Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#481
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

80 vagy inkább 100 mm-es legyen egy '07-es pyxis vázba?


en a 100-at javaslom....nekem reba van benne 115mm-el

#482
nachos

nachos

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Akkor ez az egység gyakorlatilag kuka. :(


Ha már tényleg nincs szükséged arra a csillapítófejre...

Azon a csillapítóegységen volt olyan kék színû visszaút-csill. állító?
Csak mert én azt hagytam el nemrég...
Ha tudsz, kérlek segíts
Elõre is köszönöm!

#483
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Biztos jó lesz az...én is a Skareb-vfék párost váltom idén R7-tárcsára

80 vagy inkább 100 mm-es legyen egy '07-es pyxis vázba?

#484
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

5 vagy 10 w mehet bele, és igen kell bele ! 1. keni a rendszert, tartósabb lesz. 2. finomabban fog mozogni

3000 lesz, utalod vagy kp? :D


Köszönöm ÓÓÓ Nagymester! (hasraborulós szmájli)
Sajnos mostanában csak egyházi valutával rendelkezem...

Akkor körülnézek a helyi motorosboltba motorex ügyben a hét második felében. Forgalmazni biztos forgalmaz, de hogy épp lesz-e?

Ha nem a világ másik felén laknék, én is inkább Rád, vagy más szakira bíznám a cuccot. De itt, még a helyi boltos sem biztos, hogy mostanában visszajuttatná akár a "gyári" szervízbe. :(

#485
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
5 vagy 10 w mehet bele, és igen kell bele ! 1. keni a rendszert, tartósabb lesz. 2. finomabban fog mozogni

3000 lesz, utalod vagy kp? :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#486
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

olajszint jónak tûnik


Köszönöm szépen. Összeépítésnél figyelmes leszek. Veszek bele 5W-s motorexet, meg beletöltöm a szárak aljába is az ajánlott olajat. a csere gumigyûrûk már megvannak. A rugózó oldali légkamrába javaslod a cca. 3ml olajat? Ha igen, akkor 30W-ast vagy 80W-ast? Bocs, hogy ilyenekkel molesztállak, de ez mégis a te szakterületed. :)

#487
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
dehogy vagyok mester , csak sokszorosan több villát szerelek , mint mások.

olajszint jónak tûnik
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#488
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

én csak azt nem értem, miért nem lehet elõtte kérdezni?


Ne haragudj, mint említettem kérdeztem. És a manualt is "elolvastam". Csak egy teljesen más, "családi" okból kifolyólag nem voltam teljesen képben magamban. :( Tudom, akkor nem kellett volna nekiállni. :( :( A tanulópénzt sajnos megfizettem.

De, hogy tõled, a mestertõl is kérdezzek. Jó ez a leírás az olajszintre és a megfelelõ feltöltésre?
http://www.endurofor..._platinum1c.pdf
Természetesen a Remote Lockout adatait (104-119mm) figyelembevételével. Ezeket a szinteket írja a 2007-es manual is.

#489
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
én csak azt nem értem, miért nem lehet elõtte kérdezni?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#490
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ha jól látom ez kb ugyanaz mint amilyet mi is törtünk anno:(
10k volt...:/

#491
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

csak komplett csillapító egység cserével javitható.
rossz hir, hogy a vargánya nincsen egész jövõ héten, igy valószinüleg csak a rá következõ héten tudunk megoldást a problémádra.
ha szerencséd van, akkor van bennt nálunk készleten ehhez csillapítás.
addig találd ki melyik boltba viszed vissza, hogy eljusson hozzánk.


Köszönöm a gyors reagálásodat. Akkor ez az egység gyakorlatilag kuka. :( Kigondolom, hogy miképp juttathatnám fel hozzátok
Ez nagyon nem az én hétvégém.. :(:(
Esetleges egy megközelítõ árat tudnál majd mondani?

#492
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Meg vagyok átkozva, és mindamellett hülye is vagyok. :( Ma szétszedtem a 2007-es évjáratú Manitou R7 Super 100 Click-it telómat. Elõtte átbeszéltem nálam sokkal jártasabb kollégával is, és a service manualt is átnéztem, de mégis csináltam egy hülyeséget. A TPC csillapítóegység csavarját rossz irányba tekertem (óramutató járásával ellentétesen), és természetesen különösebb eröltetés nélkül lepattant a rúd aljára bepréselt alumenet.
A manualt sasolom már egy órája, de itt én csak egybeépített csillapítóegységeket látok, olyat nem, mint ami ebbe van. A lockout vezérlõ sem úgy néz ki, mint a kézikönyvben. Van rá esély, hogy be tudok szerezni kishazánkban ilyen csillapító egység elemet, vagy már most jobb, ha felkészítem magam a barkácsra (persze a menet nem metrikus ahogy nézem :()
Valamint ugye a szervizkönyvben mindenhol mm-ekrõl beszélnek és mutatják, hogy meddig kell olajjal feltölteni, de itt hogyan, és mennyit. Ebbe én egy fia olajtartó mûanyag elemet nem látok, csak natúr a becsúszószárban volt olaj, ugye ami el is fojt. :( Így halvány lila gõzöm nincs, hogy mennyi lehetett benne.
Nagyon örülnék, ha egy szakértõ tudna valami tanácsot adni, mert a heveny elmebaj kerülget.

Hogy érthetõ legyek:
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

csak komplett csillapító egység cserével javitható.
rossz hir, hogy a vargánya nincsen egész jövõ héten, igy valószinüleg csak a rá következõ héten tudunk megoldást a problémádra.
ha szerencséd van, akkor van bennt nálunk készleten ehhez csillapítás.
addig találd ki melyik boltba viszed vissza, hogy eljusson hozzánk.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#493
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Meg vagyok átkozva, és mindamellett hülye is vagyok. :( Ma szétszedtem a 2007-es évjáratú Manitou R7 Super 100 Click-it telómat. Elõtte átbeszéltem nálam sokkal jártasabb kollégával is, és a service manualt is átnéztem, de mégis csináltam egy hülyeséget. A TPC csillapítóegység csavarját rossz irányba tekertem (óramutató járásával ellentétesen), és természetesen különösebb eröltetés nélkül lepattant a rúd aljára bepréselt alumenet.
A manualt sasolom már egy órája, de itt én csak egybeépített csillapítóegységeket látok, olyat nem, mint ami ebbe van. A lockout vezérlõ sem úgy néz ki, mint a kézikönyvben. Van rá esély, hogy be tudok szerezni kishazánkban ilyen csillapító egység elemet, vagy már most jobb, ha felkészítem magam a barkácsra (persze a menet nem metrikus ahogy nézem :()
Valamint ugye a szervizkönyvben mindenhol mm-ekrõl beszélnek és mutatják, hogy meddig kell olajjal feltölteni, de itt hogyan, és mennyit. Ebbe én egy fia olajtartó mûanyag elemet nem látok, csak natúr a becsúszószárban volt olaj, ugye ami el is fojt. :( Így halvány lila gõzöm nincs, hogy mennyi lehetett benne.
Nagyon örülnék, ha egy szakértõ tudna valami tanácsot adni, mert a heveny elmebaj kerülget.

Hogy érthetõ legyek:
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#494
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Keresek minute elite absolute robbantott ábrát

#495
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
peldaul bemesz a boltba es rendelnek neked?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#496
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
És hogyan tudnék szert tenni egyre?
:)

szerintem van.



#497
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Biztos jó lesz az...én is a Skareb-vfék párost váltom idén R7-tárcsára

#498
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Mennyire jó ötlet ez a --> manitou r7 absolute <-- villa 85 kiló alá, 185ös tárcsával, maratonokhoz hasonló jellegû terepre, egy hátul 75mm mozgó vázba passzítva? Elbírja, vagy nézzek valami komolyabb darabot? Fõként hobbi-maratonozás és tereptúrázás (kárpátok) a rendeltetése.

Köszi!
X.

ez engem is érdekelne, igaz annyival módosítva, hogy 85kg fölé /90kg per pill, de lesz kevesebb remélem/, 160-as tárcsával, és merevfarúba. Egy Skareb v-fék párost váltana. A felhasználási terület ugyanaz. Esetleg más Manitou villát tudtok ajánlani 100k fájdalomküszöbig. Nagyon tetszene ez a villa, márkahûség és az ár miatt döntenék mellette. Reba van/volt kiszemelve még.

#499
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintem van.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#500
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
# rob!


Blackhez van még matricaszettetek?