Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#2341
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Újabb fejlemény a XI. ker ügyben, most az Igazgató hívott! Nagyon örül neki, és megkért hogy ha úthibát látunk, akkor azt is jelentsük be, mert megcsinálják, csak nincs kapacitás a felmérésre! megigértem. Beszélgettünk a T-mobile-os ügyröl is, rájuk fog kérdezni, hogy mi a tököt csinyának a bringaúttal!
Stiggs


Az zsír!! Akkor felmérjük az úthibákat is, cserébe õ odalép a T-mobilosok tyúkszemére! Király!! :clap:

#2342
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

Vörösbor, a Cabernet Sauvignon szõlõfajtából, a barrique meg azt jelenti, hogy égetet tölgyfahordóban érlelik, és ettõl füstös íze lesz. Nem keverendõ össze a chipseléses eljárással, ahol égetett tölgyfaforgácsot szórnak bele.Az eredmény tulajdonképpen ugyan az, csak az egyik a hagyományos borászati eljárás, a másik pedig a tartályos.


igen-igen, de csak olyan tolgyfat hasznalhatnak fel a hordohoz, amit elotte egy vaddiszno legalabb haromszor korbehugyozott. nem? :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2343
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Megcsinálták, egy 1000-es volt, és a rohadt tûztövis szúrta át.

A Fogyasztóvédelmi Fõfelügyelet itt van a nyóckerben, József krt. 6.


Remélem, a vasárnapi "buliban" nem tûztövist kell majd gyalázni!! :)

#2344
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Újabb fejlemény a XI. ker ügyben, most az Igazgató hívott! Nagyon örül neki, és megkért hogy ha úthibát látunk, akkor azt is jelentsük be, mert megcsinálják, csak nincs kapacitás a felmérésre! megigértem. Beszélgettünk a T-mobile-os ügyröl is, rájuk fog kérdezni, hogy mi a tököt csinyának a bringaúttal!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2345
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Vörösbor, a Cabernet Sauvignon szõlõfajtából, a barrique meg azt jelenti, hogy égetet tölgyfahordóban érlelik, és ettõl füstös íze lesz. Nem keverendõ össze a chipseléses eljárással, ahol égetett tölgyfaforgácsot szórnak bele.Az eredmény tulajdonképpen ugyan az, csak az egyik a hagyományos borászati eljárás, a másik pedig a tartályos.


Igazából az sem mindegy, hogy hol vágták ki azt a tölgyfát, amibõl a barrique hordó készül, és egy-egy ilyen hordót csak néhány alkalommal lehet használni, mert kioldódnak belõle azok az anyagok, amik a barrique bor jellegzetes zamatát adják. (Persze utána is felhasználják ezeket az amúgy dög drága hordókat, csak már nem írj(hat)ják rá, hogy barrique). :)

#2346
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Megcsinálták, egy 1000-es volt, és a rohadt tûztövis szúrta át.

A Fogyasztóvédelmi Fõfelügyelet itt van a nyóckerben, József krt. 6.

#2347
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Nah most már ezt is tudom. Tehát a barrique eljárás a "természetes" és chipseléses eljárás meg a gyorsított/ipari...
Minden nap tanul valamit az ember. :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2348
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Vörösbor, a Cabernet Sauvignon szõlõfajtából, a barrique meg azt jelenti, hogy égetet tölgyfahordóban érlelik, és ettõl füstös íze lesz. Nem keverendõ össze a chipseléses eljárással, ahol égetett tölgyfaforgácsot szórnak bele.Az eredmény tulajdonképpen ugyan az, csak az egyik a hagyományos borászati eljárás, a másik pedig a tartályos.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#2349
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
AL: Ugye te is jössz vasárnap nyírni? Mert különben nem fogom megtalálni a dzsungelt!
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2350
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

Bock Józsi Villányi borász, viszont tényleg jó borai vannak! Cabernet chavignon Barique a kedvencem tõle :-)
Stiggs


Nah, ez az a téma, amihez nem tudok hozzászolni, mert lövésem sincs arról, hogy mit írtál...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2351
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

Egyébként tényleg a Blahán van, bal oldalt, ha a Nyugati felõl jössz.

És mellesleg tényleg van egy egri borász, akit Bock Józsefnek hívnak.És milyen jó borász!

Bock Józsi Villányi borász, viszont tényleg jó borai vannak! Cabernet chavignon Barique a kedvencem tõle :-)
Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2352
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

Egyébként tényleg a Blahán van, bal oldalt, ha a Nyugati felõl jössz.


Vmire még jó a memória :D Asszem ilyen fekete rács is van a lépcsõk elõtt.

Cuki: Nem keverheti gyanúba, mert az említett az elõírás szerint készített bort.. :D
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2353
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Egyébként tényleg a Blahán van, bal oldalt, ha a Nyugati felõl jössz.

asszem egyépületben a kermi- vel ha még van olyan....

1ébként az OBI csinál érzékszervi (íz, szín, illat) vizsgálatot is, szal minden szutyok nem megy át...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2354
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Egyébként tényleg a Blahán van, bal oldalt, ha a Nyugati felõl jössz.

És mellesleg tényleg van egy egri borász, akit Bock Józsefnek hívnak.És milyen jó borász!
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#2355
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts

Én is megnéztem lyól a riporttot, szerintem király volt, csak rövid.

A minõségrül meg egy sztori: bortörvény be, kitalálták, hogy mit kell tartalmaznia egy bornak, hogy bor legyen, és ne valami tablettás izé, de frankón, százalékra lebontva. Na erre az egyik borászunk - már nem tudom ki volt, de legyen mondjuk Bock Józsi - bementt a laborba, és elüvette a listát, aztán szépen százalékra kimérte az összetevõket, és összekeverte õket. Aztán beballagott a borminõsítõ intézetbe, hogy akkor most ezt õ szeretné piacra dobni. Mondanom se kell, hogy minden volt a lötty csak bor nem, illetve papíron dehogynem, hiszen a megadott arányban tartalmazta az összetevõket. A tecsós bringára sincs ráírva, hogy garantáljuk öcsém, hogy nem megy szarrá a körúton, és hát valljuk be, az összetevõk megvannak, ergo bicikli. Kicsit olyan ez, mint a '" nem volt ráírva a mikrómra, hogy kisállatot ne..." dolog. Amerikában tuti nem látsz ilyen vasakat, mert az elsõ 3 alkalom után szarrá perelnék a gyártót. Itthon meg nem, mert azt se tudják az emberek, hol a fogyasztóvédelem helyileg.



Na, most majd jelentkezik nálad egy tag, akit Bock Józsinek hivnak , hogy milyen jogon kevered õt gyanuba, hisz Õ nem is borkereskedõ.:D :D :D

#2356
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 posts

Szerintem mindkettõtöknek igaza van. Stiggs: ha nem történik érdembeli változás, akkor nem kell õket békén hagyni. De neked adjak én tanácsot? ;)
Dórinak meg abban, hogy elsõ blikkre tényleg mindig ilyen sablon f*szságokat küldenek. Nem kell róluk leszállni :D


Kösz, Petra, pont errõl van szó.
Stiggs, engem a full közöny válasz bosszantott fel. Tudod jól, hogy ugyanúgy gondolom a dolgot mint te, és pontosan, addig kell õket b*szogatni, amíg helyreállítják a rendet meg a bicóutat.

#2357
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts

....Itthon meg nem, mert azt se tudják az emberek, hol a fogyasztóvédelem helyileg.


Asszem a Blahán, de nem mernék rá megesküdni. Azt tudom, hogy néha látom valahol egy épületre kiírva...:scratchhe
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2358
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
Az autók jobb tükrére azért van ráírva, hogy " vigyázat holdtér " vagy valami hasonló, mert ha ez nem lenne, és történik valami baleset bizony komoly pereskedéseket lehet vele megnyerni.

#2359
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Én is megnéztem lyól a riporttot, szerintem király volt, csak rövid.

A minõségrül meg egy sztori: bortörvény be, kitalálták, hogy mit kell tartalmaznia egy bornak, hogy bor legyen, és ne valami tablettás izé, de frankón, százalékra lebontva. Na erre az egyik borászunk - már nem tudom ki volt, de legyen mondjuk Bock Józsi - bementt a laborba, és elüvette a listát, aztán szépen százalékra kimérte az összetevõket, és összekeverte õket. Aztán beballagott a borminõsítõ intézetbe, hogy akkor most ezt õ szeretné piacra dobni. Mondanom se kell, hogy minden volt a lötty csak bor nem, illetve papíron dehogynem, hiszen a megadott arányban tartalmazta az összetevõket. A tecsós bringára sincs ráírva, hogy garantáljuk öcsém, hogy nem megy szarrá a körúton, és hát valljuk be, az összetevõk megvannak, ergo bicikli. Kicsit olyan ez, mint a '" nem volt ráírva a mikrómra, hogy kisállatot ne..." dolog. Amerikában tuti nem látsz ilyen vasakat, mert az elsõ 3 alkalom után szarrá perelnék a gyártót. Itthon meg nem, mert azt se tudják az emberek, hol a fogyasztóvédelem helyileg.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#2360
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Srácok, szervízben mennyi szokott lenni egy belsõ csere? Mert hiába veszem meg a ragacsot, pumpa is csak a férjemnél van a kocsiban. Francba.

Tin azért nem ártana ha lenne nálad pumpa pótbelsõ meg gumileszedõ...sz.r dolog 5-10 kilcsit tolni a gépet....én tényleg több ezer kilcsit lenyomtam terepen, néha küldöm is de még soha nem volt defektem, ugyanazzal a konfiggal városban a havi átlag 1 defektet begyûjtöm....legútobb pont tegnap lett majdnem egy 10 kilcsis tolásom, de a hüjeségem miatt....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való