Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4261
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
tényleg jó.
De melyik újságból van?

#4262
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Találós kérdés: miért magyaráznak az emberek mindenbe azt, amit hinni akarnak? Gondolok itt most elsõsorban a CM mint "politikai mozgalom" megbélyegzésére. Ez egy baromság. Az, hogy szeretnénk felhívni magunkra az EMBEREK figyelmét / jót tekerni a több ezer bringással mióta politika??? Többször vágták a fejünkhez, hogy "így nem lehet semmit elérni", "miért mondjuk, hogy semmi köze a politikához, amikor pedig van" stb...
Az, hogy az ember megmutatja, hogy létezik, még nem azt jelenti, hogy térdre akarja kényszeríteni a kormányt, nem? Vagy rossz bolygón élek?
Mindenesetre ha Fidesz / MSZP / MDF akármi pólókban meg transzparensekkel vonultunk volna, "Le a Demszkyvel" kiáltást kántálva, még azt mondanám, OK. De így?

Egyébként nem adok neki sok idõt, és igenis politikai mozgalom LEHET belõle, de nem annak indult...
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4263
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Ez Kiiirály.
Hozzá tenném, PL. itt a szomszédban ( ausztria ) a városban, a boltok elött, kerékpártárolók vannak kiépitve, mert ott a kerékpáros része a közlekedési életnek.:)

#4264
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Gyerekek, halleluja!

Az elsõ normális, pozitív hangvételû cikk, amit nyomtatott sajtóban olvastam a CM-rõl!

bekopizom ide (bocs, de nincs normális link)

Véleményem szerint - kumin ferenc politológus doktorandusz, politikai kommunikációval foglalkozik

Budapesten nem jó biciklizni

Egész héten aggódva meredtem az égre. Reménytelenül esett az esõ, pocsékul alakult az idõjárás. A szo-kásos tavaszi nyafogáson kívül ezúttal volt egy nyomósabb okom is a berzenkedésre. Este hatkor ez a múlt pénteken volt a Critical Mass (Kritikus Tömeg) névre hallgató laza szervezõdés kerékpáros felvonulást hirdetett, amin mindenképp részt akartam venni lehetõleg bõrig ázás nélkül. Úgy tûnik, valaki odafönt is szereti a bringásokat: péntekre elvonultak a felhõk, a kellemes napsütés kifejezetten hívogatott egy kis kerekezésre.Már voltam egyszer korábban is egy ilyen rendezvényen. Akkor is értékeltem, hogy a szervezõk véletlenül sem akarnak többet mutatni, mondani annál, mint ami a lényeg ebben a témában: itt vannak a kerékpárosok is, ha összegyûlnek, akkor láthatóan elég sokan vannak, õk is részt kérnek a városi közlekedés lehetõségeibõl. A szervezõk nem fanatikusok, nem akarnak minden autót eltüzelni, a honlapjukon fontosnak tartják közölni, hogy nekik is van autójuk, csak próbálják azt ésszel használni. Mostani rendezvényükre közel tízezren jöttek el, az óriási tömeg órákig haladt el a felvonulás útvonalán.Be kell vallanom, én magam nem vagyok egy jellegzetes városi kerékpáros, sokkal inkább sportolás céljából tekerek lehetõleg minél távolabb a várostól, kint a természetben. Amerre hétköznap közlekedek, arra nem vezet bicikliút. Ezt, gondolom, még nagyon sokan el tudják mondani, akik Budapesten élnek. Az összesen 140 kilométernyi kerékpárút nem alkot összefüggõ rendszert, és még ezen a hálózaton belül is sokszor kell szerencsétlenül osztozni a gyalogosokkal a járda felületén. Csak az összehasonlítás kedvéért: a teljesen hasonló adottságú Bécsben 800 km kerékpárút van.Miután azt már nagyon régen beláttam, hogy sem az autózás, sem a tömegközlekedés nem jelenthet igazi megoldást a városi csúcsban, én végül a robogónál maradtam, amivel legalább lépést tudok tartani a forgalom tempójával, így mégsem érzem magam annyira életveszélyben, mint bringával a járdaszegély és az elszáguldó autók között adódó 50 centis sávban.Meggyõzõdéssel mégsem tudom mindenkinek ezt a közlekedési módot javasolni. A robogó ugyanis fogyóeszköz, tõlem már kettõt loptak el. Az egyetlen védekezés ez ellen, ha minél kevésbé kívánatos, öreg, ütött-kopott járgánnyal járunk. Ezeken a kiskerekû, gyenge futómûvel és fékekkel szerelt jószágokon viszont Budapest kátyúkkal sûrûn borított útjain életveszélyes közlekedni. Kerékpárral nagyon jó lenne ebben a városban közlekedni, ha ezt az úthálózat is támogatná. Nem hiszik? Pedig nem kell Hollandiáig menni ahhoz, hogy belássuk, két keréken szépen el lehet intézni a mindennapos jövés-menést.Magyarországon is számos településen az emberek alapvetõ közlekedési eszköze a kerékpár évtizedek óta. Könnyû nekik, mondhatnánk, hisz a kisebb településeken nem kell tartani a dühöngõ forgalomtól, a türelmetlen autósoktól. Éppen errõl szól a kerékpárutak sokkal gyorsabb építését célzó követelés. Ha van olyan védett, az autó- és a gyalogosforgalomtól is elválasztott rész, ahol zavartalanul lehet tekerni, akkor azok is nyeregbe pattannának, akik nem szándékoznak mindennap komoly elszántságot és jó idegeket megkövetelõ bátorságpróbán részt venni.


:D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4265
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
öööö
én?

#4266
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Sajna a tekerésbõl kimaradok, vizsgaidõszak van :cry:

Apropó: jön valaki a május 14-i fekete tekerésre?


Eddig úgy néz ki, hogy jelen leszek, de ez majd akkor lesz biztos, ha ott vagyok...

#4267
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
en nem fogok tudni menni
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4268
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Sajna a tekerésbõl kimaradok, vizsgaidõszak van :cry:

Apropó: jön valaki a május 14-i fekete tekerésre?
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4269
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Ki nem szarja le? Egyre többen vagyunk :D
Szép napot és jó hétvégi tekergést mindenkinek! ;)


Ez mondjuk igaz! :D
Köszi és én is ugyanezeket kívánom Mindenkinek! Vigyázzon Mindenki magára és egymásra, ha már Ránk nem vigyáznak!! :)

#4270
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Én érzem rosszul, vagy CM óta tényleg romlott a közhangulat velünk szembe?

Ki nem szarja le? Egyre többen vagyunk :D
Szép napot és jó hétvégi tekergést mindenkinek! ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4271
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Lelõttétek a poént:(

#4272
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás

Elõre szólok hogy nem én vagyok!!modik lehet nézni az IP-t.

nem is te.
Pitechus vicceskedik...

#4273
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Sziasztok.

3. éve szervezzük meg a Fekete-Tekerést.
300-400 kerékpáros, békés, nyugodt felvonulása, kizárólag kerékpárúton

a "hogy ne legyen több haláleset" topicból indult a kezdeményezés, akit érdekel, az elsõ pár oldalt érdemes elolvasni

további info
www.fekete-tekeres.hu (lassan frissül)
info@fekete-tekeres.hu
30/9692499

Íme a szórólap: http://www.fekete-te...ad/szorolap.doc

aki tudja töltse le és nyomtasson ki belõle pár darabot.
a pontos útvonal a honlapon megtalálható, amúgy egyezik a tavalyival!

szombaton a kerékpárutak mentén + Buda Maratonon szórólapozók és rendezõk jelentkezését várjuk a fent megadott címen.

üdv. Láng "flame" Péter
** A bukósisak NEM ciki! **

#4274
kocsi

kocsi

    vendég

  • fórumtag
  • 180 hozzászólás

Meg kell nézni a vidéki városokban milyen nyugalom van.


CM_Debrecen.avi 168MB!!!

#4275
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
érdemes elolvasni!:(

http://index.hu/poli...dapest/vbb0428/

Nyugodyék békében!
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#4276
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
töptöptöp:D
ez vagy mindent lát, vagy csak _puszta véletlen_

:D
:D
a tartózkodási hely is jó
:matrix:
Autist Team:)



#4277
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Elõre szólok hogy nem én vagyok!!modik lehet nézni az IP-t.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4278
Demszky

Demszky

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Szóval szídtatok!

Mostmár biztos, hogy nem lesz idén új bicikliút.
Sõt idén nem lesznek biciklisták.
Sõt idén nem lesznek gyalogosok.
Sõt idén NEM LESZ KARÁCSONY!

#4279
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
http://forum.bikemag...ber.php?u=10449 tessék srácok lehet neki privit írni:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4280
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Én érzem rosszul, vagy CM óta tényleg romlott a közhangulat velünk szembe?


Engem azóta nem szorított le senki..
Közvetlenül utána anyáztak..de semmi atrocitás.
De persze ez még változni fog..sajnos.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.