Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#2701
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Ok, ennyit még fizetnék is. :) De szerintem õk nem ennyit kérnének. Ezt rögtön beépíthetnék a bringák árába, mondjuk 5-6 éves átlagos élettartamot feltételezve.
Még jó, hogy zöldkártyát nem kell csináltatni. :D

azért vigyázzunk...lehet "fentrõl' is beleolvasnak a topikba, mi meg adjuk az ötleteket :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2702
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

Ok, ennyit még fizetnék is. :) De szerintem õk nem ennyit kérnének. Ezt rögtön beépíthetnék a bringák árába, mondjuk 5-6 éves átlagos élettartamot feltételezve.
Még jó, hogy zöldkártyát nem kell csináltatni. :D

Na ja zõdkártya. Csak egészséges ételeket ehetnék, és bableves után, nem mehetnék tekerni 24 órán keresztül. Oszt néha megmérnék egy szondával hogy büdös-e a szám. És ha az akkor bevonnák a zõdkártyát, amig fogat nem mosok? :-) Vagy mi a gyááász :-)))))

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2703
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Simán fizetnék, persze arányosan. Van bringaút az országban 1100km, Autóút hossza 30.000 km a súlyom 1/15 része a kocsiénak. Az évente megtett út autónál kb 15.000km bringánál 1500km tehát a tizede. . Átlagos súlyadó, átlagos kocsira évi 14000 Ft. Akkor számoljunk: Osztottam szoroztam, ez évi 3 Ft-ba kerülne nekünk, (Havi 0.2 Ft) és ezért ciklusonként 1000 km új bringaútat kéne épiteni nekünk!!!!
(Az extrém értékeket levágtam, átlagokkal számoltam, tudom hogy van aki 8000-et teker meg van aki 100.000-et autózik)

Amig nyugdijba megyek, sem jönne össze egy jóbb korsó ára...

Szerintem fizessünk!!!
Stiggs


Na jóóóóóó..... :beer:

#2704
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Simán fizetnék, persze arányosan. Van bringaút az országban 1100km, Autóút hossza 30.000 km a súlyom 1/15 része a kocsiénak. Az évente megtett út autónál kb 15.000km bringánál 1500km tehát a tizede. . Átlagos súlyadó, átlagos kocsira évi 14000 Ft. Akkor számoljunk: Osztottam szoroztam, ez évi 3 Ft-ba kerülne nekünk, (Havi 0.2 Ft) és ezért ciklusonként 1000 km új bringaútat kéne épiteni nekünk!!!!
(Az extrém értékeket levágtam, átlagokkal számoltam, tudom hogy van aki 8000-et teker meg van aki 100.000-et autózik)

Amig nyugdijba megyek, sem jönne össze egy jóbb korsó ára...

Szerintem fizessünk!!!
Stiggs


Ok, ennyit még fizetnék is. :) De szerintem õk nem ennyit kérnének. Ezt rögtön beépíthetnék a bringák árába, mondjuk 5-6 éves átlagos élettartamot feltételezve.
Még jó, hogy zöldkártyát nem kell csináltatni. :D

#2705
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

Hát ez édes! És mi alapján döntik el? A bicikli, és a sofõr átlagsúlya alapján? Azokkal mi lesz, akik használnak outit, és montit is? Kétszer fizetik?
A gyalogosok is használják az utakat (pl. zebra) nekik nem kell fizetni? Babakocsisoknak duplán, terhes babakocsit toló anyukának triplán, ha ikreket vár, akkor meg egyenesen ki se menjen?


Simán fizetnék, persze arányosan. Van bringaút az országban 1100km, Autóút hossza 30.000 km a súlyom 1/15 része a kocsiénak. Az évente megtett út autónál kb 15.000km bringánál 1500km tehát a tizede. . Átlagos súlyadó, átlagos kocsira évi 14000 Ft. Akkor számoljunk: Osztottam szoroztam, ez évi 3 Ft-ba kerülne nekünk, (Havi 0.2 Ft) és ezért ciklusonként 1000 km új bringaútat kéne épiteni nekünk!!!!
(Az extrém értékeket levágtam, átlagokkal számoltam, tudom hogy van aki 8000-et teker meg van aki 100.000-et autózik)

Amig nyugdijba megyek, sem jönne össze egy jóbb korsó ára...

Szerintem fizessünk!!!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2706
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

kösz....megvilágosodtam...

egyébként valami ritka okos sms-ezõ a témára (még mindig rádió) beírta hogy fizessenek a bringások is útadót (gk súlyadó mintájára) és majd abból építsenek kerékpárutat....na ezért nem ittam több kvt, elég magas lett a vérnyomásom ettõl is...


Nyiháááá... ahhoz elõbb nem utak kellenének?? Útadó bringásoknak... :no:
Megnézném, mi történne, ha mondjuk a Hungáriára b*sznák ki a lámpaoszlopot keresztbe, megszórnák az utat 200 kilós betony virágtartókat, meg csinálnának 20-30 méteres "told át rajta a gépedet" szakaszokat. Különben is, már egyszer valahol megírtam: a bringaút nem szívességbõl épül, hanem az adóforintjainkból! Ki ne találja már valaki, hogy még egy bõrt lehúzzanak a bringásokról (adózunk, akik "kicsik" annak az apja-anyja adózik, amikor megvesszük a bringát, abban is van adó...)!!

#2707
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

kösz....megvilágosodtam...

egyébként valami ritka okos sms-ezõ a témára (még mindig rádió) beírta hogy fizessenek a bringások is útadót (gk súlyadó mintájára) és majd abból építsenek kerékpárutat....na ezért nem ittam több kvt, elég magas lett a vérnyomásom ettõl is...


Hát ez édes! És mi alapján döntik el? A bicikli, és a sofõr átlagsúlya alapján? Azokkal mi lesz, akik használnak outit, és montit is? Kétszer fizetik?
A gyalogosok is használják az utakat (pl. zebra) nekik nem kell fizetni? Babakocsisoknak duplán, terhes babakocsit toló anyukának triplán, ha ikreket vár, akkor meg egyenesen ki se menjen?

#2708
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Üdv.


Megnéztem a szégyenfalat, és örülök, hogy a kaposvár utcai épitkezésnél , a kidölt kandelábert lefotozták. Arra jöttem reggel , és megdöbbentem azon, hogy ezen a szakaszon az épitkezés miatt, milyen meglepetéssel találkozhat még a bringás. Az hadján, hogy televan sározva rendszeresen az út, annyira, hogy aki nem montyval megy, lasssan csak tolva tudja átvinni a biciklit, most már a teherautó által kitaposot oszlop is ott van hagyva.
Ráadásul a tuloldalon szélesitik az utat, lehet, hogy hamarosan bringaút sem lesz ott. Az épitõ cég eddig is nagy ivben leszarta , hogy eltudsz - e ott menni, sõt, teherautókkal is oda állnak annyira, hogy képtelenség elférni.
Hogyan tovább?.....

Majd az autók között szembe a forgalommal, meg dudaszó, meg anyázás, meg a bunkó bringások? Tisztelt politikusaink . Hmmmm?
És aki a fél az autók között tekerni ??? Azzal mi lesz ?

#2709
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Klikk a bringautas linkre itt alul, az aláirásban. a Post pedig amit irsz a blogba.
Stiggs

kösz....megvilágosodtam...

egyébként valami ritka okos sms-ezõ a témára (még mindig rádió) beírta hogy fizessenek a bringások is útadót (gk súlyadó mintájára) és majd abból építsenek kerékpárutat....na ezért nem ittam több kvt, elég magas lett a vérnyomásom ettõl is...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2710
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

õõõõ lassú vagyok így reggel (nem ittam még elég kv-t) de ezt most nem értem...

Klikk a bringautas linkre itt alul, az aláirásban. a Post pedig amit irsz a blogba.
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2711
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

A hozzáállásról a mai post azért ékesen beszámol !
Stiggs

õõõõ lassú vagyok így reggel (nem ittam még elég kv-t) de ezt most nem értem...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2712
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

reggel 8 óra elõtt a klubrádióban beszéltették, az mdf-s nagyembert, a bringás javaslataikról....de tartók tõle, ez is csak kampányduma...

al, van amikor én is 6 óra után indulok neki, ilyenkor is még egy otthon paprét szentlászló kanyar simán belefér....


A hozzáállásról a mai post azért ékesen beszámol !
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2713
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Nemtom mi a nagy tempo sikon, de a csaj mar akkor szaguldozott mikor kimentem es mikor vegeztem meg mindig azt nyomta, folyamatosan tolta ezt a tempot es en is letekertem 20km tavot. Szerintem nem rossz az. De az is igaz, hogy en meg gyenge vagyok ;-) Azert ne felejtsuk el, hogy 6 evig nem volt bringam es most majus vegetol nyomom csak.

hát nehogymá' a 32Km/h-s tempó síkon az nagy cucc legyen:no: , én a 110Kg-mal (még most is hogy feltettem a 2,1 terepgumit) simán megrakom a körúton folyamatosan (hidtól-hídig) egy "nagytányér-kókusszal" az pedig sztem. olyan 40es tempo körül lehet.... ((és mekkorát lehet az 1,5maxxis xenith-el!!!!))
más!

Tegnap csoportosan, hirtelenfelindulásból elkövettünk egy kis nyírást. Pénzt ma nem kaptunk, de helyette olyan kellemesen berugtunk:beer: , hogy csak na!


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2714
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
reggel 8 óra elõtt a klubrádióban beszéltették, az mdf-s nagyembert, a bringás javaslataikról....de tartók tõle, ez is csak kampányduma...

al, van amikor én is 6 óra után indulok neki, ilyenkor is még egy otthon paprét szentlászló kanyar simán belefér....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2715
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

hát nehogymá' a 32Km/h-s tempó síkon az nagy cucc legyen:no: , én a 110Kg-mal (még most is hogy feltettem a 2,1 terepgumit) simán megrakom a körúton folyamatosan (hidtól-hídig) egy "nagytányér-kókusszal" az pedig sztem. olyan 40es tempo körül lehet.... ((és mekkorát lehet az 1,5maxxis xenith-el!!!!))
más!

Tegnap csoportosan, hirtelenfelindulásból elkövettünk egy kis nyírást. Pénzt ma nem kaptunk, de helyette olyan kellemesen berugtunk:beer: , hogy csak na!


Turbo,küldjél nekem beszámolót, meg pár képet, hagy pakoljan fel az oldalra!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2716
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 posts
hát nehogymá' a 32Km/h-s tempó síkon az nagy cucc legyen:no: , én a 110Kg-mal (még most is hogy feltettem a 2,1 terepgumit) simán megrakom a körúton folyamatosan (hidtól-hídig) egy "nagytányér-kókusszal" az pedig sztem. olyan 40es tempo körül lehet.... ((és mekkorát lehet az 1,5maxxis xenith-el!!!!))
más!

Tegnap csoportosan, hirtelenfelindulásból elkövettünk egy kis nyírást. Pénzt ma nem kaptunk, de helyette olyan kellemesen berugtunk:beer: , hogy csak na!
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#2717
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Bikertigger

Te ott szoktal munka utan? Jo egyeseknek. ;-) En 18:00 korul szoktam hazaerni.
Amugy vannak erdekes dolgok a szigeten is. Ma este pl. egy talpig mezben, spd-vel nyomulo csaj (szerintem igazolt versenyzo lehet vagy regota nyomja) nagyon turvan lelepett. Mikor eloszor suhant el meg ugy voltam nem izgat, biztos csak sprintel. Aztan mikor masodszor huzott el mellettem, akkor mar kezdtem morcos lenni, nyeregbol kiallva porgetve utolertem, majd visszaulve mentem a tempojat, ugy 1 kilometernyi tavon, annyi eleg is volt. Aztan a "kiccsaj" nyomta tovabb ezerrel. 32km/h tempot nyomott folyamatosan. Nekem meg jo a 25km/h is egyelore...

"szoval hegyre fel ha mar hegyi kerekpart birtoklunk mindannyian. "

al, akkor délután edzésnek ne a margit szigeten körözz hanem gyere kicsit a pilisbe...:)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2718
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Én most el, jó éjt meg minden! :-)

#2719
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Mert úgy nem kellett sorban állni a postán, és mindent el lehetett intézni így is. CSak még kicsit kiforratlan a dolog, szerintem a sulik sem tudják, hogy mit meg hogyan.
A visszaigazolólevélben azt írták minden rendben.
Én hiszek nekik. :-) A BMFrõl hívtak telefonon, hogy nem jelöltem meg szakirányt, ha lett volna más gond, akkor gondolom szólt volna azért is. (De ez csak a második-harmadik hely)

#2720
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
o, azt hittem lesz valami abajgatas is.
akkor nem is izgulunk, ugysincs mit tenni, ha nem okes valami. nem?
de miert csak e-ben jelentkeztel?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder