Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere (archív #1)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
13292 hozzászólás a témában

#121
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Mikor végeztél? Nem lehet, hogy találkoztunk már valamelyik mûsz. versenyen?

#122
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Á dehogy nekem nem volt hangulatom egyetemhez. Gépgyártás-technologiai számitástchnikai technikus vagyok, az Újpesti Mûszaki Két Tanitásinyelvû Mûszaki Szakközépiskola és Gimnáziumban végeztem. Teccik mi? Tanultam mindent a-z ig.

off
Spalya fiatal koromban én is oda jártam, csak akkor még nem így hívták....

bocs off
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#123
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
ÕÕÕÕ igy már oké! Csak proxy szerver van a cégnél és nem engedi a kétes tartalmu oldalak látogatását... :D Szóval nem látom még mindig de majd otthonról megnézem. Ilyenek ezek az Amcsik nem engednek netezni... :D
Ezt írja: :D
NOTICE
Notice to GE Consumer & Industrial Employees and Other Users of Company Equipment


The site (URL) you attempted to access:

http://kep.tar.hu/en...522074/10737063

has been categorized as "non-business related" and is blocked under GE Consumer & Industrial's web-browsing policy.

If you believe this site has been improperly categorized, or if you have a specific business need to access it, please click on the link below to initiate a web filtering change request. For the request, please reference the blocked site (URL) exactly as it appears in red near the top of this block page.

Web Filtering Change Request

Thank you,
Your GE Consumer & Industrial IT Security, HR, and Legal Teams

CPL

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#124
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Á dehogy nekem nem volt hangulatom egyetemhez. Gépgyártás-technologiai számitástchnikai technikus vagyok, az Újpesti Mûszaki Két Tanitásinyelvû Mûszaki Szakközépiskola és Gimnáziumban végeztem. Teccik mi? Tanultam mindent a-z ig.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#125
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
így?

#126
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Ennél a váznál pont a falvastagság volt a hibás. A vékony alu csõre ráhegesztettek semmi átmenet nélkül merõlegesen egy csuklópontot. Spalya, csak nem BME-s vagy/voltál?

#127
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Még mindig nem látom a képet, de mivel én is tanultam egy kis anyagismeretet, meg ilyeneket, azt mondom mindkettõtöknek igaza van. A hegesztés az alunál mindenképp nagyon kilágyítja az anyagot, ám nemesítés után sem lesz homogén az anyag. Akármilyen robot is hegessze a hõhatás mindenhol máshogy éri, tehát máshogy lágyul ki az anyag, sõt akár falvastagságváltozás is lehet a hegesztés miatt, és akkor nemesítheted a vázat hajnalig.... ott már nem a szövetszerkezet a hibás.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#128
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Na mármost. Mindegyik váz nemesíthetõ aluból készül. Hegesztés után nemesítik, amikor is az anyag felveszi a legjobb tulajdonságát. Ilyenkor a hegesztés helyén is ugyanolyan szövetszerkezetû lesz az anyag. Legalábbis én így tanultam. A törés nem a hegesztés rosszsága miatt következett be, hanem a nem megfelelõ szilárdsági méretezés miatt.

#129
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Tanultam ám én anyagszerkezettant is ám. Hát mitnemondjak. Szép kis törés. Ezt hívják feszültésgkoncentrációnak. Van egy böszme mukli odahegesztett biszbasz a vékonyka csõhöz. Ezt nevezem.

szerintem ez is a hegesztés mellett történt el, a hegesztés miatt kilágyult (az alu-nál a hevítés-hûtés (pl hegesztés) kilágyulást, és nem keményedést okoz, mint az acéloknál)

fémtech ;-)


..de lehet, hogy mindkettõnknek igaza van.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#130
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Én nem látom a képet, mármint a belinkelt törést

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#131
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Minek skandium? Jó, erõs 4130-as -amugy nem létezõ- acél ötvözetbõl kell vázat csinálni, aki meg nem birja meghajtani az menjen motorozni :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#132
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Amúgy mit tudtok ezekrõl a szkandium vázakról? Én olyat olvstam errõl az anyagról, hogy csak alumínium ötvözéséhez használják. Akkor a szkandium váz nem is szkandium, hanem alu ötvözet?

2-3 % szkandit tartalmaznak az szkandi vázak...de ha érdekel keress rá, asszem a vázanyagos topikban vagy itt már ki lett tárgyalva elég tekintélyes mennyiségû szakanyag belinkelésével...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#133
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Na jó, de milyen arányban? Az acélban azért jócskán alul maradnak az ötvözõk százalékai.

#134
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
csakúgy, mint a magnézium sem, az acél sem......soha semmi sem tisztán az ami.

#135
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#136
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Amúgy mit tudtok ezekrõl a szkandium vázakról? Én olyat olvstam errõl az anyagról, hogy csak alumínium ötvözéséhez használják. Akkor a szkandium váz nem is szkandium, hanem alu ötvözet?

#137
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
nekem az a bajom a meridával, hogy nem letisztult, soha nem is volt az.
szerintem nem tesztelnek eleget, azért van, hogy néha kijönnek elképesztõen rossz megoldásokkal is és hangzatosan kiabálva jól eladják.
az ár nem mentség, mert vannak akik kiabálás nélkül ennyiért jobbat tudnak.

integrált csapágy sem pénzkérdés, csak ragaszkodnak egy baromsághoz.
a félintegrált ugyanolyan alacsony lenne és még jó is.

#138
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Feltöltött kép
akkor ez hol tört el?


najó de pocok nem mérce semmire :D

#139
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

-tömegáru
-annyira nem adnak a kinézetre
-alu meg karbon és kész, slusszpassz


1 tömeggyártónak még mi kéne ?
titán macerás meg drága,,,
magnéziummal próbálkoztak
az évi 800 eladott cro mora gondolom nem érdemes ráállítni a több tizezres szériáju gépsort
szkandium még végülis lehetne...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#140
FarkasBalazs

FarkasBalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Tanultam ám én anyagszerkezettant is ám. Hát mitnemondjak. Szép kis törés. Ezt hívják feszültésgkoncentrációnak. Van egy böszme mukli odahegesztett biszbasz a vékonyka csõhöz. Ezt nevezem.