Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1201
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Nem törtem el:) Csak esetleg merevség érdekében karácsonykor beújítanék egy átütõs villára. De valsz inkább eladom és veszek egy Flow-t.

#1202
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Eltörted esetleg, vagy csak csere?
Az ára engem is érdekelne, csak van egy olyan sejtésem, h nem érné meg csak azt cserélni..:/

rob:rugós kérdés úgy tûnik megoldódott:)

oké örülök, mert nem találtam semmit :(

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1203
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Eltörted esetleg, vagy csak csere?
Az ára engem is érdekelne, csak van egy olyan sejtésem, h nem érné meg csak azt cserélni..:/

rob:rugós kérdés úgy tûnik megoldódott:)

#1204
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Nixon Comp 05-ös. Csak Nixon Elite-nek volt átütõs lába, de szerintem az jó lenne hozzá.

#1205
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Mennyibe kerül egy átütõs nixon láb kb? (06-os vagy 05-ös)

nem tudom, hogy árultunk-e valaha ilyet külön. szerintem amugy megoldható, utánanézek.
pontosan milyen nixon?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1206
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Mennyibe kerül egy átütõs nixon láb kb? (06-os vagy 05-ös)

#1207
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
azért az acélnyakat az alunyaktól nem csak mágnessel lehet megkülönböztetni ;)
szerdán megkérdem van-e benn nálunk ilyen tpc konverziós kit.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1208
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

[COLOR=Blue]ffd-s villába csak venni kell egy lockout egységet, ami a tpc (twin piston chamber) második piston-ja :)
nem tudom, hogy van-e eladó, és ha igen, akkor mennyi, de a varesznak szokott lenni ilyesmi :)
COLOR]

EnduroForkSeals-en keresztul rendeltem lockout egyseget (TPC-re alakitja az FFD-t) vagy 4 honapja, ki lett fizetve (atszamolva 12-13ezer penzre jott ki), azota varok ra, mert nekik nincs raktaron, es allitolag a Manitounak sincs, le kene gyartani parat...

Nekem 2006-os R7 Elite van, kulfoldi forumok alapjan azt mernem mondani, hogy ugyanaz, mint a Comp, nem letezik acel nyakas verzio... Csak az egyik OEM, a masik retail. A biztonsag kedveert magnessel kell boltba menni. Kicsit banom is, hogy a dragabbat vettem tulajdonkeppen a semmiert.

#1209
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
nem tudok erre mit mondani. hugod csak tesztelgesse aztán majd rájön h h jo neki :)

#1210
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Nem ellenõriztem, de elvileg igen. Most a minimumtól kicsit visszább (1/4del kb) tekrtem a visszút csillit, de alattam nem igazán mozog így, húgom meg még nem tudja magának belõni. Mert ha az út elejétõl érvényesül akkor egyelõre ahogy lightosabb terepen járunk kopp minimumra veszem... :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1211
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
megfelelö minöségü és mennyiségü olajjal fel van töltve rendesen?
nem fossa el?

ha rendben a villa akkor sztem "egyböl" hatnia kell a visszautnak!

#1212
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Skarebnál (Comp) a visszaútcsilli az út második felénél érzõdik inkább(mikor hallom hgoy szürcsög az olaj), vagy az érzékenységet 1-2 centis mozgásnál is befolyásolja? Nem nagyon megy húgom súlyára belõve az érzékenység tesztelése :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1213
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ffd-s villába csak venni kell egy lockout egységet, ami a tpc (twin piston chamber) második piston-ja :)
nem tudom, hogy van-e eladó, és ha igen, akkor mennyi, de a varesznak szokott lenni ilyesmi :)

a sliveres kérdésedre nem tudok válaszolni. mindenütt van ilyen, hogy az eggyel alacsonyabb széria fullos verziója drágább, mint a következõbõl az alap, lásd autók.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1214
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Rob, az alu nyakas sliver supernek mi értelme? Alig olcsóbb, mint az r7 super, de sokkal nehezebb? A bikemagnak alu nyakas verziót adtatok tesztelésre, igaz? Egy ffd-s villát könnyû átalakítani tpc-sre (kb mennyibe kerül hozzá az alkatrész)?


A sebesség mindent megold.

 


#1215
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

a comp acél nyakas, FFD-R csillapitású. azaz a TPC csillapitóegység egész alsó része van benne, csak a felsõ rész nincs benne (és ezzel együtt nincs lockout)
csak visszaut csillapitás állítható, meg elõfeszités.
akcio: amig a készlet tart :) vigyázni kell, mert gyorsan fogynak.
nekem van R7 és meg vagyok vele elégedve. kicsit hajlékony, de én freeride villákhoz vagyok szokva. kenegetni meg tisztogatni nem nagyon kell, elég igénytelen fajta. nem egy fox érzékenységre, de szépen mozog.


köszi, ez végülis rendben is lenne... még töprengek, a kérdés igazából az, hogy most, vagy jövõre..

#1216
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hátõõ... mittudomén, csak össze szerettem volna hasonlítani a többi R7-essel (az axel nem fontos, azt csak azért, mert olyanom van) a gyári lapon, hátha hitelesebbek, mint egy bolt leírása.

amit az általános topicban linkeltem, azzal az R7 comppal szemezek, és lehet hogy vásárlás lesz belõle, de inkább csak jövõre.

nem vagyok Manitou fan, de valahogy mégis... a speckók tetszenek, emellett ha kicsit mozog csak jobban, mint az újrakent Axel-em ;), és még szervizelni sem kell sûrûn, akkor szerintem ezt választom...

talán ami fontos, hogy ez az ár, ami most elég jól lement, ez így marad, vagy csak pillanatnyi akció vajon? bennfentesként csak több infód van :)

köszi!

a comp acél nyakas, FFD-R csillapitású. azaz a TPC csillapitóegység egész alsó része van benne, csak a felsõ rész nincs benne (és ezzel együtt nincs lockout)
csak visszaut csillapitás állítható, meg elõfeszités.
akcio: amig a készlet tart :) vigyázni kell, mert gyorsan fogynak.
nekem van R7 és meg vagyok vele elégedve. kicsit hajlékony, de én freeride villákhoz vagyok szokva. kenegetni meg tisztogatni nem nagyon kell, elég igénytelen fajta. nem egy fox érzékenységre, de szépen mozog.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1217
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Gondolom kiszórták az idei modelleket.


A sebesség mindent megold.

 


#1218
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

valószinüleg OEM only.
mit szeretnél tudni róluk?


hátõõ... mittudomén, csak össze szerettem volna hasonlítani a többi R7-essel (az axel nem fontos, azt csak azért, mert olyanom van) a gyári lapon, hátha hitelesebbek, mint egy bolt leírása.

amit az általános topicban linkeltem, azzal az R7 comppal szemezek, és lehet hogy vásárlás lesz belõle, de inkább csak jövõre.

nem vagyok Manitou fan, de valahogy mégis... a speckók tetszenek, emellett ha kicsit mozog csak jobban, mint az újrakent Axel-em ;), és még szervizelni sem kell sûrûn, akkor szerintem ezt választom...

talán ami fontos, hogy ez az ár, ami most elég jól lement, ez így marad, vagy csak pillanatnyi akció vajon? bennfentesként csak több infód van :)

köszi!

#1219
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

az hogy van, hogy a "comp" verziókat nem találom a Manitou oldalon?
(az axel és az r7 érdekelt volna...) bár service manualt találtam.

valószinüleg OEM only.
mit szeretnél tudni róluk?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1220
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás
az hogy van, hogy a "comp" verziókat nem találom a Manitou oldalon?
(az axel és az r7 érdekelt volna...) bár service manualt találtam.