Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1901
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

megkockáztatom, hogy a comp-ban acélnyak van az alunyak helyett.
amugy ffd mind a kettõ. a súlykülönbözet valószinüleg a nyakból adódik.
amugy szerintem jó villa, rs-ben ennyiért nagyjából semmi nincs ebben a súlyban, plusz a sid-nél azért jóval merevebb az r7.

+100 gramm = reba ...és kb minden tekintetben veri az r7comp-ot....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1902
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!

Mi a véleményetek az R7 Elite- ról jó teló? A Comp változata azon kívül hogy könnyebb miben különbözik Tõle? Vagy RS-ben szerintetek melyik teló ilyen kaliberû mint ez az Elite?

Köszi

Üdv, Pelikán János

megkockáztatom, hogy a comp-ban acélnyak van az alunyak helyett.
amugy ffd mind a kettõ. a súlykülönbözet valószinüleg a nyakból adódik.
amugy szerintem jó villa, rs-ben ennyiért nagyjából semmi nincs ebben a súlyban, plusz a sid-nél azért jóval merevebb az r7.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1903
abcd2k5

abcd2k5

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
@xenonadio,Aske,ViktoRider: Köszönöm a tippeket ;) akkor jó, reméltem is h. csak a festés jött le, és nem tört ki belõle anyag :D de majd jobban szemügyre veszem, h. mi is a helyzet.

A féket meg lehet h. 1xerûbb bejáratni, ha felviszem 1 hegyre, és lefele jövet ovatosan fékezve leereszkedek :D mire leérek, bekopik talán. Ha nem, m1ek még 1 kört.

#1904
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Új tárcsafékkel egy jó darabig ne is próbálj megállni.


off

biztos bennem van a hiba de a párszáz méteren át használt BBDB és BB7 már megfogtak simán.
mégha nemis volt meg akkor a 100%os erejük.
on
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1905
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

Nah összetettem bicóm(manitou black elite-el, és bb5-ös tfékkel), hát és mit ne mondjak. A fék vadi új, de megálni lehetetlen vele(még) a teló viszont elég cool

Amúgy nem tom h. miért, de mintha az elsõ út(sima tekerés, meg 1-2 kisebb bucka, a telóút bejáratásra) után kitört volna a kis darab a villából. :( lenn ahol a kerékagy csatlakozik a villába, onnan kipattant 1 kis 1mm-s darab. nem tom h. miért, semmi nem ért ott hozzá, remélem ez azért nem befolyásolja az élettertamát.

Amúgy Ti hogy oldjátok meg a bowdenházat, tfék esetén? mert ugye manitou villán nincs bowden vezetõ és elég közel libeg a bowden a kerékhez, és mintha máris kikezdte volna a festést a vázon :(

Jah és még1 kérdés: az normális, h. 1 kicsit rángat a fék(0 km-es)?


Rángatás lehet a tárcsától, a teló merevségétõl(csavaros aggyal merevebb lesz), a rossz fékbeállítástól..:) Lehet az az avid tárcsa ilyen..
bovdenvezetés: vállra kis ragasztószalag, majd gyorskötegelõ. nekem igy nem koptat semmit és a keréktõl is messze van
Ami lepattant az sztem festék volt, amikor stancebe beraktam elõszõr kereket meghúzáskor nekem is pattogott le rendesen.

#1906
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás

Nah összetettem bicóm(manitou black elite-el, és bb5-ös tfékkel), hát és mit ne mondjak. A fék vadi új, de megálni lehetetlen vele(még) a teló viszont elég cool :D

Amúgy nem tom h. miért, de mintha az elsõ út(sima tekerés, meg 1-2 kisebb bucka, a telóút bejáratásra) után kitört volna a kis darab a villából. :( lenn ahol a kerékagy csatlakozik a villába, onnan kipattant 1 kis 1mm-s darab. nem tom h. miért, semmi nem ért ott hozzá, remélem ez azért nem befolyásolja az élettertamát.

Amúgy Ti hogy oldjátok meg a bowdenházat, tfék esetén? mert ugye manitou villán nincs bowden vezetõ és elég közel libeg a bowden a kerékhez, és mintha máris kikezdte volna a festést a vázon :(

Jah és még1 kérdés: az normális, h. 1 kicsit rángat a fék(0 km-es)?


Új tárcsafékkel egy jó darabig ne is próbálj megállni.

Nem csak a festék jött le a villáról?

Madzagnak meg kötegelõ.

#1907
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Sziasztok!

Mi a véleményetek az R7 Elite- ról jó teló? A Comp változata azon kívül hogy könnyebb miben különbözik Tõle? Vagy RS-ben szerintetek melyik teló ilyen kaliberû mint ez az Elite?

Köszi

Üdv, Pelikán János

#1908
xenonadio

xenonadio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
A vázra raksz valamilyen anyagot és például öntapadós szivacsdarabot raktam oda de jó oda egy matrica is stb. bovdenelvezetés az + kábelkötegelõbel másnéven szöcsi:D villanyszerlési boltokban meg praktiker stb ilyen helyeken lehet kapni

#1909
abcd2k5

abcd2k5

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Nah összetettem bicóm(manitou black elite-el, és bb5-ös tfékkel), hát és mit ne mondjak. A fék vadi új, de megálni lehetetlen vele(még) a teló viszont elég cool :D

Amúgy nem tom h. miért, de mintha az elsõ út(sima tekerés, meg 1-2 kisebb bucka, a telóút bejáratásra) után kitört volna a kis darab a villából. :( lenn ahol a kerékagy csatlakozik a villába, onnan kipattant 1 kis 1mm-s darab. nem tom h. miért, semmi nem ért ott hozzá, remélem ez azért nem befolyásolja az élettertamát.

Amúgy Ti hogy oldjátok meg a bowdenházat, tfék esetén? mert ugye manitou villán nincs bowden vezetõ és elég közel libeg a bowden a kerékhez, és mintha máris kikezdte volna a festést a vázon :(

Jah és még1 kérdés: az normális, h. 1 kicsit rángat a fék(0 km-es)?

#1910
Faust

Faust

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Köszi, azt vágom, hogy a tárcsát az agyra kell tenni, az már megvan és jó!
csak arra voltam kiváncsi, hogy adapter kell-e :)

Kösz a gyors választ!

#1911
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
a tárcsát az agyra rakod, a féket rögzíted a telóra...
ahhoz viszont kell adapter

#1912
Faust

Faust

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Még 1 kérdés, alapból lehet 203-as tárcsát rakni a stance flow-ra, vagy kell adapter??

#1913
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Igen,tényleg chrome becsúszós.A többi stance is az volt 2006ban(és idén is az).

#1914
Faust

Faust

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Hello Szevasztok!

Hallottatok ti olyat, hogy egy 2006os Stance flow-nak, chrome becsúszói vannak??
vagy akkor az nem 2006?

most csak ez a hülye kérdésem van :)

Köszi a Válaszokat!!

#1915
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Oksa köszi!!!
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#1916
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Tökéletes lesz bele.

#1917
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
hát szentem lassan beiktatok 1 olajcserét mert már kb 1 éve ezzel megy...Motorex 5W???
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#1918
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Akkor tekerd följebb picit a csillit:P nem hiszem hogy hibás, mert ha kevés lenne az olaj v meghalt volna a csilli, ami elég ritka sztem, akkor legnagyobb csillin is koppanna.
Ha puhább rugó lenne benne, talán már túl lassú lenne, v akkor minimumon lenne pont jo. Ha még keményebbet raknál bele, lehet hogy maxon is koppanna:)

#1919
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Hát ez olaj+rugó!!!És még a gyári olajjal...Am én a Rebound-ot elõfeszítésnek néztem...nem tom miért mikor nem is a rugós oldalon van :)
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#1920
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
:rocketman áááááááááááááááááá de segg vok........és miko teljesen less-re van állítva szabad 1 picit ütnie a telónak??
Aláírtam, de a monitoron maradt...