Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#3501
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
:o nem hiszem hogy v-fake-nél ;D megéreznél bármilyen telólábnyúlást!

#3502
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
nekem RS-em van...kérdés: nem szar, hogy egyes Manitu telókon hátul van a híd?
Nem nyúlósabb a V-fék?

P.

#3503
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem 2000?

#3504
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Ittis:
Feltöltött kép

#3505
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
A Supernovánál márcsak a Supernova Millennium a csinosabb ;)
Feltöltött kép
Ha jól tudom csak 1xxxdb készült belõle az egész világon 8) Ha valakinek van véééletlenül ;D eggy, az mutasson már egy képecskét :D

2000-ben készült (millennium), és nem véletlenûl 1300 Euró :-X :-X

#3506
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
valami rémlik, ruckus meg hayes... hmmm. Jah.

#3507
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Egy Ruckusba van benne. Magura fék, meg 203-as Hayes tárcsa disziti. Jó kis rugó is lesz benne, hamarosan, ugye, ugye, ugye? ::) ;D

#3508
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

Ahh, igen, thez, ezt jól mondtad, én is szeretem, mikor megnézik a karbonlábas Supernovám... És lehet fapofával nézni, hogy hát igen, ez TÉNYLEG Supernova... Nem sok jön szembe az ucán 8) no sticker, pure carbon... Gyönyörü 8)


Hûû, hát az télleg k. jó teló! Múltkor láttam is egyet a fogason (csak nem a tied volt?)! Átütõ meg miegyéb... nekem meg csak egy "szar" blackem van

#3509
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
sziasztok!
nem tudja véletlenül valaki, hogy az új Stance villáknak mibõl lesz a külsõ szára?remélhetõ hogy aluból?
az jó lenne, így télen sem kéne fosni tõle...
üdv mindenkinek!


#3510
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Ahh, igen, thez, ezt jól mondtad, én is szeretem, mikor megnézik a karbonlábas Supernovám... És lehet fapofával nézni, hogy hát igen, ez TÉNYLEG Supernova... Nem sok jön szembe az ucán 8) no sticker, pure carbon... Gyönyörü 8)

#3511
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, amellett, hogy kiad egy mindeinek elérhetõ villát is már, emellett viszont megszünteti a COMP, SPORT és hasonló csökketnett verziós villákat....
szal nem csinál "jó villa lebutított változatban" dolgot. csak jó, drága villát, vagy pedig olcsó, "reméljük jó" villát.

#3512
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Kivéve a Stance villákat amikkel nyíltan konkurenciát állít az olcsó tömegvilláknak, reméljük normális mínõségben.

#3513
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

meg jorusnak....... vett is egyet


najó, de ahhoz már legalább 5 gombócos fagyi jár ;)


dorado karbon nélkül. elveszti a "kultuszát" mindenki azt fogja venni(eredeti helyett), így a karbonos csak pár embernek lesz, de az alu-sok mindent megpróbálnak elkövetni h ne lehessen majd megkülönböztetni a 2 villát. tehát aki megvette a karbont, feleslegesen költött ennyit rá, elég lett volna neki max egy shiver vagy egy zoom, hisz nem tudja ránézésre már senki h ez A dorado-e, vagy az utángyártott.
mert akárki akárhogy bicózik, szereti, ha megnézik, és csorgatják a biciklijére a nyálukat az emberek.

ez kb olyan mint a habi-fox szindróma. mindekinek szinte hamisitvány sapija van, de ezeket csak azok tudják megkülönböztetni, akinek fox-ja van. más meg hûûû, még egy...
de így már felelsleges is pénzt kiadni az eredetiért.
(gyártó szemszögébõl: a karbon benne nemhiszem h sokba lenne elõállítani, tesznek bele kicsit, és máris 2×-es árért tudják elnyomni. karbon fanok meg RÖGTÖN ráharapnak. mellesleg meg is éri, marhajó villa!)

U.I.: láttam már olyat, h dirtjumper 2 bolt-onnal, LEKAPARVA az egyik vonal a DIRTJUMPER II-bõl. ez milyen már....
::)

na szal a manitou nem tömegtermelni akar, mint a marzó, hanem jó, minõségi cuccot akar gyártani.

#3514
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

link=board=5;threadid=4768;start=30#msg202650 date=1092669412]

ellenben 120/130-as manitou villa jövõre lesz vagy 15 külöbözõ, csak gyõzzed kiválasztani, melyik kell.... na ennek nem látom értelmét.


Nézd meg az Apróban a 2005-ös Manitou kínálatot ! ;)
Begépelni is egy rémálom volt, szvsz semmi értelme egymás mellett nyomni a Black-et, a Skareb-et, Minute-ot és a Nixon-t ! Ill. a Minute és a Nixon közül az egyikre nincs szükség, vagy a Black és a Minute se kell egyszerre, ill. ezek variációi ! :)
Bezzeg a sima Brakout 1.5" úgyesen kivették a palettából hiszen 150-es villájuk van 1.1/8" nyakkal, 1.5"-nak meg meghagyták a 170mm-t.
Viszont a Stance-szel jól tökönrúgták a kõnehéz DJ szériát, 100e-ért adnak egy rendes csõtengelyes, Reverse Arch-os, 32mm acélbecsúszós, 80/100mm-t mozgó villát, alap csillapítással (FluidFlow) és némi állíthatósággal ! 8)

#3515
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jovore tan mar nincs is 300mm marzo.

#3516
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

300 mm? RÖHEJ:
a marzó is mondja h FELESLEGES gyártani, csak sznoboknak és barmoknak kell.


meg jorusnak....... vett is egyet :-X

amúgy meg: a 10 mm-eres szabványt már rég el kellett volna felejteni, egy 20 mm-eres agy (tune) 160 gramm. mennyi lehet a súlyfelesleg egy 20 mm-eres lábban a 10 mm-eres papuccsal szemben (az új rs m-axle designt nézztek meg)? mondjuk még 50 gramm. wow. összesen lett 100 gramm túlsúlyunk, és hússzor merevebb villánk fõleg tárcsafék mellett. errõl ennyit.

úgyhogy bolton blöki: ide vele!!

300-as villa: ahogy mondták, semmi de semmi értelme. a supermonsterbõl is csak százas nagyságrendben adhattak el az egész világon!! nem milliósat, mint egy alap villából. ennyit nem ér a fejlesztés.

alu dorado: az lenne belõle, mint a boxxer race-bõl. van értelme annak? a neve okés, de a többi kritikán aluli.

200-as sherman: ebben is látok fantáziát, hiszen a 150 után ki tudtak hozni egy 170-eset (mondjuk lehet hogy volt még 2 centi felesleg a 150-esben, és csak kihúzták) de ezt nem mi döntjük el.

a monsternek és a shivernek tök felesleges konkurrenciát csinálni, révén hogy rétegtelók.
amibõl sok fogy, az a dh versenyvilla, és abban a manitou jól áll, a dorado pont egy ilyen villa. és ez az, amit pölö a marzo nem csinál. max. 3.5 kiló, 180/200 mm út, acélrugó, olajcsillapítás, és elviselhetõ beépítési magasság.
a shivert amugy sem értem, minek eröltetik a 888 és a monster mellett.

ellenben 120/130-as manitou villa jövõre lesz vagy 15 külöbözõ, csak gyõzzed kiválasztani, melyik kell.... na ennek nem látom értelmét. (mert lesz egy villa az axel és a black közé, vannak a shermanok, van a minute, jön a nixon (bár az lehet, hogy csak 150-esben) stbstb. és mindbõl van legalább 3 változat......

#3517
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Blackfox! Nem úgy értettem a butítást, hanem úgy, hogy lehetne szélesebb a paletta, lehetnének occsóbb cuccaik is! Most ne vitázzunk arról, hogy a Shiver vagy a Dorado jobb, de pl. occsóbbé is adhatnának és gyárthatnának USD villát, stb. Szûk a paletta! De látom, 2005-ben ez már változni fog!

#3518
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Mondjuk a rönó motorok a legendás Dácsiákban is zümmögnek, igaz, az is egy cég asszem.

Miért kellene mindig mindent a piac diktálásának alávetni? Pl. szerintem ezért is alakult meg az Independent Bikes (vagy hogy hivják pontosan), mert szartak a tömegtermelésre. Azt csinálják, ami tetszik nekik. Porsche-bõl sincs müanyag boritású müszerfalas (as in Suzukis), mert lehet, hogy lenne rá igény, de akkor hová tünne az exkluzivitás??? Ott a Sherman, vedd meg azt. Ha Dorado kell, akkor csengess érte!!!

#3519
vendég_norbert78_*

vendég_norbert78_*
  • vendég
manitu filozsófika ???........megvaaan...nem az hogy -Élj a mának!...........

....Jaa az valami más....na mindegy ....



...manitu......meg..filozsófika.... ???


Csak elmélkedtem ;D! bocsesz!

#3520
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Most mi lenne azon butítás, hogy a Dorado-t esetleg gyártaná a Manitou fém külsõszárral is (mellete megmaradna a Carbon külsõszáras is)? Elveszne a Design? És? Lehet még millióegy féle jó Design-t csinálni rá, hogy jól nézzen ki. Esetleg az, hogy nehezebb lenne 1 kilóval? Az ára meg jóval alacsonyabb lenne. Aki akarná megvenné a Carbont, aki meg nem, az meg megvehetné a fém külsõszárast.


Ez pontosan az ami teljesen ellenkezik a Manitou filozófiájával, ahogy thez is nagyon jól leírta !