Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V Bükk Hegyikerékpár Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
319 hozzászólás a témában

#41
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Nekem szerencsére nem volt defektem. Most sem. – csak hogy ne legyen annyira off

Az a trutyi, amit írtok az asszem Sludge. Én azt használom kb 2 éve és a kívülrõl jövõ defektek ellen nagyon jól állta a próbát. Ezt a belõ gumiba kell tölteni, és ott szétfolyik a gumi külsõ falán. Múltkor kivettem a belsõt és látom ám, hogy van két kis 2cm-es nedves kör a gumi külsején. Nyomkodtam, kapargattam és akkor kezdett el szelelni. - > tehát a sludge eltömítette. Mint írtam, csak külsõ fele van védelem, mert ha a kígyó harapja ki (felkoppan), akkor szopás van.
Én meg vagyok vele elégedve nagyon. Egy tubussal kell beletolni a két gumiba. Ára 1490 ft, ha jól emlékszem. Ha nagyon nem találtok sehol, akkor behúzok a boltba és tudok nektek küldeni postán

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#42
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Igen ez a patronos pumpa van neki, azt hiszem. A töltés meg tényleg nem drága csak jó helyen kell, az meg nem mindenütt van. Van ugye olyan hely, ahol kapcsiból 800 ha szóbaállnak veled.
A defektrõl meg annyit: én felütöttem a kerekemet most a bükkmarcin, úgy hogy a felni kész lett, de defektnek nyoma sem lett. Én mindig a legolcsóbb megoldást választom. Olcsó, de nehéz belsõ, maratonon eddig 1x kaptam defektet, Cegléden, dehát aki ott nem kap az tömör gumival megy, vagy csal.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#43
Feri-

Feri-

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Mellesleg versenyre csak öntapadó foltot viszek, annak nincs száradási ideje. Felteszed és kész. (200 Ft mellesleg)
-egy patron hol 1000 Ft? Párszáz Ft, ráadásul simán újra lehet tölteni (50 Ft-ért), belemegy 12 gramm CO2 és csókolom... (én már jóideje újratöltött patronokkal megyek, az eredetiket azt hiszem a pumpához kaptam)
-trutyi jó, de pl én versenyre és "hétköznapi" használatra más külsõt használok (ne a drága külsõt koptassam), így nem játszik - ha ugyanaz a gumi, akkor egész jó megoldás (és itthon kapásból tudok 3 boltot ahol állandó áru)


Valóban segítettél. De áruld el: hol párszáz a patron? Ez még annyira nem is fontos, inkább hol töltik fel 50 Ft-ért? Mert kifizetem én azt a patront, csak ne kelljen eldobnom egyszeri használat után. Vagy a te pumpád a sima "szódáspatront" használja? (Esetleg ez az? http://ebike.hu/termekek/pumpa/604)
Mi a "trutyi" neve és hol lehet kapni? Lé vagy por? Belsõbe kell tenni, vagy tubelessben használatos? Felénk az a hír járja, hogy csak külföldrõl lehet rendelni, ahogyan korábban is mondták itt.
Az öntapadó folt után majd szétnézek, mert arról sem hallottam soha.
Nincs defekt topic?

#44
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Volt, aki kb. 4000 Ft. körüli zöld Michelin belsõt ajánlott, volt aki a patronos pumpát, de hát az ezer Ft-os patron marha sok egy pumpálásért. Olvasok defektvédõ szalagról is.


Nekem is volt defektem, kábé vesztettem 2 percet - lassú defekt volt, a vége felé a mezõn lefelé instabillá vált a hátsó kerék - meg sem álltam foltozni, patron bele és kész. Mellesleg versenyre csak öntapadó foltot viszek, annak nincs száradási ideje. Felteszed és kész. (200 Ft mellesleg)

Pár tévhitrombolás:
-a sokezer forintos Michelin belsõ sem 100% (gondolom a latexra gondolsz), a rajzszeg átmegy rajta :)
-egy patron hol 1000 Ft? Párszáz Ft, ráadásul simán újra lehet tölteni (50 Ft-ért), belemegy 12 gramm CO2 és csókolom... (én már jóideje újratöltött patronokkal megyek, az eredetiket azt hiszem a pumpához kaptam)
-szalag baromság, mert elveszi a könnyû belsõ és külsõ jelentette súlyelõnyt -bár túrára tökéletes, szerintem nem versenyre való (felültés ellen meg nem véd, ráadásul az oldalról befúródó tüskétõl sem)
-trutyi jó, de pl én versenyre és "hétköznapi" használatra más külsõt használok (ne a drága külsõt koptassam), így nem játszik - ha ugyanaz a gumi, akkor egész jó megoldás (és itthon kapásból tudok 3 boltot ahol állandó áru)

Na remélem segítettem...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#45
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
A videóban látható fehér lötyi lenne a tökéletes megoldás, én is szertném beszerezni a tél folyamán.
A fórumról xc_rider használja teljes megelégedéssel. Egy hátránya van: ha gyaran cserélsz külsõt akkor a lötyivel is szenvedni kell...
És csak külföldrõl beszerezhetõ...sajnos.

#46
Feri-

Feri-

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Hát nekem egy kicsit rosszul sült el ez a maraton defekt miatt. Sokat készültem rá, a pályát sokszor bejártam, tényleg tudtam, hogy hol mi van. Bár nem vagyok az a nagy ász, magamhoz képest 55-ön jó idõt mentem, a tavalyi eredményemen majd' egy órát javítottam.
Korábban sosem kaptam itt defektet. (Amúgy sem nagyon szoktam.) Jó hogy nekem is leszállt egy kicsit a köd, és a Kálmán hegyen lefelé jobban vicsorogtam, mint máskor, de azért ez nagyon gáz volt, nagyon szar nézni, hogy egy csomóan legyaláznak, míg vártam, hogy megszáradjon a "saller" (nem egy defekt volt sajnos, a tartalék belsõ nem volt elég).
Szétnéztem a boltban, hogy hogy lehetne ezt kikerülni, és a véleményetek érdekel. Volt, aki kb. 4000 Ft. körüli zöld Michelin belsõt ajánlott, volt aki a patronos pumpát, de hát az ezer Ft-os patron marha sok egy pumpálásért. Olvasok defektvédõ szalagról is. Láttam egyszer egy videót egy kerékrõl, amibe valami fehér izé volt beletéve és az azonnal eltömte a lyukakat.
Mivel ez itt off téma, az is jó lenne, ha linket írnátok, mert a fórumokban nem találtam idevágó témát.
Vagy egyszerûen be kell nyelni a defektet és kész? Egyébként 2.1-es Maxxis Ignitor gumival mentem.

#47
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás

Hehh, errõl tudnék mesélni, pedig még relatív kevesen (középtáv eleje) volt csak bent...De elismerem, hogy néha biza sor van, nem lehet elkerülni.


Akkor szerencsém volt :bananadan

#48
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

És amikor a garit kell majd érvényesíteni?:D


OFF Hehh, már sokan megelõztek - szóval, egy küllõ vagy fogaskoszorú nem szokott elromlani. :D Egyébként minden ócsóbb, nem csak Shimano cucc, kivéve a teló - mert pl a RS telók kint jóval drágábbak.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#49
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
fönn vanak a kategóriánkénti eredmények a bukkmaraton.hu-n

#50
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Ez a "mi lesz, ha tönkremegy?" kérdés tartott vissza engem is eleinte, hogy ne a szokásos "bemegyek a kedvenc boltomba és ott megveszem" eljárást kövessem. Még az eBike-tól is idegenkedtem az elején. DE igen komoly árkülönbségek vannak! Hozzáteszem, a hagyományos vásárlást jobban szeretem, annak van egy feelingje, ezért csak a nagyobb értékû cuccokat rendeltem külföldrõl. Eddig - lekopogom - semmi bajuk.
XC_Rider-rel értek egyet, annyi, hogy ha baj van és visszaküldöd, akkor lehet, hogy kicsit hosszabb idõbe telik a dolog, esetleg neked kell némi postaköltséget állni, de még mindig bõven beljebb vagy a hazai áraknál, és tényleg, valahogy másnak tûnik az ottani mentalitás, persze tisztelet a kivételnek!

Thommey, azt el tudnád magyarázni, hogy miért ennyivel húzósabb a Shimano cuccok ára itthon? Mert pl. a többi nem igazán olcsóbb kint sem, ahogy elnéztem, persze vannak kivételek (DT, Mavic kerekek, ...).

Amúgy ez már egy nagy OFF, szóval akár folytathatnánk a megfelelõ topicban is. Feltöltött kép
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#51
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 hozzászólás

Nagy általánosságban a jobb cuccokkal kevesebb garis probléma szokott lenni! Pl: XTR hajtómûbõl veszek kettõt kint az itthoni árért. Nem nagyon lesz vele garis probléma szerintem!!!!Ha + van itthon forgalmazó, és forgalmaz egyáltalán alkatrészt a termékhez, akkor meg csak a hibás alkatrészt kell megvenni és még mindíg olcsóbban jössz ki! Nameg visza is lehet küldeni a kinti kereskedõnek! Ott aztán szó nélkül cserélnek, és még õk kérnek elnézést!!!



A Velotrade a 100 ezer forintos Manitou telómat a harmadik szervíz után sem akarta kicserélni. Pedig mindháromszor ugyanazzal a hibával küldtem vissza!

#52
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nagy általánosságban a jobb cuccokkal kevesebb garis probléma szokott lenni! Pl: XTR hajtómûbõl veszek kettõt kint az itthoni árért. Nem nagyon lesz vele garis probléma szerintem!!!!Ha + van itthon forgalmazó, és forgalmaz egyáltalán alkatrészt a termékhez, akkor meg csak a hibás alkatrészt kell megvenni és még mindíg olcsóbban jössz ki! Nameg visza is lehet küldeni a kinti kereskedõnek! Ott aztán szó nélkül cserélnek, és még õk kérnek elnézést!!!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#53
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Hehh, errõl tudnék mesélni, pedig még relatív kevesen (középtáv eleje) volt csak bent...De elismerem, hogy néha biza sor van, nem lehet elkerülni.

OFF Ami meg a Velotrade-et illeti - hát nem tudom ki az aki továbbra is itthon vesz magas értékû Shimano cuccot, én is már felidegesítettem magam, azon, hogy az XT hajtómûvet 27ezerért be tudom rendelni bárhonnan...Mindegy, én már rászoktam a rendelésre, mert ócsóbb. Igazából már kezdek hozzászokni, hogy ebben a retek országban lassan már minden drágább, mint tõlünk nyugatabbra, de nem is a drágaság zavar, hanem, hogy mennyivel drágább. Magyarul dalolva és vigyorogva fizetem ki a 4-5ezres postaköltséget, mert még úgy is sokkal jobban jövök ki.

És amikor a garit kell majd érvényesíteni?:D

#54
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nem kellett sorba állni.

Hehh, errõl tudnék mesélni, pedig még relatív kevesen (középtáv eleje) volt csak bent...De elismerem, hogy néha biza sor van, nem lehet elkerülni.

OFF Ami meg a Velotrade-et illeti - hát nem tudom ki az aki továbbra is itthon vesz magas értékû Shimano cuccot, én is már felidegesítettem magam, azon, hogy az XT hajtómûvet 27ezerért be tudom rendelni bárhonnan...Mindegy, én már rászoktam a rendelésre, mert ócsóbb. Igazából már kezdek hozzászokni, hogy ebben a retek országban lassan már minden drágább, mint tõlünk nyugatabbra, de nem is a drágaság zavar, hanem, hogy mennyivel drágább. Magyarul dalolva és vigyorogva fizetem ki a 4-5ezres postaköltséget, mert még úgy is sokkal jobban jövök ki.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#55
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás

ha

-Ádám a szpíker
-biztonságosabb/jobb a chip (nemtom máshol milyet használnak...)
-netán nemcsak édes, hanem sós tésztát is osztanak
-esetleg a sinekre ácsolnak egy rámpát

alig lett volna negatív hozzászólás...
vagy csak én látom így?


Negatívumoknak ezeket akartam én is leírn.
Ádám hiányával nem volt a rajtnál megszokott Scooter szám, pedig az már hozzánött a maratonhoz.
A célban az éremátadás pedig nagyon gagyira sikerült.

Ami jó volt a gyors rajtszámátvétel, chip visszavétel. Nem kellett sorba állni.

#56
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Támogatásról:

Amíg minden szûklátókörû, abban a dunaparti cirkuszban csak abba a nevetséges focinak nevezett sportban látja a nagy pénzt, addig ez a helyzet nem is fog változni. Sajnos.

Velotrade:

Nem látok a háttérbe, ez csak a saját nézetem. Nekem ez jön le így kívülrõl:

Dehogy ment el a pénz. Nézzetek meg egy külföldi (német) bicós honlapot. Hasonlítsátok össze az itthoni shimano árakkal és csodálkozzatok el, hogy mennyire különbözõek az árak a velotradehoz képest!

Ahol én néztem az egy internetes áruház: bike-discount.de, nagyon sok termék közel 40%-kal olcsóbb, mint a velotradnél. (Pl: XTR hajtómû ~65.000Ft)

Szerintem nem kell ezekután sajnálni, hogy elfogy a pénz… ez nevetséges.

Ha tehetem nem is veszek velotrades cuccot. Ami shimano a bicón a hajtómû, fék-váltókar, váltók és a lánc, fogaskoszorú. Ezért nem veszek meridát sem, mert már az egész nagyker nem szimpatikus. (Most veszek XT fogaskoszorút 10.000. Ft-ért.)

üdv


Ismét egy tapasztalt hozzáértõ:D
LOLKABOLKA:D

#57
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest

Eisi-span, nem is értem a Mátra marcin miért nem Õ van. Akkor tuti mennék :)


Mert a Mátra maraton így is bukás anyagilag. És szerintem nincs kedve senkinek még zsebbõl befizetni a szpíkere.
One planet, one tribe...

#58
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
konásandrás: a Merida nagykerrel és úgy általában a vásárlókhoz való viszonyáról én is jócskán mesélhetnék.
Persze csupa negatív dolgot.
Én hogy ne legyek ennyire OFF,a dolog pikantériája,hogy a Nagy Ádám boltja volt a hunyó Egerben.
Részletekkel majd talán késõbb,vagy priviben,hogy ne legyen "benyálazós" hangulatú a téma,de tudjátok amikor egymás után kettõ Merida (Big Air Pro és Magnesium Race Pro) vázam repedt és alig két hónapomba tellett (az utazgatást már nem is említem,mert 100Km-re lakom),míg érdemben történt cselekvés,majd a Bükk maraton elõtti héten szállította ki Nagy Ádám személyesen a második vázam (házig). Igaz nem pont azokkal a cuccokkal,ami az elõzõn volt. Kompatibilitási gondok.
Persze a HAB a tortán az volt,hogy a magnesium vázam a garancia után alig 1 hónappal megfeküdt,még szerencse,hoyg nem menet közben.
Persze a garancia idõn túl már kit érdekel egy 114 ezres váz.
Bocsi,ha nagyon OFF lettem volna.
Ralph

#59
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Lehet h azért lépett vissza mert idén volt egy merida kupa amire elment a pénz...


Támogatásról:

Amíg minden szûklátókörû, abban a dunaparti cirkuszban csak abba a nevetséges focinak nevezett sportban látja a nagy pénzt, addig ez a helyzet nem is fog változni. Sajnos.

Velotrade:

Nem látok a háttérbe, ez csak a saját nézetem. Nekem ez jön le így kívülrõl:

Dehogy ment el a pénz. Nézzetek meg egy külföldi (német) bicós honlapot. Hasonlítsátok össze az itthoni shimano árakkal és csodálkozzatok el, hogy mennyire különbözõek az árak a velotradehoz képest!

Ahol én néztem az egy internetes áruház: bike-discount.de, nagyon sok termék közel 40%-kal olcsóbb, mint a velotradnél. (Pl: XTR hajtómû ~65.000Ft)

Szerintem nem kell ezekután sajnálni, hogy elfogy a pénz… ez nevetséges.

Ha tehetem nem is veszek velotrades cuccot. Ami shimano a bicón a hajtómû, fék-váltókar, váltók és a lánc, fogaskoszorú. Ezért nem veszek meridát sem, mert már az egész nagyker nem szimpatikus. (Most veszek XT fogaskoszorút 10.000. Ft-ért.)

üdv

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#60
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ha

-Ádám a szpíker
-biztonságosabb/jobb a chip (nemtom máshol milyet használnak...)
-netán nemcsak édes, hanem sós tésztát is osztanak
-esetleg a sinekre ácsolnak egy rámpát

alig lett volna negatív hozzászólás...
vagy csak én látom így?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers