Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Eger & Bükk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2820 hozzászólás a témában

#2781
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
köszi!
Én is észrevettem már azt a kis vékony vonalat, elég meredek:D:D

#2782
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Annyit, hogy a térképen nem igazán van jelölve a forráshoz egy fentrõl lefelé vezetõ út DE van. Szóval nem kell körbemenned a kéken és alulról megközelíteni a forrást.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2783
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
kint leszek a szabadban ígyis úgyis:D
csak nemtdom, hogy így merre menjek...
Majd megálmodom:spioch:

#2784
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Van.
Tudni fogod merre kell menni legközelebb.
Kint vagy a szabadban a jólevegõn.
Kedves farkasokkal talizhatsz. :D :D
Szedhetsz hóvirágot.
Körülnézhetsz Tar-kõrõl.
Stb stb.

Amúgy nem tudom. Nem biztos.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2785
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
szerintetek van értelme elmenem holnap vagy sem?
mármint forrásnézõbe:)

#2786
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

tom: szerintem korán mentetek. idén "kicsit" késik a tavasz, így az olvadás is...


Késik? Olyan megérzésem van, hogy mi késtünk.
A forrást körbevevõ dombokon egy deka hó nem volt.
Erre felé Lilla, Bükkszent, stb. min. 5cm összefüggõ hó van. A Szinva + van áradva.
Nem baj megyünk máskor is.
Próbálunk akkor majd biztosra menni.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2787
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
farkasok... hehe.


tom: szerintem korán mentetek. idén "kicsit" késik a tavasz, így az olvadás is...

#2788
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Ahogy olvasom tarts magadnal egy puskat tekereshez ket okbol egy az autosok egy a genmanipulalt farkasokhoz

Amugy en is merges vagyok az allatok novenyek irtasaert... eszmeletlen mik mennek neha a Bukkben :(

#2789
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
A bunko autosok 2X uttotek el 1cm hijjan egy kutya kergetett 1km en at (sprint vegig) ebaxodott a hatso agyam... lehet hagyni kellene ezt a varosi edzes projectet :(

persze ez mind ma

#2790
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
peace
De mostmár mondhatjuk: "farkasordító hideg van".
:D
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2791
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
a vadásztot és fakivágást én se szívlelem.
Csak nem szimpik a kis wolfok:( de a bunkó autósok se szimpik és velük se tudok mit kezdeni úgyhogy ez van:)
Egyébként a teetmrõl anyit, hogy Tény hogy van itt egy pár. De volt szó egy olyan törvényrõl, hogy a vadászok ne lõhessék ki a kóbor kutyákat, Vagyis az Ombutcmanó találta ki , hogy "alkotmánysértõ" pedig óriási károkat csinálnak. Õk is lehettek. Azért mondtam a zemplént mert ott azért vannak eldugotabb helyek is, nemúgy mint itt.De mindegy hagyuk.
A hang nemmel meg semmi gond én is ki tudok akadni dolgokon :)
a lényeg hogy a végén legyen: peace:victory:

#2792
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Még1x Bocs.
Igen igazad van és egyetértek veled.
Csak a vadászatra és a fakivágásra elég érzékeny vagyok.

Lehet õk jobban félnek tõlünk.
De szerintem csak oda kell figyelni. Mint a vaddisznóra a kismalacaival.
Ezért nem kell õket Szibériába deportálni.
Ha a Zemplénben lenne akkor az ottaniaknak nem tetszene.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2793
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Tom: Nem az mondtam lõjék ki õket!
De elismerheted, hogy nehéz úgy túrázni a bükben, hogy ne találkozz emberekkel munkszünti nap meg többen vannak mint Miskolc fõutcáján.
A Zemplén sokkal inkább vadon ott nincsenek emberek... Vagyis elkerüljük egymást . szerncsére.
remélem érted mire gondolok. Nagyon szeretem a természetet. Bükk nállam mindenek felett áll. Itt nõttem fel :)
De így már nem kelell félnem a farkasoktól mert te hamarabb leharapod a fejem ;)

#2794
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Jobban félnek tõlünk a vadállatok, mint mi tõlük. Higgyétek el!!! :scared:
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#2795
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

nem tetszik ez nekem .fogják be és viszék õket igazi vadonba. Az lenne jó nekik meg nekünk is .
szerintem:)


Kiskezitcsókolom.
A Bükk igazi vadon. Nem kertváros. nem nagy terület de ritkán találkozol túristával.
A sok idióta kilövöldözte az erdõbõl az összes ragadozót mert az olyan "úri" dolog.
Ezért nincs medvén, farkasunk. Max az állatkertben.
Szlovákban van medve és farkas is. Mégis minden rendben van.
Van 1-2 támadás de az álltalában emberi figyelmetlenség.

Tudod milyen nagy szó hogy sikerül MO.-ról kikopott állatokat visszatelepíteni?

Bocsánat.
Kicsit ingerült lettem.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2796
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

Azért a medvéktõl jobban félnék az biztos.

Az biztos.
Én nem örülök, hogy visszajöttek a csúcsragadozók. A Bükkbe rengeteg ember jár és szerintem veszélysek a farkasok.
Egyedül tényleg nemtudom gond esetén, hogy lehet megúszni.
Farkasokkal táncoló végére kiírták,hogy É-Amerikában egészséges farkas még sosem támadott meg embert.
1. tudomásuk szerint( ez a szövegben i sbenne volt)
2. egészséges Nekem aztán tökmindegy, hoyg egészséges-e vagy sem ha engem harapdál. Meg ha dobok egy hátast és lesérülök akor meg én nemvagyo egészsége sés arra õk is rájönnek
nem tetszik ez nekem .fogják be és viszék õket igazi vadonba. Az lenne jó nekik meg nekünk is .
szerintem:)

#2797
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

A farkasokról meg :
Vagy 2 éve volt róla szó hogy egy pár(vagyis boy&girl) lehúzódtak A bükkbe Szlovákiából :( Nemtudom ti hogy vagytok vele de Engem szokott nyugtalanítani, ha egyedül tekerek. veszélyesek nem?


Na igen.
Mi 3an voltunk.
Én sem tudtam hogy most félnem kéne vagy örülnöm.
Örülök mert visszajöttek a csúcsragadozók MO.-ra. Sok éves vadászattal sikerült õket kipusztítani.
Ha pl. egyedül összefutnék velük az erdõben nem tudom mi tévõ lennék és ha baj lenne valszinû nem én jönnék ki gyõztesen.
Meg amúgy is egy Tar-kõi szabad ég alatt alváskor lehet lerágnák a lábujjamat? :)
Azért a medvéktõl jobban félnék az biztos.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2798
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Akkor nem is olyan nagy baj hogy kikellett hagynom:)
Szerdán megyünk úgy néz ki.
A farkasokról meg :
Vagy 2 éve volt róla szó hogy egy pár(vagyis boy&girl) lehúzódtak A bükkbe Szlovákiából :( Nemtudom ti hogy vagytok vele de Engem szokott nyugtalanítani, ha egyedül tekerek. veszélyesek nem?

#2799
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Naszóval.
Voltunk láttunk visszajöttünk.
6:25kor induló Répáshutai busszal mentünk fel Répásra majd onnan gyalog. Tar-kõ alattig majdnem végig hó volt. Út közben találtunk egy megdöglött õzet egy fa tövében. Mintha csak aludt volna.
Tar-kõ alatt a hó átváltott sárba. Mi lentrõl közelítettük meg a forrást. Az elsõ sajnálatos nyom az volt, hogy száraz volt a patakmeder. Rá 200m-re találkoztunk 2 emberrel akik mondták: "a forrás nem üzemel". :( Majd mutattak egy képet a digikamerában amin egy õz volt széttépve. A Vöröskõ-forrás felett kb. olyan 1km-el találták. Állítólag van egy farkaspár a Bükkben.
Amúgy klasszikus bükki túra volt. kb. 20 km alatt senkivel nem találkoztunk csak Vöröskõ-forrás 1 km-es körzetén. De ott 3 csapattal is.
A forrás környékén nincs számottevõ hó. Most nem tudom, hogy késõn vagy korán mentünk e. Talán késõn.
Lefelé menet a tanösvényen sok hóvirág nyílt.
Itt szeretném megköszönni annak a Focusos kedves párnak aki felvett minket Tamás-kútjánál. Köszi amiért olyan hamar levittél minket. Nagyon jól vezetsz. Csak egy kicsit rosszul voltunk hátul. Ja és bocsi ha büdösek voltunk és összesaraztuk volna a kocsit de ez a túrázás velejárója.
Szóval nagyon köszönjük a fuvar.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2800
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Örülök, hogy vasárnap nem dolgozom.
Le kéne lõni aki kitalálta a "határidõ" -t.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.