Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Láncterelõk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
403 hozzászólás a témában

#41
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a terelõ mûanyag - az kopik.

#42
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Láncterelõ nagyon szétcseszi a láncot? Én felraktam az országútimra egyet, s kicsit félek, mert keresztbeválva enyhén szólva kerreg. :)

A helyzet gyors megértéséhez - országúti monti, nincs elsõváltó, böhömnagy nagytányér, s vadul közlekedek vele. (telibe minden kátyú stb) Azaz a lánc hajlamos volt a lezuhanásra.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#43
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a feszítõgörgõt cserélni csapágyasra
Feltöltött kép

szerintem is az a probléma, hogy egyszerûen nincs jól beállítva. mit kezdenél a hullámvasutammal, azon 1000 dolgot lehet állítani ;)

edit: vegyél egy mono szerszámot és oda állítod ahová akarod ...

#44
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

ha alapból tud mászkálni, akkor a 2. és 3. pont értelmét veszti :) sajna nekem nincs hozzá gyári alsó görgõm így nem tudtam, hogy az is így müxik.

5. vegyél hozzá ipari csapágyas váltógörgõt, mert ez a csúszóperselyes nem a legjobb


navárjá. lehet rosszul fogalamztam.
függõleges síkban ugye beállítja az ember, vízszintes síkon tud mozogni.

5. váltógörgõt? mármint a hátsóváltómba? vagy a kerek bumszlit az alján váltógörgõnek híjják? :)

nem a forgásával van a baj szerintem.
kiprobáltam hogy megszorítoma görgõt és úgy tekerem, tehát nem tudja forgatni, és jön a lánc-jön a lánc és minden egyes láncszem "ugrik" egyet a terelõnél, koppanó hang kiséretében.

valószínûleg az 1.es pontod lesza megoldás.. ohh fatyom...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#45
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ha alapból tud mászkálni, akkor a 2. és 3. pont értelmét veszti :) sajna nekem nincs hozzá gyári alsó görgõm így nem tudtam, hogy az is így müxik.

5. vegyél hozzá ipari csapágyas váltógörgõt, mert ez a csúszóperselyes nem a legjobb

#46
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

a felsõ ketrec semmiképpen sincs jól. 1: majd hogy függõlegesnek kéne lennie az azt tartó dolognak, valamint az elkejét buktasd lejjebb is.


igen a teteje rájöttem este hogy nincs jól, csak lusta voltam akkor állítgatni.
de nem az adja a hangot.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#47
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a felsõ ketrec semmiképpen sincs jól. 1: majd hogy függõlegesnek kéne lennie az azt tartó dolognak, valamint az elkejét buktasd lejjebb is.

#48
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

1. kevésbé feszítsen
2. lõdd be a leggyakrabban használt áttételhez, hogy ne érjen hozzá a görgõ oldalához
3. gányolj, hogy el tudjon mozdulni a görgõ oldalirányba is


1. tehát húzzam lejjebb? probáltam már, ugyanaz. (ja vagy szöget változtassak.. fatyom ahoz nincs szerszámom, csak a szervízben oldják meg.

2. azt hogy? mit tudok rajta belõni? a görgõ fenn van a fémpöckön azt mászkálgat.. nemde?

3. na és azt hogy? :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#49
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
1. kevésbé feszítsen
2. lõdd be a leggyakrabban használt áttételhez, hogy ne érjen hozzá a görgõ oldalához
3. gányolj, hogy el tudjon mozdulni a görgõ oldalirányba is
4. rakj fel elsõváltót és légy enduro :)

#50
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Feltöltött kép
- katt rá -

Elözõ bringán tökéletesen, csendben tette a dolgát.
most az alsó görgõ (ha nincs fent, akkor csönd van) valami iszonyatos kerregõ hangot hallat.
esetleg nemjó szögben áll, vagy mi lehet a gond?
probáltam a lánckerékhez, közelebb távolabb ugyanaz.
és ami érdekes, hogyha hátul a két legkisebb lánckerékre váltok, akkor szinte teljesen abbamarad a kerregés.

help.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#51
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

ez úgy müködik hogy van egy fix készlet alkatrészekbõl, majd egy kettõ eladásra kerül a szerelnivalóból, vagy nem érkezik meg a következõ szállítmánym így más láncterelõvel szerelik, más hajtókarral akár, más ezzel azzal...
így lehet hogy 2 azonos évjáratú bringa nem azonos alkatrészekkel van - így kerül összerakásra.

értékben azonos, egy elsõváltó meg nem került rá, hisz akkor elsõváltóbowden, és váltókar is lenne - azonos áron.

ilyen az élet, egy 1000ft.os elsõváltóval orvosolható minden.


háát ezt nem gondoltam volna...

#52
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
Kedves Lord, az elsovalto es shiftguide hazasitasahoz erdeklodve alltam hozza!

Amugy meg MAKK!
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#53
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Gyorsan megnéztem, van még egy 2005-ös Polar-X bicajunk Shift Guide láncterelõvel. Gyárilag!


ez úgy müködik hogy van egy fix készlet alkatrészekbõl, majd egy kettõ eladásra kerül a szerelnivalóból, vagy nem érkezik meg a következõ szállítmánym így más láncterelõvel szerelik, más hajtókarral akár, más ezzel azzal...
így lehet hogy 2 azonos évjáratú bringa nem azonos alkatrészekkel van - így kerül összerakásra.

értékben azonos, egy elsõváltó meg nem került rá, hisz akkor elsõváltóbowden, és váltókar is lenne - azonos áron.

ilyen az élet, egy 1000ft.os elsõváltóval orvosolható minden.

#54
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Azert megmutathatnad nekem, hogy shiftguidehoz hogy raksz fel elso valtot, vagy tobb tanyert?????? erdekelne..
.
.
.
Szerintem elosszor gondolkozzunk, utanna verjunk nyalat!


azért, ha te is kicsit finomabban állnál hozzá a témához, nem pedig ilyen letámadó hangon...
(mint kiderült te se tudhatsz mindent)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#55
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Gyorsan megnéztem, van még egy 2005-ös Polar-X bicajunk Shift Guide láncterelõvel. Gyárilag!

#56
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
:)

Mindig tanul ujat az ember!
Koszi!
(rakjal mar egy kupakot a bowden vegere, oljan csunya.. :) )
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#57
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
shiftguide
Feltöltött kép

edit: nem az enyém. csak ugye tudom hol kell keresni ... ;)

#58
SzabcsiPro

SzabcsiPro

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
Csak ugy megsugom halkan, hogy azt raknak ra, ami van a csekeben.
Tavalyi Polar X-ek elso fele BoxGuide-al, masodik fele Shiftguide-al jott!
Nos???

rmx rider!
Azert megmutathatnad nekem, hogy shiftguidehoz hogy raksz fel elso valtot, vagy tobb tanyert?????? erdekelne..
Amugy tipikus Probike???
Szerintem tipikussan te is az vagy, aki oda jar megvenni az olcso cuccokat, utanna meg itt veri a nyalat....

Szerintem elosszor gondolkozzunk, utanna verjunk nyalat!
Koszi!

Amugy Daci, te regota oda jarsz, meg en is emlekszem rad.. nem hiszem, hogy annyira nagyon rosszul jartal a probikban valo vasarlasoddal...
Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja,mit gondol, a másiknak vannak barátai.

http://soloszabi.blogspot.com

#59
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Köszi srácok!

Így kaptuk készen, legközelebb szólunk a "gyárnak", hogy ne rakjanak fel ilyet, mert utána minket ölnek a jó kis fórumon :-(

#60
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
mit tudom én ki a hibás lehet a csekert is..
de ez akkor is gáz

egyébként szerintem jó arcok vannak a probikenál többékevésbé, semmi bajom velük.. azóta is odamegyek ha vmi gond van a bicómmal és én nemtom megcsinálni