Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6196 hozzászólás a témában

#6081
Davee

Davee

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Hi!

Lenne 1 kérdésem: HFX-9 160-as Xt tárcsával hogy fog müködni?Jobb lesz/rosszabb lesz/ugyanolyan lesz/....?
Thx!

#6082
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

OFF
de akkor: elsö 203as adaptert cserélnék hátsóra!
ON ::)


Ha elöbb szólsz úgy rendelem a saintet és cserélhettünk volna, mert most van nekem is fölösben egy elsõ 203-as adapterem. Bár ha valakinek van 203-as XT tárcsája ...

#6083
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

thez: gány rulez ;)

tudtam h számíthatok rád :D
csak nem volt felesleges 4-5 ezrem egy adapterre, hisz az egész gép müködését fenn kéne tudni tartani... nem ilyen apróságok, lévén így is hibátlanul mûködik.
OFF
de akkor: elsö 203as adaptert cserélnék hátsóra!
ON ::)


#6084
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hát ez nagykirály!! Hihetetlen kreatív emberek vannak itt, hogy lehet ennyi baromságot kitalálni...
Basszus..ha ennyi idõtök van, inkább olvassatok el egy könyvet, és ne hülyeségeken "agyaljatok"...
Egyébként meg akkor más sokkal inkább merci fékpofa kéne... ;D

#6085
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
zsiguli, lada elöl tárcsás

#6086
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
thez: gány rulez ;)

#6087
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

inlkább hátratettem, ittvanni. klikk ide


ezt azt vonja magával hogy csõcsere kellett, lévén nem igazán elég hátra egy 900as madzag. így kapott egy 1500-asat. de ez sztem elég triviális volt.... ::)

#6088
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
ahha. Egyébként miért nincs bekötve a fék?

#6089
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
naakkor.
203as hayes elsö.
inlkább hátratettem, elöl meg most semmi.
tehát elsö adapter 203-as hátrarakva 180as lett. leglábbis hátul. de a tárcsa 203-as maradt...
2 db. csavaranya a csavarra, oszt nosza(persze hosszabb csavarokkal)
zsír fék.

ittvanni. klikk ide

#6090
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

10,15 mm alátét


Thez! Háát... 1 centi alátétezés.... hát... nem terheli az a csavarokat? De ha valaki mégis használ ekkora alátéttel féket, az szóljon, majd nyomom én is :)

#6091
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

lenne 1 kérdeésem!
igaz az hogy az alivio t fékbe ki lehet cserélni a fekpofákat lada fékpofákra???
az alivio mennyire adagolható fék???
1 polarX-et 1 zoom up side down-nal +bír állítani???

üdv!


Nem semmi kombó! De ha már Alivio+Zoom+Polarx, akkor már miért nem inkább Boa? Abba csopperesebb a Zoom :)

Egyébként meg érdekes lenne ez a Lada fékpofa. Ilyesmit már én is hallottam. Ha jól gondolom, a Lada elöl-hátul dobfékes nem? (a nagypolszki meg fulltárcsás), szal szerintem dobfék-pofa nem kóser. De tárcsafék-pofa is max úgy jó, ha levágsz belõle egy darabot.

De most olyan nagy pénz elmenni a bótba és venni pofát 3ezeré?

#6092
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

Hali.
A gyanum pedig az hogy hivatalosan a Diatech nem is gyárt 203mm tárcsákat, vagy tévedek?


Szerintem tévedsz. Fél évvel ezelõtt láttam pl. a Probikeban, de másutt is 203-ast, nem egész 5 pénzért. Legalábbis bíztam benne, hogy Diatech tárcsa volt benne, mivel a bontatlan csomagolására ez volt írva.

#6093
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Szerintem veri a hope-ot, sõt a zoom meg jobb mint a dorado.
Ja és nem lada hanem zaporozsec. :-*

#6094
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
jó setup. :D

hát nemtom. mekkora pizzával van? ha naggyal akkor lehetséges hogy megáll a "gép". :P

#6095
dzsotty

dzsotty

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
lenne 1 kérdeésem!
igaz az hogy az alivio t fékbe ki lehet cserélni a fekpofákat lada fékpofákra???
az alivio mennyire adagolható fék???
1 polarX-et 1 zoom up side down-nal +bír állítani???

üdv!

#6096
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az alátétezés megoldható, így 10,15 mm alátét kell. ált a nagy kicsi közepes tárcsák minimálisan eltérnek egymástól, és lehet kapni nagy diatechet is. külön mindenképp, sztem dobozban is. (nekem 160-as volt)

#6097
edu

edu

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Hali.
Vettem agy Diatech Anchor 203mm-es elsõ féket. Az lenne a gond hogy 180-as adaptert adtak hozzá. A gyanum pedig az hogy hivatalosan a Diatech nem is gyárt 203mm tárcsákat, vagy tévedek? Azért gondolom ezt mert a tárcsa ugyan hasonlít a diatchesre, mármint a formája, de mégsem nem úgy néz ki. Láttam egy 180-s tárcsát melynek a lyukak oldalai le voltak festve feketével - gondolom hogy jól nézzen ki, az enyémen nincs festés. A másik meg az hogy a csavaroknál a tárcsa nem olyan mint a 180-sé.
Ja meg az hogy a 180mm-s adaptert lehet e használni 203mm tárcsával úgy hogy alátéteket taszek az adapter és a féktest közé?
Ha valaki vásárolt már 203mm diatechet az írja már le hogy mit tapasztalt ezekbõl. Köszi


#6098
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
acél vázra lehet hegeszteni is, meg forrasztani is, hegeszteni természetesen olcsóbb és egyszerûbb is, és többen képesek rá normális minõségben.
de lehet, hogy megérné egy másik vázat venni, nem? ezen el kell gondolkozni, mielõtt belevágsz.

#6099
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
várni is kellett rá egy keveset... ::)
mellesleg többe lesz a heggesztés és az egész mint egy tárcsás váz... ::)

#6100
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
maradjunk annyiban, hogy lehet forrasztas is. ;-)
pl yasec is rezzel forrasztotta (ha jol tom) a regi vazait