Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1241
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
:mybad: :mybad: :mybad:

#1242
Prince_tomi

Prince_tomi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Ja Bocs, azok csak rugók.
Prince


#1243
Prince_tomi

Prince_tomi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
Az ebikén néztem új manitou telókat. Kinéztem magamnak a Black Super air-t. megtudjátok mondani, hogy miért ilyen olcsó?
Prince


#1244
Pot

Pot

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Akkor nekem meg kéne egy kék:)


#1245
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Oksa, köszi, remek, rendelünk is vhol.
Ha jól tom négyféle van, lágy, normál, kemény, extra kemény. Szín alapján meg kék,piros,sárga,fekete..remélem jól gondolom:)

#1246
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Rob vagy thez!

2005-ös Stance Static-ba kapható kemény(sárga) rugó?
3. bolt-ot hívtuk, mindegyik mondta h oké megkérdi stb hát nem jött válasz..

igen, van is belõle nálunk. színét nem látom, de a megnevezése alapján kemény.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1247
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Rob vagy thez!

2005-ös Stance Static-ba kapható kemény(sárga) rugó?
3. bolt-ot hívtuk, mindegyik mondta h oké megkérdi stb hát nem jött válasz..

#1248
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
jaja akkor nincs más megoldás.

az a baj h én meg azt se tudom pontosan h mi az a snap valve :o ugyhogy megyek is elolvasom :)

ja de amugy másnak is csattog az R7? :D

#1249
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a szimmering nem sokat segitene rajta. szerintem ahogy old a snap valve az csattan egyet. hozza kell szoknom ugy tunik
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1250
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

na. visszajott az R7. ugyanugy csattog mint elotte :)
...
de szepen mozog, csillapitas allitasra reagal, amen.


ez a lényeg h jol mozog :)
de megkérdezhetném h mi és hogy "csattog" rajta?
bemozduláskor vagy hogy? :chin: esetleg nem dobod meg egy tuning szimeringgel? :) talán mégj obban mozogna..

#1251
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na. visszajott az R7. ugyanugy csattog mint elotte :)

azt kell higyjem, hogy ez a snap valve igy mukodik. Elvileg kicsereltek benne valami IFP dologt, meg valami spv szelep bigyot is.

de szepen mozog, csillapitas allitasra reagal, amen. Igy fogom hasznalni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1252
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
:prosze:
Akkó' meg hülyék matricázták :D. Attól még ha tudtok helyet ahol van pöttyös leírás/etc érdekel :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1253
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az spv-sen elvileg 2 szelepnek kell lenni, egy a bal oldalon és egy a
jobb oldalon.


A sebesség mindent megold.

 


#1254
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
'05 Skareb comp. Elvileg TPC-s , matrinyán meg olvasok vmi SPV-s szöveget. Nem találok az indián oldalán csak service doksit, vhol utána tudok lesni? (Bal lábon szelep, elvielg ráfújásos; de hs SPV-s akkor asszem muszi fújni bele mert a csillit is az látja el; viszont van rebound állító a jobb szár alján, szal sztem nem olyan... de bizti egy doksi) :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1255
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Gyakorlatilag az összes folyadék összenyomhatatlan:)


hát gyakorlatilag, tudom, de talán mégis számít az a pár ezrelék különbség (?).
lehet hogy nem..

#1256
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Gyakorlatilag az összes folyadék összenyomhatatlan:)
1 persely sztem kevés lenne, hamar kikotyogósodna, de lehet rosszul gondolom..enyimben is 2-2 van.

#1257
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Úgygondolom nem csináltál akkora bajt a motorolajjal mint ha fékolajat tettél volna bele. A fékolaj erõssen maró hatású speciális folyadék melynek titka a forráspontjában van. Több 100 C-fok. A fékrendszereknél lévõ hõhatások végett. Rozsdás berohadt csavarok, menetek oldására elsõ osztályú! De telonak biztos halál! Motorolaj jóval sûrûbb mint a telóólaj de szerintem a legnagyobb baj benne hogy azt az UN hígfolyós sürüséget a motor üzemi hõfokán éri el, s nem szobahõmérsékleten! Azaz hûvösebb idõkben lusta lessz a teleszkópod! Az alkatrészeken károsodást nem okoz. Ennél jobb a hidraulika olaj mellyet hasonló igénybevételekre terveztek mint a teló és annak mûködése. De persze a jó telóolajat semmi sem tudja helyetesíteni!!


köszi, legalább össze tudom majd hasonlítani, ha újból kicserélem.

a hidraulikaolajnak gondolom az elsõdleges tulajdonsága az összenyomhatatlanság, a motorolajnak a kenés... hát ja, itt mindig hûvös lesz neki, de a zsír, ami benne volt, szobahõn is ragacsos volt szinte.
holnap talán kijutok terepre vele, hogy végre normálisan leteszteljem.

perselyt asszem csak egyet láttam, fent a lábban, 1-2 centivel a szimmering alatt. de nem esküdnék meg rá.

#1258
Jozef

Jozef

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Úgygondolom nem csináltál akkora bajt a motorolajjal mint ha fékolajat tettél volna bele. A fékolaj erõssen maró hatású speciális folyadék melynek titka a forráspontjában van. Több 100 C-fok. A fékrendszereknél lévõ hõhatások végett. Rozsdás berohadt csavarok, menetek oldására elsõ osztályú! De telonak biztos halál! Motorolaj jóval sûrûbb mint a telóólaj de szerintem a legnagyobb baj benne hogy azt az UN hígfolyós sürüséget a motor üzemi hõfokán éri el, s nem szobahõmérsékleten! Azaz hûvösebb idõkben lusta lessz a teleszkópod! Az alkatrészeken károsodást nem okoz. Ennél jobb a hidraulika olaj mellyet hasonló igénybevételekre terveztek mint a teló és annak mûködése. De persze a jó telóolajat semmi sem tudja helyetesíteni!!

#1259
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
lejjebb van még egy nagyobb felületû is.

#1260
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

szintetikus mesterséges lötyi.

szépen megette volna a villát :)


úúúúúhhh, akkor a semmibõl csinálják?! ;)

viccen kívül: akkor csak a dot-os fékfolyadékokkal kell különösen vigyázni?


meg akkor mégvalami, ami kicsit manitusabb téma: az én villámban egy kb. 1 cm magas, talán teflon(?) bevonatú, egy helyen felhasított gyûrû alkotja a perselyeket mindkét szárban.
ez hogy néz ki egy komoly villában? gondolom ott nagyobb felület, stb..