Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4361
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Na végre regisztráltam... Azt persze mindenki elfelejti hogy 10.000 ember körbement a városon kb 2 óra alatt. Ez ma kb 8900 autó lenne ami egyenként 5 métert foglal el. Ha nem lettünk volna ott akkor sem tudják utánunk csinálni. Átlagos 2 sávot nézve közel 20km hosszú sor. A sebességröl annyit hogy átlag 50 perc alatt értünk körbe. Én multor kocsival (120kg könyvet kellett elhoznom) 1óra 20 percet nyomultam a lehel tértõl a bazilikáig! Ez a pénteki belvárosi tempó. kb 2 km/h. A járókeretes nénik jobbrol elõzik az autósokat. 2 ezzel a tempóval szegénykék, ennyien, kb 10 óra alatt tették volna meg! Este hattól hajnali négyig, és az nekik normális lenne!
Egyébként meg, vettem laptop hátizsákot, reggel felhajtom a gatyám szárát, a mobilomat egy külön kis tartóba pakolom, és betekerek a melóba a mambámmal. 11 perc bringa, kocsival 22, busszal 40-55. Polocsere, sziszegõs szappan, és hajrá. hazafelé még akár egy fröccsöt is benyomhatok. Zakóm, szép ruhám meg van bent ha kéne. És persze Naponta röhögök amikor bejövök a dolgozóba, az ország szerintem legrövidebb kikövezett, kikarózott, kitáblázott bringaútján Táblától tábláig 12m. Gratula!

#4362
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Meg, szerintem, kint szigorubb a büntetés is, nálunk a rendõr lefizethetõ.

#4363
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
itt mo.-on õk is ûgy közlekednek ,mint a magyarok agresszívak, ha kell hanem elõznek, mennek mint az állat, kinnt más a helyzet, sok kis faluban van trafi meg autópályán is és senkinem siet annyira mint nálunk.
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#4364
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Tavaly mikor kint voltam , elég normálisnak tünt a dolog. Ezek szerint, kezdi õket is megfertõzni a magyar autós szellem...???:no_tak:

#4365
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
itt sopronban sajon u.a a helyzet mint pesten pedig mi 5 km-re vagyunk az osztrák határtól és hadd moondjam el itt már az osztrákok is nagyon bunkon és agresszívan közlekednek ... (sajnos)
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#4366
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
A bringásokra NEM figyelnek, és pont. Errrõl lehet többet mondani, de mást nem. Egyetlen dolgot lehet csinálni: amikor kimész az utcára, akkor bukó fel, mindenfele néz, és mindent hall. Én sose számolok azzal, hogy majd az autósok vigyáznak rám, ezért igyexem a minimálisra csökkenteni a lehetséges, általam vétett hibák számát. Még akkor is lehet, hogy valami barom, megpróbál elütni, na ezért figyelek mindig a fékeim állapotára.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4367
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Hogy a bringásokra mennyire figyelnek, elég ide a szomszédba menni ( ausztria ), máris döbbenet éri a kerékpárost. Nem akarnak naponta többször elütni, van bringaút kilcsikre a kocsiktól. De az autósok is sokkal jobban figyelnek a bringásra mint pesten. Ja..és nem állnak rá a kijeleölt kerékpársávra.....Jaa, és az utak , az minõségi.

#4368
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Ja, és egyébként az Olimpia is gyárt összecsukható binyót, agyváltóval, opcionálisan lánc, vagy szíj (!) hajtással. No para a víz miatt. Szal a lehetõség mindenkinek adott, csak nem használják ki. Az a vicc, hogy az itthoni értékrenddel, hogy mi a menõ, meg mi nem, külhonban elég oldscoolnak számítunk.....
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4369
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Nekem szerencsém van,a cég beengedi a bájkot az udvarra, van öltözõ is zuhanyzóval,szekrénnyel együtt. Bent több ingem van ,mint otthon!
Ígyhát télen-nyáron bringával járok,az se számít,ha beterít valami teherautó
sárlével,bár nem örülök neki...


Jeee! Ez már igen! Na ezt szeretem hallani :) !

Más: off: hallottatok arról, hogy Londonban az Oxford Street-en (nem tudom, járt - e valaki arra, L. egyik legnépesebb / leghíresebb bevásárlóutcája, kb Westend csúcsidõben X3 tömeg, iszonyat) akartak csinálni egy ún. "fast lane"-t a sietõ bizniszmenek számára? Ez nagyon komoly! Nemhogy bringaút van, de még a gyalogosokra is figyelnek. Megyek is vissza nemsoká :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4370
csigafiú

csigafiú

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
Nekem szerencsém van,a cég beengedi a bájkot az udvarra, van öltözõ is zuhanyzóval,szekrénnyel együtt. Bent több ingem van ,mint otthon!
Ígyhát télen-nyáron bringával járok,az se számít,ha beterít valami teherautó
sárlével,bár nem örülök neki...

#4371
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts

Most komolyan! Hogy lehet öltönyben, kézitáskával biciklizni??????

Londonban és Stockholmban egy rakat öltönyös, kiskosztümös, designer ruhás elegáns alakot láttam bringával a belvárosban. Valahogy csak megoldották :)

#4372
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Isten nyugosztalja Kõhalmi Istvánt.....

Ha nyugodt tempóban tekeregsz, nem izzadsz, ez az egyik, a másik meg az, hogy lezárni le lehet a bringát bárhol, csak egy fain lakatot kell venni, esetleg egy nájlonhuzatot a gépre, hogy ne ázzon sz*rrá, ha esik. Én a mélygarázsban oldottam meg, a portásfülkével szemben. A másik meg, hogy kapható csomitatró diirekt aktatáskához, illetve olyan bringa is, amit nagyon kicsire össze lehet csukni. Most jól rákeresek, és linkelek egy képet.
http://shop.yachtlap...page=cikk&k=101

Feltöltött kép
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4373
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Visszatértve az öltöny-témára:

Láttam egy CM fotót (most nem tudom már melyik volt, de ha megtalálom, belinkelem): köztünk tekert egy öltönyös pasas az oldszkúl bájkján, nagy elégedett arccal...
Szerintem nem gáz, én is tekertem már csini cuccban, kicsit kényelmetlen, de max. nem mész harminccal és óvatosan tekersz. Szerintem megoldható. Szoknyás lánykát is láttam már, mondjuk azt azért nem tenném, de hát ízlések és pofonok, nem? ;)

A legjobb talán bent tartani egy váltás ruhát, néhány inget vagy pólót. Nem mindenhol lehet zuhanyozni, de mosdó azért van, rendbe tudod hozni magad, és ha nem tekersz, mint az állat, nem izzadsz halálra.
Nyáron a legjobb, ha "bringásruhában" mész, hátizsákba cucc, irattartó táskát hagyd bent, azt' hali!
Én is bent tartom a "konferencia táskát", sminket, stb, és volt már, hogy reggel 9-es konferenciára bringával érkeztem. Ruha átvesz, smink ,haj igazít, kézmos, és mehetek.

Na ez OFF volt, bocs :)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4374
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
a zakot nyugodtan bent lehet hagyni az irodaban, minek kellene abban tekerni fel-ala?
nyaranta szarra izzadom magam az alatt a fel ora alatt, mig beerek (Ujpalota-Zuglo-Angyalfold, 9.xxx km), de egyaltalan nem gond.
kicsit lehulsz, polocsere, haligali.
cipo szinten, bar azt soha nem cserelem, mert platformot hasznalok, pont emiatt.

az oltony kifogasra jo, semmi masra.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4375
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

Megoldás egyszerû: táskát csomagtartóra rakod, cipõt vagy letörlöd, vagy viszel váltócipõt. Az örzött bringatárolóra még nincs megoldásom :(


Caping binyigli, és összehajtva beteszed az asztal alá :)

#4376
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Megoldás egyszerû: táskát csomagtartóra rakod, cipõt vagy letörlöd, vagy viszel váltócipõt. Az örzött bringatárolóra még nincs megoldásom :(

#4377
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Most komolyan!
Hogy lehet öltönyben, kézitáskával biciklizni?????? Lehet, hogy nem izzadsz meg, de koszos lesz a cipõd, meggyûrõdik a ruhád, a zakódba járatot vág a hátsó kerék, és egy kézzel mész járdáról le és fel, kerülgetve a gyalogosokat, mert ugye táska van a kezedben!
És a legfontosabb: nem sok irodaház aljában láttam örzött biciklitárolót!

#4378
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts

Ez igaz?

nem lehetett olyan öreg

akkor ez egy fekete nap a bringások részére
Nyugodjon békében.


Sajnos igaz úgytudom.. Ma mondta fõnököm este... Hát sajnálatos hír. AMúgy elég idõs volt, csak nagyon jól tartotta magát... :((

#4379
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Ez igaz?

nem lehetett olyan öreg

akkor ez egy fekete nap a bringások részére
Nyugodjon békében.

#4380
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Sziasztok!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de úgy gondolom, hogy sokakat érdekelhet a dolog. Ma tudtam meg, hogy egy általam nagyon nagyra becsült Ember meghalt... Kõhalmi István.. Akinek esetleg a név így nemsokat mond, annak segítek, hogy a VBB elnöke. Bringázás közbe leesett bringáról, és meghalt. Pontos okát még nemtudni, de nem elgázolták, magától esett el.

Isten nyugosztalja!


Tamás