Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4301
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
KIábrándultál? Én a fõvárossal vagyok igy....

#4302
bobby

bobby

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
...az idézet Alvin volt

#4303
bobby

bobby

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
Az a baj az egész rendszerrel, hogy fent szarnak a dolgokra, mert ez a birka nép úgyse szól, úgyse döntenek meg senkit. "inkább szívtok és kussba maradtok..." Ott fent biztos helyük van, néha cserélnek, de a helyzetük rosszabb nem lesz. Akkor meg minek törjék magukat? Demszky apó is azt mond amit akar, majd egy kicsit hõbörögnek itt a bikerek, aztán jövõ hétre elcsitul minden, és újra emelkedik a népszerûségi index, mert a VII kerületben kicserélték a postaládákat... És így megy ez tovább. Kis halak vagyunk, és a felvonulás jó (NAGYON JÓÓÓ!!!) de kevés. Ezzel megmutatjuk magunkat, de nyomot tényleg csak azokban hagyunk akit zavartunk. Akkor lenne jó, ha el tudnánk érni azt, hogy ígérjenek, és ha ígértek és nem teljesítenek, akkor fejek hulljanak! Akkor a sok politikus aki a mi pénzünkbõl él (elég jól...) nem hülyére venne minket, hanem rájönne, hogy igencsak a kezünkben van a sorsuk. Ehhez kell a Kritikus Tömeg és hogy ez a Tömeg tegyen és ne csak nyeljen!!

Bocs, ha nem teljesen ideillõt írtam, de az a helyzet hogy az elmúlt 1-2 évben annyira kiábrándultam ebbõl az országból, hogy az elmondhatatlan...

Szóval CMPOWER!!

#4304
bobby

bobby

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
...toljad
úgy gondolták, hogy annál tovább senki sem megy. Te mégis tovább akarsz menni? Csak azért csinálod, hogy beleköthess a rendszerbe, az ilyenek, meg tolják a bicajukat!!!!!! :)

#4305
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Az összefogás nagyon fontos dolog, megkéne tanulnunk egymás mellett élni ill. közlekedni. Legalább mi bringások tartsunk össze, és akkor talán nem fognak leszorítani az utakról, meg az elsõbbséget is talán jobban megadják.
Optimista vagyok, 1szer csak megjavulnak a dolgok, kérdés...mikor?
Addig is nyomom tovább, mert szeretem....
Én mondjuk mindenképpen több bringa utat javaslok, fõleg a városban, igy a kerékpáros is nagyobb biztonságban tekerhet.
A forgalom meg ugy sem lesz kisebb. Igyekszem a kerékpárutatak kihasználni, na nem gyávaságból, de még igy is vannak napok, hogy többször akarnak elütni a keresztezõdésben.
A kedvencem az Egér út mellett levõ b.út. Mész B.örs felé, 1szer csak vége van....tovább merre? :chin:

#4306
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Ímhol Cuki kollega, aki túrázósilag közelíti meg a dolgot. A fontos, hogy biciklizik.Nem tudom nektek feltûnt-e ( és ez most nem szól senki ellen ), de mindenhol ez van az országban: nem az összefogás a jellemzõ, hanem a fikázás. Nem Cyborg ellen, félre ne értsétek, csak volt egy csomó ilyen szituáció már nekem, amikor az ment, hogy ki miért hülye, és nam az, hogy mit tudunk csinálni együtt.

Na meg a másik, hogy sose azt nézzük mi magyarok, hogy mit HOGYAN lehetne megoldani, hanem azt, hogy MIÉRT NEM tudjuk megoldani. És ez igaz mindenre, kezdve a bringautaktól, egészen az elkerülõ utakig. Ez a fajta " Én csinálnám, de a körülmények..."dolog több mint bosszantó.
Na, megint jó napom van, bocsi.:mad:
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4307
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts

Hát lehet kicsit úgy írtam, hogy általánosítva, de nem ez volt szándékom! Viszont ahogy én észrevettem (lehet ez csak az észrevételem...), de több az országúti bringásból a bolondbringás, mint a montisok között. Természetesen montisba is van nagyon sok barom. Ez így igaz, viszont országúti bringások között sokkal több a barom (én észrevételem szerint).

Tamás


Igazából lehet, hogy igazad van, én annyira nem figyelem az egyik csapat hülyeségeit sem, próbálok normálisan közlekedni.
Kutyanyulnak igaza van, a bringások között abból a szempontból nincs különbség ki hol bringázik, az egyik ezt szereti, a másik azt.
Én ha nem bringázom, tolom a barlangokat, a hegyeket, de gyalog, bringával viszont inkább fölrakom a csomagokat és járom az országot. Az én szívemhez ez áll közelebb...De mindenképp oda kell figyelnünk egymásra, bringás bringásra, autós bringásra, és persze mindezt forditva is..:)

#4308
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

...
de több az országúti bringásból a bolondbringás, mint a montisok között. Természetesen montisba is van nagyon sok barom. Ez így igaz, viszont országúti bringások között sokkal több a barom (én észrevételem szerint).

Tamás


Namosmá eléglegyen mosmá :D
Remember: a topic címe Critical Mass, ami MINDEN bringást magába foglal, legyen az oúti, monti, BMX... Nem mindegy? Morgolódás helyett inkább örüljünk, hogy sokan vagyunk, együtt vagyunk, és talán idõvel lesz valami befolyásunk is.
Ma ++++ hangulatom van ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4309
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Jaj, hagggggyad már, ha sötétben mész az országúton, tuti, hogy rád nyomják a reflektort. Ráadásul a csávó elõttem ment, úgy szólt kiaz ablakon...Biztos az autópályán is ezt csinálja. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet békénhagyni egymást?
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4310
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts

Ennyi gyökér parasz ember nincs az ország más tájain együttvéve mint itt.


azért ebben ne legyél olyan biztos...

Aktuális civil


#4311
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Hát lehet kicsit úgy írtam, hogy általánosítva, de nem ez volt szándékom! Viszont ahogy én észrevettem (lehet ez csak az észrevételem...), de több az országúti bringásból a bolondbringás, mint a montisok között. Természetesen montisba is van nagyon sok barom. Ez így igaz, viszont országúti bringások között sokkal több a barom (én észrevételem szerint).

Tamás

#4312
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

.... Tegnap példul az egyik sofõr azért cseszett le, hogy nagyon erõsen világít a lámpám, az elsõ. Na most erre mit mondjak.


Mondta õ a xenon izzós verdája mellett? :)

#4313
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Nem tudsz jót tenni, ha meg nincs lámpád az a baj. Tudod, nyuszika és a sapka esete. Sok autósnak a baja fõleg, hogy az uton vagy...

#4314
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Ezkb olyan mint a koris-gördeszkás-BMX-es ellentétek. Néha tényleg van lenézés a másik "szakma" felé, de szerintem alapvetõen mindenki bringás.Csak van, aki az országúton érzi jól magát, és van aki a hegyen. Tegnap pont láttam egy BMX-triál párost, akik leszarták a pirosat, és egymás mellett mentek. Nem bringafüggõ a cucc.

Elhatároztam, hogy ha sok pénzem lesz, veszek full protectort meg egy szar binyót, és MINDEN autónak nekimegyek, aki nem adja meg az elsõbbséget. Mi bajom lehet, nem?
Tegnap példul az egyik sofõr azért cseszett le, hogy nagyon erõsen világít a lámpám, az elsõ. Na most erre mit mondjak.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4315
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Cyborg !

Én VÉKONY kerekes vagyok, és betartom a szabályokat, a széleskerekesek pedig ugyan úgy követnek el dolgokat.
Köztünk is van suttyó meg normális is, és a másik csapatra is igaz ez.

#4316
csigafiú

csigafiú

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
Ma volt szerencsém Pesterzsébetrõl hazatekerni Zuglóba.
Iszonyatos utam volt,levegõt nem kaptam,csak mérgesgázokat,agresszív.ideges,primitív bunkókkal konfrontálódtam,pedig én nem megyek kamikaze módjára,csak egyszerûen leszarnak és meg se látnak, keresztbe állnak elõttem,holott zöld a lámpám,nekik meg piros.
Ez egy lakhatatlan város,gyûlölöm és amint lehet el fogok költözni innen,de nem az agglomerációba,mert az mégrosszabb,hanem jó messzire.
Tetves budapest.
Bár én itt születtem,mostanra meggyûlöltem.
Ennyi gyökér parasz ember nincs az ország más tájain együttvéve mint itt.
Bocs.

#4317
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts

Hali!


A másik, hogy sajnos a bringások is nagyon elkeserítõ módon bringáznak... Nem akarok itt általánosítani, de ha megnézitek az országúti bringásokat (ha vékony kereket látok, már hátamon feláll a szõr), õket nem érdekli a piros lámpa (akkor se ha kocsi jön), õket nem érdekli az, hogy nem egymás mellett kellene menni, hanem egymás mögött. Úgy gondolom, hogy nekik IS köszönhetõ, hogy a bringásokat lenézik most....




azért ebben van igazság ,de nem kell kerékpáros "kasztokra" bontani a dolgot!!!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#4318
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

...
Nem akarok itt általánosítani, de ha megnézitek az országúti bringásokat
...



akkor miert altalanositasz megis?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4319
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Hali!

Szerintem nem csak bringautakat kéne itt csinálni... Ha készül egy bringaút, attól nem lesz sokkal kevesebb kocsi az utakon, és aki azon a bringaúton megy, az is azt a levegõt fogja szívni, ami a kocsik kipufogóján kijön... Tehát elsõ körben szerintem egy olyan utat kéne itt építeni, amivel el lehet kerülni Bp-t kocsival. Erre már egy félig kész út van, aminek neve M0. Olyan amilyen, de félig már van! Én az M3-as mellett lakok (elég közel), és pl ha most kinézek, itt áll az egész befelé vezetõ oldal. Ennek oka az, hogy aki akár a 3. kerületbe akar menni, vagy akár a teherkocsik, aki el akar menni pl Pomáz felé, annak itt kell bejönnie Bp-re (és be kell jönnie!), majd az Árpád hídon átmenni Budára (ahol ugye van bringaút, és egész jó, szóval ott is lehet szívni a kipufogógázt), majd onnan tud menni tovább. Természetesen visszafelé is ugyanez. A teherkocsik nagy része nem jönne be bp-re, mert nagyrészük csak "átutazóban" megy át a fõvároson. Viszont lehetetlen másképpen megkerülni bp-t. Itt a megoldás az M0 lenne, illetve egy híd az Árpád hídnál északabbra. Erre voltak már tervek is, de a zöldek elkezdtek tiltakozni. Nagyon jó, hogy a magyarok minden ellen nagyon jól tudnak tiltakozni, de nem gondolnak bele semmibe... Amikor itt épült az M3-as (én csak szüleim, nagyszüleim elmesélésébõl tudom), akkor senkit nem kérdeztek meg, hogy mehet e itt az M3-as. Elbontották az ott lévõ házakat, és megcsinálták, és azóta is itt megy. Így kéne az M0-st is csinálni. Elhiszem, hogy az arra lakókat zavarná (bár tuti õk is mennének át azon a hídon), de egész pesten normálisabb lenne a közlekedés. Tudom, ez most itt nem a kocsikról szól, viszont ha kevesebb kocsi lenne, talán normálisabban lehetne bringázni is a városba, és nem kéne mindenhova bringaút (ahol még nincs, oda lehet nem is kéne), mert nem lesznek olyan forgalmasak az utak, hogy oda bringaút kéne.
A másik, hogy sajnos a bringások is nagyon elkeserítõ módon bringáznak... Nem akarok itt általánosítani, de ha megnézitek az országúti bringásokat (ha vékony kereket látok, már hátamon feláll a szõr), õket nem érdekli a piros lámpa (akkor se ha kocsi jön), õket nem érdekli az, hogy nem egymás mellett kellene menni, hanem egymás mögött. Úgy gondolom, hogy nekik IS köszönhetõ, hogy a bringásokat lenézik most....



Hát kb ennyi :)

Szép napot!

Tamás

#4320
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Egyszer elgondolkodtam azon, hogy ki kéne fejleszteni egy légnemû anyagot amitõl a benzin felroban, és kiengedni a világba, de lebeszéltek róla :) nem jutott volna el a faluba a kenyér. Ha ilyen izgalmasak a kerékpárutak ezeket fogom használni, és meg lesz a napi adrenalinszintem terepezés ugrálás nélkül is <-pozitív hozzáálás :). A furcsa az egészben, hogy a körülöttem lévõ emberek munkatársak haverok barátok nagyrésze nem bicikllis, de mivel én szinte mindig mindenhova azzal megyek õk meg pozitívan érdeklõdnek felõle (és rendszeresen kiakadnak a gépem árától, pedig nem egy csúcsgép) EGy volt monkatársam tulajdonképpen miattam kezdett el munkába is biciklivel járni.

Ride everywhere.

.