Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#3201
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Ehun van ni:Tisztelt Hölgyem/Uram!





Az ORFK válaszlevelére hivatkozva fordulok most önökhöz a következõ kérdéssel / kéréssel:



Mostanában a média kicsit többet foglalkozik a kerékpározás helyzetével Budapesten, mint egyébként - amit teljesen helyénvalónak tartok, lévén magam is a közlekedésnek ezen módozatát preferálom. A múlt héten egy elektronikus levelet küldtem a fent említett szervnek, felvetve a buszsáv-kerékpáros probléma kérdését, és egy lehetséges - külföldön, Európában már bevált - módszert ajánlottam figyelmükbe. A KRESZ szabályai szerint kerékpáros nem haladhat a buszsávban, az autóforgalom számára fenntartott jobb szélsõ sáv szélét veheti csak igénybe. Ez például a Rákóczi úton, azt jelentené, hogy szabályosan a buszsáv bal szélén kell haladnom. Nem tudom tisztában vannak-e annak veszélyével, hogy ez mit jelent. Az autósok így sem nevezhetõek toleránsnak a kerékpárosokkal szemben, egy kicsit kommandósnak, és túlélõmûvésznek is kell lenni egyszerre, ha az ember bringázni akar. A problémát még tovább fokozza az, ha a két sáv között haladhatunk: balról is blokkoljuk a forgalmat, és a buszok sem férnek el a jobb oldalon. A két sáv között annyi hely nincs, hogy a mindkét sávban közlekedõk elférjenek, arról nem is beszélve, hogy jobból a piros hetes, balról egy túristabusz......És az eredmény nem lehet kétséges.

A buszsávban vezetett kerékpárút gondolata igen egyszerû, és Londonban például bevált: praktikus mivolta abban rejlik, hogy egy esetleges veszélyhelyzet esetén a járda felé ki lehet "ugrani ", fel lehet menekülni, ha a szituáció úgy kivánja. A forgalom is csak jobbról jöhet, stb, stb.

Az ORFK válasza azt is tartalmazta, hogy a buszsávok nem elég szélesek - megnyugtatásul közlöm, Londonban sem azok.

Levelem apropója az, hogy a válaszlevél azt is tartalmazta, miszerint napirenden van a KRESZ módosítása. Minden bizonnyal az összes, közlekedésben résztvevõ fél dolgát megkönnyíthetnék egy ilyen típusú változtatással, mert:



- biztonságosabban lehetne kerékpározni

- két sáv akadályozása helyett csak a buszoknak kellene egy kicsit odafigyelni



A rendes forgalmi sávokhoz képest a buszsávok forgalma effektíve kisebb, tehát egy a forgalmat sem akadályozná oly mértékben a kerékpáros, mint akkor, ha a KRESZ szabályait betartja.



És volna egy másik dolog is, amit nem értek, és ellentmondásosnak tartok - de nagyon.

Elméletileg a kerekes használhtja a járdát, ha az úttest kerékpározásra alkalmatlan. A KRESZ szerint viszont kerékpározásra alkalmatlan úttest gyakorlatilag nem létezik, ugyanis - bár pontosan idézni nem tudom - az úttest akkor is alkalmas a kerékpározásra, ha ott a forgalom miatt ez veszélyes, vagy tábla tiltja. Talán ezt a passzust sem ártana még egyszer elolvasni, mert ilyen alapon a rendõr akkor, és ott büntet meg, ahol csak akar. Szerintem a helyes dolog az lenne, ha a kerékpáros maga dönthetné el, hogy lemerészkedik-e az útra vagy sem. Igaz, a járdán maximálisan 10 km/h-val hajthatunk - amelynek ellenõrzése kissé nehézkes, hiszen a bringáknak nem kötelezõ felszerelése a kilométeróra - de mégis biztonságosabb, mint mondjuk a nagykörút reggelente.



Összefoglalva:



- tegyék lehetõvé a kerékpárosok számára a buszsáv használatát - ahogyan más országok nagyvárosaiban

- Fogalmazzák meg pontosan, mikor alkalmas, és mikor alkalmatlan az út bringzásra, illetve annak eldöntését, hogy ki, mikor, és miért használja a járdát - ha nincs kerékpárút - bízzák a bringásokra

- kötelezõ sebességmmérõ tartozék a kerékpáron nem lévén ne várják el a bringásoktól, hogy 100 százalékig betartsák a sebességkorlátozásokat.





Köszönöm, hogy idõt szakított levelem elolvasására, válaszát várva maradok tisztelettel:



Szigeti Csaba




Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3202
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

hova megyunk penteken?
nem ugy volt, hogy jovo hetre tolodik a dolog?
vagy most mi van? :]


szia szinuhe! az van, hogy Stiggs meg én megyünk Bibicbe most pénteken, aki akar, tud, csatlakozzon. A jövõ pénteket meg majd még meglátjuk, az még messze van, bár elvi akadálya nincs annak a találkozónak se.

#3203
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Ok, akkor beállítom most, mert elfelejtem.

#3204
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Akkor nem veszem fel, így mindenki könnyen hozzájuthat.
vagy mostmár nem tudom, vegyem-e. :) Ki is a káoszfelelõs? :D

Szerintem mindenképp vedd fõl, mert a netes anyagok, totál béna felbontásúak, csak infoközlésre jók, de nézésre nem nagyon.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3205
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Többnyire az RTLklub.hu-n fent szoktak lenni a riportok digizett formában. A tegnapiak legalábbis fent vannak.
Ez is ugyan olyan hivatalos, nem mi, hanem más, undoritó bürokrata pofázás... Egyébként szivesen kiteszem.

Stiggs

Akkor nem veszem fel, így mindenki könnyen hozzájuthat.
vagy mostmár nem tudom, vegyem-e. :) Ki is a káoszfelelõs? :D

#3206
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Tin: köszönöm!

Na. Most beszéltem a kutyival, melyek szerint a szombat SEM jó, mert le kell mennünk Balassagyarmatra.
A most péntek a legutóbbi hírek szerint pikkpakkozás lesz, a jövõ hét péntek nekünk úgy néz ki, jó.
Nektek elõre is jó Közgyûlést, majd várjuk a fejleményeket! :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#3207
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Többnyire az RTLklub.hu-n fent szoktak lenni a riportok digizett formában. A tegnapiak legalábbis fent vannak.
Ez is ugyan olyan hivatalos, nem mi, hanem más, undoritó bürokrata pofázás... Egyébként szivesen kiteszem.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3208
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
hova megyunk penteken?
nem ugy volt, hogy jovo hetre tolodik a dolog?
vagy most mi van? :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3209
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Ok, felveszem, aztán majd valahogy eljuttatom. Ti pénteken jöttök akkor?
Esetleg szombaton merre tekernétek?

#3210
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
lehet, de meg kell kerdezni a level irojat, mit szol a publikalashoz.

Kutyanyul,
nem is vegyitik szabalyozatlanul a gyalogoskat es a kerekparosokat.
menj a bringauton.
ha nincs, akkor az autouton.
ha ott karmiert nem lehet, akkor 10-el a jardan.
vagy ez neked smafu? :D
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3211
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Én DVD-re tudom, ha az jó. Videónk nincs.


Tin: DVD a legjobb lenne, videonk nekünk sincs, de kérni tudok. Házimozi az van... Fene a kapitalista társadalomba. Ez is annak a hibája :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#3212
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Igen, kéne a copy arról, amit írtál. Stiggs esetleg készíthetne egy részt a szégyenfalon, ahova az elkülkdött / fontolgatott leveleket, terveket és a válaszokat feltölthetnének.

Mit szóltok?
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#3213
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Elkezdtem keresni, hogy mit írtál nekik, de nem találom. Kellene az eredeti, mert így nem tudom értelmezni ezt a levelet. Biztos bennem van a hiba. Az õ, és û betûket simán dekódolom, de mégsem értem.

#3214
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Heló skacok, megint levelet kaptam lájf a kerékpár-kontra buszsáv ügyben, íme:Tisztelt Szigeti Úr,



Alapvetõen az autóbuszsávok kerékpárosok általi használatának KRESZ általi rendezése, azaz megengedése nem a Minisztériumunk hatásköre, javaslatot erre vonatkozóan adhatunk, de kormányrendelet módosításból következõen széleskörû szakmai egyeztetést igénylõ kérdés, ahol a kerékpáros szövetségek is véleményt nyilváníthatnak. A javaslattal részben szakmailag egyet lehet érteni, mint a jármûforgalom által kevésbé igénybe vett sávok használatával. Másrészt csak kényszerû pótintézkedésnek tekinthetõ különösen a Fõvárosban mivel: a forgalom sûrûsége, a burkolatok állapota és a jármûvezetõi magatartás miatt a szélsõ forgalmi sávok nem alkalmasak kerékpározásra. Csak a járdán és önállóan kijelölt sávban vezetett kerékpár forgalom ad megfelelõ biztonságot.

Ön túlértékeli a kerékpárosok önkontrolját a járdán közlekedés esetén, a gyalogos és kerékpár közlekedés szabályozatlan vegyítése nem európai megoldás, különösen jelentõs forgalmi igény esetén.

Javaslatait megfontolás tárgyává tesszük, de kérjük kezdeményezze azokat a kerékpárosok szövetségénél is.

Lányi



Na, akkor most mi van?
Nem Európai a gyalogosok, és bringások nem szabályozott vegyítése????
Beszarok, vaze.
Ja és bocsi a krixraxokért, de nekik meg a levelezõjük nem Európai, aszem...

Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3215
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Stiggs, fel tudod majd tenni? Vagy valaki fel tudja venni viedora??? Kikapcsoltattuk a UPC-t úgyhogy most tévé nélküli barbárok vagyunk, vakon járunk a világban :D

Én DVD-re tudom, ha az jó. Videónk nincs.

#3216
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Stiggs, fel tudod majd tenni? Vagy valaki fel tudja venni viedora??? Kikapcsoltattuk a UPC-t úgyhogy most tévé nélküli barbárok vagyunk, vakon járunk a világban :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#3217
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Köszi! :-)

#3218
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Nem, mert elvileg ma lesz:-) 19:00 RTL KLub

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3219
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Sziasztok!
Tegnap eszembe jutott, hogy nézni kellene a Fókuszt, de töredelmesen bevallom, nem tudom mikor kezdõdik. Átkapcsoltam, kicsit néztem a mûsorszünetet, aztán megnéztem a Port-on, hogy már jó rég lemaradtam róla.
Vígasztaljatok meg, ugye nem maradtam le semmirõl?

#3220
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
A Közgyûlésrõl: Részemrõl péntek, mert hétvégén tényleg sok dolgunk lesz. Meg hát az is lett meghirdetve az oldalon. Szombat tuti hogy nem jó. Jövõhét meg gádnóz...

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu