Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4161
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
én továbbra is támogatom a levelet:)
legyen végre egy rendes aláírásgyûjtés (ne csak pártok és általuk támogatott szervezetek gyûjtögessenek:) )
egy felvonuláson úgyis aláírja mindenki csak elõtte fel kell hívni a figyelmet, meg meg kell tudni ,hoy milyen a helyes aláírásgyûjtés.

A fakabátok meg szerintem egy hétel belül abbahaggyák...
Nem szeretnek õk dolgozni.

#4162
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Nem érted. Felejtsük el, hogy rutinos vagy/vagyunk. És tök szívesen járnál bárhová bringával, csak azért nem tudsz, mert az útra nem mersz lemenni, járdán meg nem mehetsz. Én se nagyon veszem komolyan a dolgot,kerülök,meg minden, de ezt szerintem elvi síkon kell átgondolni. Persze, betartom a szabályokat, ahol lehet, de van ahol nem lehet, és kész.

Egy példa: mittudomén melyik országban rájöttek, hogy a bringás akkor a legsebezhetõbb egyensúlyilag, mikor indul, ez logikus ugye. Nosza, megváltoztatták a kreszt, hogyaszongya, a bringásnak nem kell megállnia a piros lámpánál, csak minimumra lassítani, és át is mehet a piroson, ha nincs forgalom. Erre mondom azt, hogy igen. Itthon éjjel kettõkor is megb*sz a yard ha átmész a peroson, még ha az egész város horkol, akkor is.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4163
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts

Nem ia az a baj, hanem az, hogy - ha visszaolvasol - ha egy úton tábla tiltja a kerékpáros közlekedést, az út akkor is alkalmas közlekedésre, ergo, nem mehetsz fel a járdára, ez nem gáz, szerinted?

Akkor lehet egy utcával arrébb kerülni. Van ahol például nagy tömegû teherautóknak van tíltva a behajtás, mégsem zúznak át a járdán. Persze nem ugyanaz a két kategória, de nem értem miért evidens, hogy nekünk aztán bezzeg jogunk van arra menni, amerre éppen jónak látjuk. Ha egy úton nem engedik a bringával közlekedést (ami általában pont a bringások védelmét szolgálja, mivel ezek általában nagy forgalmú, veszélyes utak), lehet menni egy párhuzamosan utcával arrébb. Komolyan olyan õrjítõen sok problémát okoz nektek ez? Mert ha igen, akkor elnézést. Én tekerek Budapesten eleget, de valahogy nem ütközök lépten-nyomon ilyen szituba. Sõt...

#4164
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts

Opciós lehetõség:
1.) nyelvet tanul
2.) összepakol
3.) elhagyja a szülõhazát...


Áááá, srácoklányok ez ITT kihívás!! Azért születtél magyarországi bringásnak, hogy következõ életedben indiai tehén lehess. :D

Énmeg inkább fizetek havi 5000-et a járdán, ha büntetnek, mint megyek le bármi autó által elérhetõ helyre. Mondjuk Pécsen ilyen MÉG nincs. Itt most a védettvirággyilkolósdi a trendy.

Aktuális civil


#4165
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
West balkán szemlélet, mi? Eerie, ezt te sem gondolod komolyan, ugye? Én elmegyek az úton, meg te is, meg a Gipszjakab is elmegy, de lehet, hogy 1 mól ember azért nem jár bringával, mert összefo**a magát, ha elmegy mellette egy kamion, és ezzel nincs is semmi baj.Cserébe bringaút hiányában nem is fog bringázni szerintem. Vagy megy a járdán, a rendõr meg büntet. Nem ia az a baj, hanem az, hogy - ha visszaolvasol - ha egy úton tábla tiltja a kerékpáros közlekedést, az út akkor is alkalmas közlekedésre, ergo, nem mehetsz fel a járdára, ez nem gáz, szerinted?

A levelet,vagy mi a francot meg természetesen nem egybõl Brüsszelbe kell nyomni, hanem 1, Fõv.Önk 2, Közlekedési Minisztérium 3, Környezetvédelmi tárca, stb.
Mert szerintem az a társadalmi szervezõdéós, ha szeretnénk valamit, aszt aláírjuk nagyonsokan, és az orra alá dugjuk az állambácsinakl, hogy ehé. Persze, lehet, hogy tévedek.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4166
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Én meg le szoktam lassitani, és megkérem õket, hogy legközelebb ne a bringaúton sétáljanak, tényleg udvarisan. Aki meg beszól, annak én is. Úgyse ér utól. Nem kedvelem a fizikai erõszakot.

#4167
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
Miaz hogy pijjeg?
Én azt szoktam óbégatni hogy JAJJ!!!

#4168
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts

Akkor mi van, hogy ha a kerékpárúton én szabályosan közelekedek és az ugyanott közlekedõ gyalogos le akar csapni?



Kölcsönhatásba hozod az arcbõrét a kerékpárút anyagával.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4169
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Aha, éjjel pakoltak a pingvinruhás srácok a múzeumnál, persze a pick-upjuk a bringaút közepére parkolva, és ott jöttek-mentek meg rakodták a festményeket.

Lehet, hogy illegál banda voltm azért ijedtek meg annyira ;)

Jó módszer, mint Kutyanyúl szokta: a sok gyökérre, aki a bringaúton sétál, menet közben hátulró jól ráüvolt, vagy pijjeg. Garantáltan szétszaladnak :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4170
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

Sikítva elküldöd a k*rva abyjába. Meg lesz lepve :D Én ezt regnap éjjel csináltam a Dózsa Gy. úti bringaúton. Jólesett ;)


Éjjel?? Már akor sem lehet nyugodtan tekerni??
Nekem az volt egy nagy élmény, mire átjutottam a Margit-hídtól az Szilágyi Erzsébet fasorig. Természetesen csak és kizárólag a kijelölt sávban mentem... Sztem 100km-nyi gumi biztos, hogy lekopott...

#4171
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts
Na és mit írtok az EU-nak?

1) A magyar rendõrség elkezdte betartatni a bringásokkal és a gyalogosokkal szemben a közlekedési szabályokat. Felháborító!
2) Tessék szíves csinálni valamit, mert itt kérem a bringaútra parkolnak.

Istenem, még mindig ez a west balkán szemlélet, hogy ha baj van, akkor a minél magasabb autoriter szervekhez kell fordulni. Hát lol, az EU nem így mûködik. Van egy keretrendszer, elvek, de a lényeg a polgári önszervezõdésen, a civil szféra kialakulásán van. Tessék elmenni a CM-re, a Fekete Tekerésre, minél többször bringával közlekedni, bringautakat követelni a polgármesterektõl vagy képviselõktõl... És fõleg nem a járdán kellene idegesíteni a gyalogosokat, mert ha azt szeretnénk, hogy a közlekedés résztvevõinek véljenek minket is, többé-kevésbé egyenrangú jármûként tekintsenek a bringákra is, ahogy a Kreszben is le van írva, akkor úgy is kellene viselkedni. És inkább a hülye bringás pöcsöket kellene lerúgni, akik 30-cal húznak el a járdán centire a gyalogosoktól és akik miatt a rendõrök az Alkotás környékén fokozottan ellenõriznek, nem pedig másokra mutogatni, amikor a szabályok felrúgása miatt rajtunk van a sor...

#4172
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Akkor mi van, hogy ha a kerékpárúton én szabályosan közelekedek és az ugyanott közlekedõ gyalogos le akar csapni?


Sikítva elküldöd a k*rva anyjába. Meg lesz lepve :D Én ezt regnap éjjel csináltam a Dózsa Gy. úti bringaúton. Jólesett ;)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4173
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

Az autós is feljelenthet, ha megkarcolod, és rájön, de te nem teheted meg ugyanezt, mert azt fogja mondani, hogy 5000 kilométerre volt a brimgaúttól, és te meg odamentél.


Fényképezõgép csodákra képes. csak akkor már nem lehet megkarcolni, mert akkor tényleg nehezen magyarázod ki, hogy nem volt szándékos...
Másik indoklás, Te toltad oda az autóját :)
Akkor mi van, hogy ha a kerékpárúton én szabályosan közelekedek és az ugyanott közlekedõ gyalogos le akar csapni?

#4174
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

Erre gyúrok :D
De szerinted ez nem gáz? Szerintem szomorú...


Az. Nagyon. Viszont odáig jutottunk, hogy ez ma már nem téged minõsít...
"In idem flumen bis non descendimus"

#4175
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Opciós lehetõség:
1.) nyelvet tanul
2.) összepakol
3.) elhagyja a szülõhazát...


Erre gyúrok :D
De szerinted ez nem gáz? Szerintem szomorú...
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4176
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Nem jelentheted fel, mert akkor neked fokozott figyelemmel kell hajtanod, ha ott megy a járda melletted. Õ viszont feljelenthet, mondván, nem voltál elég óvatos. Az autós is feljelenthet, ha megkarcolod, és rájön, de te nem teheted meg ugyanezt, mert azt fogja mondani, hogy 5000 kilométerre volt a brimgaúttól, és te meg odamentél. Ha meg nem ver ugye a helyszínen. Egyáltalán, hallott már valaki olyat, hogy a bringásnak volt igaza? Mert én még nem.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4177
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
A következõ bicajos felvonulás még rendezettebb és szervezettebb, még nagyobb tömeget mozgósító és a CM-nél sokkal-sokkal lassabb tempójú lesz.

Passzív rezisztancia. Nem páncéltörõvel támadni, nem rongálni az autókat, nem konfrontálódni a rendõrökkel. Csak azért, mert NEM mi ragadtunk le egy õs-vadkeleti szemléletben. MI vagyunk a jobbak.

Opciós lehetõség:
1.) nyelvet tanul
2.) összepakol
3.) elhagyja a szülõhazát...
"In idem flumen bis non descendimus"

#4178
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 posts
És a bicajúton majdnem alámesõ, és felháborodásában majdnem nekem jövõ vörös fejû embert is feljelenthetem, ha már annyira felb***ta az agyamat, nem is azzal, hogy ott ment, hanem hogy még neki állt feljebb???

X.

Ps.: Ezek mit gondolnak, hogyha ilyen intézkedéseket hoznak, akkor milyen lesz a következõ bicajos felvonulás?

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#4179
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
És ha a lakosság bejelent minket, hogy a járdán megyünk, akkor ugye mi is bejelenthetjük az bicajúton parkoló pöcsöket?

#4180
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Jó van emberek, let's do that. Írjuk meg azt a levelet, gyûjtsünk aláírást, és nyomjuk el Brüsszelbe, a Parlamentbe, a Jóistenhez is ha kell. Én benne vagyok, de komolyan.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum: