

Az mondjuk jó lenne, ha a gyalogos körülnézne, mielõtt a bringaútra lép, mert ha nekimegyek véletlenül, akkor ugyan megtanulja, de lehet, hogy késõ lesz.

#525
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de ettöl függetlenül hogy egy lépéssel lejjebb van, ott áll mindig a 25 túristabusz :)
ééérted.
ergó csak én vagoyk elégedetlen, de sztem nem fogunk sokra menni azzal az úttal.
sztem

de túllépek ezen :)

#526
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

akkoris ugyanaz..
3 méterenként ott kóborló idióta gyalog
:,(
parasztfakítás v hogy is van...


parasztvakítás :)

ha lejjebb van, akkor nem szívesen mászkálnak rajta. Valamiért szeretnek fent menni, onnan biztos jobban látszik az akármi, vagy jobb a levegõ, a fene tudja. :) Ha ilyen lenne minden bringaút (amúgy kezdenek erre felé orientálódni), akkor egy idõ után megszokná a balga nép, hogy igen, ez így nézett ki a XXIII. kerületben is, meg a XI.-ben is, akkor ez itt is bringaút. Amíg minden egyes kerékpárút másként néz ki, nehéz elvárni a gyalogosoktól, hogy táblát nézzenek. Az autósok sem nagyon szokták. Vizsga elõtt néhány héttel váltottam oktatót, és addig én sem tudtam, hogy nem nézem. Szerencsére váltottam, és megtanultam figyelni rájuk, de ez nem mindenkivel van így.

#527
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Bajcsy projekt kapcsán a következõ bejelentés hangzott el a Hivatal részérõl:



A kerékpárút és a gyalogos közlekedésre szolgáló járdarész elválasztása egymástól szintbeli eltolással és színes aszfalt, valamint fordított U korlát egyidejû alkalmazásával történik. Az így kialakított forgalomtechnikai megoldás a KRESZ szerint – elválasztott rendszerû – Gyalog- és kerékpárút jelzõtáblákkal lesz ellátva.
Az elválasztó-korlátok és kerékpártámaszok helyének kijelölésében a Magyar Kerékpárosklub aktívan részt vesz mind a tervezés, mind a kivitelezés során.
A gyalogos és a kerékpáros forgalom biztonságos elválasztása érdekében a gyalogátkelõhelyek felfestése a kerékpárúton is megtörténik, egyidejûleg a gyalogosok részére pufferszigetek is kialakításra kerülnek a kerékpárút és a forgalmi sávok közötti területen.
Várhatóan egy-két éven belül a Szt. István tér burkolatával megegyezõ burkolattal lesz ellátva a Bazilika Bajcsy felõli oldala, emiatt – érthetõ költségmegtakarítási okokból - ezen a szakaszon a kerékpárút még nem a végleges állapotában kerül kivitelezésre.


Remélem, hogy a bejelentés egyetlen pontját sem hagytam ki. J. Eszerint egy híján valamennyi a Hivatalhoz eljuttatott javaslatunk a kivitelezés során megvalósításra kerül. Köszönjük.



akkoris ugyanaz..
3 méterenként ott kóborló idióta gyalog
:,(
parasztfakítás v hogy is van...

#528
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Én sajnálom levenni a honlapomról a cm logót. Végülis a link él tovább, én otthagyom. rossz érzés lenne törölni onnan. :)


Ez szerintem így lesz nálunk is...
"In idem flumen bis non descendimus"

#529
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Bajcsy projekt kapcsán a következõ bejelentés hangzott el a Hivatal részérõl:



A kerékpárút és a gyalogos közlekedésre szolgáló járdarész elválasztása egymástól szintbeli eltolással és színes aszfalt, valamint fordított U korlát egyidejû alkalmazásával történik. Az így kialakított forgalomtechnikai megoldás a KRESZ szerint – elválasztott rendszerû – Gyalog- és kerékpárút jelzõtáblákkal lesz ellátva.
Az elválasztó-korlátok és kerékpártámaszok helyének kijelölésében a Magyar Kerékpárosklub aktívan részt vesz mind a tervezés, mind a kivitelezés során.
A gyalogos és a kerékpáros forgalom biztonságos elválasztása érdekében a gyalogátkelõhelyek felfestése a kerékpárúton is megtörténik, egyidejûleg a gyalogosok részére pufferszigetek is kialakításra kerülnek a kerékpárút és a forgalmi sávok közötti területen.
Várhatóan egy-két éven belül a Szt. István tér burkolatával megegyezõ burkolattal lesz ellátva a Bazilika Bajcsy felõli oldala, emiatt – érthetõ költségmegtakarítási okokból - ezen a szakaszon a kerékpárút még nem a végleges állapotában kerül kivitelezésre.


Remélem, hogy a bejelentés egyetlen pontját sem hagytam ki. J. Eszerint egy híján valamennyi a Hivatalhoz eljuttatott javaslatunk a kivitelezés során megvalósításra kerül. Köszönjük.

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#530
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nem tudom, hogy hol volt a cikk róla, de valami fizikai elhatárolást ígértek, azzal a kitétellel, hogy a zebráknál meg lesz bontva és a Bazilika környékén nem lesz teljesen zárt.. Ha valaki tudja, hol volt a cikk, egy linket dobjon már. Köszi..

Más kérdés, hogy egyébkétn egyetértünk a dologban. Én is azt jeleztem régebben, hogy kampány téma lesz a dologból és akkor leshetünk, hogy bármi történjen is..

#531
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
eddig csak egy csíkot mondtak..
persze fényezték így meg úgy, de ettõl függetlenül valszeg csak egy csík lesz pont azon az oldalon ahol a buszpályaudvar, a bazilika, és minden egyéb dolog van, éjjelnappal 25 kirándulóbusz meg sárga túristák, és lépésben sem lehet haladni ott.
ergó választási kampánynak kitünõ, de ugyanolyan használhatatlan hulladék lesz.

#532
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

elvileg énis tanultam kreszt, de a sebességhatáros se maradtak meg nemhogy..:)

na de akkor a kormány* igérget fût fát, de eddig hány m kerékpárUTAT is csináltak? mert bajcsin felfestett(majd egyszer) csík pl nemaz akkor ha jól értelmezem....



*aktuális, igérgetõs, régi ilyen olyan bármelyik.

Ott elvileg nem felfestés lesz, hanem szint eltolás, és valamilyen válaszfal..

#533
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

ugy van, ahogy tippeled.
meg a KRESZ is megkulonboztet kerekparsavot es kerekparutat...



elvileg énis tanultam kreszt, de a sebességhatáros se maradtak meg nemhogy..:)

na de akkor a kormány* igérget fût fát, de eddig hány m kerékpárUTAT is csináltak? mert bajcsin felfestett(majd egyszer) csík pl nemaz akkor ha jól értelmezem....



*aktuális, igérgetõs, régi ilyen olyan bármelyik.

#534
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Én sajnálom levenni a honlapomról a cm logót. Végülis a link él tovább, én otthagyom. rossz érzés lenne törölni onnan. :)

#535
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

kerékpárút amúgy nem egy olyan dolog ami különáll a járdától és az úttesttõl? mármint mintha erre régen lett volna külön szó, kerékpárút, kerékpársáv, etc....
melyik melyik? (józanul belegondolva van tippem de én nem hívnám egy járdára felfestett csíkot kerékpárútnak)


ugy van, ahogy tippeled.
meg a KRESZ is megkulonboztet kerekparsavot es kerekparutat...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#536
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

heti7esben nagy bevezetõ a toleranciáról meg a kisebbségekrõl, na már virul a fejem, erre vmi júniusi adás ortt büntetésérõl beszélnek. A bringásokat esetleg karácsonykor megemlítik majd vhol? vagy mivel a láger reklámozza magát a tv-kben így soha sem lesz róla szó?


Ne keress már mindenhol ellenséget. :) A heti hentest csütörtökön forgatják, akkor még javában bringáztunk, ha jól emlékszem.
Legalább van idejük jól átgondolni, hogy mit is mondjanak.

#537
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Hát igen a sajna a kerékpárút mindig is csak kampánytéma marad! Ahogy közeledik a választás egyre több kerékpárút "fog épülni". Aztán minden marad a régiben!!!Valljuk be õszintén ez a világváros nem alkalmas a szûk kis utcáival az autós, gyalogos, kerékpáros utak egymás melletti kijelölésére. Azzal meg, hogy sárga csíkot festenek a járdára, nem oldanak meg semmit, mert akkor a gyalogos-bringás ellentét nõ majd!

Sajnos, ahol alkalmas ott sem tesznek érte semmit. De van pozitív változás, lásd Bajcsy.. De már az is változás lenne, ha nem lenne illegális a busz sávokat használni. Ha a sok semmibe vezetõ bicikliút rendesen be lenne fejezve. Ezek nem a belvárosban vannak, hanem kint, ahol még lehetõség is lenne megcsinélni rendesen. Senki sem azon sopánkodik, hogy miért nincs a Dohány utcában bicikliút..

#538
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

....és finom állatot... Posted Image

Háát, ha valaki jól megcsinálja.. :D Nyami.. :)

#539
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég

na elég kritikus volt a tömeg a politikusoknak ,felkapták kampánytémának....a bp önk. képv.testület ellenzék, most 800 km kerékpárutat igér..ha jövõrer õk....


"3 szoba, 3 gyerek, 5x2 kerék!" :D

viccet félretéve ami fix a választástól függetlenül: sok kerék - pár út

#540
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kerékpárút amúgy nem egy olyan dolog ami különáll a járdától és az úttesttõl? mármint mintha erre régen lett volna külön szó, kerékpárút, kerékpársáv, etc....
melyik melyik? (józanul belegondolva van tippem de én nem hívnám egy járdára felfestett csíkot kerékpárútnak)