Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XIII. BMFTeam találkozó

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
299 hozzászólás a témában

#61
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Igen, igen, az a box meccs közvetítés nem volt semmi. ;D

És ezek a saras képek!!! :o

#62
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Jó reggelt!
Rohadt fáradt vagyok. Kissé bõvebb beszámoló:
Szombaton végigpunnyadtuk a napot, és éjjel 3/4 1kor indultunk neki a kis túránknak. Elõször Vágotpuszta fele akartunk felmenni, de nagy volt a sár. (De azt még most sem értem, miért próbáltuk meg a másik irányból ::) ) Elmentünk aszfalton Magyarszék, Magyarhertelend, Orfû, Remeterét, Lapis útvonalon szép nyugisan beszélgetve. Az autósok totál be voltak tõlünk szarva. Mindenki lassított, nem tudom mit hihettek ::) Aztán kb. 10 méteres látótávolság volt Lapison, és így mentünk neki a széles kavicsos dózerútnak Vágotpuszta felé ami így már elég izgalmasnak volt mondható ;D
Jó is volt amíg kavicsos volt, mert utána 2 órát szenvedtünk a sárral. Kajánk már nem volt, az akksik kezdtek lemerülni, és az útnak mégsem akart vége lenni. Néha szívesen bevágtam volna a bringám a bokorba, de nem tudtam megemelni :o
Visszaérve átöltöztünk és átugrottunk Pécsre a Tescoba 140-el az esõben. Hehe, jó volt. A sült csirkecomb is, amit a Tesco parkolóban az autóban ettünk meg. Igaz gorgo a sajátját odaajándékozta a parkolóban kóborló angol szetternek, mert neki nem ízlett. A kutyus mondjuk nem panaszkodott rá ;)
Alvás, bringamosás, és esõben hazatekerés volt a maradék program. Az alvásban állandóan megzavartak, a WC-kefe nagyon hasznos tud lenni, de az esõt hazafele szívesen kihagytam volna :-\

Képecskéim a hétvégérõl

gorgo:
Van nálam 1 zoknid! Az amit nem akartál szétvágni az este... Azt hagytad ott, nem a kesztyûd ;D


#63
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Csaó!
A kora vasárnapi indulást leszámítva nagyon jól sikerült a hétvége.
Az orfûi és abaligeti táj nagyon ott volt a szeren. Para bemutatta ismét, hogyan kell felütéses defektet csinálni. A vadi új sikondai fürdõben azt hiszem mindenki lefáradt, volt aki pankráció-showt mutatott be (Para, Thommy), volt akinek kezét-lábát húzták-vonták… ;D
Az elsõ nap reggelijét leszámítva a kaja is jó volt (kb. 1 dl olajat öntöttünk le a rántottáról), a szüreti bálból elvett (ellopott) szõlõfürtök azt gondolom nem csak nekem ízlettek mert olyan gyorsan elkapkodták a BMFT-es seregélyek hogy csak na. ;)
Akkor a következõ már 2005-ös talin…
szammer


#64
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ne viccelj, még szép, hogy szembeszállok egy faszállítóval! ;D ;D http://kep.tar.hu/ko...967&pid=6309973

#65
skiri

skiri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás

"Itt Lensver szembeszállt egy faszállító kamionnal."

Én a helyedben kétszer is meggondoltam volna, mielõtt leírom. ;D

A tali nagyon jó volt! Köszönet a szervezésért, a szállításért és a jó társaságért!

#66
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Hát persze, a péntekire.

#67
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Sajnálom, hogy a szombati túrán nem lehettem ott.


A péntekire gondolsz? ::)

#68
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Én nagyon hiányoltam Lorék társaságát, de nem ugyanaz a bioritmusunk. Mi nappal túráztunk és éjszakára kifáradva ágynak estünk, õk meg nappal aludtak és éjjel kerekedtek útnak a reflektoraikkal. Gondolom felgyújtották az erdõt, amerre jártak. ::)
Az indulásra és az érkezésre persze felhívták a figyelmet, zengett az egész kemping, de kinek volt ezekkel a baglyokkal kedve menni abban a dagonyában. ??? Azért sajnálom, hogy az éjszakai tekerés kimaradt...

A szombati túra nagyon tetszett, szép helyeken jártunk, és a tavalyi napsugarat idéztem fel hozzá.
Az elsõ emelkedõ jó volt bemelegítésnek meredek egynyomtávú ösvénykén fel-le, csalalinka, kis katlan. Aztán felértünk a végére és átzúdultunk a túloldali meredek ösvényre a cserjésben. Voltak akik bevállalták az oldal lejtõt. Aztán be a csalitba, fennakadás a szögesdróton, csipkebokron. Gurulás le a zöld mezõn a domboldalban. Közben készültek a fotók, akció és táj képek. Át az úton és megkezdõdött a véget nem érõ emelkedés az erdészeti úton fel a faluba. A 40 méteres kútból Szammer könnyedén feltekerte a vödör vizet, sokunk szomját oltva ezzel. Thommey, Pixel kipróbálta a helyi ugratót, Lensver merész volt és befeküdt az ugrató aljába. Ránk szált a selytelmes köd, hûvös is lett, ezért elindultunk végre lefelé. A lejtõzést Para defektje állította meg egy tisztásnál. Itt Lensver szembeszállt egy faszállító kamionnal. Reménytelen lett volna a küzdelem, a kamion lefelé jött az úton, Nati meg is gondolta magát. A kamion által otthagyott krátert Zed meg is örökítette.
Leértünk Orfüre, közben majdnem elveszítettük Alex-et, a tó partján haladtünk, nagyon szép volt, aztán egy aszfaltos emelkedõ, a tetõrõl már száguldás lefelé és megérkeztünk Abaligetre. Sajnos itt eleredt az esõ. Ettünk, ácsorogtunk, pihiztünk. Itt ketté szakadt a társaság, voltak akik nem akartak tovább ácsorogni, megindultak haza. Én maradtam az esõ végét várókkal és hamar abba is maradt. Aszfalton indultunk vissza. Az elsõ emelkedõ tövében az elágazásnál láttunk egy motoros csapatot. Az itteni hirtelen irány jelzés kis problémát okozott nekik. Túlhaladtak az elágazáson. Motorral utassal nehéz tolatni, próbálták, meg a fordulót is. Közben jöttek autók. Szerencsére nem lett baleset belõle. Mi is nekiindultunk a hegynek. Amint felértünk, kisütött a nap. Ezután a hazaút arról szólt, hogy Para és Zed elõretekert, mi lassítsunk, majd valahol lekuporodtak és ahogy odaértünk fényképezõgépek össztüzébe keveredtünk.
Elértünk Sikondára, ahol meg kiderült, hogy a korábban hazaérkezõ társaság elment ugrálni valahova. Hurrá, Mellonnál a kulcs, aki az elõzõ csapatban volt.
6-ra brassói rendelt, meg is érkezett. Itt végre összetalálkozott a teljes gárda. Vacsi után képek letöltése a laptopra, majd 8-tól élményfürdõ. Tényleg élmény volt. Gyöngyörû, oszlopos kék, meleg vízû medencék. A vizi harc is érdekes volt. Elõször Para küzdött 4-5 emberrel, de egy egy legyintésével lerázta magáról a koloncokat, aztán ellenfélre talált Thommey személyében. Mint annó Rómában az arénában... 10-kor ott kellett hagynunk a medencét és részünk volt egy kis lakodalmasban.
Vissza a kempingbe, ott megintcsak képek nézése. Éjfél körül lefeküdtünk. Éppen elaludtam, mikor nagy kurjongatásokkal megindult az éjszakai brigád. Majdnem megvakultam, amikor rámnéztek. ;D

Sajnálom, hogy a szombati túrán nem lehettem ott.

Seti nagyon köszönjük a szállás és étkezés rendelését, rendezését. Ismét nagy élmény volt találkozni a csapattal. Mellon köszönet a szállításért, az izgalmas esti rallizásért.

Kár, hogy szombaton olyan nyamvadt volt az idõ, így elmaradt a komlói pálya. Reggel még megszemléltük az éppen lefeküdni készülõ Lor csapatot (Lor, Mérvadó Béla, Tomidny, Gorgo). Tényleg bicajozhattak az éjszaka, mert a bringákon annyi sár volt, amit még sosem láttam. ;D

Ja és majdnem elfelejtettem. Köszönet az éjszakai pizzáért. Nagyon jól esett, amikor 10-kor megérkeztünk. :D



#69
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

ezentúl a következõ kritériumoknak kell megfelelni egy bmft tali helyszínnek:
hegy...fürdõ...ócsó szállás... :)


Ha lorékra nézek, akkor aztmondom, hogy kell még slag
ha aztnézem, hogy minden lámpát égettünk, hogy FÛTSÜNK ;D akkor azt, hogy + fûtés
de a bringamosás ígyis meglepõen jól sikerült
lor kihasználta a gravitációs nagynyomású mosót
Tom meg öööö ;D

és várom/juk a többi képet ;)

#70
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D
szombati túra kircsi volt, már csak azért is vigyorogtam, mint tejbetök, mert majd 1 hónapja nem tekertem... a 72 max, meg csak hab volt a tortán...

esti fürdõzés rulez, ezentúl a következõ kritériumoknak kell megfelelni egy bmft tali helyszínnek:
hegy...fürdõ...ócsó szállás... :)

Thy pankrátor tesssóval jót fájtoltunk, rendesen be is görcsölt a vádlim... ::) ;D

Ezer köszönet Setikének a szállásért és fürdõintézésért...

Mellonnak a szállítmányozásért...

Lorék még mindig állatok ::) ;D éjszakai agyagozás rulez... ::)

#71
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Áh!
Hazaértem, szétáztam, de akkor is a szemét mókusok az okai mindennek :P

Vasárnap déutánra még a víz is elfogyott a bringatisztítástól ;D


Az elsõban egyetértünk ;) és énis NAAAGYON megáztam + lefelé halálfélelem
az utóbbirõl emg azthiszik, hogy vicc ;D
jah és én éjjel már Bécsbenis voltam, most értem haza..
márcsak valami kaja meg alvás kéne ::)
majd valami hosszabb szösszenetet alvás után
jah és lor-ék sem eláztak, mert akkor állitolag nem esett az esõ, csak egy kicsit felázott a talaj..

#72
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem kellemes élmény volt ez a tali. A szombati túra igazán aranyosra sikeredett, csak kár, hogy Abaligeten eleredt az esõ. Elázni mégse sikerült, nemúgy Loréknak. A bringáitokat külön megnézegettük és megcsodáltuk, fõleg az Ac-n kialakult, igen érdekes sár-formációt! Nem semmik vagytok. ;D

Az élményfürdõ valóban egy élmény volt, fõleg Para és Thy mérkõzésével megfûszerezve. Ezen kivül volt szauna és 3-4 különféle vizû medenve. Utána pár fürt szõlõ és egy néptelen folklór bemutató. ;D
És mindez csupán 300Ft-ért.

Külön köszönet Setikének, aki megszervezte nekünk a szállást és az alacsony árat.

Zed képei itten.

#73
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
ftp-re Pigi! pár napra adsz ki egy usert/passt ide had szedjék le az emberkék aztán szevasz , majd ha jó a galéria majd felteszed oda is. mittudomén karácsonyra ;o)

#74
PiGonE

PiGonE

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 316 hozzászólás
Na hali!
Üdv, megérkeztünk mi is, nagyon ott volt a tali, még ha kevesen is voltunk!
Külön köfi Tomidny és Gorgo navigálásáért pénteken, ja, és hogy nem hagytak visszafordulni a 99%-ánál... ::) ;D
A szombati napért szintúgy... Remek túra volt, remek lejtõkkel, számomra néha "enyhe lejtõvel"... :-X :P
Abaligettõl vissza Orfûre Niki mérõje szerint 1 km/h hijján majdnem meglett a 60 km/h topspeed! ;)
Parának külön gratula a 72 km/h rekordhoz!
Orsi, nekem volt igazam, a nagy tó volt az orfûi tó, a másik, aminek a partján pihiztünk pedig az abaligeti! ::) ;)
Ja, amúgy tudja valaki, mekkorát esik az ember, ha a gyorszárja kiold egy keményebb lejtõn? Majdnem megmutattam pár embernek... ;D

Tolnám a képeket is a galériába, de nem sikerült, hibaüzenettel megszakad a feltöltés (bélyegkép készítése sikertelen (0) ).

Várom a többiek beszámolóját...

Üdv. Pigi

#75
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Áh!
Hazaértem, szétáztam, de akkor is a szemét mókusok az okai mindennek :P
A BMFT Extreme Hardcore Adventure Team megint alkotott azt hiszem. 6 órás éjszakai túlélõtúra, utána száguldás a pécsi Tesco-ba sültcsirkéért. Hiába élni tudni kell.. ::)
Vasárnap déutánra még a víz is elfogyott a bringatisztítástól ;D


#76
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Ha esetleg valaki jönne a holnapi 0755-ös vonattal a délibe, az dombjon már egy pirivit nekem pliz! 8)

#77
Mervado Bela

Mervado Bela

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Szombat: Az ország nagy részén lesznek napos idõszakok de fõként délután növekszik meg többfelé erõsebben a felhõzet, és esõ zápor kialakulása várható. Hajnalban 9, 14 fok várható. A hõmérséklet csúcsértéke 18, 24 fok között alakul.

Ebbõl este sártúrás és röfögés lesz ;D

#78
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Itt is süt már szépen.
Mindjárt indulok Sikondára a hegyen át.
Talán 4re ott is vagyunk Lord Leslie-vel.


#79
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Itt nálunk 7ágra süt a nap ... ::)

#80
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
szutyok idõ....