Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4121
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
A csíkfestés nem rossz, csak a gyalogosokkal is megkéne értetni, melyik az Õ oldaluk.
De ha látnák a melót, talán sokaknak egyértelmûvé válna a dolog..

#4122
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Amúgy: Eerie, szerinted a gyalogrendõr honnan tudja, hogy milyen a DH-s bringa? Jó, jó, látávnyos meg minden, de elmondják neki, hogy hogy néz ki, vagy mi? Mondjuk x cm rugóút felett DH, hasonlók? SZerintem náluk: bringa-bringa.

Persze, hogy nem tudja. Neki elég annyit tudni, hogy a járdán a gyalogosok között lefele zúzó arcot elkapja, a kisgyerekével a járdán parázó anyukát pedig nem vágja le. Vagymi. :)

#4123
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
igazad van.

mar csak azon kellene elgondolkodnom, hogy en mivel allitsak oda a sajatom ele.
merthogy Ujpalotan (XV.ker.) egy meternyi bringaut sincs, nincs mit atfesteni. azt pedig, hogy kimenjek egy sepruvel sepregetni, nem kell megbeszelnem senkivel :)

marad az ut.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4124
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Kerületi polgálmesterekkel azért könnyebb a helyzet. A Kõbányaihoz, az elsõ telefon után kaptam idõpontot. Egy órát beszélgettem vele az irodájában. Csak valami értelmes céllal kell odaállni, és lehetõleg ne kerüljön túl sokba,. viszont látványos legyen. Neki is jó, mert látszik, mintha tett volna valamit a közösségért, nekünk is mert meg lesz csinálva az út. Kész tervekkel és nem nyafogással kell odamenni, mert akkor elhajtanak egybõl, isteni sablonjaik vannak a panaszkodók elhajtására. De ha segitséget ajánlunk az más tészta. 10 ember is nagyot mozdithat 10.000 érdekében. És 10-en csak összejönnénk egy festegetõs, söprögetõs, sörözgetõsre. Én legalábbis bizom benne.

Kicsit más.Adalék: a Kõbányai út melletti bringaúton kidõlt egy oszlop 2 hete, a bringaút fel van szórva üvegcseréppel...A kocsiútat természetesen már aznap letakaritották. A bringás úgy maradt.

Stiggs

#4125
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Akkor tüntessünk. Attol sem változik semmi. Ez a tüntetés azon formája, aminek valami hasznát is látja a csapat aki szervezi. Azt hittem esetleg úgy ahogy a turista jelzések, tanösvények, stb-k karbantartása müködik lehetne itt is csinálni valamit. Legalább ott kéne újranyomni a mintákat ahol keresztezi a B út a sima utat, ez nekünk is megérné. A városveztetés esetleg azt venné le belõle hogy magunkénak érezzük a b.utakat. Mert eddig csak fikáztuk õket, leginkább joggal. De mi elkezdhetnénk a szemléletváltást.



annyi a baj a festegetessel, hogy Budapest nem, hogy tul nagy kozosseg egy ilyenhez, hanem raadasul egyaltalan nem is kozosseg, csak nagy kupac massza.
kisebb telepulesen "lemivanJenokemezed" a polgarmestert a piacon, ott ez mashogy jon le. itt ra sem nezhetsz, mar ha egyaltalan Budapesten tartozkodik eppen.
jo musor volna a festes, szimapitzalnanak velunk az emberek, de nem hozna eredmenyt erre a bajunkra.
csak ugy, szimplan a takaritas kedveert persze zsir :)

btw van egy olyan erzesem, hogy ha a hp kitalalna a cm utan, hogy na akkor most festest tartunk... sajnos nem sokan lennenk ott.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4126
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Ilyen gyorsan nem bírok frissíteni..:) Szerintem is frankó ötlet a festegetés. Sõt, ügyi sablonnal még fel is lehetne fújni, hogy vityázz binyikli!

Amúgy: Eerie, szerinted a gyalogrendõr honnan tudja, hogy milyen a DH-s bringa? Jó, jó, látávnyos meg minden, de elmondják neki, hogy hogy néz ki, vagy mi? Mondjuk x cm rugóút felett DH, hasonlók? SZerintem náluk: bringa-bringa.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4127
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Akkor tüntessünk. Attol sem változik semmi. Ez a tüntetés azon formája, aminek valami hasznát is látja a csapat aki szervezi. Azt hittem esetleg úgy ahogy a turista jelzések, tanösvények, stb-k karbantartása müködik lehetne itt is csinálni valamit. Legalább ott kéne újranyomni a mintákat ahol keresztezi a B út a sima utat, ez nekünk is megérné. A városveztetés esetleg azt venné le belõle hogy magunkénak érezzük a b.utakat. Mert eddig csak fikáztuk õket, leginkább joggal. De mi elkezdhetnénk a szemléletváltást.

#4128
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

es ezzel mire dobbennenek ra a varosvezetok?
muhaha, tok jo, a hulyegyerekek maguknak festegetik a lekopott csikokat, onerobol, akkor egy gonddal kevesebb, tobb love marad a kasszaban is :]
isten tartsa meg jo szokasukat.

cirka ez jonne le...


Lehet, de valamit csinálni kell. Tényleg nem ülhetünk ölbe tett kézzel. Az nem elég, ha az ember nyavalyog, meg szidja a kormányt, meg a demszkyt vagy akármit és ezzel letudja a dolgot. Lehet, hogy nem sok mindent érünk el vele, de legalább nyugodt lelkiismerettel mondhatjuk, hogy nem rajtunk múlt... És szerintem ez azért igenis számít.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4129
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Mehetsz a Lágymányosin, meg az Árpád-hídon, az nem is jó nektek? Ejnye no.Na most azért szerintem 10000 ember az már elég nagy tömeg ahoz, hogy oda kelljen rá figyelni, de nem figyelnek oda, mert nem érdekük. Ha az lenne, hogy valaki kitalálja, hogy fizetõs legyen a bringaút, és kötelezõ legyen használni, akkor lenne kb 5 perc alatt 40072 kilométernyi. Csak azt fejlesztik, és azzal törõdnek, amiben nagy lóvé van. Bringaútból nem jön píz....
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4130
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

Elsõre mondjuk felajánlhatnánk, hogy a lekopott festéseket, a mostani bringaúthálózat egy szakaszán újrafestjük, összesöpörjük felszedjük a homokot, üvegcserepet. Talán benne lenne a TV-ben:-) Máris többet tettünk mint a hamutarót az út közepén kiüritõ autós...

Stiggs



es ezzel mire dobbennenek ra a varosvezetok?
muhaha, tok jo, a hulyegyerekek maguknak festegetik a lekopott csikokat, onerobol, akkor egy gonddal kevesebb, tobb love marad a kasszaban is :]
isten tartsa meg jo szokasukat.

cirka ez jonne le...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4131
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Elsõre mondjuk felajánlhatnánk, hogy a lekopott festéseket, a mostani bringaúthálózat egy szakaszán újrafestjük, összesöpörjük felszedjük a homokot, üvegcserepet. Talán benne lenne a TV-ben:-) Máris többet tettünk mint a hamutarót az út közepén kiüritõ autós...

Stiggs

#4132
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Én az elmult kb 6 évemben úgymond másodállásban, erdõtakaritásokat, geologiai értékmentést, jelzésfestést stb. szervezgettem. Elöször én is azzal kezdtem hogy jajj jajj koszos az erdõ csináljanak már valamit. Persze nem csináltak semmit. Aztán odamentem , hogy figyel Major van itt nekem 80 ember 80 pár kesztüvel, adsz egy konténeres kocsit ingyé, meg sör, és egy kis ebéd is jó lenne a csapatnak. És láss csodát, volt sör, gulyás, konténeres kocsi, összeszedtük a szemetet, ettünk ittunk, jó volt, és azóta másképp néz ránk a közösség, és a polgármester is. A problémát itt sajnos megoldani kell. A szemét nem takarodik el attol hogy mondogatjuk, azt ki kell vinni az erdõbõl. :-) Egyszer kétszer meg kell játszani, ez olyan rádöbbentõs dolog. Nekem eddig bejött.

Stiggs

#4133
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Szerintem a próbléma megoldása továbbra is a k.út.
De, ahogy látjuk, nem éri meg a város vezetõinek, hiszen nem térül nekik vissza ,a befektetett költség.
Hacsak kinem találják, a bringaút adót...ezt inkább nem is mondtam...:scared:

Ne is mondd ;)
Igen, ez a megoldás, de mondom, valahol el kell kezdeni valamilyen nyomást gyakorolni valakikre, hogy megvalósuljanak valamik, és mindenkinek jobb legyen.

Na ez tuti bekerül a gyépé topicba :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4134
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Szerintem a próbléma megoldása továbbra is a k.út.
De, ahogy látjuk, nem éri meg a város vezetõinek, hiszen nem térül nekik vissza ,a befektetett költség.
Hacsak kinem találják, a bringaút adót...ezt inkább nem is mondtam...:scared:

#4135
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
OK. De komolyan, ki kell találnunk valamit, ez így nem mehet tovább. A vizsgaidõszakom után utána fogok nézni, hogy mit lehet csinálni. Valahol el kell kezdenünk, ha ölbe tett kézzel siránkozunk, semmi nem fog változni.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4136
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Épp ezt mondtam, hogy a hatékonyságot mi magunk tudnánk növelni. Hát prübáljuk meg. :-)

Stiggs

#4137
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Évi 180.000.000 Ft-ot forditanak BP-en kerékpárút épitésére. Ebbõl kb 8 km út, azaz 16 km 10cm széles sárga csik jön ki a járdán. Nem én találtam ki, de ha csak a 10.000 bõl aki CM-en volt, minden harmadik egy vödör sárga festéket vesz, a többiek meg egy egy ecsetet, elkérjük a 2017-ig tervezett utak térképét, és egy hétvége alatt felfestjük. Ha nincsenek kész, akkor segitünk, tanácsot adunk, berajzoljuk. Mi magunk, társadalmi munkában. A 180 millából meg vegyék meg a táblákat, meg csinálják meg a bringáslámpákat.

Vélemény?
Stiggs


Tudod, mire megy el a 180 milla? Az unatkozó, cigit szívó, egy hét alatt két órát festegetõ melósok bérére, meg az olyan táblákra, melyeket a haver cége gyárt le és szállít vagy mittudomán. Egyébként ez hány éve volt??? Ha jól tudom, az elmúlt évben egy km út épült. 180 milláért kicsit borsos az ára :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4138
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Évi 180.000.000 Ft-ot forditanak BP-en kerékpárút épitésére. Ebbõl kb 8 km út, azaz 16 km 10cm széles sárga csik jön ki a járdán. Nem én találtam ki, de ha csak a 10.000 bõl aki CM-en volt, minden harmadik egy vödör sárga festéket vesz, a többiek meg egy egy ecsetet, elkérjük a 2017-ig tervezett utak térképét, és egy hétvége alatt felfestjük. Ha nincsenek kész, akkor segitünk, tanácsot adunk, berajzoljuk. Mi magunk, társadalmi munkában. A 180 millából meg vegyék meg a táblákat, meg csinálják meg a bringáslámpákat.

Vélemény?
Stiggs

#4139
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Találtam egy érdekes hozzászólást az Index fórumon. Ha ez valóban igaz, akkor a kép egy kicsit árnyaltabb:

"A cikk írója (naná hogy megint hangulatkeltésrõl van szó) egy fontos dolgot nem említ. Méghozzá azt, hogy _azokat_ a kerékárosokat (az ismert terminilógia szerint: DH-sokat) büntetik meg, akik a csordában zúznak le a járdán, kurvanagy sebességgel.

Mert a cikk értelmezéséhez azt is tudni kell, hogy a Kis-Svábhegyen ér véget a legtöbb "trendi" DH útvonal, és valahogy vissza kell jutniuk a rövidlábúaknak a fogashoz. Az is szokásuk, hogy az Istenhegyin lesöpörnek az Alkotásra, és ott a villamospályán mennek a Maros utcáig, és onnan a Városmajoron át a fogashoz. De sokan választják a Kékgolyót is, mert kicsit rövidebb, és minek kerüljenek annyit, hisz a tekerés az fárasztó. Tehát nem "a kerékpárosokat" büntetik, hanem a közveszélyesen közlekedõ barmokat. Nagyon nem mindegy. Aki viszont nem ismeri a hátteret, az megint jól huhoghat, hogy rendõrállam, meg fújjjj..."


Ez azért elég nagy hülyeség;)
Mellesleg elég kevés pálya ér ott véget.
De nyugodtan lehet egymásra mutogatni..
Mindenki benne van;)legyen az dh cc óuti vagy akármi.

Edit:Volt egy tippem hogy ezt ki írta..és be is jött..
Az illetõ egyfolytában sarazza azt aki lejtõzik.Már jópár ilyen postot olvastam tõle.Bögyömben van no;):mad:
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4140
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Találtam egy érdekes hozzászólást az Index fórumon. Ha ez valóban igaz, akkor a kép egy kicsit árnyaltabb:

"A cikk írója (naná hogy megint hangulatkeltésrõl van szó) egy fontos dolgot nem említ. Méghozzá azt, hogy _azokat_ a kerékárosokat (az ismert terminilógia szerint: DH-sokat) büntetik meg, akik a csordában zúznak le a járdán, kurvanagy sebességgel.

Mert a cikk értelmezéséhez azt is tudni kell, hogy a Kis-Svábhegyen ér véget a legtöbb "trendi" DH útvonal, és valahogy vissza kell jutniuk a rövidlábúaknak a fogashoz. Az is szokásuk, hogy az Istenhegyin lesöpörnek az Alkotásra, és ott a villamospályán mennek a Maros utcáig, és onnan a Városmajoron át a fogashoz. De sokan választják a Kékgolyót is, mert kicsit rövidebb, és minek kerüljenek annyit, hisz a tekerés az fárasztó. Tehát nem "a kerékpárosokat" büntetik, hanem a közveszélyesen közlekedõ barmokat. Nagyon nem mindegy. Aki viszont nem ismeri a hátteret, az megint jól huhoghat, hogy rendõrállam, meg fújjjj..."