Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szeprtember 22 autómentes napi felvonulás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
49 hozzászólás a témában

#1
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Én csak azt szeretném hozzáfûzni,hogy hihetetlen hangulata volt!A Rákóczin kiálltunk az elejérõl,és csak néztük,ahogy jönnek a kerósok...és jönnek...és jönnek...és jönnek...És mindenfajta népséget lehetett látni,korra és bicóra való tekintet nélkül.Sose gondoltam volna,hogy ennyien vagyunk.
Még vmi;a Pajtik köv. évben bevállalhatnának több hangfalat is,egészen karneváli hangulatban lehetett mögöttük tekerni.
Kellemes és biztonságos tekerészést mindenkinek,jövõre ugyanitt!

#2
kerub

kerub

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
http://flickr.com/ph...tyo/sets/13148/

Itt is vannak fotók

#3
KG

KG

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!!!

Köszönjük mindenkinek a részvételt! Jó volt látni, hogy ekkora bennetek a civil kurázsi.
Az autós többségen sokkal inkább csodálkozást láttam mint bosszúságot. A járókelõk között pedig sokan mobillal fényképeztek, tapsoltak, integettek.
Persze olyan is volt aki hozzánk vágta a hamburgerét, de hát a mi oldalunkon is volt hasonló.
A betört kocsiablakot szeretnénk összedobni. Megvan a tulaj, a Kõhalmival beugranak a Hajtiba valamelyik nap.
Majd egy százassal lehet beszállni aki akar, a persely elõre láthatólag a Szóda Mulatóban lesz a Wesselényi 21 körül.
Ilyenkor bátran szóljatok be a marháknak, ha látjátok hogy begõzöltek. Csak emiatt az eset miatt izgulok a következõ engedélyezésen.
Szeretnénk több ilyet. Alakulnak a tervek is, de jövõ ilyenkor tutifix hogy lesz. Ha feltûnik a logo a bringautakon, indulhat újra a propaganda szájról szájra. Szeretnénk, ha a következõ még nagyobb, akár 5000-es is lenne.
Júliusban Berlinben 100.000-est rendeztek. Most kb. 2500-3000en voltunk.
Akit érdekel, vannak anyagok az alleycat.hu oldalon.

#4
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég

minden évben kell ilyet rendezni, mert jó ennyi hasonlóképp gondolkodó emberrel egy kupacban lenni.


errõl van szó...vagy minden nap...azt beszéltük pár sráccal útközben, hogy annak talán még valami hatása is lenne... :)képek mikor lesznek fenn?mert én csináltam, de csak ilyen nagyon-nagyon-alap géppel, amit lehet hordozni mindenhova...szal jó lenne, ha profi képek is fent lennének...valaki tud valamit?SenkiAlfonz

#5
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Nekem pedig az tetszett nagyon, hogy most olyan utakon tekerhettem, ahova be sem merészkedem. 8)

#6
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Ez tényleg marha jó volt...
Az 1995-ös tandíjellenes tüntetés óta nem voltam hasonlóképp felemelõ jellegû megmozduláson.

Még mindig a hatása alatt vagyok én is, remélhetõen az utána következõ kocsmázás hatása lassan elmúlik végre. Elég nehezen keveredtem haza, reggel meg elaludtam, ahogy kell.

A lassan csillapodó fejfájásomtól eltekintve az esemény hatása szerintem egyenlõ lesz a nullával, ettõl függetlenül minden évben kell ilyet rendezni, mert jó ennyi hasonlóképp gondolkodó emberrel egy kupacban lenni.



#7
Robifiu

Robifiu

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
csak azt nem ertem hogy az autosok miert vannak ennyire felhaborodva.. semmivel sem volt nagyobb dugo, mint egy atlagos napon reggel 8kor. es attol sem hiszem hogy nagyobb dugo volt, mikor nyaron pentekenkent az astoriatol a hegyalja uti feluljaroig alltak a kocsik..
r.

#8
Mec

Mec

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Jó volt a felvonulás. Láttam érdekes dolgokat, pl egy City-bike-os csaj nekiment egy parkoló Suzukinak :)

Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e ennek a felvonulásnak valami eredménye is. Valszeg nem.

Amúgy meg vannak bunkó autósok, és persze vannak bunkó bringások is, sajnos.

Pl nem értem, hogy 3 sáv nem volt pár embernek elég, így a villamos sínek között tekert. Remélem azért nem ez volt az utolsó ilyen felvonulás ;)

#9
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég
marha jó volt az egész, felemelõ volt látni, hogy ilyen sokan vagyunk...1-2 kivételtõl eltekintve az autósok is jól viselték szerintem...jó volt látni, ahogy integettek a járdáról, meg az erzsébet-híd és a moszkva között a buszból a japán turisták :)csak készüljenek el a képek, elõttem 1 egész filmet, van 1 csomó a megállóban várakozó emberekrõl..... :) :)

#10
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hát ez fáj:
http://forum.index.h...14480&na_order=

#11
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
hm én az idén csak 2 tükröt törtem le mert nem ott parkoltak ahol kellett volna vgyis az még nem is baj de a gyalogosokat és a kerékpárosokat fullra akadályozta na legközelebb majd figyel rá. nemtán thy is így neveli õket? ;o))))

#12
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
A demonstráció helyszíne felé tartó munkatársunkat kisebb atrocitás érte, szándékosan kinyitották elõtte egy pénzszállító autó ajtaját, s arra a kérdésre, mindez miért történt, úgy reagáltak: "Mert mindig letöritek a tükrünket, bazmeg."

Hallod Thommey? ;D ;D ;D ;D

#13
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Ha betiltják a biciglis felvonulásokat, majd tartunk neonácit, azt még mindíg lehet. Égetünk zászlót, mikor melyiket, meg zighájozunk. Tudom, tudom, nem politizálunk. :P

Mindenesetre sajnálom, hogy nem tudtam elmenni, de rabiga van. :'(

#14
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
index Rekordszámú résztvevõ a biciklis felvonuláson

origo Elfoglalták a biciklisek Budapestet

#15
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Arról ki tud valamit, hogy állitólag Kõhalmit, a felvonulás vezetõjét, majdnem bedugták a dutyiba a kocsik szétverése miatt? Vagy ha nem majdnem, de elbeszélgettek errõl vele a zsaruk... Szörnyû, hogy ilyenek történnek, de persze lehetne rosszabb is. Végülis ha megnézzük, akár be is tilthatnák az ilyen bringás felvonulásokat, de nem teszik (egyelõre). Szóval még tûrõképesek felénk. Sajnos még egy Vbb szervezés, ahol bunkók szétvernek egy kocsit. Ezzel csak növelik a bringás iránti gyûlöletet (bár az is lehet, hogy nevelõ hatással volt a csávókára), és az elgázolási kivánalmat. A másik, hogy a Vbb utálókat tovább erõsitik, pedig nem is a Vbb tehet az egészrõl. Kõhalmi mindig csak jót akar, ám aztán kicsúszik az irányitása alól a tömeg. :-\

#16
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Már sajnálom hogy idejekorán szétkaptam a bringám :'( biztos patent volt..nyüssz majd jövõre..

#17
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Amúgy KIRÁLY VOLT!!! Még mindig a hatása alatt vagyok!!! :)

#18
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

Hmm....autó mentes nap,legyen biciklis felvonulás h mutassunk más alternatívát is munkábajáráshoz.....ez mind szép és jó,csak sztem az általunk keltett dugóban ücsörgõ,anyázó soföröknek nem éppen az a kis kósza gondolat villant át,h "hú de jó!Holnap én is bringával megyek dolgozni!"Pláne aztán nem h valamelyik kedves sporttárs úgy akarja népszerûsíteni a kerékpározást,h autó ablakokat tör be,felbátorodva,a tömeggel a háta mögött. :P
Én személy szerint nem azért megyek el egy ilyen felvonulásra,h ilyen bunkó cselekedetek miatt minõsítsenek "vandál,garázda bringásnak". ::)

Amúgy tényleg jó volt látni,h milyen sokan is vagyunk igazán... :)


Az ablakbetöréssel én sem értek egyet (mások is biztosan ne értenek egyet). Sõt, abban is egyetértünk, hogy valószínûleg a legtöbb autós feldühödött. A levegeõ sem lett tisztább a sok pöfögõ autótól.

De a megmozdulás szerintem egyre biztos jó volt (ezért is mentem el, hogy a kritikus tömeget növeljem): hogy felhívja az illetékesek figyelmét arra, hogy nagyon sokan vagyunk! És én kerékpárral szeretnék járni a vásrosban mindenhova. Jobb kerékpárutakat szeretnék, és szeretném ha a legtöbb helyen biztonságos módon le lehetne rakni a bringát, stb.

Mivel nagyon sokan voltunk ezért talán erre jó volt.


#19
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sokanvoltunk :D
az az autós.. volt elõzménye. egy srác véletlenül belement abba az autoba hátulról, lévén nem figyelt h kivágott elé egy ugye lezárt úton. volt bocsánatkérés meg minden, de az autós erõsen fel volt háborodva. elkezdte pár másik srác védeni aki nekiment, de nem sok sikerrel. elmagyarázták h ide nem is jöhetett volna behisz le van zárva... mikorra én odaértem, már be is volt törve az ablak... mondjuk ezt lehet nem kellett volna, de nem is tudom kik voltak.
volt más is.. margithid elött is kiment egy auto a tömegbe, ott is elmagyarázták neki erõsen hogy hol a helye...
na mind1. azért jó volt :D nem gondoltam hogy ennyi biciklis jönni fog, lévén én is elég késön tudtam meg.

#20
Robifiu

Robifiu

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
hi all! most ertem haza. nagyon jo volt.. csak mar hulla vagyok...
jah, nekem kellett azert vonatoznom hazaig 55 kilcsit ;D de nagyon megerte.. jo volt ennyi bicajos egyutt latni...