Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Montis túrák külföldön

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
45 hozzászólás a témában

#21
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
felfelé van idõd gyönyörködni a tájban ;)
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#22
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
b-man:
abba az lenne a cool ha felfelé is brinyoval menne a buli
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#23
Banshee

Banshee

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hello.
2 haverral úgy döntöttünk, hogy elmegyünk ausztriába nyáron bringával. A duna mentén szretnénk elmenni egészen németországig. Mire figyeljünk, milyen útvonalat ajánlotok? Volt már vki ilyen túrán?

#24
Vilagjaro

Vilagjaro

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Erdélyben célszerû a sátor és a hálózsák.
Szovátán tudok olcsó szállást is.
Pünkösdkor megyünk a "Bihari hegyekbe a Lesi tóhoz"
3 napra. Szállás van, kocsikíséret van.
Ez nem verseny, ha valaki kifárad a kocsiban lehet pihenni.
Az utat kényelmes tempóban tesszük meg.

Üdv: Világjáró

#25
Robit

Robit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Ha volt már valaki Erdélyben minden hasznos infot szivesen vennék.
A nyáron szervezünk egy túrát, ezért az alábbi útvonalon esetleges
szálláslehtõségek is érdekelnének.

Útvonal: Debrecen-Zilah-Kolozsvár-Torda-Marosvásárhely-Gyegyószentmiklós-
-Gyilkos tó-Békás szoros-Borszék-Székelyudvarhely-Segesvár-
-Gyulafehérvár-Belényes-Élesd-Margitta-Debrecen

Elõre is kössz.

#26
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Engem Ausztria érdekel.
Ki akarok menni haverokkal, fel 1-2 ezer méter magasságig és huss lefelé... :)
Csak azt nem tudom, ez az 1-2 ezer méter mikor lesz biztosan hómentes. Meg útvonal tekintetében is erõsen alultájékozott vagyok még. Ezért aki tud bármi hasznos infóval szolgálni, kérem ne kíméljen. Link, konkrét útvonal, bármi jól jön. Én is beszúrom amit találok, ha esetleg mást is érdekelne.
A lényeg, hogy minimális legyen az útvonalban az emelkedõ. Aszfalton mennénk fel autóval, lefelé pedig már bárhol, csak ne legyen nagyon durva a terep (kb. maratonos felszereltségû gépekkel megyünk).

Thx

#27
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Azért ez sem rossz...

Szóval csodálatos helyek vannak.
Egyébként ezen az oldalon van egy csomó infó Erdélyrõl.

#28
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
üdv, sok locsolót

erdély térképet keresgéltem neten, azt ráakadtam egy oldalra, van pár fotó székelyföldi bringatúrákról, Csíkszereda és környéke, nem rossz http://www.e-corner.hu/erdely/

balázs

#29
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Most lehet, hogy kiröhögtök, de Erdélyben medve is van, nem? Mert nem szeretném szétmarcangoltatni a picsámat egyikkel sem :-)


Nem veszélyes annyira. Ha egyedül vagy, mikor találkozol egy medvével, menekülsz, vagy halottnak teteted magad. Medve kisboccsal már nem szerencsés látvány, mert akkor a mama egy 'állat'. :)
Azért mondom, hogy nem veszélyes, mert alapból a medve fél az embertõl. Vérmedvének hívják - tudomásom szerint, javítsatok ki, ha nem pontos így - azt a medvét, amelyik már kényszerült embert megtámadni. Ez már gáz, nincs ráírva ugye, de ritka.
Ha többen vagytok, és mondjuk esetleg közületek vki nem tudna már elmenekülni , akkor meg a legjobb, ha mindenki közelít a maci felé, eközben irdatlan nagy lármát csap, és hadonászik.
Nem volt szerencsém macihoz Erdélyben, de ottani tapasztaltabb haverok beoltottak ezen ismeretanyaggal.
Ha mentek, és egy bringás felvonulásról még fent maradt a 'hajókürt' a gépen, ne szedd le... :)

#30
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Úgy látszik, azért vannak páran, akiket érdekel egy Erdélyi túra. Én is szívesen kimennék pár napra! Szervezzünk egy közös túrát? Kinti segítség már van a szervezést illetõen bringásgyerek személyében(köszi!). Én sajnos gépkocsival nem tudok hozzájárulni egy ilyen túrához, de minden mással talán igen...

#31
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
alakulgat az erdélyi túra :) épp most olvastam a készülõ csíkszeredai maratonról, de ez nem ide tartozik...

szóval az említett Szent-Anna tónál, Gyilkos tónál, stb. pár éve osztálykirándulás keretében voltam én is, nagyon szép+fõleg érdekes helyek. Voltunk persze kisebb-nagyobb városokban is, hát az annyira nem boldogított... jó sok daciat láttam :) :) emlékezetes élmény még az utolsó nap, útszéli büfében elfogyasztott grill-húsos szendvicsféleség...
összességében viszont tetszett a hely, szívesen visszamennék bringával pár napra!

üdv Balázs

#32
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Szép hely az, "Tûzoltó tér!!!" :) szóval ha lesz kedv meg idõ meg pénz akkor ott termek én egy-két baráttal (nem egyházi szerzetessel ;) és sok minden érdekes dolog van nem szólva a király hegyekrõl nem kell nekem felvonó azért megyek oda hogy megmásszam õket és a szállás az sokkal olcsóbb mint Ausztriában meg a kaja is és nem árt megtanulni azt a magyar kultúrát is (mivel én is onnan származom (elvileg!:))
Barátokkal tekertek a hegyekben?? fedeztek fel jó traileket, ösvényeket ahol érdemes másnak is végigmenni??
join your life, join your bike

#33
bringasgyerek

bringasgyerek

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 51 hozzászólás
Üdv ismét...

hát népszavazásos story...hát csunyán jöt ki az biztos,de szerintem nem úgy áll a dolog ahogy be volt mutatva,se itt se felétek...szerintem no comment...de azt se hiszem hogy valaki tényleg megsértödne,ilyen szinten...
Tordai hasadék?szép szép,de van Szent Anna vulkánikus kráter tó vagy Gyilkos tó,vagy Csodavár,vagy 2000m hágó(k) vagy érintetlen bringás terep(persze felvonó nincs:)és jó pár gyönyörû hely...szóvsl ha még nem voltál(tatok) be kell válalni,az biztos h nem Ausztria...ez más!volt Magyarország...most Erdélyország:)Igaz én elégé síkon élek,Arad,kb 100km egy kb8km emelkedõ egy 1100m dombra...de azért még Arad megye...de a lényeg bentebb van!de kezdésnek,bemelegíteni ez is jó lehet!

endre

#34
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás

GYERTEK ERDÉLYBE!!!
endre

Oké megyünk én is terveztem túrát a Tordai hasadék környékére!!
Ha már ott laksz akkor biztosan vágod hogy van-e még harag a népszavazás miatt vagy ahogy jött úgyis ment!!?!?!?
join your life, join your bike

#35
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
mikor megyünk ? :)
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#36
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Én szívesen mennék akár Erdélybe is! A medvéktõl szerintem sem kell félni, hiszen itthon sokkal veszedelmesebb lények is lakoznak az erdõkben(pl. tigris ;)).
A táj is gyönyörû(eddig még csak képeken láttam), gondolom olcsóbb, mint Ausztria, és ne feledkezzünk meg a sok erdélyi magyarról, az idegen nyelven való beszélés képességének nemszükségességét illetõen.:)

Én benne lennék egy ilyen túrában!

#37
bringasgyerek

bringasgyerek

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!

én Erdélyben élek és bringázok,sõt még versenyezek is,néha,ha van szezon...
és Kárpátokar,itt Erdélyben elége járkáltam,2lábon,és 2keréken,de medve még nem tépte szét a 3,14csámat:)
és hát ha akartok jönni,gyertek,segítek,meg hát van pár haver Erdély szerte,szóval kérdezetek,mert hát 1000m csak a dombok kezdödnek;)
és van maraton is,igaz még csak egy:(

GYERTEK ERDÉLYBE!!!



endre

#38
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Ausztria érdekelne.
ki lehet az is gazdaságosan kalkulálni...
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#39
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
jó az a bükk, sztem.
Meg szlovákia sem megvetendõ.

#40
Feri-

Feri-

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
A barátommal már többször szóba jött a külföldi bringázás gondolata a nyáron (kb. egy hétre gondolunk). Semmi konkrétum, az érdeklõdésig jutottam el. Sajnos a barátom azt mondja, most nincs túl sok pénze. Igazából Ausztria és Erdély jött szóba, de egyiket sem ismerjük.
Egyébként a Bükkben szoktunk tekerni. Ígéretet nem teszek, de beszéljünk errõl! Mennyibe szokott kerülni ez? Hogyan lehet kimenni? Vannak szervezett túrák, vagy térkép, és nyomás?
Most lehet, hogy kiröhögtök, de Erdélyben medve is van, nem? Mert nem szeretném szétmarcangoltatni a picsámat egyikkel sem :-)