Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

XVII. kerbõl van itt vki?

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
4117 replies to this topic

#2801
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts
Hi!

Szerintem akkor mi, legsalábbis én tuti, hogy valami lightosabb tekergésnél maradok. Azért köszi, a felajánlást!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#2802
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts

Csak viszonyítás képpen ahol én annakidején a Duna Maratonon 50nel mentem és ugy rázott, hogy alig láttam valamit az igazán faszagyerekek 60-70nel elõztek a vájatokban, némelyik merevvillával.


Én sem vagyok DHs ,mint ahogy szerintem azok sem ,akikre gondoltál ,sem a terep ,de errõl a sztoriról az jut eszembe ,amikor Normafáról elindulva egy nagyon teknikás szakaszon kb 5 perc alatt 5öt borultam ,erre egy BMXes srác elsuhant mellettünk gond nélkül ott ,ahol mi hárman (két össztelós ,meg én) nem tudtunk lemenni. Na jó ,végülis leértünk ,de pl én a szakasz egy részét a hátamon csúszva tettem meg.

Nekem tetszenek az ilyen gyorsabb lightos szakaszok is ,amiket említettél ,de annak ellenére ,hogy szeretek csak simán tekergetni ,szerintem egy ilyen nagy távot nem is bírnék és meg is unnám ,mielõtt elérnénk a "DH" szakaszig.
KMben mennyi lenne ez ?

#2803
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts

Én sem vagyok akkora DHás, sõt!!! De azt nem bírom, amikor abszolút normális a terep, nem öklömnyi kövekbõl áll az út, meg sziklákból, nem kell a nyereg mögé ülni, nincs kisodródásveszély a kanyarokban és EGYESEK mégsem mernek menni, pedig csak 30-40nel, esetleg 50nel kellene gurulni. Csak viszonyítás képpen ahol én annakidején a Duna Maratonon 50nel mentem és ugy rázott, hogy alig láttam valamit az igazán faszagyerekek 60-70nel elõztek a vájatokban, némelyik merevvillával.
Mindegy, akkor menjetek amerre gondoljátok.
Nem Bringabandás vagy véletlenül???


Nem véletlenül, de bringabandi vagyok, de inkább a szimpatizálós fajtából. Sajnos nem sok idõm van mostanában tekerni, így komoly eredményekre sem nagyon fájhat a fogam. Télen alapozás, aztán majd jövõre én is csatasorba állok. Lefelét megtanulni, pedig csak lefele lehet, ez nem vitás, ebben egyetértek veled, csak volt egy zakóm a Szilvásvárad maratonon, azóta nem megyek úgy, mint korábban. Ezt remélem megérted.

Ami pedig a "faszagyerekeket" illeti, mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy mit ér meg neki, az a pár helyezés, amivel elõbb ér be, ha esetleg felesleges kockázatot vállal lefele. Ha ez kell nekik, csinálják, nem mindenki olyan rutinos, vagy bátor, mint õk, de ez a szerencse, hisz akkor mehetnének 90-nel, hogy gyorsabbak legyenek, mint a többiek...
WaNNaRiDE

#2804
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
Én sem vagyok akkora DHás, sõt!!! De azt nem bírom, amikor abszolút normális a terep, nem öklömnyi kövekbõl áll az út, meg sziklákból, nem kell a nyereg mögé ülni, nincs kisodródásveszély a kanyarokban és EGYESEK mégsem mernek menni, pedig csak 30-40nel, esetleg 50nel kellene gurulni. Csak viszonyítás képpen ahol én annakidején a Duna Maratonon 50nel mentem és ugy rázott, hogy alig láttam valamit az igazán faszagyerekek 60-70nel elõztek a vájatokban, némelyik merevvillával.
Mindegy, akkor menjetek amerre gondoljátok.
Nem Bringabandás vagy véletlenül???

#2805
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts

Hi! Ha Laci alatt "Laczy"-t értesz, akkor én lennék az, csak azóta történt pár dolog...
Ha a jobb térdem is úgy akarja, akkor a DHás haverral, aki most már egyre inkább CCés is mennénk a Pilisbe. Felfelé nem merek tiszta izomból nyomatni, mert sosem tudni, mikor adja meg magát a térdem, szóval a tempó kb. a haveré, annak ellenére, hogy nem rég kezdett hegyre felfelé menni, nem csak le, egész jól megy.
Szóval a tervezett útvonal (magamnak kiírtam szakaszonkénti távot, szintet is): --- Hûvösvölgy - Nagykovácsi teteje/Zsíros-hegy - Antal-árok - Pilisszentiván - Kopár csárda - Vörös-hegy - Fehér-hegy - Pilisszántó - Pilisi szerpentin - Simon-halála - Két Bükkfa-nyereg - Dobogókõ - DH!!!!!
Lefelé a kéken, aztán ha még lesz elég erõ, akkor irány Pomáz teteje/Kõ-hegy, mert állítólag jó DHás szakasz van, gimis haver többször is lezúzta ott magát, mondjuk lehet, hogy nem a kormányszarvat fogva kellett volna lejtõznie, ráadásul merevvillával. :guitar:

Dobogókõig kb. 1100m szint és 37km Hûvösvölgytõl. Szóval összesen valahol 120km körül lenne a vége Keresztúrig.

Nem ajánlok senkinek slick gumit, inkább vmi normális 2,1est, mert elég más a terep, mint Pécelen...
És mindenki szeressen lefelé száguldozni mint az állat, úgyis elmondom minden lejtõ elõtt, hogy mire lehet számítani.

DE hogy tényleg lesz-e vmi, az erõsen térdfüggõ, szóval még játszok a stoplibeállítással, meg kenegetem magam.
Azért írjon, aki benne lenne, de elõre szólok, undorotok lesz a mászástól és nem csak a térdem miatt kell majd kistányért is használnom.


Laci alatt B.L. 68-at értettem és nem téged. Amúgy láttam, hogy sikerrel intézted, hogy kitiltsanak a fórumról, tanultál a dologból? Most ugye nem akarod, hogy újra kitiltsanak, ugye? Meg is lepõdtem, mert az itteni hozzászólásaid egészen normálisnak tûntek.

Túraajánlatod klasszul hangzik, bár a sok DH hidegen hagy, pontosabban ezen részeket kihagynám. Közel sem vagyok valószinüleg oly technikás lejtõzõ, mint Te, ugyanakkor a felesleges kockázatvállalást nem szeretem.

De legalább egy túraútvonal javaslatunk van már.
WaNNaRiDE

#2806
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Trekerek és nem trekerek figyelem!

Össznépi kerékpározás a hétvégén? Esztergom, Visegrád? Pilis környéke?*
Kéne gyûjtenem a kilómétereket, mert a végén a Bükk maratonon kínok kínjait fogom megélni.

Szóval komoly hétvégi bringázás? Kéretik nem elviccelõdni! Laci(k)ra, Gyulára, Öcsikére és Hápira mindenképp számítanék. Zoozoo és Rix Raw, gyertek Ti is!

Mindenkit megvárunk, remélem Ti is megvártok majd engem. :)

* konkrét útvonaltervet Lacitól és Gyulától várnék, hisz õk rendelkeznek a szükséges helyismerettel...


Hi! Ha Laci alatt "Laczy"-t értesz, akkor én lennék az, csak azóta történt pár dolog...
Ha a jobb térdem is úgy akarja, akkor a DHás haverral, aki most már egyre inkább CCés is mennénk a Pilisbe. Felfelé nem merek tiszta izomból nyomatni, mert sosem tudni, mikor adja meg magát a térdem, szóval a tempó kb. a haveré, annak ellenére, hogy nem rég kezdett hegyre felfelé menni, nem csak le, egész jól megy.
Szóval a tervezett útvonal (magamnak kiírtam szakaszonkénti távot, szintet is): --- Hûvösvölgy - Nagykovácsi teteje/Zsíros-hegy - Antal-árok - Pilisszentiván - Kopár csárda - Vörös-hegy - Fehér-hegy - Pilisszántó - Pilisi szerpentin - Simon-halála - Két Bükkfa-nyereg - Dobogókõ - DH!!!!!
Lefelé a kéken, aztán ha még lesz elég erõ, akkor irány Pomáz teteje/Kõ-hegy, mert állítólag jó DHás szakasz van, gimis haver többször is lezúzta ott magát, mondjuk lehet, hogy nem a kormányszarvat fogva kellett volna lejtõznie, ráadásul merevvillával. :guitar:

Dobogókõig kb. 1100m szint és 37km Hûvösvölgytõl. Szóval összesen valahol 120km körül lenne a vége Keresztúrig.

Nem ajánlok senkinek slick gumit, inkább vmi normális 2,1est, mert elég más a terep, mint Pécelen...
És mindenki szeressen lefelé száguldozni mint az állat, úgyis elmondom minden lejtõ elõtt, hogy mire lehet számítani.

DE hogy tényleg lesz-e vmi, az erõsen térdfüggõ, szóval még játszok a stoplibeállítással, meg kenegetem magam.
Azért írjon, aki benne lenne, de elõre szólok, undorotok lesz a mászástól és nem csak a térdem miatt kell majd kistányért is használnom.

#2807
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts

Trekerek és nem trekerek figyelem!

Össznépi kerékpározás a hétvégén? Esztergom, Visegrád? Pilis környéke?*
Kéne gyûjtenem a kilómétereket, mert a végén a Bükk maratonon kínok kínjait fogom megélni.

Szóval komoly hétvégi bringázás? Kéretik nem elviccelõdni! Laci(k)ra, Gyulára, Öcsikére és Hápira mindenképp számítanék. Zoozoo és Rix Raw, gyertek Ti is!

Mindenkit megvárunk, remélem Ti is megvártok majd engem.

* konkrét útvonaltervet Lacitól és Gyulától várnék, hisz õk rendelkeznek a szükséges helyismerettel...


Köszönöm a meghívást, de egy komoly dolog történik velem hétvégén. Keresztapa leszek :)
Ez gyakorlatilag lövi az egész hétvégét, így sajnos nemhogy veletek nem tudok menni, de bringára nem is gondolhatok egyáltalán.

Nem baj, amikor visszatérek, onnatól kezdve Don Gagyi ül a bringára helyettem ;P

#2808
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts

Ha nem birod, akkor leszálsz és tolod... na jó.. kifújhatod magad mielõtt tolni kezdenéd. :)


Jah ,végülis a single speed bringák is 3 fokozatosak : Tekerés ,állva tekerés ,tolás. De én akkor sem szeretem tolni. ;)

Amúgy lehet még meggondolom és inkább hegyezek egyet.

#2809
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts

... Ha nagyon nem birom max hazafordulok. :)....


Ha nem birod, akkor leszálsz és tolod... na jó.. kifújhatod magad mielõtt tolni kezdenéd. :)
WaNNaRiDE

#2810
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts

Trekerek és nem trekerek figyelem!

Össznépi kerékpározás a hétvégén? Esztergom, Visegrád? Pilis környéke?*
Kéne gyûjtenem a kilómétereket, mert a végén a Bükk maratonon kínok kínjait fogom megélni.

Szóval komoly hétvégi bringázás? Kéretik nem elviccelõdni! Laci(k)ra, Gyulára, Öcsikére és Hápira mindenképp számítanék. Zoozoo és Rix Raw, gyertek Ti is!

Mindenkit megvárunk, remélem Ti is megvártok majd engem. :)

* konkrét útvonaltervet Lacitól és Gyulától várnék, hisz õk rendelkeznek a szükséges helyismerettel...


Szívesen veletek tartok ,feltehetõleg a hétvégém egyik napja szabad lesz. Ha nagyon nem birom max hazafordulok. :)
Bár legszívesebben most is kint lennék ,csak azért jöttem haza ,mert már nem igen láttam semmit a téren ahol kerekezgettem. A denevérek viszont aranyosak. ;)

#2811
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts
Trekerek és nem trekerek figyelem!

Össznépi kerékpározás a hétvégén? Esztergom, Visegrád? Pilis környéke?*
Kéne gyûjtenem a kilómétereket, mert a végén a Bükk maratonon kínok kínjait fogom megélni.

Szóval komoly hétvégi bringázás? Kéretik nem elviccelõdni! Laci(k)ra, Gyulára, Öcsikére és Hápira mindenképp számítanék. Zoozoo és Rix Raw, gyertek Ti is!

Mindenkit megvárunk, remélem Ti is megvártok majd engem. :)

* konkrét útvonaltervet Lacitól és Gyulától várnék, hisz õk rendelkeznek a szükséges helyismerettel...
WaNNaRiDE

#2812
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts

Mijezanagyhallgatás??? Hát én szedek csak Béres cseppet???


Én kerékpároztam egy lightosat. Mármint ,nektek nyilván lightos lett volna ,én majd meghaltam. ;) Azé' jó kis fun volt.

#2813
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts
Mijezanagyhallgatás??? Hát én szedek csak Béres cseppet???

Hápi! Versenybeszámolót kérünk! (Már ha élsz még) Olvasom mezeltél is!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#2814
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 posts
Hát Hápi, annyit tudok mondani, hogy ha esik az esõ, akkor autóval nem igazán lehet közlekedni a földutakon, ha emelkedõrõl van szó, akkor még négykerekes sem megy föl rajti nagyon - kivéve persze Peterhanselt (nomeg a Lacit :)).
De gondolom megtapasztaltad tegnap sajnos, mert amikor jöttem koradu, akkor épp arra ment egy nagy csúnya esõfelhõ, amibõl - nevéhez híven - esõ esett :/.

#2815
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts
Nah ,már csak a Fausto Coppi -ról kéne lõni egy képet. ;)

#2816
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

Azt a mindenit ,mekkora király vagy !
Sir Thanks-A-Lot ! ;)

U.I.: Nagyon jó minõségûek...még anno az 1megapixeles hpval lõttem õket. :D


You'r welcome! :cheers:

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#2817
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts

Megvannak! :bananadan

http://bjkmf17513.uw...es/im000371.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000373.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000384.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000440.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000443.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000444.jpg

óóóóóhhh! Pirsönõ morgolosta!

KisÖcsike



Azt a mindenit ,mekkora király vagy !
Sir Thanks-A-Lot ! ;)

U.I.: Nagyon jó minõségûek...még anno az 1megapixeles hpval lõttem õket. :D

#2818
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts
Megvannak! :bananadan

http://bjkmf17513.uw...es/im000371.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000373.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000384.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000440.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000443.jpg

http://bjkmf17513.uw...es/im000444.jpg

óóóóóhhh! Pirsönõ morgolosta!

KisÖcsike

#2819
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,090 posts

Thanks !

Ez elég távoli lövés ,de ki tudja...szal ,nincs véletlenül egy képed a Polarisrõl még a régi felszereléssel (upgrade nélküli teló azokkal a védõ cuccokkal a szárán ,akkor még csak 75mmvel ,Continental Explorer Pro gumik -tod ,szürke csík középen) ?
Tiszta cink ,nem találok a gépemen róla képet.


Ja-ja! akartam is írni, hogy nekem van a Polarisrõl képem vhol! Elõtúrom!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#2820
Rix Raw

Rix Raw

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts

Széles: Vadröff lett a bringa! Elég agresszív street fighter kinézete lett! Gtratula!


Thanks !

Ez elég távoli lövés ,de ki tudja...szal ,nincs véletlenül egy képed a Polarisrõl még a régi felszereléssel (upgrade nélküli teló azokkal a védõ cuccokkal a szárán ,akkor még csak 75mmvel ,Continental Explorer Pro gumik -tod ,szürke csík középen) ?
Tiszta cink ,nem találok a gépemen róla képet.