Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tájkerékpározás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
442 hozzászólás a témában

#121
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Ma kezdõdik a Világbajnokság Portugáliában!
Hazánkat kicsinyke de annál erõsebb csapat képviseli!
Füzy Anna elit nõ (A legjobb helyezését pont Olaszországban érte el egy hasonló sprinten mint ami itt lesz!)
Koós Brigi junior nõ (Ne feledjük, hogy idén szinte ugyanezeket az ellenfeleket már az EK-n maga mögé utasította. A legnagyobb ellenfele pedig Repina, az edzõje elmondása szerint nem edz, hol ott itt brutális szintek lesznek a pályákon!)
Marosffy Dani férfi elit
Nagy Benõ junior fiú
Németh Bence junior fiú
Váltóban sajnos csak egy junior fiú váltót tudunk jelenleg kiállítani, amiben nyilván Briginek is nagy szerep jut, de pontszerzõ helyre jók lehetnek!
Nyilván a nõi szekciótól várhatunk csillogóbb szereplést, de a fiúk mind fekete lovak a mezõnyben, és Danitól egy normál A döntõ, illetve bármelyik távon egy 20-ba kerülés egy rendkívül szép eredmény lenne!
A versenyzõket a szakág vezetõ Mets Miklós és a szövetségi kapitány Tálas (Sün) Sándor kiséri!
A VB ma kezdõdik a mi idõnk szerint 10:00-kor a sprinttel amely egy városkában lesz! A sorsolás úgy hozta, hogy Brigi, Dani és Bence szinte egyszerre rajtol 11 után pár perccel, Benõ egy kicsit korábban, Anna pedig a red group utolsó részébõl hátulról a harmadik rajtoló, utána már csak Gigon, és Schafner megy ki a pályára, de a teljes nõi elit körbe fogja venni!
A VB honlapján van élõ közvetítés ha jól olvastam:
WOC/JWOC MTB Montalegre - Portugal 2010

Szurkoljunk nekik!
Hajrá, hajrá!

#122
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
[CsTSz 2010/10 - Kamaraerdõ]

Már majdnem a szoborparkhoz értem, amikor defektet kaptam. Üvegszilánk.

Cseréltem belsõt, de a pumpám kifelé húzva vákuumot szívott útjának 95%-ában és visszacuppan. A hálátlan. A 7-es úton lévõ maszek benzinkutas is kijön már, felajánlotta, hogy a kúton tudok fújni. Persze 5-6 éve mindig hordok presta-autós szelepátalakítót, de elõzõ nap kiraktam.

Szerencsére újabb adag tájbringás jött és kaptam segítséget, épp egy olyan Lezyne pumpával, amit tavaly már kinéztem magamnak. Hát élõben is tetszett a hatékonysága. Muszáj lesz egy ilyet szereznem.

Ezek után hezitáltam, hogy van-e kedvem elindulni a futamon, de aztán igennel döntöttem.

Kezdjük ott, hogy 66 percet mentem, miközben Rózsa Laci 50 percre teljesített. Igaz, az utóbbihoz összehasonlíthatatlanul jobb erõnlét tartozik.

Mondjuk volt egy elsõ helyezett átmenetem, de az véletlen lehetett.

Sajnos a futamon csúfosan elrontottam több pontot is.

Egészen egyértelmû helyeken keresgéltem hogy hol vagyok. Elindultam egy irányba, majd meggyõztem magam, hogy 180 fokkal eltévedtem, mentem, majd kiderült, hogy eredetileg mégis jó helyen voltam. Ilyet pedig kétszer is eljátszottam.

Sokat térképeztem. A 66 percbõl 61 perc volt a mozgásidõ. A mozgásidõbõl meg fene tudja mennyi a felesleges kitérõ.

Mindenesetre szúnyog rengeteg volt. Sárból is volt rendesen.

Maga a helyszín tetszik. Fõleg a 7-es úthoz közel esõ bozótos-rétes rész.

Idõk, részidõk, a lap alján térképlinkkel.
Eredmények ide katt

Ezzel vége a tavaszi szezonnak, sajnos.
Gyakorlatilag ez a sorozat volt a maratonokra való felkészülésem zöme; mint "külsõ kényszer", sokat jelentett.
Valamit ki kell találnom, mindjárt itt a Duna Maraton...

#123
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Gdansk után újra itthon!

Dátum: 2010 június 10, csütörtök

Találkozó: Szoborpark, XXII. kerület (Dél-Buda), Balatoni út - Szabadkai utca sarok
CsTSz 2010 - Google Maps

Elsõ rajt: 17:00
Utolsó rajt: 18:30

Térkép itt

A várható pályák
hosszú: 12km légvonal / 16km tekerve (edzõ kategória)
rövid: 6km / 9km (népszerüsítõ kategória)

Nevezés: Elõnevezés nem kötelezõ - de nagyban segíti a Rendezõség munkáját, és biztosítja hogy a késõn érkezõknek is marad térkép.
Részvételi költség: 300 Ft fiataloknak (-17), 400Ft érettebbeknek (17+)

Egyéb szolgáltatások:
- Biciklis térképtartót korlátozott számban lehet kölcsönözni.
- A Célban csomagmegörzést biztosítunk.

Biztonsági elõírások:
- Bukósisak használata kötelezõ. Akinek nincs sisakja, az nem kap térképet!
- A pályák közúton is haladnak, ahol a KRESz elõírásai kötelezõek!

További információk
web: cstsz.mtbo.hu
email: cstsz.info@gmail.com

#124
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Koós Brigi 3. a középtávu Junior EK-n
Jankó Tamás nyerte a mai napot M50-ben, de nekik van még egy napjuk, és összetett három nap alapján hírdetnek Master Világ Bajnokot!
Füzy Anna 10. a VK.-n a középtávon!

#125
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Picasa Webalbumok - sengakov - Legut

#126
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
[IMG]http://http://picasaweb.google.hu/sengakov/LegutobbFrissitve#5479013733115197426[/IMG]

#127
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Úgy tûnik ez Brigittás hét, Poór Brigi meg Xterra EB-t nyert U23-ban, ah jól tudom. Grat nekik!
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#128
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Tud ez a lány!:)

#129
RTamás

RTamás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Brigi!
Gratulálok! Szép volt!

#130
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Koós Brigi 1. a junior EK-n!!!!
7 perccel lépte le a nõi junior mezõnyt!
Horváth Marci 5.
A beszámolók alapján kegyetlen pálya, és a gyõztes idõk is ezt mutatják!

#131
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Jankó Tamás M50 1. (kár hogy ez még nem volt a VB része)
Koós Brigi 4 sprinten a junior EK-n!
Horváth Marci 5. az ifi EK-n
A sprint volt tegnap, ramaty térképen a beszámolók alapján! A srácok jó kedvûek!
Ma hosszú táv, illetve a mastereknek ultra long! Az esélyek ma is jók!

#132
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Az itthon maradóknak!

CSTSZ A HÉTEN NINCS!!!

Helyette lehet szurkolni a magyar felnõttVK Ifi/ juniorEK, Master VB csapatnak

MTB-O WorldCup 2010 Gdansk, POLAND

A versenyek csütörtöktõl, és elméletileg élõ eredményközlés is van a honlapon!

Következõ CSTSZ június 10 Kamaraerdõ - Szoborpark

#133
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Csütörötktõl ifi és junior EK (EB), Masters VB és nem mellesleg felnõtt VK Gdanskban!
Ifik: Horváth Geri, Nagy Benõ, Horváth Marci utóbbi mindenre jó lehet, és váltóban vasárnap brillirozhetnek a srácok!
Juniorok: Bedõ Csabi, Németh Bence, Koós Brigi, szintén utóbbi bármire képes lehet, de váltóban õk is okozhatnak meglepetést!
Masters: Tálas Sándor, Tamás Tibi, Bunyik Laci, Jankó Tamás utóbbi szintén dobogóra érhet, de akár Sün is, bár azért az kemény!
Felnõtt VK-n a fiúkat RÓzsa László, és Marosffy Dani képviseli, reméljük a Füredihez hasonló szerepléssel, a lányoknál Füzy Anna fog küzdeni, szintén esélyes is lehet. A váltóban pedig ki tudja, bármi megtörténhet!

Ha valakit kihagytam bocs!
Hajrá hajrá!
MTB-O WorldCup 2010 Gdansk, POLAND a verseny honlapja

#134
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
[CsTSz Tájbringa 2010/9]

Helyszín: Normafa és tááááágabbb környéke (Széchenyi hegy, János hegy, KFKI környéke)

Eredmények: Cstrtki Tjbringa Szria - 2010. - Rszids eredmnyek 9. Normafa, 05.27.
Térkép: http://astrois.hu/mt...0-09.Hosszu.gif
GPS log: CsTSz MTBO training J (Metrikus nézet ajánlott)
-----
Kicsit (de tényleg csak kicsit) gondolkoztam rajta, hogy három nappal a Szilvásváradi saras 117km elõtt érdemes-e széthajtani magamat.

De hát kell az edzés, és az erõs menetek után a harmadik napra el szokott múlni mindenféle fáradtság. Tehát a maratonra épp fitt leszek (ha péntek-szombat pihenõ, márpedig úgy néz ki).

Óvatos tempóban tekertem fel a rajtig, ami a Normafához közel, az Olimpia-szálló elõtti parkolóban volt.
-----

Elöljáróban a végleges adatok (övtáskában mért a GPS):

DST=17,40 km / Szint=683 m
TIM=1:17:00 (bruttó) / 1:13:17 (Nettó)
MAX=58,1 km/ó
Átlag/Max pulzus=159/180

A szintemelkedés és az idõ is azt mutatja, hogy ez már tekerõs pálya volt, aminek igen örülök.
-----

(1-31) Az elsõ pontra menet ízelítõt kaptam a vízmosott avaros-faágas-köves lejtõkbõl. Ezért fék nélkül száguldozni nem nagyon tudtam. Az átmenet végét elrontottam, nem néztem meg _pontosan_ hová mutat a pontot mutató kör közepe. A tracklog alapján itt 50 mp idõ ment el.

(2-32) Sehogy sem tudtam toronyiránt navigálni, olyat átmenet választottam, ami leginkább aszfaltos és könnyen elnavigálok rajta. Az elején az Edvi Illés út hajtûkanyarjait mondjuk egy ösvényen le lehetett volna vágni, (spórolva ezzel 1-1,5 percet, ha az az ösvény járható), de elvétettem a leágazást.

A Magas út ismerõs volt, itt-ott 25% feletti emelkedéssel, lett is rögtön egy 180-as max pulzus, de annak örültem, hogy kistányér nem kellett.

A pontot végül a KFKI parkoló felõl közelítettem meg.

(3-33) Direkt kinéztem azt a kis ösvényt jobbra, ahonnan felülrõl fogható a pont. Nem találtam meg, be volt nõve vagy nem tudom. Pedig ott térképeztem tõle nem messze. Végül alulról kerültem, tracklog alapján itt 3 percet vesztettem.

(4-34) Kimentem a lakott terület szélére. Egy túlmenés és egy térképre be nem jelölt kis köz miatt 1 percet vesztettem. A pontot alulról fogtam, de a vége nagyon sáros és meredek volt, sokat toltam. (Ez az utolsó 250 méteres rész négy perc volt).

(5-35) Egy darabig gondolkoztam, hogy kerülõvel de nagyjából szintben megyek, de aztán túl nagy lett volna a kerülõ. Inkább toronyiránt átvágtam a hegyen a Libegõ felsõ végállomásához. Na innen viszont meredek saras lejtõ jött. Egy kidõlt fánál leszálltam tolni, aztán inkább vissza sem szálltam: fékezve csúsztam-futottam.

Ezzel az átmenettel végülis elégedett voltam.

(6-36) A ponttól épp ellenkezõ irányban indultam el a szintutas aszfalthoz, mint kellett volna. Ez 300 felesleges métert és másfél perces kerülõt jelentett. Nem értem magamat.

A szintútról a Normafa játszótér mellé úgy indultam fel, hogy most már bármilyen út jön jobbra, azon felmegyek. És ha felértem, megnézem, hová jutottam. De aztán egyértelmûen keresztezték egymást az utak és megnyugodtam.

(Cél) Kicsit teljesen máshol értem ki az erdõbõl, mint gondoltam (eredetileg a Normafai buszvégállomáshoz gondoltam kiérni). Ehelyett kerítés mellett haladtam és megfogtam a Normafához vezetõ Konkoly Thege utat.

Innen ugyan mehettem volna a célhoz egy ferde levágáson, de nem vettem észre a térképen. Inkább sprinteltem egy jót az aszfalton.

-----

Végülis brutális eltévedés nem volt, de sok kicsit hibából legalább 5-6 perc bentragadt. Elfáradni elfáradtam, a bringa jól mûködött, remélem kipihenem magam vasárnapra.

Érdekes: az elsõ két emberke mp-re azonos idõt ment, annak külön örülök, hogy csak 5 percet kaptam tõlük, bár lehet, hogy csak regenerálódtak :-)

#135
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Dátum: 2010 május 27, csütörtök

Találkozó: (néhai) Olimpia szálló parkolója, Eötvös út 40, 1121 Budapest

Térkép itt

Elsõ rajt: 17:00
Utolsó rajt: 18:30

A várható pályák
hosszú: 12km légvonal / 16km tekerve (edzõ kategória)
rövid: 6km / 9km (népszerüsítõ kategória)

Nevezés: Elõnevezés nem kötelezõ - de nagyban segíti a Rendezõség munkáját, és biztosítja hogy a késõn érkezõknek is marad térkép.
Részvételi költség: 300 Ft fiataloknak (-17), 400Ft érettebbeknek (17+)

Egyéb szolgáltatások:
- Biciklis térképtartót korlátozott számban lehet kölcsönözni.
- A Célban csomagmegörzést biztosítunk.

Biztonsági elõírások:
- Bukósisak használata kötelezõ. Akinek nincs sisakja, az nem kap térképet!
- A pályák közúton is haladnak, ahol a KRESz elõírásai kötelezõek!

További információk
web: cstsz.mtbo.hu
email: cstsz.info@gmail.com

Mindenkit szeretettel várunk!

#136
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Városi Pontbegyûjtõ CsTSz teljesítve. Ez sem volt rossz.

Eredmények, pontfogási sorrendek itt:
cstsz.mtbo.hu - VIII. fordul

Húsz pontot kellett optimális sorrendben meglátogatni. A rajt a Széchenyi hegyen, a Gyermekvasút végállomásánál volt. Ez gyakorlatilag a pálya legmagasabb pontja volt. A pontok kis utcákban, erdõszélen rejtõztek.

A sorrend-összeválogatásom talán (biztosan) nem volt a legoptimálisabb, de mindegyik pont elsõre megvolt.

Egyúttal felavattam egy Garmin Edge 705-ös kütyüt, eddig se gps-em, se pulzusmérõm nem volt.

Szóval ez volt a pályám:
CsTSz Sz

(A jobb felsõ sarokban Metric-re érdemes állítani a mértékegységeket.)

Még csak ismerkedem a készülékkel, még nem is tudatos, hogy nálam van. Ennek megfelelõen a futam elején nem indítottam el, így az elsõ pár perc kimaradt.

A szintemelkedés 385 méter, ez valós adat lehet, mert az eleje, amit nem mértem, erdei downhill szakasz volt.

#137
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Kiöntött a tatai tó, így vizibiciklizés helyett pontbegyûjtó a Széchenyi-hegyen

Találkozó: Gyermek (l.n. Úttörõ) vasút Széchenyi-hegyi végállomása

Idõpont: 2010 május 20
Rajt: 17-18:30 között

Pályák
Hosszú - 8km / 20 pont
Rövid - 4km / 10 pont

A pályák javarészt kisforgalmú mellékutcákon vezetnek, illetve kisebb részt köves erdei ösvényeken, melyek most is tekerhetõek.

Ideális lehetõség terephez kevésbé szokottak számára a tájbringa kipróbálására.

#138
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Idõgépet is mellékeltek? ;)


Nem, csak arra vagyunk kiváncsiak, hogy olvassa-e valaki vagy csak nézi :)

#139
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Csak engem érdekel. Még soha nem láttam és nem vettem részt ilyen versenyen, pedig viszonylag gyors vagyok és nagyon jól tájékozódom. Lehet elmegyek majd a vinyei versenyre.


Itt van a tájbringás versenynaptár, ahol minden információt megtalálsz pár héttel a verseny elõtt.

#140
NagySün

NagySün

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Valamikor lesz verseny a Velencei-hegységben? Úgy emlékszem régebben volt a Bence-hegy környékén.


A tervek közt szerepel, de idén biztos nem kapacitás hiányában.