Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1921
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Igen az.

attól függ milyen olaj, rugó és mennyi levegõ van benne:)
Haver ha minimumra tekeri és keményre fújja a villát akkor koppan neki is visszafelé. Sajátomról nemtok nyilatkozni mert nem állítható.

#1922
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
hmmmm a Rebound az ugye a visszautcsiliállító a stance-n??
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#1923
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
gitt semmiképp se jó, mert porózus, nem sima felületü lesz. (amúgy nem rohadásra megy rá, hanem az illeszések és horpadások eltüntetésére alkalmas)

ha csak karc, akkor kimozogja

#1924
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Köszi SikiMano!!Lemegyek és akkor +kérdek 1 szakembert!Amugy szenrinted nagyon vészes az a karc?? :(

Volt errõl a villáról szó 4 oldallal ezelõtt és igértem hogy linkelek róla képet...
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#1925
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

szervusztok!

nemtudja valaki véletlenül, hogy lehet-e szerezni gumi harmónikát (nem feltétlen kell hosszu, elég egy pár centis verzió is) Manitou telóra (Black Elite 2006)
Mert ugye ezen gyárilag nincs, de sztem nem ártana rá, pl a szimmering is talán tovább birná 1 ilyennel.

A fura hogy a helye megvan a telón, ahova be lehetne pattintani a gumit, de hogy miért spóról 1 ilyenen a gyártó?! nekem magas.

Ja igen, ez nem divatos, mármint a gumi harmónika :)


Szia! Szerintem nem szükséges rá az a gumiharang. Nekem egy 2005-ös Black Super-em van, másfél év után most szedtem szét. Patikatiszta volt a belseje. A szimering félkör alakú benne, tehát alul és felül és fogja a becsúszószárat. Ha nincs sérülés a becsúszóm akkor oda kosz nem jut be.
Velotrade-nel megpróbálhatod, da tapasztalataim szerint az esély:0. Sokszor kértem tõlük segítséget,de még választ sem kaptam. Inkább próbáld meg az E-bike-ot, ott nagyon segítõkész mindenki, talán tudnak segíteni.

#1926
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Szia!

Létezik ilyen szer, autógitt. De nem sok sikerrel fogsz járni. Az sem biztos hogy rendesen megtapad rajta, de utána fel kell csiszolni, különben kikezdi a szimeringet, de akkor a felületkezelés is sérül. De kédezz utána, talán valami autójavító szakinál.

#1927
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Hali all!!!

Rohadt hülye kérdésem lesz!! :P Becsúszón a karcokat/sérüléseket javítani lehet valahogy?Lehet rosszaul tudom(sõt tuti)de létezik vmi fémgitt nevû valami amivel pl az autókat szokták csinálni amikor rohad...Azzal esetleg???

http://media.proxnet...9274640018.jpeg
errõl lenne szó...
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#1928
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
pontosan, azokon még volt.
jó, megpróbálom velotrade-nél.. gondolom "sok" sikerrel :)

esetleg ha valaki lát vmi Bp.-i boltban ilyen gumi harmónikát, az szóljon legyen szives..kösz ;)

#1929
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Sztem azért nem szükséges, mert ma már tudnak olyan szimeringet gyártani, ami rendesen zár, tehát semmi se ki se be. Max ilyen neoprén védõt kapsz ami többet árt mint használ egyesek szerint, én nem használok.
mod: Eszembe jutott, talán 2004-es v 2005-ös(javítsatok ha tévedek) Blacken volt még ilyen pár centi hosszú gumiharmonika, de hogy azt szerezni lehet-e, passz, írj a forgalmazónak:)

#1930
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
szervusztok!

nemtudja valaki véletlenül, hogy lehet-e szerezni gumi harmónikát (nem feltétlen kell hosszu, elég egy pár centis verzió is) Manitou telóra (Black Elite 2006)
Mert ugye ezen gyárilag nincs, de sztem nem ártana rá, pl a szimmering is talán tovább birná 1 ilyennel.

A fura hogy a helye megvan a telón, ahova be lehetne pattintani a gumit, de hogy miért spóról 1 ilyenen a gyártó?! nekem magas.

Ja igen, ez nem divatos, mármint a gumi harmónika :)

#1931
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ha manitou nem változtatott a jelölésen, akkor:
kék - puha
piros - normál
sárga - kemény
fekete - extra kemény
A stancenél legalábbis igy van, ha ott nem, sorry.

#1932
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Hali!
2003-as black elite villában milyen szinû rugó, milyen keménységet jelöl?

#1933
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Nemtom hogy müxik, nem néztem át, ezt találtam róla:
http://www.progressc...isne_pokyny.pdf

#1934
xy888

xy888

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Sziasztok!!!Tudna nekem segíteni valaki??Az IT rugó út állító az a bovdennel lentrõl felfelé húz valamit vagy oldal irányba mozgat??Esetleg szét szedett képet h ez h néz ki??Az IT lock out is ezen az elven mûködik vagy hogy??Esetleg házilag össze lehet hozni h simán egy olyat szerezve egy régi fajta tekerõs karossal összehözni h mûködjön??

#1935
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
No hát megtettem, amit meg köllött, a teló ereszt. Rajtahagytam a pumpát, aztán szépen lassan, kb 15 perc alatt lement nullára a 150 psi-rõl- nyomkodás nélkül. Úgyhogy megy a szervízbe.
Voltam az Arany J. utcánál lévõ bótba, aszonták, hoznak Perbálról olyan cuccost. Úgyhogy ha esetleg még vkinek köll, ott lesz jövõ héten.
Mindenkinek köszi a segítséget!
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#1936
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
aztán csak óvatosan nyomkodjátok a telót, ha rajtavan a pumpa, mert könnyen újabb pumpavásárlás elé nézhettek... ;)

#1937
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Mivel autószelepet sok helyen alkalmaznak, szerintem szimmerigeket és csapágyakat forgalmazó üzletekben is érdemes szétnézni. Autószelephez gyorsleoldó vagy valami ilyesmi néven célszerû keresgélni.

#1938
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
No ez az, én is erre gyanakszom. Bár attól még lehet, hogy ereszt is.
Van esetleg ötleted, hol lehet ilyen gyorscsatlakozót kapni kapni?
Különben köszi a segítséget!
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#1939
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Nekem is volt már telónál a szeleptûvel ilyen probléma, hogy túlságosan kiállt a szelepbõl. Amíg rátekertem teljesen leeresztett (ez még a kisebb gond), amire letekertem eleresztette a pontosan beállított nyomást. Vagy lereszelsz a hosszú szeleptû végébõl vagy keresel rövidebb szeleptût. Én az utóbbit tettem. De a tökéletes megoldás a telópumpa és a szelep közé tervezett "gyorscsatlakozó". Ez egy 2 darabból álló réz mütyür, valami hasonlót képzelj el, mint a kerti locsolóslagoknál alkalmaznak. Én ilyet legelõször Perbálon láttam. Biztos nem lehet valami egetverõ ára.

#1940
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás

Pumpáld fel a telót az elõírt nyomásra (Skarebnél: a testsúly 100-130%-a PSI-ben). Ez percekig is eltarthat, közben nézd a nyomásmérõt. Ha elérte az elõírt nyomást, hagyd rajta a pumpát. Ha ránehezkedsz a telóra növekeni kell a nyomásnak. Ha pár perc és némi nyomogatás után lemegy 0-ra, akkor tényleg a telód ereszt.


:mybad: köszi, ez a logikus
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos