Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#581
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

kisse ertheto hogy miert ezek maradtak. bar en hagytam volna meg egy DJ meg egy 160-180mm koruli atutos durvulos szimplavallast is.

XC versenyvilla kell, DH szinten, plusz most igazan divatosak a 140mm-t mozgo AM gepek. ennyi.

az osszes tobbi csak sallang. nem akarnak a suntourral versenyezni, csak komoly es draga villakat akarnak gyartani, hogy visszahozzak a marka presztizs image-t

de ebbe a goldlabel és a nixon bele kellett volna férjen. jó kis villák azok, kár értük

#582
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
kisse ertheto hogy miert ezek maradtak. bar en hagytam volna meg egy DJ meg egy 160-180mm koruli atutos durvulos szimplavallast is.

XC versenyvilla kell, DH szinten, plusz most igazan divatosak a 140mm-t mozgo AM gepek. ennyi.

az osszes tobbi csak sallang. nem akarnak a suntourral versenyezni, csak komoly es draga villakat akarnak gyartani, hogy visszahozzak a marka presztizs image-t
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#583
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

kis átnevezések, az elite absolute super néven fut tovább.
3 féle villa van, meg a dorado.
drake (olcsósitott minute)
minute
R7
a többi az nincs. igen, nincs többé gold label, travis, nixon... nem is beszélve az olcsó kategóriáról, azaz nincs axel, stance, relic, sliver, slate.
minden villa van fehérben és feketében, az összes drake van v-fék tüskével és anélkül, minden drake és minden minute van sima és átütõtengellyel. a drake 80-100-120-140 a minute 100-120-130-140 az R7 pedig 80 és 100 mm verziókban jön.
árak természetesen nem lesznek olcsóbbak.
januárban lesznek pontos áraim.


akkor manitouéknál a hülyéket hülyék váltották. kár értük.

#584
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
köszönöm sala.
ezek szerint érdemes várnom még egy kicsit és inkább rágyúrni egy új absolutes R7-re minthogy most spv-set venni.

#585
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
spv kontra abszolút

Spv kevésbé mozog szépen a nagynyomású levegõ miatt, olyan igazi cc-s, nehezen indul meg
Absolút meg egy az egyben terralogic csak egyszerübb megoldással
ergo ha megindul szépen finoman mozog, 5 állásban állítható az autómata lock erõssége

#586
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
egy olyan kérdésem lenne h mi a különbség a 2007 es R7 plat. SPV-je, és az új 2008 as R7 "absolute damping system" je közt?
levegös ez is levegös az is, de szerkezetileg mi a különbség? :chin:

esetleg aki ment már ilyennel is meg olyannal is az elmondaná h melyiknél mit érzékelt?

#587
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

E-bay-on vannak róla képek,boltban felénk van R7 Super Absolute fehérben.
Amúgy azt tudtam h. a Hayes megvette a Manitou még tavaly,de állítólag már a Hayes-t is megvették,amúgy elég drasztikus leépítés.

nem tudom mirõl beszélsz
HBG azaz Hayes Bicycle Group a cég pontos neve, a Sun-Ringlét, a Wheelsmith-et, a Manitou-t és a Hayest tömöríti.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#588
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
No és ki vette meg? Mert "süket" pletykákat aztán lehet hallani dögivel "unofficial" forrásokból.


#589
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
E-bay-on vannak róla képek,boltban felénk van R7 Super Absolute fehérben.
Amúgy azt tudtam h. a Hayes megvette a Manitou még tavaly,de állítólag már a Hayes-t is megvették,amúgy elég drasztikus leépítés.
www.sintesibikes.com

#590
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
tényleg rendesen átszabták a termékpalettát :D
fekete R7-rõl már alig várom a képeket :P

#591
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
HR sem szarakdoott, kibasztak midnenkit :D

Dorado hírek: elsõ tesztdarabok lejöttek a szallagról, sikeres tesztek után , indul a gyártás
ha isten is ugyakarja egy hónap múlva tesztelés ;)

#592
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ejha, kisse radikalis
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#593
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
kis átnevezések, az elite absolute super néven fut tovább.
3 féle villa van, meg a dorado.
drake (olcsósitott minute)
minute
R7
a többi az nincs. igen, nincs többé gold label, travis, nixon... nem is beszélve az olcsó kategóriáról, azaz nincs axel, stance, relic, sliver, slate.
minden villa van fehérben és feketében, az összes drake van v-fék tüskével és anélkül, minden drake és minden minute van sima és átütõtengellyel. a drake 80-100-120-140 a minute 100-120-130-140 az R7 pedig 80 és 100 mm verziókban jön.
árak természetesen nem lesznek olcsóbbak.
januárban lesznek pontos áraim.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#594
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts

Manitou 2009 ügyben meg talán rob-nak lesz vmi infója...


az majd engem is érdekelne :)
R7 böl marad az absolute meg a carbon tipus? lesz vmi változás?

#595
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
A Hayes vette meg a Manitou-t és nem fordítva. Sõt, övék a Sun Ringlé és a Wheelsmith is; és mindez nem mai történet, hanem legalább másfél éves.
Manitou 2009 ügyben meg talán rob-nak lesz vmi infója...


#596
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
2009-es Manitou-król van már valami információ,gyári honlapon még semmi,de msot hallottam hh. a Hayes-t is megvették szval elvileg most nem is gyártanak annyi villát int alap esetben.
Ha bárki bármit tud mondani annak elõre is köszi.
www.sintesibikes.com

#597
snowbearhok

snowbearhok

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Kössz a gyors reagálást. Akkor inkább ne bátorkodjak!? Ha azt mondod, inkább hagyom a profikra, de hozzád biztos nem tudom elvinni, mert pécsi vagyok...nincs esetleg valami hasznosítható pdf, vagy fényképek, amik egy hasonló villát ábrázolna molekuláris szinten.
Valami mûszaki rajz!?

#598
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
szivesen leírnám de irto bonyolult villa, felét nem értenéd,hozd el tavasszal inkább ;)

#599
snowbearhok

snowbearhok

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok!
Sala!
Olvasgattam a topikot és úgy látom te nagy szervizes vagy. Van egy manitou black platinum click it-es villám és ki szeretném takarítani, meg az olajcsere is esedékes.
Szeretek bütykölni, de ezt a villát még nem szedtem szét. Szóval ha leírnád röviden mi a teendõ...akkor nagyon megköszönném. Meg azt is jó lenne tudni milyen szerszámok kellenek még a belsejéhez? Mire számítsak...persze egyszerûbb elvinni egy szervízbe, de ha meg tudom én is csinálni, akkor így karácsony elött elfér máshol is a pénz.
Köszi a segítséget!

#600
Tomty

Tomty

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Adva van egy Manitou Answer 3, felül kitekerem a kupakot, ott egy alátéttel állítható a csillapítás keménysége, alul van egy csavar amivel szét tudom szedni atomjaira. Ehhez egy rúd csatlakozik rajta szintén egy ilyen alátét és egy lyukas elasztomer. A kérdésem mit állítok ezzel az utóbb említett alátéttel?