Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

XVII. kerbõl van itt vki?

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
4117 replies to this topic

#3441
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts
Zoozoo: itt elég nagy a választék:
http://www.hunyadisp...ta/sisakok.html

#3442
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts
Húú, srácok, voltak ám komoly élmények, ahogy elhallgatlak titeket. Én lehet nagyon szerencsés vagyok, mert "anno" nem használtam semmiféle védelmet, pedig sokat tekertem. De most már másképp gondolkodom; mindenképpen akartam/ok venni fejvédõt. Valszeg 10 e-hez közeli lesz, amit találok - és a km órán spórolom meg, hogy jobb legyen :)

#3443
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Apropó majd elfelejtettem:
Nem ért valaki véletlenül a vezetékes telefonkábel szereléshez, vagy esetleg nincs véletlenül valakinek szerszámos dobozában egy fogó mely alkalmas a telefonvezetékvégénlévõkismûanyagizékábelrerögzítésére??!! Összes villanyászismerõsõmet megkérdeztem és ilyennel nem foglalkoznak. Szerintem ez is árammal megy vagy nem?


Lapos négyeres a kábel?

#3444
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 posts
Apropó majd elfelejtettem:
Nem ért valaki véletlenül a vezetékes telefonkábel szereléshez, vagy esetleg nincs véletlenül valakinek szerszámos dobozában egy fogó mely alkalmas a telefonvezetékvégénlévõkismûanyagizékábelrerögzítésére??!! Összes villanyászismerõsõmet megkérdeztem és ilyennel nem foglalkoznak. Szerintem ez is árammal megy vagy nem?

#3445
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts
Hali!
Nekem tavaly egy Casco-t sikerült a talaj és a fejem segítségével kettétörnöm.
Szombatra asszem én is bejelentkezem.

#3446
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 posts
Szombati túra ok! Mikor és hol? Ha lehet akkor Dobogókõre szavazok, az idén még nem jártam ott! Remélem jó lesz az idõ, mert eddig elég pocsék a hét!!

#3447
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 posts
Zoozoo:
Hogy milyen buksit, jó kérdés! Egy esést talán mindegyik kibír. Az a lényeg, hogy ha esel ne a fejed érjen legelsõnek földet, aszfaltot vagy egyebet. Jó sisakot már 6-7 ezer ft-tól is lehet kapni amik egy esést birnak. Nekem most egy Cratonim van -mint Öcsié, csak más színû. Elõtte egy Mangó védelmezte sok információt is tartalmazó irányítóközpontomat. Szegénykét nyugdijjaznom kellet mert egy kb. 35 km/h tempónál a Keresztúri úton a Vasló iparvágányán elsõkerekem kicsúszott én meg feltöröltem a fejemmel egy kicsit az aszfaltot. Sisak félberepedt de a külsõ héjja még egybe tartja. Azóta a szekrényem tetejét díszíti emlékeztetve arra, hogy bringázni sisak nélkül soha többet mert bármikor lehet esni egyet.

#3448
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts

Csak szarvasagancsosat ne vegyél, nehogy az erdõben lelõjenek :rocketman


Megfogadom a jótanácsot és igyekszem a vadászok vérszomját elkerülni ;)

#3449
Giovanni

Giovanni

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts
Sziasztok. Laci ha mentek vásárolni akkor hozzál nekem légyszives:
1db Schwable Stelvio(kevlar) 20-622(28x3/4-700x20C)HS 029 külsõt,
4db országúti belsõt(a méret följebb),
4db monti belsõt,
1db nagyon könnyû :icon_razz kulacstartót,
2db kupakos(nem foggal nyitható cumizos szopókanyalókás)termos kulacsot,
1db 3-as mûanyag gumileszedõt,
és a lényeg;
1db 10bar-os,nem túl drága,de marha jó pumpát.
Elõre is köszi.
Sajnos ezen a hétvégén nem tudok menni tekerni,mert Pécse(t)n leszek.
Ja menni azt tudok,csak tekerni nem. Illetve tekerni is,csak nem most.

#3450
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,651 posts
  • LocationRákosmente
Csak szarvasagancsosat ne vegyél, nehogy az erdõben lelõjenek :rocketman

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#3451
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

persze virágosat nem fogok venni ;)


Miért?? Pedig tök móka! Elvegyülhetnél a Száguldó Virágok (vagy mik) között!! ;)

KisÖCsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3452
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts
Rendben, köszönöm. Szóval a használhatóság dönt. Igazából nem érdekel, hogy hogyan néz ki, csak védjen - persze virágosat nem fogok venni ;)

#3453
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

De azert mindenkepp olyat vegyel, ami tetszik. Ha nem tetszik, kevesebbet hordod majd, mert azt gondolod ciki, ha viszont jol all, akkor eszedbe sem fog jutni nem felvenni. 10-15 kozott mar tenyleg jokat lehet kapni. Nekem amugy Cratoni Zethos-om van (kb. 18 penz).


Persze, azért ebben is van valami. (végülis mi sem katicabogaras bukóban flangálunk) Szóval ha jó a bukó, de nem szép, akkor nézz körbe máshol is! De tényleg a biztonság a lényeg! És, hogy mindíg legyen rajtad! Sajnos 5km/h-ás fagyizós gurulgatás közben is lehet úgy esni, vagy járdaszegélyre, hogy 2-3 részbõl kell összeszedni a fejed. Lehet, hogy hülyén hangzik, meg persze, kevés rá az esély.... De annak a kevés esélynek csak 1x kell bejönnie....

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3454
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts


...
Ja, és még valami: itt tényleg másodlagos szempont a kinézet! Legyen masszív, illeszkedjen a fejedre, rá tudd állítani. Ha több ilyen van, utánna lehet nézelõdni, hogy melyik állna jobban!

KisÖcsike


De azert mindenkepp olyat vegyel, ami tetszik. Ha nem tetszik, kevesebbet hordod majd, mert azt gondolod ciki, ha viszont jol all, akkor eszedbe sem fog jutni nem felvenni. 10-15 kozott mar tenyleg jokat lehet kapni. Nekem amugy Cratoni Zethos-om van (kb. 18 penz).
WaNNaRiDE

#3455
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

Mi a különbség fejvédõ és fejvédõ között? A 2eFt és a 22eFt-os közötti különbség érdekelne.
Milyet érdemes vennem, mint mezei cangazsonglõr?


Hali!

Na most konkrétan a 2e Ft kategóriát felejtsd el! Azért abban nem bíznék nagyon. Szerintem 6-7-8e Ft-tól már megbízható bukót lehet kapni. Az a lényeg, hogy nomrálisan illeszkedjen a fejedhez. Az olcsóbbakban (pár ezer FT-és kategória) nem szokott lenni ez a fejreszorítós tekerõs rendszer, ami arra szolgál, hogy, bármekkora vagy bármilyen alakú a fejed, mindíg rá tudd szorítani. (ez minden gyártónál mást elnevezést kapott, esetleg kicsit eltér a megoldás, de a lényeg ugyanaz) Me lötyögõ bukó annyit ér, mint halottnak a beöntés. (na jó azért nem...) Szóval olyan 8tól már lehet jókat kapni, amiket frankón be tudsz lõni. Innetõl védelemben gyakorlatilag különbség nincsen. Innen felfele a sisak súlya lehet valamivel könnyebb, jobban szellõzhet, rovarháló van rajta, meg ilyenek... Még arra szerintem érdemes még figyelni, hogy legyen megfelelõ védelem a tarkónál. (szép nagy kitüremkedés hátul)
Amiket érdemes nézni márkákat: Cratoni, Briko, Mambo, Casco, Bell, Giro... ilyenek...
Nekem konkrétan Cratoni Twisterem van, (13e Ft), 1 apróságot leszámítva teljesen jó. (szerencsére még nagyon élseben nem lett tesztelve)

Giovanni, meg Laci vettek most nagyon fain bukókat, ha visszalapozol talén meglesz, hogy mi neve, én most nem emlékszem....

Ja, és még valami: itt tényleg másodlagos szempont a kinézet! Legyen masszív, illeszkedjen a fejedre, rá tudd állítani. Ha több ilyen van, utánna lehet nézelõdni, hogy melyik állna jobban!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3456
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

Akkor viszont elég színtelen lett.... :)


Áááhhhhh...... Elnyomod a mûvészi kreativitásomat! :P

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3457
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts
Mi a különbség fejvédõ és fejvédõ között? A 2eFt és a 22eFt-os közötti különbség érdekelne.
Milyet érdemes vennem, mint mezei cangazsonglõr?

#3458
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts
Akkor viszont elég színtelen lett.... :)
WaNNaRiDE

#3459
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

Amúgy Öcsike: Nem is adtam meg a gramm adatokat két tizedes jegy pontossággal


Na jó, de ki kellett színezni a sztorit!! ;)

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#3460
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts

Szia öcsike! A tf2 valóban gyárt többféle terméket, de én kimondottan a lánckenõ sprayra gondoltam. Szép zõd flakonban kis piros csövecskével.Ez a 700 milis kiszerelés kb.800 pénz. A Laci volt múlthéten és a belsõ is 360 ft. körül volt. A szombati dobkõ-túra meg lehet,hogy átváltozik nagykovácsivá
de csak ha nem gond. Szia


Csak nem erre gondoltatok: http://www.crosskovacsi.hu/ ???

Amúgy Öcsike: Nem is adtam meg a gramm adatokat két tizedes jegy pontossággal, ellenben nem vitatom számolom, hogy hány gramm lesz az új verda. :D És kulacs tényleg nincs rajta egyelõre! :)

ALIG VÁROM, HOGY BRINGÁRA ÜLJEK!
WaNNaRiDE