Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1861
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
elsõagy tengelyétõl a váll tetejéig, ahol a kormánycsapágy fexik fel.

#1862
Faust

Faust

    vendég

  • fórumtag
  • 16 posts
Valaki mondja meg nekem, hogy hogy mérik a beépítési magasságot??

#1863
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 posts

Blackem van, amit Manitou-ellenes haverok is dícsérnek!


Nekem is volt Black telóm. Egy álom volt ahogy mozgott.
Csak ne folyt volna annyira belõle az olaj...
Garanciális idõ alatt ha jól emlékszem négyszer volt szervízben.
Amikor a gari lejárta után ötödjére is elromlott eladtam és vettem egy Nixont.
Ezzel lassan már egy éve semmi gondom nincsen. Teljes megelégedettséggel használom.
Lehet hogy elfogult vagyok de nekem a többi gyártó telóinak a mozgása nem jött be.
Pedig próbáltam már nagyon sok mindent.

Esetleg ha a Fox nem kerülne annyiba......

#1864
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 posts
Szerintem minden típusnak megvannak a maga kis hibái. Én Manitou párti vagyok, nekem bejött. Blackem van, amit Manitou-ellenes haverok is dícsérnek! Két haverom egyszerre vett Rock Shox Rebát, az egyiknek semmi baja, a másik már kétszer volt garanciális szervízben. Szerintem egyik gyártóra sem lehet általános véleményt mondani. Manitou-nak is vannak rossz teló (R7), de azért nem kell fikázni egyiket sem!!!
A véleményeket meg normálisan is el lehet mondani.
A fórum nem azért van, hogy egymás torkának essünk!
Jó tekerést mindenkinek!

#1865
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
De igaza van. A telók terén (nem a rugóstagokra gondolok) eléggé "lemaradtak a fejlõdésben" A manitoutól nem láttam még hosszútávon mûködõ lockoutot, az SPV is eléggé 1 elb. szott dolog lett, mégis csinálják még mindíg, cc teló utoljára a Mars volt jó, a Rock Shox minden területen kínál a Manitou-nál életképesebb teleszkópot (DH/FR nem vok biztos mert azokat nem nagyon követem). Amúgy nekem eddig csak manitoum volt (nem én választottam) és meg is utáltam.

DE. a véleményeket moderáltan is el lehet mondani...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1866
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
tekeros: használd a módosít gombot 15 percen belül és ne szidjál márkákat minden ok nélkül, különben jönnek a moderátorok.


A sebesség mindent megold.

 


#1867
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
lol.
:D
jó érv
indokold meg.
ilyen hozzáállással elsõ postokban még nem volt senki sem hosszúéletü ezen a fórumon

#1868
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Az összes Manitouba sae 5wt olaj kell.

#1869
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 posts
Nem tudja véletlenül valaki hogy egy 2005-ös Manitou Nixon Comp-ba milyen sûrûségû olaj kell?
Nem találom a használati utasítását...

#1870
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Hello!
Nekem is ez volt az elsõ telóm, 2003-ban Duna maraton után vettem... Elõtte egy Caprine acélvilla volt, aminél azért nagyságrendekkel jobban mozgott. Ajánlani tudom hogyha kezdõ vagy és még csak kóstolgatod a bringázást, hiszen bírja az enyhébb durvulást ha könnyû vagy (Persze itt nem az utcai dirt/FR/DH-ról beszélek!!!)
Nem ajánlom mert: Nekem a jobb becsúszó 2 év után elkezdett ! Rozsdásodni ! a krómozott acél :wtf: !, a másik ok: nemtom hogy a vásárolni kívánt telóba van-e lockout, de ha igen, akkor dobd ki gyorsan... nekem fél év után beállt, a Vargánya csinálta meg Bükk Maratonon, és kérni akart érte 20 ropit én meg mondtam neki hogy ez garanciális öreg, arról nem is beszélve hogy szériahibás... Na ezután ez a lock is beállt, kemény 4 hónapot bírt... ezután szereztem bele egy sima pálcát csavarral a tetején :) nem volt lock, de nem is tudott beállni...
A harmadik dolog a csillapítás: 1 év után elszállt, és ezen nem segített a szerviz sem, szóval volt benne csill. de nem lehetett álítani, sõt, volt amikor mûködött, volt amikor nem...
Én is 60 körül vettem a villát, akkoriban tényleg ez volt a best villa ennyi pénzért és nem is bántam meg. DE: mostanság a Manitou eléggé hátul kullog a FOX/RockShox mögött így manitout nem vennék ha lenne választásom. Az alapban benne lévõ rugó úgy 65 kg.-ig megfelelõ bár nekem sikerült 1X-2X felütni, de aki ismer, tudja hogy megyek lefele :P Szoval sztem még gyûjts egy kicsit és vegyél egy használt Duke-ot...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1871
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 posts

valaki a 2003as axelrõl tapasztalatot nem tudna nekem írni????

Szia!

Nekem van egy ilyen telóm, Axel Super, lockos. Ez a teló 80 mm-t mozog, de ha szétszeded át tudod alakítani 100 mmesre, bár ez sehol sincs jelölve opcióként. Ez gyári lehetõség, semmi mukucsolás, szóval biztos megoldás, csak egy alátétet kell átrakni. A teló szépen mozog, bár a vékony becsúszó miatt nem elég merev, oldalirányban van kicsi mozgása, néha a fékpofa eléri a felnit. Nekem a lock-kal volt problémám, ugyanis ebben a szériában mûanyagból van a lock szára és ez nekem eltörött. Sajnos nem sikerült venni hozzá, ezért bronzból esztergáltattam hozzá alkatrészt, nem volt egyszerû, de megcsináltam, azóta semmi baja. 20 ezer lett volna a komplett lock.
Még egy észrevétel. A gyári rugó szerintem kicsit puha benne, én 60 kg vagyok de elég puha volt. Felkoppantani nem tudtam, pedig azért ugráltam is vele, na nem olyan durván, de..
Szóval én szerettem, kezdõ telónak jó, nekem ez volt az elsõ Manitou-m, itt szerettem meg õket. Most egy Black Super-em van, ez azért kategóriákkal jobb. Attól függ mire akarod használni.
Akkor amikor vettem 67 ezer volt, olajos, lockos, acélrugós telót nem nagyon lehetett ilyen árban venni. Üdv: Siki

#1872
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
valaki a 2003as axelrõl tapasztalatot nem tudna nekem írni????

#1873
Jevge

Jevge

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts
Annak közben utánanéztem, hogy nem 2003-as, hanem 2004-es van benne.

Itt egy kép róla:
Skareb
"I am running from something that I don't know... I am searching for something, which way to go? I am trying to separate what's real, I'm running in a wheel"

#1874
Jevge

Jevge

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts

holnap benn a cégnél elõkeresem a 2003-mas answer-manitou dealer katalog-ot, és meglesem énis, van-e ilyen skareb szériában (akár oemben) vagy tényleg utólag cserélték.
de ha adsz szériaszámot, akkor a vargánya meg tudja mondani, hogy lett-e már szervizelve a velotrade-nél.


Köszi neked is!
Szériaszámot csak pénteken tudok nézni, ugyanis akkor veszem meg a bicajt.
"I am running from something that I don't know... I am searching for something, which way to go? I am trying to separate what's real, I'm running in a wheel"

#1875
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
holnap benn a cégnél elõkeresem a 2003-mas answer-manitou dealer katalog-ot, és meglesem énis, van-e ilyen skareb szériában (akár oemben) vagy tényleg utólag cserélték.
de ha adsz szériaszámot, akkor a vargánya meg tudja mondani, hogy lett-e már szervizelve a velotrade-nél.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1876
Jevge

Jevge

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts

Szia! Légyszíves írd meg az e-mail címed, mert az oldaladról nem tudok küldeni!. Elég lesz a katalógusból az az egy oldal ugye, mert úgy skenneltem be. Siki



Köszi! :)

Megírtam a címem, és igen elég az az egy oldal!
"I am running from something that I don't know... I am searching for something, which way to go? I am trying to separate what's real, I'm running in a wheel"

#1877
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 posts

Köszi!

Tudtommal nem OEM, de akkor valószínûleg át lett építve és hozzá lett adva a lockout. De ettõl még nem lett super-szintû, igaz?

Szia! Légyszíves írd meg az e-mail címed, mert az oldaladról nem tudok küldeni!. Elég lesz a katalógusból az az egy oldal ugye, mert úgy skenneltem be. Siki

#1878
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
valaki tudna nekem segíteni manitou axel 2003as asszem és hogy ez uccai használatra jó lenne e meg néha egy kis terepezés meg street!mert amit veszek rockadile LTD vázat egyik haveromtól ez van benne!

#1879
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 posts

Köszi!

Tudtommal nem OEM, de akkor valószínûleg át lett építve és hozzá lett adva a lockout. De ettõl még nem lett super-szintû, igaz?



Szia!

A Lockout-tól nem lesz super szintû a comp. Ha megadod az e-mail címed elküldöm a katalógust, amiben a '03-as Skarebok vannak és át tudod nézni, összehasonlítani. Megpróbálom belinkelni, ha nem tudod megnézni, akkor elküldöm mail-ben. Siki

http://img3.tar.hu/b...e2/28133868.jpg

#1880
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
nem, attól hogy lekopik, még tökéletesen használható marad. csak randa.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.