Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1001
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts

nekem spec a teló lábán van táblázat, de az kb arra jó, hogy ott nem kopik le a festék :) igazából csak a saját szád íze szerint lehet próbálgatással belõni. a gyári értékek inkább csak olyan írányelvak ...


Köszi, akkor marad a colostok.:-)

#1002
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
nekem spec a teló lábán van táblázat, de az kb arra jó, hogy ott nem kopik le a festék :) igazából csak a saját szád íze szerint lehet próbálgatással belõni. a gyári értékek inkább csak olyan írányelvek ...

#1003
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts

azért ha nem spv-s a telód én inkább sima pumpát vennék, mert mi van pl ha felszedsz hirtelen 15-20 kilót :)


Az igaz, bár így legalább egy plusz motiváló tényezõvel több lenne, hogy odafigyeljek a súlyomra...:-))

Arról van a neten valahol táblázat, hogy a súly változásával arányban hogyan célszerû változtatni a nyomást (azon túl, hogy növelni kell, ha híztam:-) )?
Kicsit macerásnak érzem, hogy folyton a teló beülését méricskéljem, tényleg ez az egyetlen módszer? A használati meg a Manitou honlap nem túl bõbeszédû a témában, egyedül az SPV-s cuccokhoz adnak meg konkrét értékeket...

#1004
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
azért ha nem spv-s a telód én inkább sima pumpát vennék, mert mi van pl ha felszedsz hirtelen 15-20 kilót :)

#1005
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts

ha jól emlékszem, akkor az spv pumpa annyiban különbözik, hogy a manóméteren más a beosztás és csak kevesebb bárig mér, viszont ugye pontosabban be tudod lõni. és valóban az spv pumpa csak 175 a rendes meg 300 psiig jó


Köszönöm!
Visszaolvasva a múltkor itt a fórumon valaki az R7-eshez 110-120 PSI-t ajánlott (ha jól emlékszem az kb 8 bar) kiindulásnak, így akkor gyanítom ez nekem tökéletes lesz.

Köszi a választ.

#1006
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ha jól emlékszem, akkor az spv pumpa annyiban különbözik, hogy a manóméteren más a beosztás és csak kevesebb bárig mér, viszont ugye pontosabban be tudod lõni. és valóban az spv pumpa csak 175 a rendes meg 300 psiig jó

#1007
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
Sziasztok!

A napokban vettem egy R7 supert, és természetesen a Nagy Manitou akarata szerint nem adtak hozzá pumpát.
Ez az elsõ levegõs telóm, úgyhogy ha nagyon béna a kérdés, elnézést.

Milyen pumpa javasolt hozzá? Pl. az ebike-on árulnak Manitou SPV pumpát, az jó lesz hozzá? Nem vagyok tisztában a technológiai különbségekkel, úgyhogy nem tudom, hogy pl. a szelep azonos-e az R7 superen ill. pl. egy Platinum SPV-n (a mûködési elv úgy tudom különbözõ).

Köszi elõre is

#1008
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Nojó, hát akkor holnap szétkapom...
OFF
Most Miskolcon vok még, bringa meg ugye Pesten, de ha kezdõdik 2. szemeszter (feb. eleje) megyek vissza, dobom bele a cuccost és beszámolok.
ON

#1009
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Nem kéne soha se engednie legyen benne bármi is:)
amugy azon az oldalon max a szimeringnél van egy pici zsír, alatta már olaj.
Szedd szét, és ahogy már mondták, cserélj o-gyûrût és jó lesz.
majd véleményt kérek a villáról:)

#1010
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Jaja, ha egyszer szétkapom tuti átnézem...úgyse láttam még ilyet élõben belülrõl, de most egyenlõre nem tuti, hogy szétszedem.
Letörölgettem a kifolyt cuccot és átraktam a szoba másik végébe. Nah azóta egy csepp se jött ki. Elképzelhetõ, hogy tényleg csak annyi volt, hogy a konvektor mellett 10 centire a melegtõl a zsír viszkozitása megváltozott és kijött, ami normál esetben benn maradna? :o

#1011
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Sztem félreértitek, nem a kormánycsapágy recseg, hanem a Black csinálta ezt régebben, de kicserélte, és azt szeretni tudni, mit kezdhet a korábbi vállal, becsúszóval, nyakkal.

Ha jól értem, akkor maga a csere is felesleges volt, önmagában a recsegés nem jelent különösebb bajt, egy ideig a Psylom is recsegett, meg pár Marzom is, de ez nem törést/repedést felkonferáló hang a legtöbb esetben, szerencsére :)

#1012
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
az a baj - hogy recsegésbe belekezdett felsõrészt - amennyiben valóban a nyak-váll, vagy a váll-becsúszószár csatlakozásában recseg, szinte lehetetlen szakszerü módszerekkel elhallgattatni.
Ha viszont - kormánycsapágy, vagy kormánycsapágycsésze, és fejcsõ csatlakozás recseg, akkor - erre is kérdezett rá Rob - elvileg megúsztad a villához való hozzányúlást.

#1013
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Helló!

Már régen lett felsõ rész cserélve,csak azért kérdeztem hogy hátha tudom hasznosítani a régit ami recseg.Ezekszerint ti nem nagyon találkozatok még ilyennel.

#1014
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
biztos hogy nem a kormánycsapágy recseg?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1015
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Hellósztok!

Van nekem egy Manitou Black-em aminek recseg a válla a nyakál.Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e vele valamit kezdeni a cserén kívül?

Elõre is köszi.

#1016
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
azt javaslom még hogy ha már lúd akkor legyen kövér. tehát ha igyis ugyis szétszeded a villát, akkor sztem mindent nézz meg rajta. cseréld a tömitéseket (föleg azt ami meg lehet kopva). cserélj olajat. kend be azt amit be kell.

#1017
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Köszönöm a segítséget, valamelyik nap megmûtöm a drágát...

#1018
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
így van. ahogy rocsi mondta. bal láb aljáról kis hatlapfejü ki. jobbláb aljáról kis kék tekerentyü le. 8as imbusszal kis rud fel a villába! villa széthúz. kis o gyürü cserél a kis rud végén amit a 8 as imbivel toltál fel! pár ft- os cucc. csapágyboltba bármelyik miskolci boltba több mint valószinü h beszerezhetö. (legalábbis szerintem csak ennyi a baja...)

#1019
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

Nyüves gold label alul a csiliállító kék tekerentyû mentén lassan, de biztosan engedi az olajat? :( Tipp? Szétszedni, megnézni, hogy hol ereszt?


lehet, hogy csak a kenõolaj. ha régóta csinálja és a csillapításban nem érzel különbséget, akkor kenõolaj. az meg nem baj, csak majd kell bele új.
szétszedni könnyû, egyik oldalon hatlapfejû csavart kicsavar.
másik oldalon kiszeded a kis kék tekerõt a kis imbusszal. ha az kijött alatta lesz majd egy nagy imbusz. na itt kell figyelni, mert azt nem kifelé, hanem befelé kell tekerni. ha betekerted, akkor szét tudod húzni a villát.

#1020
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Áááá, csak olyasmihez merek hozzányúlni, amiben biztos vagyok. Könnyen meglehet, hogy csak szétszedem és amint meglátom belülrõl rakom is össze és viszem :D