Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Láncterelõk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
403 hozzászólás a témában

#21
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Nah végre sikerült rendesen belõni a Point Racing terelõmet... Halkra... :D

#22
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

és az a fekete a tetején az minek van ott a shiftguide-on az alja végzi a feladatot nem?azt tom h a boxguide -on az tartja fenn a láncot

Segít helyén tartani a láncot, megakadályozza, hogy leugorjon a lánctányérról.
Nem általános, nem használja mindenki. A nagyobb gyártók közül még a Blackspire Dewlie ilyen, a Blackspire Stinger, az e13 DRS vagy az MRP Patrol nem.


#23
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
és az a fekete a tetején az minek van ott a shiftguide-on az alja végzi a feladatot nem?azt tom h a boxguide -on az tartja fenn a láncot

#24
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mert a görgõn két futófelület van különbözõ átmérõvel
Feltöltött kép

#25
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Hello, ez segit elkepzelni...
http://sports.websho...096753386umNLtf
Sei, soku Si.

#26
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Igen ezt tom csak ha váltasz akkor lejjebb v feljebb megy a lánca shiftguide az meg egy helyben marad

#27
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Mit kéne fenntartania? Az a feladata, hogy a láncot feszítse. Felül a leesést a váltó akadályozza meg.


#28
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Sziasztok!Az lenne a kérdésem h a truva shifguide az hogy mûködik? mert most olvasom h lehet elsõ váltóval használni.Az hogy tartja fenn a láncot ha váltasz?

#29
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
erdo=forest, csak itt a messzi kanadaban nincsenek ekezetek a billentyuzeten. :(

edit: amugy en voltam a balga mert csak most latom h nem is forest irta a postot. bocs. akkor neked szol def.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#30
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás

erdo kolega: a terelok altalaban hangosabbak a semminel, de ha nagyon kerreg akkor nem allitottad be tul jol. az olcso fajta ketgorgos terelok meg amugy is hangosabbak mint pl egy boxguide, ami nekem tokeletesen mukodott, mielott ss-re valtottam volna (lasd egyszeru tokeletes es csendes, valamint olcso, es nem utolso sorban konnyu, de itt nem ez a topic cime, ugyhogy bocs az offert.)


Ez nekem szól? :scratchhe

#31
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
erdo kolega: a terelok altalaban hangosabbak a semminel, de ha nagyon kerreg akkor nem allitottad be tul jol. az olcso fajta ketgorgos terelok meg amugy is hangosabbak mint pl egy boxguide, ami nekem tokeletesen mukodott, mielott ss-re valtottam volna (lasd egyszeru tokeletes es csendes, valamint olcso, es nem utolso sorban konnyu, de itt nem ez a topic cime, ugyhogy bocs az offert.)

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#32
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Kaptam szülinapomra egy kona láncterelõt ami elvileg 36,38 as tányérhoz jó!
De felszerelve van még fél centi hely a rockringek teteje és a lánc között.Szerintetek elférne egy 40-es tányér is?

elméletben nem

gyakorlatilag oda tudod tenni, de a lánc bele fog érni valamibe. illetve elméletben nem fogod tudni rendesen beállítani.

Viszont ezt meg tudja cáfolni a valóság, ami úgy derülhet ki, hogy kipróbálod!

#33
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás

nahh

Kinek kellene relatív olcsón MRP system 3 koppintás karbonból?
iscg, 40 fogszámig


Az ár darabszámfüggõ


engem érdekel, csak legyen is belõle valami :D

#34
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Valami Szaki nem tudja a korábbi kérdésemre a választ? :(

#35
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Gondolom a görgõk adják ezt a hangot... Talán... :scratchhe

#36
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Mi a véleményetek egy Point Racing terelõrõl? 2görgõs...
Ma vettem egyet... De az mért van h nagyon berregõs hangot ad? Minden terelõ ilyen? Vagy esetleg nemjól lett beállitva? :wazuuup:

#37
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Kaptam szülinapomra egy kona láncterelõt ami elvileg 36,38 as tányérhoz jó!
De felszerelve van még fél centi hely a rockringek teteje és a lánc között.Szerintetek elférne egy 40-es tányér is?

#38
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc
nahh

Kinek kellene relatív olcsón MRP system 3 koppintás karbonból?
iscg, 40 fogszámig


Az ár darabszámfüggõ
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#39
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Láncterelõ nagyon szétcseszi a láncot? Én felraktam az országútimra egyet, s kicsit félek, mert keresztbeválva enyhén szólva kerreg. :)

A helyzet gyors megértéséhez - országúti monti, nincs elsõváltó, böhömnagy nagytányér, s vadul közlekedek vele. (telibe minden kátyú stb) Azaz a lánc hajlamos volt a lezuhanásra.


szerintem jobb megoldás feldobni egy olcsó átdobót és fixálni, hátra meg egy erõsebb rugójú rövidkanalas váltót.
a terelõ alsó görgõje miatt a lánc rövidebb úton, jobban keresztbe hajlik, oszt az nem jó.

#40
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
szerintem hozzáér oldalról a lánc a görgõhöz, és az hangos. amikor szélesebb monót tettem be, akkor a görgõt le kellett venni, és a csapon alátétezni, amin a görgõ elforog (amúgy tud az annyit csúszkálni amennyit kell oldalra). ha a gyakran használt fokozatokban már nem kerreg akkor jó. mindre úgyse tudod belõni tökéletesen.
nekem pl oldalról van 1-2 mm átfedés a görgõ és a lánctányér közt, és 1-es, 2-es sebességekben van egy kis hangja. fõleg 1-esben. de sehol máshol.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell: