Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1181
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Tudja valaki, hogy milyen menet van a manitou v-fék tüskéken?


A sebesség mindent megold.

 


#1182
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

a manitou már csak ilyen smucig :)
amugy kezdésnek próbálkozhatsz 110-120 psi-vel (kb 8 bar) és ha keménynek vagy puhának találod, érzés szerint többet vagy kevesebbet fújsz bele.
én 15% sag-el használom (beülés) a 100-asomat, de abban kicsit több tartalék van, mint a 80-asban (ami a rugóutat illeti) ugyhogy szerintem ennél többet ne nagyon használj :)


Ahhaaaa! Akkor ahogy értem a beülés alapján határozod meg a belefújandó levegõ mennyiségét! No, amint be lesz szerelve, kisakkozom ezt a távot (80mm-es esetében 12-16 mm-t ír a használati útmutató) és megjegyzem a kapott bar értéket :) Köszönöm a segítséget!

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1183
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a manitou már csak ilyen smucig :)
amugy kezdésnek próbálkozhatsz 110-120 psi-vel (kb 8 bar) és ha keménynek vagy puhának találod, érzés szerint többet vagy kevesebbet fújsz bele.
én 15% sag-el használom (beülés) a 100-asomat, de abban kicsit több tartalék van, mint a 80-asban (ami a rugóutat illeti) ugyhogy szerintem ennél többet ne nagyon használj :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1184
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Sziasztok!

Mai nap érkezett meg az R7 Super Lockout 80mm-es villám és a levegõnyomás beállításban hátha tudnátok segíteni :) Igazából nem nagyon találtam használható táblázatot arra vonatkozólag, hogy adott testsúlynál milyen nyomás értéket kell belefújni. Kerestem a Manitou honlapján is, de nem találtam. Egyedül a teleszkóphoz adott felhasználói útmutatóban találtam egy olyan "táblázatot", amiben azt írják, hogy "A testsúlyod 7.5-10.5% / 2.75 és 12 bar között / rugóstagok esetén" (többi az SPV beállításra vonatkozik, így azt nem írom most le). Nos, ez eléggé tág tartomány :) Ettõl konkrétabbat nem tudtok esetleg? :) A súlyom 87-88 kg között van.

Mellesleg kicsit faramucinak találom, hogy egy ilyen értékû teleszkóp mellõl lespórolják a telópumpát...

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1185
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Látom MC Pite is hasonló telóval küzd. Pite felvettelek MSN-re utólagos engedelmeddel!

#1186
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Sziasztok!

Pár hete sikerült vennem egy KTM montit Skareb Comp telóval, ennek a beállíásához kéne nekem kis segítség. 80mm-es a teló, tcp lock-outos. Vagyok 98-100 kiló,a nyomásadatokkal hogyan kéne játszanom,hogy korrekten mûködjön szegénykém? Elõre is köszi,ha valaki segíteni tudna. Ha Gyõrben,vagy Gyõr környékén ismertek jó szakembert,aki korrekt,és tud segíteni,én hozzá is elvinném!

#1187
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

ööö... Kérdés:

Ugyanolyan évjáratú Black Platinumból átvarázsolható-e a Lockout egy Skareb comp(vagy elite nemtom)-ba?


hát szerintem nem. skareb becsuszója 28.6 os a Blacké meg 30 as. ebböl adódóan nem biztos h a váll tetején ugyanakkora menetek vannak...
gondolok én itt arra hogy a blackböl a tpc egységet akarod átrakni...
mondj évjáratot és skareb tipust. aztán rajzán meg kell nézni..

#1188
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
ööö... Kérdés:

Ugyanolyan évjáratú Black Platinumból átvarázsolható-e a Lockout egy Skareb comp(vagy elite nemtom)-ba?
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1189
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
off:
vadiújan kb az összes Dropoff/Dirt Jam/Dirt Jumper ilyen..kevés mindegyikben az olaj, és visszaútcsilli sincs rendesen belõve..

#1190
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

na jol van persze. :D
nem az én világom a drop off meg az ide tartozo kategoria de azért túlzásokba ne essünk


Az rst kevésbé lõ ki..:) Bár lehet, hogy az egy rossz modell volt amit próbáltam, de akkor botrányosan rossz.

#1191
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Rob, megtudnád mondani, hogy van-e nálatok közepes vagy kemény 80mm-es sliver rugó és kb mennyibe kerül? (gondolom nem egyforma rugó van a 100asban és a 80asban). Elõre is kösz.


A sebesség mindent megold.

 


#1192
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
manitou villákat havonta olajcsere, de ez elmondható az uj RS villákról is..
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1193
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

Hja télleg próbáltam 130-as Drop offot is vadi újat... Nekem a 15e ft-os rst-k mozgása jobban bejön:)


na jol van persze. :D
nem az én világom a drop off meg az ide tartozo kategoria de azért túlzásokba ne essünk

#1194
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Hja télleg próbáltam 130-as Drop offot is vadi újat... Nekem a 15e ft-os rst-k mozgása jobban bejön:)

#1195
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

egy nixont le cserélni flow-ra? hát sztem ezt gondold meg, nekem volt flow és a mostani dropoffomhoz képest sehol nem volt. de még szvsz a 130as dropoff is szebben mozog.. bár nemtom h mozog a nixonod, de a flow sztem egy gyenge közepes teló.


ezt ne hangoztasd légyszi.

nem is tudom melyik tört el.

a mozgásról sem kéne beszélni!

ha gondolod mutatok egy jó állapotú telót is, ami mozog is.

#1196
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
van amugy 32-es becsúszóhoz val átütõs lában, szimmeringgel és perselyekkel együtt, fekete.
akit érdekel, msg me.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1197
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ki kéne pucolni és új olaj, csodákra képes:)
mennyi idõnként cserélsz benne olajat amugy?

#1198
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Hát én próbáltam flow-t és drop offot is és mind2 nagyon szépen mozgott, nem éreztem egyik javára se különbséget. A nioxonom mozgása meg mostanában hát nem túl jóó..finoman fogalmazva. Merevsége szintúgy. Tehát ha pénzem lesz, akkor szerintem lesz új láb...

#1199
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Nem törtem el:) Csak esetleg merevség érdekében karácsonykor beújítanék egy átütõs villára. De valsz inkább eladom és veszek egy Flow-t.


egy nixont le cserélni flow-ra? hát sztem ezt gondold meg, nekem volt flow és a mostani dropoffomhoz képest sehol nem volt. de még szvsz a 130as dropoff is szebben mozog.. bár nemtom h mozog a nixonod, de a flow sztem egy gyenge közepes teló.

#1200
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
rob:mostmár énse tudom mi van, de neked hiszek:/
mind1 megoldjuk majd, vhogy csak összejön..

Norb,
énis gondolkoztam rajta, hogy a lábat cserélem csak..de igy is elég merev.
ha egyszer lecserélem, az max törés miatt lesz..nemhiszem h be fog következni..