Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#501
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
[quote name='bikebuddha']Pár éve Kecskemét mellet éltem egy tanyán. A saját postaládámtól 4 km-re. Akácillat, õzek, komondor, akita, lófasz és esti fény. Qrva jó élet volt. Aztán egy éjjel mindenemet elvittek a zsákos emberek. A Yard forró nyomos csoportja 4 óra alatt sem ért a helyszínre, bementem eléjük. A négy bûnjelbõl kettõt a helyszínen felejtettek, ezeket másnap bevittem nekik. Meglepõ módon a monyozás nem járt eredménnyel.

Én meg vettem sok bort és leültem az ürességtõl kongó házban gondolkodni. Ekkor jöttem rá arra is, hogy a TV nem fontos. Meg sok minen más sem, amit annak hittem. A kutyák még kölykök voltak. A komondor elbújt, az akita nem. Neki három híján minden fogát kiverték. Órákig dolgozott a szájában az állatorvos. Én fogtam a fejét... Ezek fontos dolgok...

A biztosító a károm 35%-át térítette, ebbõl az ügynök 10%-ot kért zsebbe elõre, kp. Nem fontos...

Ez az egész csak a TV kapcsán jutott eszembe, nem sírni akartam.
[quote name='Bikertigger'][/QUOTE]
abszólut OFF

nem volt jó a biztósitód..
egy idõben nekem is gyakori ügyletem volt a biztosítóval, de a kárbecslõ nálam utólag kérte a 10%-ot (sikerdíjért dolgozott)....és általában 30%-kal többet fizettek mint amit beadtam kárigényt...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#502
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Ja, elvittek egy Diamond Back Topangát (gyöngyházfehér) és egy piros Heavy Tools-t is... Fontos volt!

#503
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Pár éve Kecskemét mellet éltem egy tanyán. A saját postaládámtól 4 km-re. Akácillat, õzek, komondor, akita, lófasz és esti fény. Qrva jó élet volt. Aztán egy éjjel mindenemet elvittek a zsákos emberek. A Yard forró nyomos csoportja 4 óra alatt sem ért a helyszínre, bementem eléjük. A négy bûnjelbõl kettõt a helyszínen felejtettek, ezeket másnap bevittem nekik. Meglepõ módon a monyozás nem járt eredménnyel.

Én meg vettem sok bort és leültem az ürességtõl kongó házban gondolkodni. Ekkor jöttem rá arra is, hogy a TV nem fontos. Meg sok minen más sem, amit annak hittem. A kutyák még kölykök voltak. A komondor elbújt, az akita nem. Neki három híján minden fogát kiverték. Órákig dolgozott a szájában az állatorvos. Én fogtam a fejét... Ezek fontos dolgok...

A biztosító a károm 35%-át térítette, ebbõl az ügynök 10%-ot kért zsebbe elõre, kp. Nem fontos...

Ez az egész csak a TV kapcsán jutott eszembe, nem sírni akartam.
[quote name='Bikertigger'][quote name='bikebuddha']
és a "kiszolgált" tömeg milyen nehezen fogja, ha Te másként csinálod..
volt pár éve, egy irodai alkalmazottunk, még a fater hagyományozta rám, na reggel bemegyek...duma duma duma, és ezt láttad? ..mondom nem nézek tv-t..(de akkor még tán tv-m se volt) tíz perc múlva ..-ja és tegnap volt a mittoménmi, láttad ?....válaszom ua...és ez kb 2 hónapon keresztül minden reggel kb 4x, mire felfogta, hogy jé hát valaki tv nélkül él....azt má meg se próbáltam elmagyarázni hogy agyatlan kereskedelmi rádiókat se hallgatok...[/QUOTE]

#504
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Már én sem nézem egyiket sem. a TV-tõl teljesen elhidegültem. De emlékeim szerint a Megasztárt többre tartottam a valóság NaCl-knál, mert ott felbukkantak arcok, akik tényleg tudtak nyújtani Valamit az embereknek és a megasztár nélkül soha nem érvényesültek volna. Aztán ezek az arcok elfogytak és megpróbálták/megpróbálják gyártani õket...


Én igazából akkor szörnyedtem el, amikor a résztvevõkre szavazni kellett sok-sok pénzért.
Meg akkor, amikor egy másik fórumon vérre menõ viták folytak azon, hogy ki hogy néz ki, és miért kéne rá szavazni. (magamtól nem olvastam volna, sajnos kellett)

#505
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Már én sem nézem egyiket sem. a TV-tõl teljesen elhidegültem. De emlékeim szerint a Megasztárt többre tartottam a valóság NaCl-knál, mert ott felbukkantak arcok, akik tényleg tudtak nyújtani Valamit az embereknek és a megasztár nélkül soha nem érvényesültek volna. Aztán ezek az arcok elfogytak és megpróbálták/megpróbálják gyártani õket...

#506
citytaxi

citytaxi

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
tevedes estleg magunkank lehet az.Nekem van bõven munkam.Lehet igazad van majd a jövõben kerulöm ezeket a dolgokat

#507
citytaxi

citytaxi

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Uj palya szuletne

Sracok esetleg csajszik.Keresunk egy bator dozerest illetve egy Bobketest. A xI kerben a sashegy aljan epitgetunk egy palyat.Kezi erõvel lassan megy.A penzt összedobnank ha valaki tudna segiteni egy jo teloszammal irjon vagy hivjon Paal Laci Taxirider.0670 3838 810 ezen taxit is rendelhetsz 6 fõre.egyebkent közteruleten van de senkit sem zavar legfeljebb mi a csöveseket.Nagyon kiraly a környezet.Irjatok sos mert jön a tel.

Lacccccccccccccci

a



#508
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Sracok esetleg csajszik.Keresunk egy bator dozerest illetve egy Bobketest. A xI kerben a sashegy aljan epitgetunk egy palyat.Kezi erõvel lassan megy.A penzt összedobnank ha valaki tudna segiteni egy jo teloszammal irjon vagy hivjon Paal Laci Taxirider.0670 3838 810 ezen taxit is rendelhetsz 6 fõre.egyebkent közteruleten van de senkit sem zavar legfeljebb mi a csöveseket.Nagyon kiraly a környezet.Irjatok sos mert jön a tel.

Lacccccccccccccci

a


Gyanítom, hogy ez itt egy reklám, és mint olyan moderálandó, de majd a modik eldöntik.

#509
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
[quote name='bikebuddha'][quote name='Tin']. Nekik rosszabb a közöny, mint a negatív kritika.
A valóságshowk, és hasonló vacakok is csak akkor fognak eltûnni, ha senki nem foglalkozik velük.

Ebben teljesen egyetértünk.
Ma anyósom, aki tudja, hogy biciklibuzi vagyok, elém tett valami bulvárt. (Tudta, hogy magamtól nem veszem kézbe...) Egy egész oldalon foglalkoztak a közfelháborodással és netes fórumokról idézgettek. Szóval a mi fórumozgatásunk sem zártkörû, és a közönnyel ellentétes irányba hat. (Szegény Camus...:) )

A médiában szerintem nincs és nem is lesz fogyasztói társadalom. A mûsorok nem a nézõk/hallgatók igényei szerint készülnek, hanem meghatározható érdekeket szolgálnak ki. Csak sokan gondolják azt, hogy ha mindenhonnét ez jön, mindenki ezt nézi, hallgatja, csak én nem, akkor velem van a baj. Aztán megpróbálnak beilleszkedni a nyájba, mert az kényelmes, biztonságos és más lehetõség nem nagyon adódik. (Ez is a mûsorpolitika része.) És lám, már meg is születik a célközönség...

Másképpen fogalmazva, a következõ állítást csak kevesen vallják magukénak:

Attól, hogy 99 ember "A"-t mond, te pedig "B"-t, még nem biztos, hogy te vagy a hülye.[/QUOTE]
és a "kiszolgált" tömeg milyen nehezen fogja, ha Te másként csinálod..
volt pár éve, egy irodai alkalmazottunk, még a fater hagyományozta rám, na reggel bemegyek...duma duma duma, és ezt láttad? ..mondom nem nézek tv-t..(de akkor még tán tv-m se volt) tíz perc múlva ..-ja és tegnap volt a mittoménmi, láttad ?....válaszom ua...és ez kb 2 hónapon keresztül minden reggel kb 4x, mire felfogta, hogy jé hát valaki tv nélkül él....azt má meg se próbáltam elmagyarázni hogy agyatlan kereskedelmi rádiókat se hallgatok...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#510
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Jobb agyfélteke funkció magyarázata helyett egyszerûbb "szívbõl szólni", "szívbõl beszélni", stb...

De már magam is kezdek belekeveredni, mint parasztgyerek a hózentrógerbe.
Honnét is indultunk el egyeltalán...?

"Aki tudja, hallgat. Aki nem tudja, mondja." (zen mondás)


A lényeg, hogy nem kell nézni valóságsót. Meg semmit, ami nem érdekel, csak azért mert sokan ezt teszik.
Én bevallom férfiasan, az elsõ VV-t megnéztem. Aztán megcsömörlöttem, és a többit már nem néztem. Aztán sokan furán néztek rám.
Anyósom rendszeresen próbálja magyarázni, hogy melyik megasztárt miért kellene kedvelnem, én meg csak mondom, hogy nem tudom kirõl beszél. Két adást néztem meg, mert az vicces volt, amikor a bénákból válogatnak, de onnan még nem tudom ki kicsoda. És nem érti meg, hogy hiába magyarázza, nem tudom kirõl beszél.

#511
citytaxi

citytaxi

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sracok esetleg csajszik.Keresunk egy bator dozerest illetve egy Bobketest. A xI kerben a sashegy aljan epitgetunk egy palyat.Kezi erõvel lassan megy.A penzt összedobnank ha valaki tudna segiteni egy jo teloszammal irjon vagy hivjon Paal Laci Taxirider.0670 3838 810 ezen taxit is rendelhetsz 6 fõre.egyebkent közteruleten van de senkit sem zavar legfeljebb mi a csöveseket.Nagyon kiraly a környezet.Irjatok sos mert jön a tel.

Lacccccccccccccci

a

#512
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Jobb agyfélteke funkció magyarázata helyett egyszerûbb "szívbõl szólni", "szívbõl beszélni", stb...

De már magam is kezdek belekeveredni, mint parasztgyerek a hózentrógerbe.
Honnét is indultunk el egyeltalán...?

"Aki tudja, hallgat. Aki nem tudja, mondja." (zen mondás)

#513
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Csak a szívemen át... Az emocionális félteke szigorú cenzor...

Úgy hatolt át a levelem a szívén, mint forró kés a vajon. :)

És itt azt hiszem teljes a képzavar. :D

#514
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Csak a szívemen át... Az emocionális félteke szigorú cenzor...

Ide lehet levelet is küldeni? :D



#515
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Bal agyfélteke (ez a racionális gondolkodó), 48. kanyarulat, 1547856. ív, balra a hajszálér melletti axon.:) :) :)

Ide lehet levelet is küldeni? :D

#516
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Ja, a bulvárra gondoltál? Akkor 0.5-re értettelek... Valami Nõi Blikk vagy mi a vihar...

hol olvastad ezt?



#517
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Bal agyfélteke (ez a racionális gondolkodó), 48. kanyarulat, 1547856. ív, balra a hajszálér melletti axon.:) :) :)

#518
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
hol olvastad ezt?

#519
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
[quote name='Tin']. Nekik rosszabb a közöny, mint a negatív kritika.
A valóságshowk, és hasonló vacakok is csak akkor fognak eltûnni, ha senki nem foglalkozik velük.

Ebben teljesen egyetértünk.
Ma anyósom, aki tudja, hogy biciklibuzi vagyok, elém tett valami bulvárt. (Tudta, hogy magamtól nem veszem kézbe...) Egy egész oldalon foglalkoztak a közfelháborodással és netes fórumokról idézgettek. Szóval a mi fórumozgatásunk sem zártkörû, és a közönnyel ellentétes irányba hat. (Szegény Camus...:) )

A médiában szerintem nincs és nem is lesz fogyasztói társadalom. A mûsorok nem a nézõk/hallgatók igényei szerint készülnek, hanem meghatározható érdekeket szolgálnak ki. Csak sokan gondolják azt, hogy ha mindenhonnét ez jön, mindenki ezt nézi, hallgatja, csak én nem, akkor velem van a baj. Aztán megpróbálnak beilleszkedni a nyájba, mert az kényelmes, biztonságos és más lehetõség nem nagyon adódik. (Ez is a mûsorpolitika része.) És lám, már meg is születik a célközönség...

Másképpen fogalmazva, a következõ állítást csak kevesen vallják magukénak:

Attól, hogy 99 ember "A"-t mond, te pedig "B"-t, még nem biztos, hogy te vagy a hülye.

#520
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Nem szoktam magam gyûlölködéssel mérgezni, a póló-dolgot is inkább poénnak szántam. (Nem 1db pólót, hanem több ezret...) Ami meggyõzõdésem szerint jobban hathat a B&B féle emberekre, mint a jelenleg folyamatban lévõ borsó-falrahányás. Bántó pedig sokkal kevésbé lett volna, mint az akció, ami kiváltotta.
Képzeld magad elé a látványt... Ha nem találsz benne semmi humorosat, akkor baj van.


Azt az adást a felháborodott többség saját bevallása szerint sem hallotta. Én sem, úgyhogy nem merem kinyilatkoztatni, hogy engem bántottak volna.
Hülye vicceik vannak, sokat engednek meg maguknak, éppen ezért nem hallgatom õket. Mert nekem nem viccesek.
Ha viszont olyan pólókat kezdenek egyesek hordani, ami ellenük szól, akaratlanul is õket reklámozzátok. Nekik rosszabb a közöny, mint a negatív kritika.
A valóságshowk, és hasonló vacakok is csak akkor fognak eltûnni, ha senki nem foglalkozik velük.

Szerintem a humorérzékemmel nincs baj, csak másfajta humort kedvelek. Pl. nem bírom a Kész átverést sem, de imádom a Fawlty towers-t.