Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Eger & Bükk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2820 hozzászólás a témában

#2761
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
nem eshet.
szervízbe kell vinnem a bringámat. :D
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2762
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
péntek PÉNNTTEEKK!

Ha esni fog, tököndöföm magam egy kanállal!!

#2763
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
jaja.
mondták nekünk is hogy megy az Imo-forrás is.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2764
qtatom

qtatom

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

megtaláltam. köszi!
Ilyen miért ninics a bükk északi vagy keleti felében???:(

Lehet, h van vmi hasonló, kisebb, csak nem tudunk róla...
Bõvebb infók:
http://www.fsz.bme.h...th9812.htm#bukk
http://www.geocachin...poi.geo?id=1129

#2765
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
megtaláltam. köszi!
Ilyen miért ninics a bükk északi vagy keleti felében???:(

#2766
qtatom

qtatom

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

imó-kõ merre van?

Egri út, megye6ár után. Hereg-rét, onnan gyalog 10-15 perc, de ez nem a túrista utas verzió:)
A hivatalos a kék kör.
7.oszlop/2.sor
http://qtatom.atw.hu...kep/terkep6.jpg

#2767
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
imó-kõ merre van?

#2768
qtatom

qtatom

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!
Látom, sokan érdeklõdtetek Vörös-kõ forrás után.
Vasárnap Egerbõl hazafele jövet begurultam, gondoltam megnézem. Szerencsém volt.
Íme: http://qtatom.atw.hu...ko/vorosko.html
Állítólag már Imó-kõ is beindult!

#2769
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
hááát szeretnék
ha találok utitársat akkor megyek. egyedül ninics sok kedvem.
meg attól is , hogy mikor nyelv vizsgázom 15-25 ig lehet még nem jött értesítés,de nagyon érdekel eza forrás reméem még pénteken is fog mûködni

#2770
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hitelesítem pénteken.
fész, nem jössz? Egerbõl megyünk reggel 9 körül -gyalog-öö..némi busz tárkányig, rablóhússal, Gemerrel kombinálva..

#2771
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

JEEEEEEEEE
képeketgyártottál?


az asszony csinált telefonnal képet de azt nem tudom ide feltenni. Kénytelenek vagytok hinni nekem. :D

müxik.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2772
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

Egerbõl kimész Felsõtárkány felé. Ftárkányban az Egres-völgy felé veszed az irányt, vagyis a kisvasút mentén mész egy darabon, majd elhagyva Ftárkányt, jobbra kanyarodsz (keresztezed a kisvasutat) és Stimecz ház felé mész. Mikor elérted a házat (lent, bal oldalon), rövid meredek föld út visz le, amely elkanyarodik bal- majd késõbb jobb felé, és ezen a földúton folytatod utad (a ház jobb kéznél kell hogy legyen). Ez a Vörös-kõ forrás felé vezetõ út. Tkp ez a Vörös-kõ völgy.


Itt az útmutatás:)
Ha magadelé veszed a bükktérképet akkor elég hamar megtalálod:)

#2773
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok! Lehet hogy én vok láma,de hol is van akkor ez a vööskõ? azt még felfogtam hogy felsõtárkány még azt is tom hogy hol van a stimecház nade onnantól merre? :$ Más: jön vki a balatonkörre?
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#2774
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
huhh.
Most értem haza...szerintem ma már nem nézem meg a forrást:(
Szerintettek kitart szombatig vagy menjek minél hamarabb?

#2775
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

voltunk ma megint Vöröskõ-forrásnál.
kb. 1.5m magas a vízoszlop.

JEEEEEEEEE
képeketgyártottál?

#2776
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Huhhh...
Erõsen gondolkodóba estem menyek-e bulizni maeste...
Vagy válsszama tekerést holnap a forráshoz...
????????
Feltöltött kép

#2777
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
voltunk ma megint Vöröskõ-forrásnál.
kb. 1.5m magas a vízoszlop.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2778
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
üdv feri.

jó hír, aki vörös-kõ aktivitás iránt érdeklõdik:

felhivtam ma egy tisztes erdei embert/ telefonkönyv-"fakitrermelõ" varázsszó/ s azt mondja, komák a "rakodón újságolták, hogy "megyen a' vöröskõ"
ugyhogy lehet menni 7végén, elvtársak, nekem sajna csak jövõ 7 péntek ha minden igaz....

#2779
Feri-

Feri-

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok.

Nem tudom, ez a hozzászólás melyik rovatba illik igazán, bár ide biztosan nem, legalább környékbelieknek írom le.

<offtopic>
A mai nap után már egyre inkább az az érzésem, hogy csak meg kellene nekem tanulni biciklizni is. Ma a Bükkben voltunk tekerni, ezt már harmadik éve csinálom (télen nem). Bringát azért vettem, mert marhára el voltam hízva, és azt gondoltam, ezzel majd lefogyok. Az elsõ hónapokban, mikor mû/kerékpárúton 13 km-t (Eger-Almár-Eger) tekertem egyfolytában, azt hittem, ez a kerékpározás csimborasszója. A túlsúlyomat már majdnem teljesen letoltam, ma már egy százast is tudok menni a Bükkben (ez tõlem nagy dolog), de hát beleszerettem az MTB-be, tudomásul véve, hogy az én koromban már csodák nincsenek.
Még tavaly a leárazáskor vettem egy jó bringát (Mission Race) ez már sokkal jobb, mint én, mégis félek a lejtõkön lefelé vágtázni. Emiatt mindig lemaradok. Azt tudomásul veszem, hogy ha az emelkedõn erõbõl lenyomnak, ezzel nem sokat tudok kezdeni, de a lejtõzés közbeni alulmaradást nehezen tudom lenyelni. S ezt már nem tudom a biciklire fogni.
Az a baj - azt hiszem - hogy nem is tudom, mit hogyan kellene csinálni. Van valamilyen irodalom (könyv, video, dvd, cikksorozat) errõl? A mostani BikeMagben láttam,hogy van DVD más stílusok figuráiról. A barátom azt mondja, az is baj, hogy a lejtõkön végig ülök a bringán, és úgy érzem, ha ez igaz, hogy ez egy rossz visszamardt beidegzõdés még a motorozás korszakából. Szóval nagyon kellene valami útmutató. De nem olyan stílusú, mint amit sokszor a magazinban is olvasok, a szleng miatt némelyik cikket alig értem meg (mi a fenének kell a tárcsaféket pizzának hívni?!).

Egyébként az újsággal az is baj, a kezdõkkel marhára nem foglalkoznak. Kellene írni olyan cikkeket is, ami az egy-két éve bringázóknak szól. A számítástechnikai magazinokban gyakran van ilyen. Lehetne ilyen rovat a BikeMagben is. Nem mindenkinek vannak olyan ismerõsei, akik el tudják látni hasznos tanácsokkal. A legtöbbet még a Mountain Bike Rider c. könyvbõl tanultam, de az MTB fortélyairól ez sem sokat írt.

lcs, ez utóbbiról mi a véleményed?
</offtopic>

#2780
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
még hogy van!! de még milyen fasza! :-) érdeklõdök tárkányiaktól, mia pálya...