Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#441
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a legjobb ha megvarod hogy az ebike mit ir

mi midegy mit mondunk, ugyis az a lenyeg amit ok valaszolnak.

turelem
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#442
petispec

petispec

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Valaki segitene?
Stance Static-om van 80 mm-es, nem volt nagyon megeröltetve, kb 6 bar-ra volt felfújva, és éppen egyhelyben álltam, amikor eldurrant, és a bal oldali szimmeringet fellõte. Ez gyártáshiba, vagy mi lehet a probléma?
Ebikerol vettem, írtam levelet, de sztem csak húsvét után válaszolnak.

#443
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Egy gyors kérdés: vázcsere elõtt állok és most 80-as Manitou R7 Super Lockout villám van, viszont az új vázba jobb lenne egy 100-as teló. Ki lehet ezeket húzni, vagy "átépíteni" valahogy 100-ra, vagy ilyen hülyeséget felejtsek el nagyon gyorsan?:)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#444
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
igen, ma

koszi szepen. elfelejtettem mondani hogy vagjatok le a nyakat, nekem meg nincs itthon fureszem. szal holnap majd valamelyik boltosomnal fogom elvagni

ja es adaptert is elfelejtettem venni, szal a fek nem fog ramenni.

jol atgondoltam na :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#445
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

minute elite absolute IT 20mm

1740gramm vagatlan nyakkal tengellyel. holnap install :)


megérkezett? :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#446
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
minute elite absolute IT 20mm

1740gramm vagatlan nyakkal tengellyel. holnap install :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#447
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
A shermanodba kéne stance cumó? Sztem nem lesz jó:( Sherman alu becsúszós, nagy falvastagsággal, stanceé meg acél és vékony, szóval vastagabb a rugó is meg a nyomórúd feje is gondolom, nem menne bele a shermanba.. fordítva meg mûködne, csak a rugó csattogna.

#448
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Nem. ha rajta ülök. Szóval a rugó oldal. A csillapítás része tudom, hogy teljesen más.


üdv: szabolcska

#449
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szemböl bal oldal?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#450
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a manitou sherman jumper 80mmes bal oldali felépítése ugyanaz mint egy 80mm-es manitou stance static-é? Szóval megegyezik e vagy valamivel megvan e bonyolítva a shermané? Mert ha nem akkor mennyibe tartana beszerezni egy ilyen komplett bal oldalt boltban? Azt ne mondjátok légyszives, hogy menjek be a legközelebbi boltba és kérdezzem meg Õket, mert a helyi bolt nem áll kapcsolatban a manitouval és a legközelebbi kb 80km-re található ami olyan rendesebb, végül is jó lenne Nekem a használt is csak legyen.

Válaszotokat elõre is köszönöm.

Üdv: szabolcska

#451
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
nem lesz baj vele, irj Lord_leslie-nek neki volt olyanja

#452
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
Relic 100mm, FFD-vel újonnan boltból 46-ért megéri? az okés h RA jó a tárcsának de a V-fék nme fogja nyitogatni? mert van nekem egy régebbi Six-em azt meg eléggé nyitogatja a fék, igaz az csak 28,6.

#453
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Ez igaz, aszfalton! De probléma megoldva egykerekezés nélkül!!!

Szerencsére sikerült ma jól kitapasztalni, hogyan kell vele bánni(tegnap este értünk vele haza, azért ijedtünk meg hirtelen, hogy mi van a visszaállítással). Mivel a 130as út az alap, lefelé nyomni mászáshoz kell. Én azt csináltam, hogy a mászás utolsó méterein picit hátrébb helyeztem a súlypontom, remote benyom, picit emelem (nem emelkedik el a földtõl) és voila, 2-3csapás után 130on van.

Ezzel a módszerrel az esetek 85%ában nem kell egykerekezni, meg is halnék egy jó kiadós mászás után, ha még a brina orrát kéne kapdosni kifelé, olyan van, hogy elfelejtem visszaállítani :D

Mindent egybevetve, alázza a Black Super RTWD-t (most annak haver örül veszettül Axel Super után, 4éve ilyenre fáj a foga), nekem sokkal jobban bejött. Álom mozgás, könnyû, könnyen állítható, Spv. Hasonló rendszerû cumó szerencsére már csak Fox kategóriában van, szóval remélem, ez már marad amíg bírja. Manitou Minute 3 it plusz Transmission Team váz, spv rendszer mindenhol, gyilkos párosítás, asszem ár érték arányban elértem a legoptimálisabb álomsetupot!!!




...ps:....aztán majd két év múlva megint nem tudok ülni a seggemen és csere, haha :D
"No pain - No gain"

#454
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az IT nem nyomja ki magát, egykerekezni kell menet közben, hogy kijöjjön.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#455
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Az miért van, hogy a Minute 3:0 IT-je 130ról lefelé mûködik, de fölfelé egy millimétert sem jön, csak ha megállok és teljesen tehermentesítem? Olyat is csinál néha, hogy engedem 5centit lefelé, lezárom a kallantyút, de tovább süllyed nullára? Ha kiemelem az elsõ kereket és lenyomom a kart sem mozdul meg fölfelé. Kemény spv-nél például nehéz lefelé nyomni, nehezen állít utat.

Egyébként a teló be van állítva rám(spv 80, rugó 125), gyönyörû zsírszuperül mozog, csak ez az 1 nyavajája van. Hogy és hol lehet az IT-t beállítani, hogy fölfelé is ki bírja tolni magát? Kell valahova fujkálni? Vagy az it-t kell szervizelni? Használtan vettem, sokat állt, lehet ez a baja?

Ha a teló elbír engem szuper mozgás mellett, ha a Black Super rtwdje menet közben minden további nélkül állítható volt alattam, remélem ennek nem a sulyom a baja, mert pont azért vettem, hogy ne kelljen megállni csavargatni az rtwd-t, meg gondoltam, ha a levegõs telók(RS Revelation, Skareb) eddig jól mentek alattam, ezzel sem lehet gond. Na de hát csak van mindig valami gubanc, nehogy egyszerû legyen :)

THX
"No pain - No gain"

#456
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
küldj privit

#457
gazdagpet

gazdagpet

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Sziasztok!
ha vki tudna ajánlani egy jó Bp-i manitou szervízt azt megköszönném! Semmi extra csak egy olajcserérõl+karbantarásról lenne szó. (axel platinum)

öszi

#458
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
AXEL telóhoz kéne a kéknél puhább rugó.Van e ,és kb mi az ára?247mm hosszú.

#459
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
köszi a infót, sokáig szemeztem a Drake-el, és az új R7-el is. A fehérek a piros fényes Manitou csíkkal nagyon bejönnek. Végül RS lett belõle.

#460
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

mind bontott acélnyakas OEM csomagolás, és garancia nélkül.
mi csak azokra a manitou villákra vállalunk garanciát, amit tõlünk vettek. nálunk vezetve van minden eladott manitou száma (vállba van ütve hátul) az a kitöltött garanciafüzettel együtt joosít a garancia érvényesitésére. a többivel kérjük forduljon oda, ahol vette.

gondpltam nem tõletek van

mondjuk a 2 említett bolt közül az egyikben meg szokták oldani az ilesmi garis dolgokat :)
a másikat nem tudom
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való