Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6196 hozzászólás a témában

#6121
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
a fékkaron van egy kis baszás ami olyan izébe megy be mint a kicsiknál a sebváltónál. na annak a rudacskának a végén van egy gömböcske, ami elõtt van egy alátét, és a zéger gyûrû. a zéger alá puty be még 1 alátét. oszt kész.
de lehet, h ahoz le kell vágni a sebválós nyavaját. az tulajdonképpen csak a egy porvédõ. nem lesz nagy baj ha az nincs ott.


ja....a zéger szart zéger fogóval tudod kiszedni. vagy mint én körömvágó ollóval ;D

#6122
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Hm...ez jol hangzik, elmondanad hogy pontosan mit és hova?! Csak mert akkor en is meghetelem a féket! :)
Milyen zéger alá tömködött alátétet?!

Üdv.: Lewi

#6123
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
málnának is adódott ez a probléma, de amikor történt az a szerencsétlen fékkarkiugrása akkor megoldódott.
zéger alá berakott még 1 alátétet, h ne jöjjön ki a gömböcske, és kész.
jobb lett mint egy gyári. ;D faszán fog, alig kell húzni, pont annyi amennyi a legjobb. ezáltal a fékpofák is közelebb vándoroltak a pizzához. ;)

#6124
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Szerintem elõször szereld fel a bringára.

#6125
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Vettem egy pár Hayes HFX-9 HD -t boltban! Szoval vatta ujak! Kivettem a dobozbol, kivettem a pofák kozul a kis hzagolot, és beraktam a tárcsát! De tul nagy a pofák és a tárcsa közi hely, mind2 oldalon
1-2 mm!!! Éppen ezért nagyon bent fog a fék!
Na most a kérdésem a kovetkezo lenne! Ha felrakom a bringara akkor egy a nyomaspont kijebb tolodik majd?! vagy ez mitol ilyen?! A pofak tele vannak anyaggal meg minden, szóval elvielg fognia kéne mint a disznyo! Probaltam igy kézben a dolgot hogy pumpalni a fékkart hogy kozelebb alljon a pofa de nem nagyon akarja!
Szoval a kerdes a kovetkezo... kozelebb fog menni a pofa mar km hasznalat utan, vagy valamit kell csinalnom vele hogy kijebb tolodjon a nyomaspont?!

A valasz elore is koszonom!

Üdv.: Lewi

#6126
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
köszi

#6127
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
pitty putty
http://www.bikesupport.hu/

#6128
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
jójó, én is szoktam szidni a faktort, de mostmár akkor hagyjuk abba, okés? jóból is megárt a sok, hátmég ebbõl.....

hfx9: lehet belõle jó féket csinálni, csak nem éri meg. (goodridge csõ+ebc betét)
ha mákod van, nem lesz vele gond, ha nincs mákod, szivsz vele.
ennyiért nem szeretek lottózni, mikor a 160 forintot is sajnálom 1.3 milliárdért, hogy a fenébe ne sajnálnék 30 ezret egy fékért, ami vagy fog, vagy nem.....

#6129
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Légyszi mondja meg valaki a magyarországi hope forgalmazó számát!
köszi


#6130
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Mint endroo aki stinky+marzo+saint ;D ugye ugye..

#6131
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Kislust: látod ezért is jó millás Dh arcnak lenni, így nem csak a tízévesek csöpögtetik rád a nyálukat a fogasnál ;D

Málna: köszönjük az Egy napom története kisdolgozatodat, bár én hiányoltam belõle, hogy mit reggeliztél és kellett-e felened valamibõl az iskolában. ;) Mondjuk az is igaz, hogy a Hajdúban ha lassabbak lennének már hátrafelé haladnának. :P Szereld magad mozgalom 4ever

#6132
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
OFF

mondjuk a faktor tényleg olyan általában, hogy szívességet tesznek nekem, hogy megengedik, hogy ott vásároljak.. Hajdú Attilával az élen....
+nem árt, ha van valami csillivilli milkás géped, metr akkor még köszönnek is (elõre!!)

szóval õk is fuck. ;)

ON

#6133
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
hmm

örülök, hogy rámszálltál, erre kb ennyit tudok mondani, de ezen kívül tévedsz.
elmesélem csak a te kedvedért.
1415kor vége lett az örömteli iskolának, kimentem a kapunk, megálltam, felhívtam a fucktort, hogy tudnak e vele foglalkozni. mondták, hogy persze menyjek csak. mire odaértem elment a szerelõ... jó rendben 20 perc sok idõ... ezután úgy küldtek a másik helyre, csak nem mondták hogy ott nincs szervíz... ha tudták, akkor vagy mert köcsögök, vagy mert lámák, vagy pedig le se szarják. szvsz az utóbbi.
ott meg mondták, hogy menyjek a hajduba, ami akkor zárva volt. gondolom ezeket sem zavarta. egyébként meg rendes srácok, mindig kutatnak csavart ha épp elhagyok egyet ingyen meghúzathatok bármit, csak kicsit álmos a hangulatuk.
2.
igen valóban "vérprofi" (te mondtad, nem én) vagyok, mert meg is csináltam, jól, tökéletes lett.
csak egy 2 hetes fékkel nem akartam otthon szerelni, meg gondoltam az se baj, ha a gyári alkatrész kerül a rossz helyére.

csak ugy felvilágosítás képen, nem személyeskedésbõl: attól, ha úgy használom, nem tud tönkremenni, maximum az az alátét tágul ki mégjobban, amit amúgy is cserélni kell.
ide irhatnék megyjegyzéseket, de nem teszem.

a stílusért me elnézést, de egész egyszerûen zavar, hogy valaki személyeskedik velem és nem hagyja abba, erröl nem tehetek. erre lehetõleg nem kéne reagláni, csak tisztába tettem a téves sejtelmeket.



#6134
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

Igen, rádszálltam


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#6135
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
málna: Ezt az útszéli kocsmai taplóparaszt hangnemet hanyagold már légyszives. Oké, hogy ideges vagy, meg reggel van, de ezen a fórumon Te nem (sem) kurvaanyázhatsz.

Amugy: telefon? rémlik valami? Felhivod a faktort, elsírod a bajodat, és megmondják, hogy mit csinálj. 10 perc alatt lerendezhetted volna a félnapos sétát.

ahol egy szaros alátétet kéne kicserélni


Ha ennyire értesz hozzá, akkor minek a szervíz? Hisz Te vérprofi vagy.

ez a mûvelet max 1 nap. arra otthagytam volna, de 3ra? akkor inkább egy gumiköteg, használom ugy beviszem szerdán, készvan csüt.re.



Ezaz, használd tönkremenve, hátha mégrosszabb lesz, és akkor majd fogod a fejed, hogy nem hajlandóak foglalkozni veled. Meg gondolom ha itt ilyen stílusban adod elõ magad, hogy a Lurdyban/Mombanakárhol is kis szuperintelligens módon viselkedsz, hát ne is csodálkozz, ha szivatnak. Én is azt csinálnám.

Igen, rádszálltam, de nekem is reggel van.


#6136
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
thez: lehet, hogy nem informálódtam a hajdú életrajzáról, DE csak arra támaszkodtam, amit a faktor mondott. ha azt nem tudják, hogy mikor van nyitva, akko' talán ne küldözgessenek oda.
nem is várom, hogy azonnal megcsinálják, de a kurva életbe ne szórakozzanak velem, elküldenek a fenébe, ahol egy szaros alátétet kéne kicserélni, de nincs szervíz. ez a mûvelet max 1 nap. arra otthagytam volna, de 3ra? akkor inkább egy gumiköteg, használom ugy beviszem szerdán, készvan csüt.re. csak akkor ezt mondhatta volna a lurdys faktor.
2.
hmm igazán érdekes oltogatást hallottuk tõled, remek, ügyes vagy. mennyi idõ volt megkomponálni ezt a postot?
leírom, hogy mi a problémám a hfx 9 el.
a, nem tetszik a fékkarja... ezt nevezd annak aminek akarod, szerintem csak ílésbeli különbség. + nem bilincses, de ez apróság
b, persze, neked szerencséd volt vele, de TALÁLKOZTAM olyan egyénnel, akinek folyt orbba szájba az olaj a fékkarból és mellesleg nem kis idõt szánva elolvastam a tárcsafék topik nagyrészét, amelyben végigkövettem slal szenvedését, meg egyéb panaszokat.
a magról meg thommeyn kivül nem sok embert halotam panaszkodni, kivéve a hülyegyerek danót, mert miután szétment a hfx 9 e szidja az összes hayest.
és ide képzelj mindenfél kifordult belü meg hasonló smileykat mert kemény.
jah és bocsa helyesírási hibárkért, de reggel van.

#6137
buff

buff

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Az anyafölddel való legutóbbi találkozásom során sikerült eltörnöm Magura Julie elsõ tárcsafékem fékkarját. A szervíz szerint nem lehet külön fékkart kapni. Tényleg nem lehet szerezni? Kénytelen leszek megvenni az egészet? Ha valaki tud vmit, légyszi segítsen!

Elõre is köszi!

#6138
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
huhh, ennyit írni emiatt..... ;D, na mindegy.

részemrül: HFX9 kidolgozása egy kalap fos, mûködni mûködik egyébként és jól fog, amolyan kifinomulatlan, jellegtelen, de markos legény.
de biztos csak pechem volt az összes (4 vagy 5, nem emlékszem) teszt konán ;D

A saint, meg hibátlan. igényes, könnyû, szép, ge*ierõs, jó a betét, XT kar meg mindig is jó volt, stb....mint azt írtam is vala a nyomtatottban is.

#6139
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás


hfx 9töl ódzkodnék

én meg nem.

én meg akkor is.
fasza csávó, meddig folytassuk?
ennek szvsz nincs sok értelme
éljünk inkább békességben és ne provokáljuk egymást. ha akarod kifejtem, hogy miért ódzkodnék tõle, de mások már megtették.

on

sikerült sufniba rögzíteni a kart, mostmár nem jön ki. a factorék meg elég unott banda. a lurdybol elküldtek a momba, mert éppen nincs ott a szerelõjük, de azt nem mondták, hogy a momba hétfõn nincs szervíz. onnan meg a kiss jánosba küldtek, csodálkoztam is, hogy van e még hajdu, de õk állították, hogy van. hát nem volt... lakat minden, felirat, hogy mennyünk a momba... azért hogy a saját üzletláncukat se ismerjék...
na mind1, probléma megoldva nélkülük.

1: téged jól átb@sztak, vagy szimplán nem érted.
a hajdú mint kerékpárbolt szünt meg, de mint SZERVÍZ továbbra is életben van. tehát egy általad tönkretett alkatrésszel, ami ugye szakszerüen HIBÁS-nak mondható nyilván a szervízbe küldenek. max a nyitvatartást nem tudjáûk pontosan, lévén már nem egy folyton látogatott hely, hanem egy "épp van mit szerelni, ezé beülök gy sörrel és összefabrikálom" hely. ja, és mondj egy boltot ahol kérésre rögtön megcsinálják. ott is hagyhattad volna tegyük fel keddre a cuccot, megcsinálták volna. de a magyar ember türelmetlen.... ::)
2:írd le légyszíves miért nem szereted a hfx 9-et, mert én nem tudom még. föleg h még csak látásból ismered, de gyerünk, várom. a hfx 9töl ódzkodnál, mert vki azt mesélte a fogasnál etc, bezzeg a kiakadós fékkarú MAG tökéletes, föleg h nem veled történik meg elöször ez ezzel a fékkel. de azért értelek, meg szeretem h ilyen szókimondó is vagy "fasza csávó".. ezt a kifejezést is utoljára egy merdzsó-s embertöl hallottam. :-X

ja és még valami. egy fórumnak van szabályzata. és itt nem tiltják a szabad vélemény megalkotását. ha ez tiltva lenne, senki nem járna ilyen helyre, max 3 KOCKA. ha te mondhatod h szar, had mondjam már ki én is a véleményemet, ami icipicit több tapasztalara alapul, e téren legalábbis igen, hogy sztem meg nem is olyan rossz, mint ahogy itt beállítod... remélem megbocsájtassz azért, hogy a szabad véleményalkotás alkotmányos joga alapján volt pofám leírni, hogy szerintem meg nem rossz.
??? :P ::) :-X :-X :-X >:(

#6140
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Málna!
Amit írsz, az sajnos mindennapos dolog sok helyen! A hivatalokra meg kifejezetten igaz ez a dolog! Tisztelet a kivételnek! Szeretnek macska-egér játékot játszani, kíváncsi lennék, hogy akkor is annyira szeretnék, ha ök lennének az egerek és mi ügyfelek szórakoznánk velük úgy, ahogy azt ök teszik velünk.