Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V Bükk Hegyikerékpár Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
319 hozzászólás a témában

#21
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 hozzászólás
Én speciel januárban neveztem be. És úgy alakítottam a hétvégémet,és a szabadságomat,hogy el tudjak menni. Tudják munkatársaim,hogy én nem szólok bele,hogy õk mikor mennek szabira,de a versenyhétvége (hétvégékék) számomra számomra szent(ek) és sérthetelen(ek).

#22
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

sajnos igen, szemelyesen hallottam mikor meselte a srac a sztorit...


Ezt miért fura? Én sem tudom, hogy tudok-e menni - hát év elején beneveztem jó sok maratonra, s majd szelektálok...mondtam akkor, ehhez képes mindre elmentem. De 2-3000-et inkább bukok egyszer, mint csengetek 5-7000-et sokszor.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#23
Atec

Atec

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Thommeynak igaza van, ha valaki fizet 5000 forintot annak tényleg lehetnek elvárásai és a szervezõknek pedig mindent meg kell tenniük azért, hogy minnél jobb versenyt szervezzenek.
Persze olyan verseny sosem lesz ami minden embernek tetszeni fog. Azzal sincs baj ha valaki normális hangon megfogalmazza a kritikáit, hiszen ezt minden versenyszervezõ örömmel fogadja, hogy tanulhassanak a hibáikból.
De sokszor tényleg úgy érzi az ember, hogy nem tud olyat csinálni ami jó lenne az embereknek. Például tavaly az volt a baj, hogy volt Bíró Ádám, idén nem volt most meg az a baj, hogy nincsen Fire(mondjuk az idei szpíker se volt egy nagy szám). Meg vannak emberek akik mindenben hibát akarnak keresni és olyan apróságok miatt reklamálnak ami a legtöbb ember számára fel sem tûnik.

#24
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Ez mondjuk tipikus magyar mentalitás. Legyen olcsó, de tökéletes.
Akinek meg sz@rni kell, és új polót is szeretne, meg árnyékot, biztonságos közlekedést, és nem szeretne eltévedni sem, az menjen plázázni.
Én tekerni mentem, a Bükkbe, a pályára. Az nekem tetszett. A többi meg... Tényleg számít? Tényleg ENNYIRE számít??

Azért ezzel vitatkoznék...ha tekerni akarok a bükkbe, akkor nem fizetek be 5 rugót, hanem megyek magamnak...ha befizetek, akkor el is várok érte dolgokat...
Az elõnevezés, meg tényleg van akinek nem jó...nekem napokkal a hétvége elõtt derül ki, hogy éppen mi lesz...
Üdv:Thy

#25
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Ezzel nem tudom, hogy mi a probléma.
Én azt sem tudom soxor, hogy mit csinálok a következõ órában. Honnan tudjam, mit csinálok egy hónappal késõbb?
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#26
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

ugye te sem gondoltad komolyan?



sajnos igen, szemelyesen hallottam mikor meselte a srac a sztorit...
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#27
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
ja, tényleg, ha meg nem szeretnék kátyús utakat, akkor költözzek Svájcba, amúgy meg örüljek, hogy nem földúton kell itthon közlekednem... Valljuk be ez nem igazán így van.

Sok ember fizetett a versenyért, engedtessék már meg, hogy leírják a véleményüket. Tényleg, nekünk semmi nem jó. Lehetne plusz ráfordítás nélkül is jobbá tenni a versenyeket, de nem, ne írjam le hogyan, mert akkor én leszek a kö***g. Lehet véleményem, de ha nem pozitív, akkor tartsam meg magamnak. Furcsa módon voltak idén olyan versenyek, amiket nem sok negatív kritika ért...
De ez úgyis csak ilyen "magyar mentalitás"...

KillerTom: ezt az elõnevezésés dolgot ("Elonevez bar tudja hogy halvany lila goze hogy raer e a hetvegen vagy nem") ugye te sem gondoltad komolyan?

#28
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Ez mondjuk tipikus magyar mentalitás. Legyen olcsó, de tökéletes.
Akinek meg sz@rni kell, és új polót is szeretne, meg árnyékot, biztonságos közlekedést, és nem szeretne eltévedni sem, az menjen plázázni.
Én tekerni mentem, a Bükkbe, a pályára. Az nekem tetszett. A többi meg... Tényleg számít? Tényleg ENNYIRE számít??
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#29
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Különben meg az átlagos magyar felhasználónak semmi sem jó.

A budamaraton túl rövidre sikeredett, meg veszélyes, meg szar a póló, a szilváson a napon álltunk a rajtnál, meg egyszerre ment el mindenki
sopronban állítólag kisebb hidegháború volt
budamaratonban az nem volt jó, hogy a budai várból indult, most meg, hogy nem onnan, különben is drága, meg saras, meg különben is..
a zemplénen még egy atom cserkészcsapat is eltéved, és miaz hogy nincs póló
A bükkön nem tudnak hová sz@rni



kritika az van, bezzeg az atlagos magyar felhasznalo megtesz azert mindent hogy a legolcsobban jojjon ki. Elonevez bar tudja hogy halvany lila goze hogy raer e a hetvegen vagy nem, szidja a MAV-ot mert nincs bicajkocsi, ha van azert mert nincs tele az, ha bal oldalt szal fel es jobb oldalon van a leszallo peron az a allomas hibaja. Ha valaki elvinne a benzinbe szivesen betarsulna, de az is eleg ha ingyen csak a bicajt viszik, hisz igy nem kell sajat bicajszallitot vennie, egyebkent is ha egymaga autozik, akkor maraton annyit nem er meg.

...szal valahol igyan ez nagyban: ha nincs annyi szponzor -meglehet erteni- sajat penzbol senki nem szeretne fullosra injekciozni a maratont.

Szerintem a valasz ha tetszik jovore is, ha nem van eleg maraton... szelektalni kell.

..jahh kulfold az sokba van..
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#30
Szüccser

Szüccser

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Szerintem mi olyanok vagyunk, mint a Muppet Show-ba az öreg urak. Õk is állandóan a mûsort kritizálták, de ha nem nem lett volna mûsor nem lett volna mit kritizálni. Mi is állandóan beleverjük a csúfot a versenyekbe, 'oszt ha nem lennének mehetnénk magunkba tekerni. Egyébként meg - Bike Mag példára - javaslom a verseny-szervezõknek, hogy csináljanak egy on line kérdõívet a portáljaikra, hátha a "közvéleménykutatás" eredményével a zsebükben közmegelégedést tudnak elérni.

#31
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nehogy legyalázzunk benneteket az elsõ emelkedõn - azért. ;) (abban a tudatban kellene mennetek 80+ kilcsit)

A mátrán majd nem lesz stroboszkóp, meg jakuzzi, meg sexmasszázs


Ki mondta, hogy nem lesz? És az a köves DH a Kékesrõl nem elég masszázs neked?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#32
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Csatlakoznák kajakos szólásához!
Ez volt a negyedik hosszútávú Bükk maratonom. Mikor elkezdtem maratonokra járni ez volt az elsõ hosszútávom és a négy év alatt eddig semmilyen komoly problémám nem akadt. Mindig jó volt a pályakijelölés, megfelelõ a frissítés, jó a szervezés! Ehhez csak gratulálni tudok, sok magyar montimaratonszervezõ példát vehetne a Bükk Maraton szervezõitõl!! Én jövõre is ott leszek és remélem, hogy ti is!!
Idén csak egy problémát nem sikerült megérteni mely kis szervezésel javítható: miért kell a hosszútávosoknak 10 órakor rajtolni és a középtávosoknak 9kor?

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#33
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Én 400 forint körül vettem patront.

#34
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Különben meg az átlagos magyar felhasználónak semmi sem jó.

A budamaraton túl rövidre sikeredett, meg veszélyes, meg szar a póló, a szilváson a napon álltunk a rajtnál, meg egyszerre ment el mindenki
sopronban állítólag kisebb hidegháború volt
budamaratonban az nem volt jó, hogy a budai várból indult, most meg, hogy nem onnan, különben is drága, meg saras, meg különben is..
a zemplénen még egy atom cserkészcsapat is eltéved, és miaz hogy nincs póló
A bükkön nem tudnak hová sz@rni, és nem hallgathatnak elmés poénokat a célban
A mátrán majd nem lesz stroboszkóp, meg jakuzzi, meg sexmasszázs
Hát mi kell nekünk?

(én tudom: GÖDÖLLÕ MARATON
na ott semmi sem lesz csak véres veríték)
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#35
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
rámpa a sinre?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#36
Atec

Atec

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Az hogy a parkolókba is rakjunk mobil WC-t jó 5let, jövõre megpróbáljuk, csak az a baj, hogy a cég aki hozza õket kamionnal közlekedik amivel elég necces felmenni a hegyre, de majd csak találunk rá vmi megoldást.

A parkoltatásra sajnos sosem jut elég ember(van hogy másra sem), de ez ellen is tenni fogunk valamit jövõre.

Az osztósátor nem volt annyira rossz helyen hiszen mindenki arra gurult le, csak jobban ki kellett volna hirdetni, hogy ott adják a löttyöt. De a célban felállítás egyszerûbb.

A Fire-bol pedig sztem nem kéne ilyen központi kérdést csinálni, bár lehet, hogy egy gázduda jobban jelezné a rajtot mert a pisztoly tényleg elég halk.

#37
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Startpisztoly után sem lehet Fire? Nehommá' az is szabályt bontson.

Kritikákon meg nem szabad besértõdni, bár tényleg volt olyan hangvétel, ami finoman szólva nem illõ... Profi maratonrendezõnek nem hiszem, hogy bárki tartaná magát, csak sokan közülünk már voltak profi(bb) maratonon, s azzal, hogy kiírtátok, hogy E1, a lehetõ legmagasabbra tettétek a lécet Magatoknak, így ezt a versenyt csakis a legjobb versenyekkel szabad összehasonlítani.

Versenyközpont okés, pár fejlesztési javaslat, frusztrációk elkerülése végett:
-minden parkolóba Toi-toi-t (valaki mondta, hogy volt amelyikben volt, de mi a napraforgósba mentünk...)
-parkolók feltöltését hátulról kellene kezdeni - ha késõ jössz, akkor így nem kell 20 percig a beparkolt kocsik között egyensúlyozni, nem beszélve arról, hogy a cirka 1 km a regisztrációs sátorig gyakorlatilag csak gyalog (kocsik miatt) volt megközelíthetõ
-valami osztósátrat (izo lötyivel) a célba, s ne onnan 500 méterre...vicces módon én csak akkor vettem észre, amikor már átöltözve flangáltam a területen
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#38
Atec

Atec

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Kajakos!
Teljesen igazad van. Tényleg voltak hibák a maratonban és ezt mi is észrevettük. Vannak dolgok amin reméljük tudunk a jövõben változtatni. Mint például a szpíker,az érmek kiosztása vagy a hangosítás minõsége.
Az eredményekkel idén sem lett volna semmi gond, mivel az egész fennakadást az okozta, hogy egy hosszabító szétjött (valaki ráléphetett) és emiatt volt kimaradás a chipes rendszer mûködésében. Ezután másfél óra alatt a kézzel írott és a chip által mért eredmények összehangolása lehetetlen volt.
Az pedig, hogy valaki szerint nem volt szép a versenyközpont( a Tesconál szebb volt?) vagy hogy nem volt FIRE(UCI szabály a startpiszoly), nos ezeken nem hiszem, hogy lehetne változtatni.
Az pedig biztos hogy jövõre is lesz maraton.

#39
kajakos

kajakos

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Kedves Ádám és kollégáid!



Életemben elöször indultam a versenyeteken, ez volt a 4. maratonom. Elõször is gratulálok Nektek, egy ilyen versenyt megrendezni önmagában is szép teljesítmény.



Sajnos én is észlelem a rengeteg kritikát, amit társaim írnak. Némelyik jogos, némelyik nem. Azt sajnálatosnak tartom, hogy sokan profi maratonrendezõnek érzik magukat, lelkük rajta.... Kérlek Benneteket fogadjátok el mások véleményét, vannak benne építõ ötletek. Sajnos a pozitív vélemény, gratuláció sokkal kevesebb...



Amit azonban semmiképpen nem szeretnék, az az, hogy a rengeteg erõfeszítésetek után, a sok vélt vagy valós kritika miatt el menjen a kedvetek az egésztõl.



Én hobby kerékpárosnak tartom magam, de szeretnék még sok éven keresztül résztvenni a Bükk Maratonon!



Szóval kitartást és mégegyszer köszönöm hogy ottlehettem!



Üdvözlettel,



kajakos

#40
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Valóban segítettél. De áruld el: hol párszáz a patron? Ez még annyira nem is fontos, inkább hol töltik fel 50 Ft-ért? Mert kifizetem én azt a patront, csak ne kelljen eldobnom egyszeri használat után. Vagy a te pumpád a sima "szódáspatront" használja? (Esetleg ez az? http://ebike.hu/termekek/pumpa/604)
Az öntapadó folt után majd szétnézek, mert arról sem hallottam soha.
Nincs defekt topic?


Öntapadó folt - Lifo AirDam ha jól emlékszem - kb 200 Ft / 10 db - ráírják az 5 percet, de még 1szer sem vártam ki, sõt, ami azt illeti, semmit sem vártam...;)

Pumpa - azt hiszem ez az, bár kissé más a design és a patron is aranyszínû...szóval bármely patrontöltõ állomáson feltöltik (ne 1et vigyél azért oda...;) ) csak mondd, hogy 12-14 gramm kell bele (az több, mint egy szódáspatronban, kb a duplája) De a noname patron is 200 Ft bármely kerékpárboltban, s az is ugyanolyan jó. Ha már van egy 4-6 db-os készleted, viheted az egészet tölteni, ha mindet elhasználtad. Ez a rendszer azért jó egyébként, mert ha befuccsol a patron, még mindig pumpálhatsz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)