Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#2581
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Az nem zavart volna! A közönség miatt lettem lámpalázas.
Tegnap Volt interjú a BUdapest újsággal, errõl majd késõbb. Pénteken reggel meg a napkeltés dolog lesz úgy fél 9 és kilenc között, a Fõ a városban.

Nos akkor a késõbb:
Az újságíró megkérdezte, hogy ha mi olyan ügyesen tudunk nem meghalni a városi útakon, vállalnánk-e olyat hogy mondjuk elmegyünk iskolákba, elmondjuk a fontos szabályokat, meg a túlélési technikákat, meg egy kicsit gyakrolunk a srácokkal, padkázást ilyesmi. Hogy felkészülten mehessenek ki az útra.
Én meg nem mondtam nemet! Lenne kedvetek ilyesmihez is?
Stiggs

Én benne lennék, bár inkább csak elméletet magyaráznék. :)

#2582
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Majd emlékezz erre a röhögésre akkor is, ha egyszer együtt megyünk, véletlenül Te leszel Stiggs mester mögött és látod, hogy mindjárt ott a bringaúton parkoló barom.... :) Egyébként tényleg vicces volt, és csak nyálat kaptam, ráadásul a páromét, szóval nem tragédia, de mégis, akkor épp bosszantó volt. Tök jó, megint gusztustalan témánál vagyunk, hurráááá!!! :clap:

Á, én nem állnék közétek. :-) Tekerj csak te mögötte. :-) De akkor nem röhöglek ki, segítek letörölgetni.
Amúgy a férjemmel is így vagyunk. Én elmesélem, hogy mit összeidegeskedtem, mert rosszak voltak a gyerekek, erre õ jókat röhög rajtuk. Aztán belátom, hogy így elmesélve tényleg mókás, csak átélni idegõrlõ.

#2583
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
én meg a múlt héten +csináltam életem elsõ pedálos húzását...igaz nem bringaúton de, (bár majdnem kicsit feljebb már kijelölt hegyikerákpáros útvonal) szal szentendre dömörkapui erdészeti út...úgy néz ki hogy van egy buszforduló, jó nagy murvás placc ahol az út mellett ahol lehet parkolni, utána 50-100 méter, majd 1 sorompó (elvileg zárt erdészeti út). sorompó mellett egyik oldalon patak, másik oldalán 2 nagy kö közt van egy kijárt ösvény gyalogoknak meg bringával is ki lehet rajta billegni, na most emberkénk ide parkolt be, de úgy hogy gyalog is csak lapjával lehetett mellette elférni, szóval ha nagyon vigyázni akartam volna is hozzáért volna kicsit a pedál....nem akartam nagyon vigyázni......hozzáteszem még ha oda akar parkolni akkor is tudott volna 1 méterrel hátrébb, akkor el lehet férni...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2584
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Az nem zavart volna! A közönség miatt lettem lámpalázas.
Tegnap Volt interjú a BUdapest újsággal, errõl majd késõbb. Pénteken reggel meg a napkeltés dolog lesz úgy fél 9 és kilenc között, a Fõ a városban.

Nos akkor a késõbb:
Az újságíró megkérdezte, hogy ha mi olyan ügyesen tudunk nem meghalni a városi útakon, vállalnánk-e olyat hogy mondjuk elmegyünk iskolákba, elmondjuk a fontos szabályokat, meg a túlélési technikákat, meg egy kicsit gyakrolunk a srácokkal, padkázást ilyesmi. Hogy felkészülten mehessenek ki az útra.
Én meg nem mondtam nemet! Lenne kedvetek ilyesmihez is?
Stiggs


Igen, igen, igen!
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2585
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

Köszi!

Én is azt hittem, ez lesz Stiggs történetének csattanója, hogy benne ült a sofõr, vagy egy utas. :)

Az nem zavart volna! A közönség miatt lettem lámpalázas.
Tegnap Volt interjú a BUdapest újsággal, errõl majd késõbb. Pénteken reggel meg a napkeltés dolog lesz úgy fél 9 és kilenc között, a Fõ a városban.

Nos akkor a késõbb:
Az újságíró megkérdezte, hogy ha mi olyan ügyesen tudunk nem meghalni a városi útakon, vállalnánk-e olyat hogy mondjuk elmegyünk iskolákba, elmondjuk a fontos szabályokat, meg a túlélési technikákat, meg egy kicsit gyakrolunk a srácokkal, padkázást ilyesmi. Hogy felkészülten mehessenek ki az útra.
Én meg nem mondtam nemet! Lenne kedvetek ilyesmihez is?
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2586
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Jajj, most nagyon röhögök. :D :D


Majd emlékezz erre a röhögésre akkor is, ha egyszer együtt megyünk, véletlenül Te leszel Stiggs mester mögött és látod, hogy mindjárt ott a bringaúton parkoló barom.... :) Egyébként tényleg vicces volt, és csak nyálat kaptam, ráadásul a páromét, szóval nem tragédia, de mégis, akkor épp bosszantó volt. Tök jó, megint gusztustalan témánál vagyunk, hurráááá!!! :clap:

#2587
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Köszi!

Én is azt hittem, ez lesz Stiggs történetének csattanója, hogy benne ült a sofõr, vagy egy utas. :)

#2588
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Ez jó, ember, ez teccc!! De nekem az volt a top-élményem, amikor éjjel zúztunk haza, én közvetlenül mögötted, némi szembeszél, meg fizika, és a fele az arcomba ment... :) Azóta igen óvatos vagyok, ha látom, hogy bringaúton parkoló autók vannak elõttünk, már fékezek is!! :)

Jajj, most nagyon röhögök. :D :D

#2589
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Nekem volt egy osztálytársam, aki azzal szórakozott, hogy jól összegyûjtötte a szájában, fölfele emelte a fejét, csücsörítette egyet, elkezdett forogni mint egy propeller és "na, kire megy???" felkiáltással kiengedte. Egyszer arcon talált. Még láttam is, ahogy a levegõben megfordul a cucc. Blaaach.

:mad:
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2590
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Egyébként tegnap kicsit ciki volt. MIvel nincs matricám, én csulázós tipus vagyok. Többnyire bringaúton csak sötétben tekerek, na de tegnap, délután zúztam rajta, és reflexbõl odacsaptam egy félliterest az egyik bringaúton parkoló verdára. Megyek tovább, és úgy fél percel késõbb jöttem rá hogy ez most csúnya volt, fényes nappal, járókelõk meg minden, na de azért nem mentem vissza és nem töröltem le... :-)Hiába ez olyan pavlovi reflex, a bringaúton parkoló kocsi, megindítja a nyálelválasztást! :-))
Stiggs


Ez jó, ember, ez teccc!! De nekem az volt a top-élményem, amikor éjjel zúztunk haza, én közvetlenül mögötted, némi szembeszél, meg fizika, és a fele az arcomba ment... :) Azóta igen óvatos vagyok, ha látom, hogy bringaúton parkoló autók vannak elõttünk, már fékezek is!! :)

#2591
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Hello, hello.
Elõször is Tin: GRATUL!!!! :clap:

Stiggs: kit érdekel, hogy ki mit gondol? Én a helyedben "véletlenül" a visszapillantóját is bezúztam volna. Még jobb, ha úgy csulázol, hogy még bent ül a sofõr :D
Tényleg kellene olyan hülyén parkolok matricákat szerezni!
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2592
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Egyébként tegnap kicsit ciki volt. MIvel nincs matricám, én csulázós tipus vagyok. Többnyire bringaúton csak sötétben tekerek, na de tegnap, délután zúztam rajta, és reflexbõl odacsaptam egy félliterest az egyik bringaúton parkoló verdára. Megyek tovább, és úgy fél percel késõbb jöttem rá hogy ez most csúnya volt, fényes nappal, járókelõk meg minden, na de azért nem mentem vissza és nem töröltem le... :-)Hiába ez olyan pavlovi reflex, a bringaúton parkoló kocsi, megindítja a nyálelválasztást! :-))
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2593
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Ati001, találtam egy nagyon király matricááát :-)
Feltöltött kép
Grafitember mûve!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2594
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Tegnap elmentem a Sziklakerthez, megnézni, hogy merre is van, meg ilyesmi. A Kápolna utcában egyszerûen katasztrófa az a bringaút. Tekereg, egyik oldalról a másikra, bemegy a parkba, kijön onnan, gyalogosok között megy, parkolnak rajta, átmegy a zebrán, felfestés nélkül, de tábla sincs kint, hogy vége lenne.

#2595
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Gödön is van édrekes tábla: Egy 100-150m hosszú utcának az utolsó 10 métere kerékpárút. Tehát ha behajt egy autó végig mehet rajta kivéve az uccsó 10 métert.

Ja és Tin, itt legalább ha szembõl bejössz bringával nem kell azon rágodni melyik oldalon menj.


Szóval ezt direkt a bringások életének megkönnyítésére csinálták így. :) Rendesek.

De most komolyan, te melyik oldalon mennél ilyen táblánál:
Feltöltött kép

#2596
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Azért nem semmi, hogy az ország legtöbbet reklámozott, nem bringások szerint istencsászár bringaútján ennyit tudtál fotózni... Én egyszer oda vissza végigtekertem Dórival, már akkor is volt egy pár jó poén benne. Mint pl, nagymaroson a rakpartra fut le a bringaút, de az vagy víz alatt van, vagy a pontomok kötelei nyakaznak le... és így tovább...

Köszönöm a fáradozást!:clap:
Stiggs


Hát, jónéhány fõvárosi bringaúthoz képest igenis "istencsászár" út az, leszámítva a nyakazós, hidacskás-bukkanós-elszállszabánatbanegyvennellefele stb. részeket. Szerintem. ;)

#2597
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Stiggs & Dori

Mivel a Bibcben is mindig jo, igy egeszen nyilvanvaloan szivesen mennek unnepelni titeket, de nekem ez most kimarad. Majd a tobbiek ugyis isznak helyettem boven ;-) Oszinte leszek, 1 ev utan jon haza valaki Londonbol csutortok ejjel es a penteket kettesben terveztuk. Azt hiszem ez ertheto.
Jovo heten majd iszom az egeszsegetekre! ;-)


Nem, Al, nem értem. :D Jó péntekezést neked is!! ;)

#2598
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts

Na erre kíváncsi vagyok! :) Ez csúcs! Kétirányból egyirányú. Új fogalom a KRESZ-ben.

Gödön is van édrekes tábla: Egy 100-150m hosszú utcának az utolsó 10 métere kerékpárút. Tehát ha behajt egy autó végig mehet rajta kivéve az uccsó 10 métert.

Ja és Tin, itt legalább ha szembõl bejössz bringával nem kell azon rágodni melyik oldalon menj.


#2599
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
Az is elszomorító, hogy szinte sehol nincs kinnt a kerékpárút vagy valamilyen behajtani tilos tábla, így akár egy 50 tonnás teherautó is szabályosan közlekedhet rajta, és meg is teszi a dunaparti építkezéseknél rendszeresen. Ez persze látszik az úton is.
A gátépítés is tovább folyik, törmelékké aprítva és sárdagonyává változtatva a bicajutat.


#2600
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Na erre kíváncsi vagyok! :) Ez csúcs! Kétirányból egyirányú. Új fogalom a KRESZ-ben.