Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1481
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 posts
Hm....Oksa akkor nem félek tõle hogy 1x széthullik alattam :)
Robbantott rajzot még mindig nem tud senki :confused:

#1482
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

Üdv!!
Van 1 '06os Stance Flow-om és nem tudom a rugós oldalon lévõ alsó csavart +húzni mert ha elkezdem huzni csak forog....Ha kihuzom 150re a villát és elkezdem húzni a csavart akkor a villa visszatekeri magát 120ra és ugyanugy forog tovább a csavar!Valakinek vmi 5let hogy mi lehet a megoldás? :S


Nekem static van, abban is elforog amikor rakom össze. én úgy szoktam, hogy visszarakom bringába, aztán fejjel lefele fordítom, összenyomom a telót, és közben húzom meg. Olyan hûde nagyon úgyse kell megtépni..

#1483
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Az idei manitou telók fogyasztói árai megtalálhatók valahol a neten? A velotrade.hu-n nem találtam, de lehet csak vak vagyok.


A sebesség mindent megold.

 


#1484
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 posts
Üdv!!
Van 1 '06os Stance Flow-om és nem tudom a rugós oldalon lévõ alsó csavart +húzni mert ha elkezdem huzni csak forog....Ha kihuzom 150re a villát és elkezdem húzni a csavart akkor a villa visszatekeri magát 120ra és ugyanugy forog tovább a csavar!Valakinek vmi 5let hogy mi lehet a megoldás? :S

#1485
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Mikor lett utoljára kitisztitva?
Amúgy, ~3 havonta kenõolaj csere: szétszeded, kipucolod, kis zsír szimering alá, és lábakba 20-20ml jo minõségû telóolaj, lehetõleg vmi sûrûbb, csodákra képes:)
Aztán ami még számíthat, nekünk segitett, a csillapító rúd körülötti kék tömítés helyére egy O-gyûrût teszel, most itt nem írom le részletesen, ha érdekel, írj msnen.

#1486
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 posts
Segitsen vki! Hogyan tudnám megcsinálni a 05-ös Stance Flow-mat hogy szépen mozogjon?! :)

#1487
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
akkro inkább stance flow, ha mindenképpen manitout szeretnél.

#1488
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
hát vagyes pl dh decsak nagyonritkán és nem vadul! amit sokszor mûvelek az a street ugrájás lepcsõugajtás és néh dirt

#1489
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ez a kettõ például tök másra van. mégis mire szeretnéd használni?

#1490
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
hello
zt szeretnékérdezni hogy mijen telót vegyek
néztem a régebbi('02-03-04-05) manitou telókat az ebike-on és kinéztemmagamnak a Manitou '05 Stance Kingpin 150-170mm
keménység: normál telót és a Manitou '05 Black Comp/Elite

#1491
cickaany

cickaany

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Köszönöm a segítséget.
Bocsi a figyelmetlenség miatt.
Örök hála.

#1492
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
1. miért pont ez a topik? van otthoni szerelés is.

de mert jó napom van:
http://mtbrider.hu/
http://www.bbinstitute.com/manual.htm (csak ez angol és fizetõs, de ez az ALAP)

#1493
cickaany

cickaany

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni 1 átfogó használható Mountainbike szerelési útmutatóhoz hogyan tudnék hozzáférni, illetve hol tudnék letölteni??
Esetleg nincs e valakinek aki megosztaná velem. A segítségeket elõre is megköszönve üdvözletem mindenkinek. Kis Gábor
A válaszokat ha lehetne a következö e-mail címre küldjétek: cickaany@freemail.hu

#1494
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

de az rs-eknek nem kell bekopni.


Egy túrót nem. Nekem fél év kellett, mire jó lett a Pike. Enduro-s szimmeringekkel viszont kb. 1 nap.


#1495
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Ezen a héten nyomkodtam új arany becsúszós manitoukat, köztük egy r7-t, tavalyhoz képest javult a mozgásuk, de még mindig manitous (érzéketlen), de lehet csak azért, mert nincsenek bekopva. A torától sem vagyok elájulva, de bekopatlanul szebben mozog, mint a nyomkodott manitouk, de az rs-eknek nem kell bekopni.


A sebesség mindent megold.

 


#1496
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
a tora szerintem szállal nem jobb.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1497
Romper

Romper

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts
Üdv, mi a véleményetek a Manitou Slate Comp telóról? Konkrétan, érdemes lecserélni egy Rock Shox Torára, vagy épp ellenkezõleg, jobb annál? Köszi.

#1498
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 posts

miért felejtjük el az árkülönbséget?


Mert annyira nem jelentos. Kivetel ha ujan veszi az ember.
Megnezed a stance-t 50 korul adjak, majd megnezed a 66 ot vagy a dropoffot, hozza lehet mar jutni 80-90 korul.
Es szerintem tartossagra, meg megbizhatosarga sokkal jobb.

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"


#1499
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
miért felejtjük el az árkülönbséget?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1500
Grim

Grim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 402 posts
@Ðave89: 90 kiloval felejtsd el a stancet! En is akorul vagyok, de en kicsereltettem a rugot, es 70-80Psi-t fujtam bele. Nah igy annyira mar nem koppant, de olyan mogzasa lett mint egy RSTnek a teli -5fokban.

@ViktoRider: hiaba foglalkozol vele, szarbol nem lehet varat epiteni.

Jah es egy pelda: a stance kingpin (normaltengelyes) 3150g ez tuti mert enyemet rugocsere elott lemertem. Ezzel szemben a 888VF - amire lecsereltem a stance-t - 3200g kb (ez is tuti mert ezt is megmertem) es a 2 telot ha osszehasonlitod, akkor kb kijon az atlagos bikemagforumtag es Dr. Speci megalomansaga kozti kulonbseg ( :D:D:D:D:D:D:D )
Komolyra forditva a szot, kb mint lada es az uj MLR merci kozti kulonbseg.

Szal Dave, varjal meg azzal a telocserevel, gyujts es egy 66light, az konnyu is meg jo is.
Ez az en velemenyem.

"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"