Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#3181
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Kicsi, fém hézagoló bizbasz. Kitöltené a 29,8-as üléscsövem, meg a 32-es váz közötti ûrt.


Áhá, persze, dajcs eredetû szó, beilag. Így már komprendó zürzavar, na. Úgy lehet, tele van otthon ilyennel a szekrény, nálunk ezt sose lehet tudni. :)

Más. Aga mester kinevezte magát káosz- és antikáosz felelõsnek, ezennel én lefoglalom a diktatúrafelelõs pozíciót. Éljen a kalodázás, és különben is, az lesz, amit én mondok, vagy igen. :D Na, ebbõl is látszik, hogy mára elegem van a papírmunkából meg az ámítógépbõl, mennék már kifele a napra.

#3182
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Kicsi, fém hézagoló bizbasz. Kitöltené a 29,8-as üléscsövem, meg a 32-es váz közötti ûrt.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3183
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Szerintem az nem normális, akiben ez,vagy hasonló még nem merült fel.
Én most melléjük raknék még egy párost, akik a fürdõszobát szerelték, de ez egyéni szoc probléma, nem illene a bürokraták mellé ültetni a két fazont.


Megoldjuk, megoldjuk. :) A fürdõszobás szakiknak is kitalálunk valami jót!! Vissza a kalodákat a városok fõtereire!

#3184
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Dóri kapja a pontot. A kaloda jó ötlet, de akkor végig is kellen húzni a városon...én bevállalom...

Mér nem lehet kapni sehol bejlagot?


Köszönöm, köszönöm!! Hát, ami a végighúzást illeti, szerintem lesz sorbanállás... tutira mindenki akarna húzni rajtuk egyet! :D

Halkan kérdem, mi az a "bejlag"?

#3185
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Hát, mindenki, akinek elmondtam eddig. Most már te is, ti is. :)
Egyébként szoktak ilyen klassz ötleteim lenni, mint alább (vagy mégse jó ötlet a bicóútfelelõst meg a fõpolgármestert kalodában kirakni a Hõsök tere közepére a Critical Mass délutánján???), ilyenkor megkapom, hogy gonosz meg antiszocc vagyok.

Szerintem az nem normális, akiben ez,vagy hasonló még nem merült fel.
Én most melléjük raknék még egy párost, akik a fürdõszobát szerelték, de ez egyéni szoc probléma, nem illene a bürokraták mellé ültetni a két fazont.

#3186
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Dóri kapja a pontot. A kaloda jó ötlet, de akkor végig is kellen húzni a városon...én bevállalom...

Mér nem lehet kapni sehol bejlagot?
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3187
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

ti most pont ugy mergelodtok ezen a dolgon, mintha lehetett volna mast varni.
nezzetek a jo oldalat: egyaltalan valaszolt(ak) :]


Részemrõl nem annyira mérgelõdés volt, mint inkább gyönyörködés a semmitmondás mûvészi magasságokba repítésében. :)

#3188
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Tényleg? :D Kik tudják, és honnan?

Hát, mindenki, akinek elmondtam eddig. Most már te is, ti is. :)
Egyébként szoktak ilyen klassz ötleteim lenni, mint alább (vagy mégse jó ötlet a bicóútfelelõst meg a fõpolgármestert kalodában kirakni a Hõsök tere közepére a Critical Mass délutánján???), ilyenkor megkapom, hogy gonosz meg antiszocc vagyok.

#3189
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
egy kis idevago irodalom:

"A várost figyelõ rendõrségi kamerák képét a BKV fõdiszpécsere is láthatja, és mivel a kamerák harmada forgatható, zoomolható, az egyik irányítását át is veheti. Ez a szoros rendõri együttmûködésnek köszönhetõ, jóllehet amikor nincs kellõ számú járõr az utakon, egy-egy nagyobb keresztezõdésben a BKV jármûvek áthaladásának biztosítását csak díjazás ellenében biztosítja a rendõrség. Ennél egyszerûbben és megbízhatóbban mûködik a buszsávok kamerás védelme.

A rendszámazonosítóval felszerelt rendszer a hosszabb buszsávok mellett éjjel-nappal üzemel, segítségével a szabálytalankodókat egy csekk kíséretében értesítik. A rendszer annyira szigorú, hogy még a BKV-nak is le kell adnia rendszámait, nehogy véletlenül õket is megbírságolják."

totalcar.hu
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3190
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

de hát mint tugggyuk én antiszoci és agresszív vagyok.


Tényleg? :D Kik tudják, és honnan?

#3191
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
ti most pont ugy mergelodtok ezen a dolgon, mintha lehetett volna mast varni.
nezzetek a jo oldalat: egyaltalan valaszolt(ak) :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3192
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Részemrõl jót röhögtem a csávón, ugyanis MINDENKI ott közlekedik, akkor meg....De ugyanakor azért bosszant a hozáállás. De nem kicsit. Na mindegy, majd meglátjuk mit válaszol a kérdésemre.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3193
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Simán azt kell hinnem, hogy minden hivatalnok kap egy wörd doksit, amiben a teljesen értelmetlen, lerázós szövegek vannak. Osztán ha jön egy ímél, akkor csak ctrl c ctrl v oszt el is van intézva... Vazz de úúúútálom a bürokratákat!!!

Stiggs


Úgy van, úgy van, tutibiztos úgy van!! Ember, emberek, azt a CM-re kalodázást még meg kéne gondolni, nemde?? Azt se bánom, ha nem báncsuk õket, csak tegyük ki dísznek, mint csokimikit az ablakba, decemberbe'... naaaa, plíííz, por favor, bitte schön... :D

#3194
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Simán azt kell hinnem, hogy minden hivatalnok kap egy wörd doksit, amiben a teljesen értelmetlen, lerázós szövegek vannak. Osztán ha jön egy ímél, akkor csak ctrl c ctrl v oszt el is van intézva... Vazz de úúúútálom a bürokratákat!!!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3195
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts
Igen, és sehol nem használ egyes szám elsõ személyt, nehogy már még valaki azt higgye hogy õ tehet valamirõl is... :(
ez a kedvencem amúgy:

"...nem a Minisztériumunk hatásköre, javaslatot erre vonatkozóan adhatunk, de kormányrendelet módosításból következõen széleskörû szakmai egyeztetést igénylõ kérdés, ahol a kerékpáros szövetségek is véleményt nyilváníthatnak. A javaslattal részben szakmailag egyet lehet érteni..."

azaz adhatunk javaslatot, ha nagyon erõlködtök, de abban nem lesz köszönet. Majd jön a széleskörû szakmai és sok mûhó között kidobjuk a gyereket a fürdõvízzel együtt az esõre vagymi. Jöhettek, kedves kerékpáros szövetségek, véleménytnyilvánítani, úgyse figyel oda senki. Az utolsó fél mondat a legszebb: lebeg a nirvánába belefele, mint halott lepke szárnya a langyos déli szélben. Lehet hinni Istenben, fohászkodni Allahhoz, vagy épp vudubabát készíteni, lehet egyetérteni demokráciailag (még jó, hogy egyet lehet érteni vele, köszönnyükszépen) de valójában tökéletesen teszünk rá. Csaba, ezzel a levelezéssel csak a gutaütésre váltasz tutibiztos bérletet, szerintem ezeket az illetékeseket jól meg kéne verni, nyilvánosan, meg kalodába rakni a Hõsök terén a legközelebbi CM napján, de hát mint tugggyuk én antiszoci és agresszív vagyok.


#3196
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Kedves Szigeti úr, alias Kutyanyul, az van, hogy az "illetékesek" a felét nem értették annak, amit írtál, aztán "mi francot akarnak ezek a emberek itten??" felkiáltással megnézték a kreszben az egymásnak idõnként ellentmondó szabályokat, azóta azt se értik, amit korábban érteni véltek. Ilyenkor jön a "mi nem vagyunk ebben kompetensek, hanem a másik sóhivatalban Méla Béla", meg a "megfontolás tárgyává tesszük az elkövetkezendõ ülések valamelyikén" satöbbi satöbbi. Persze azt a választ nem adhatják, hogy "Közömhozzá köcsög bringások mennyetek a nirvánába, nem érünk rá ezzel foglalkozni." bármennyire is ez jön le a bekopizott levélbõl. :) Sajna.

Hát kb. ez a lényege, tényleg. :) Sajnos.

#3197
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
A gyalogos, és kerékpáros közlekedés vegyítésére már van néhány példa. Ha nem európai, akkor milyen módszer ez? és miért alkalmazzák a nagyokosok. Mert egy sárga csík a járdán, ami már néhol nem is látszik, szerintem vegyítés a javából.

Ha a szélsõ sávok nem alkalmasak a kerékpározásra, akkor nem kellene alkalmassá tenni? (egyébként szerintem a járdák sem alkalmasak sok helyen arra, hogy közlekedjen rajta az ember) Sosem értettem pl. hogy miért nem lehet a csatornákat úgy megcsinálni, mint a tengerentúl. Simán a járda alá folyik a víz, és nem lesznek akkora huplik az úton. Az osztrákoknál is láttam ilyet.

#3198
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
A válaszom ez volt erre:



Tisztelt Lányi Péter Úr!



Köszönöm válaszát, engedje meg, hogy még egy kérdéssel zavarjam. Amennyiben nem a Minisztérium hatásköre az adott ügyben dönteni, megtenné, hogy informál arról, ki lenne az illetékes szerv, akivel tárgyalni lehetne errõl a dologról?

Köszönettel:

Szigeti Csaba


És én úgy írtam alá, hogy: Szigeti Csaba. Nem úgy, hogy Lányi, aszt pont.De fel fog húzni a manus, már érzem.....

Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#3199
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts
Kedves Szigeti úr, alias Kutyanyul, az van, hogy az "illetékesek" a felét nem értették annak, amit írtál, aztán "mi francot akarnak ezek a emberek itten??" felkiáltással megnézték a kreszben az egymásnak idõnként ellentmondó szabályokat, azóta azt se értik, amit korábban érteni véltek. Ilyenkor jön a "mi nem vagyunk ebben kompetensek, hanem a másik sóhivatalban Méla Béla", meg a "megfontolás tárgyává tesszük az elkövetkezendõ ülések valamelyikén" satöbbi satöbbi. Persze azt a választ nem adhatják, hogy "Közömhozzá köcsög bringások mennyetek a nirvánába, nem érünk rá ezzel foglalkozni." bármennyire is ez jön le a bekopizott levélbõl. :) Sajna.

#3200
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Egyébként egy két érdekes cucc a válaszból:

a gyalogos és kerékpár közlekedés szabályozatlan vegyítése nem európai megoldás, különösen jelentõs forgalmi igény esetén.

De ha jelentõs forgalmi igény van, akkor miért nem lehet utakat építeni?


A javaslatom tehát:csak kényszerû pótintézkedésnek tekinthetõ különösen a Fõvárosban mivel: a forgalom sûrûsége, a burkolatok állapota és a jármûvezetõi magatartás miatt a szélsõ forgalmi sávok nem alkalmasak kerékpározásra.

pedig egy páran nyomjuk ott szerintem, és azéert el lehet menni, vagy legalábbis nekem még mindig sikerült...Az autósokat inkább tényleg hagyjuk...A forgalom sûrûségérõl meg nem én tehetek, sajnos.



Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum: